Gale92 ned 24.5.2020 16:41

Pozdrav ekipa,

 

gledam već neko vrijeme i ne mogu se odlučiti.

Potreban mi je HDMI adapter koji može primiti minimalno 4 HDMI kabla (uređaja) pošto na TVu imam samo jedan HDMI ulaz.

 

Pokušavao sam s različitim proizvođačima i cijenama ali bi svi nakon nekog vremena prestali raditi.

 

Potrebno mi je za MaxTv, PS4 te Android Box.....

 

Zanimaju me vaša iskustva odnosno uloženo, dobiveno.... kvaliteta.....

MrBlc ned 24.5.2020 17:13

Adapter omogućuje spajanje dva različita sučelja, obično se za pasivne adaptere (primjerice HDMI <-> DVI-D), a za aktivne konverter (primjerice HDMI -> VGA).

 

Uređaj s više ulaza i jednim izlazom se zove selektor ili switch. Postoje ručni (s tipkom ili daljinskim) i automatski (na temelju signala), te kombinirani kojima možeš automatski odabir poništiti tipkom. Ručni su nepraktični za korištenje, a automatski znaju imati problema s uređajima koji ne poštuju standard (šalju signal i kad nema slike), pa je kombinirani najsigurnija opcija.

Gale92 ned 24.5.2020 19:42
MrBlc kaže...

Adapter omogućuje spajanje dva različita sučelja, obično se za pasivne adaptere (primjerice HDMI <-> DVI-D), a za aktivne konverter (primjerice HDMI -> VGA).

 

Uređaj s više ulaza i jednim izlazom se zove selektor ili switch. Postoje ručni (s tipkom ili daljinskim) i automatski (na temelju signala), te kombinirani kojima možeš automatski odabir poništiti tipkom. Ručni su nepraktični za korištenje, a automatski znaju imati problema s uređajima koji ne poštuju standard (šalju signal i kad nema slike), pa je kombinirani najsigurnija opcija.

 ispričavam se onda na pogrešnom nazivu..

dali imate neki "dobar" za preporučiti... s razumnom cijenom odnosno neki koji mi neće krepat za 2 mjeseca, pojedine sam plaćao po 400kn a krepavali su za cca 2,3mj...

Nuclear_Phoenix ned 24.5.2020 23:58

Ja imam neki generički kineski sa AliExpress od 5 USD i radi već godinu dana bez greške, napaja se sa USBa od TV, ima i automatski mod (ps4 i xbox rade sa time) a za ostalo (stb, kodi..) ručno na daljinski. Daljinski je najslabija karika, loš je i slabo hvata ali za svaki slučaj ima i tipka na switcheru.

 

Je da je 3 port pa tebi ne odgovara ali ako nekom treba, evo preporuka - šuti i radi

 

#Aliexpress US $4.55 | Larryjoe 3x1 HDMI Splitter 3 Port Hub Box Auto Switch 3 In 1 Out Switcher 1080p HD 1.4 With Remote Control for HDTV XBOX360 PS3
https://a.aliexpress.com/_dTy81cd