Audio i video alati

Kako maknuti okomitu crvenu crtu na videu

robisierra92 pon 8.3.2010 16:12

svašta sam vidio ali ovako nešto još nisam. imao sam npr situaciju kada je riknula grafička, a to se manifestiralo na način da se prilikom gledanja videa u nekom programu ili na internetu, na videu su se pojavljivali crveni kvadratići, i tu nije bilo spasa za grafičku. morala se zamijeniti.

 

ali hm, ovo mi baš nije jasno. sve me vuće na to da nešto sa grafičkom nije u redu, ali eto nisam pametan sada.

Vakaka pon 8.3.2010 16:36
robisierra92 kaže...

svašta sam vidio ali ovako nešto još nisam. imao sam npr situaciju kada je riknula grafička, a to se manifestiralo na način da se prilikom gledanja videa u nekom programu ili na internetu, na videu su se pojavljivali crveni kvadratići, i tu nije bilo spasa za grafičku. morala se zamijeniti.

 

ali hm, ovo mi baš nije jasno. sve me vuće na to da nešto sa grafičkom nije u redu, ali eto nisam pametan sada.

Ovo je bilo sa ati 4870 problem i rješavalo je se flashanjem gf, ako to nije pomoglo onda downclock memorije kartice. Pa eto ako sve propadne od reinstaliranja drivera, windowsa i flash gf, nek pokuša sa downclock memorije. Kod mene je upalilo, long shot ali ako sve zakaže možda to upali.

robisierra92 pon 8.3.2010 22:22

gle, da se vratim još na tvoju temu, ako ti se ta crta pojavljivala u windows media playeru vjerojatno je došlo do neke greške prilikom instalacije, da li windowsa ili codeca, pa si to malo istraži za svaki slučaj.

mbaksa pon 15.3.2010 09:37
robisierra92 kaže...

ma nemoj zezati, dakle instalacijom gom playera je nestala ta "crvena crta". bizarno

 

heh a ti kažeš da se pojavljuje u svakm playeru..

Nije bizarno ako znas da GomPlayer dolazi s internim video dekoderima - crte valjda ne bi bilo ni da je probao Media Player Classic ili KMPlayer.

 

brnivi kaže...

Kada sam prvi puta instalirao win onda je sve bilo normalno ali kad sam napravio clean install prije tjedan dana koji god video pokrenuo pojavi se ta crta.

Instaliraj najnoviji ffdshow i vjerojatno ces moci film normalno gledati i u Windows Media Playeru.