Audio i video alati

Gledanje TV programa preko Interneta

dadotb čet 2.3.2023 11:22
raky_b kaže...
Pitanje, zašto tri uredjajs moraju biti na istoj IP adresi???
Kada sam kod kuće, imam TV i gledam na njemu, nemam potrebe još nešto u isto vrijeme gledati i na mobitelu.
Znam da mnogi imaju drugačije potrebe i žele gledati npr sport dok im supruga gleda turske serije, ali evo meni se čini bitnije da je gledanje moguće na određenom broju uredjaja, bez obzira na IP adresu.
Na mobitelu ću gledati nešto kada nisam kod kuće, dok supruga gleda TV sa druge IP adrese

Dakle, isto kućanstvo, dva uredjajs...ali nije moguće gledati!

Ili ipak je?

 onda platis 2 pretplate i gledas na mobitelu van kuce...hoces komfor da gledas kad i gdje pozelis onda platis 2 pretplate...a covjek ti je iznad mog posta odgovorio sta je konkretno 1 IP adresa i 3 uredjaja...ako si samac, onda te razumijem

greathander čet 2.3.2023 21:34

da li je tko imao problem da se nije mogao spojiti na tvviet preko web browsera?

na mozilli dok zelim pristupiti stranici izbaci mi poruku welcome to nginx i da je instaliran.

Da li se tko susreo s tim problemom i kako je rijesio?

 

Hvala

Cvikeras ned 5.3.2023 15:12
ZdravacVZ kaže...
Cvikeras kaže...

Na Nordicu ima sky sports main event u 4k. Prethodnih godina su bile utrke na tom kanalu, nadam se nastavku tradicije. Za sky sports F1 stvarno nisam nigdje nasao na engleskom. 

 Na main event kanalu se uključe pred utrku, nema onih uvodnih i post emisija, na žalost...

 Evo danas su ukljuceni od samog pocetka, vidicemo da li i nakon same utrke.

 

 

kameni_zg pon 6.3.2023 11:52
Reedy kaže...

Ekipa koristi li itko plaćene plex servere ? Dakle da mjesečno plaćate za tuđe plex librarye. Ja sam trenutno na jednom trial-u i stvar se čini vrhunska.

 Koristim, dosta dobra stvar! Netlflix ti vise netreba kad vidis sta sve plex nudi.

JackIsBack pon 6.3.2023 12:00
Reedy kaže...

Ekipa koristi li itko plaćene plex servere ? Dakle da mjesečno plaćate za tuđe plex librarye. Ja sam trenutno na jednom trial-u i stvar se čini vrhunska.

 Koristim, odnosno imam ga ali ga baš ne koristim. Navikao sam se na Kodi i RD pa mi Plex stoji sa strane iako ga imam cijelu godinu zakupljenog. Super stvar i jedno i drugo.

Reedy pon 6.3.2023 12:04

Je, evo baš planiram otkazati i netflix i hbo, jer stvarno pokraj ovoga ti ništa netreba, a da ne spominjem da je većina novog i aktualnog sadržaja u 4k, kad mi istekne trial mislim da ću uzeti, 5$ je mjesec dana. 

 

Koliko je to "sigurno" s neke legalne strane? Preptostavljam da isto kao i iptv, torrenti kodi i slično što svakodnevno koristimo :D

 

edit: pitam zato jer trebam lovu uplatiti na neki filipinski paypal u njihovoj valuti, pa su mi se odmah neki alarmi upalili da će on automatski imati pristup svim mojim paypal podacima (oib, adresa..)

Reedy pon 6.3.2023 21:25
error_666 kaže...

ne znam kako bi mogao imati pristup ako je klasično plaćanje paypalom ? Ide email i to je to nikakvi ostali podaci, oib itd  , tj bar tako bi trebalo  ? 

 ne znam, stvarno nisam siguran što prodavatelj vidi sve od podataka prilikom uplate na račun

MaciStyle uto 7.3.2023 12:43

moze li u kratkim crtama , na koji nacin taj plex funkcionira , jer evo logirao sam se na stranicu im i samo vidim npr gdje se koja serija streamuje . Inace trenutno za takve neke stvari koristim stremio. Jeli plex nesto slicno tome ili kako?

JackIsBack uto 7.3.2023 14:10
MaciStyle kaže...

moze li u kratkim crtama , na koji nacin taj plex funkcionira , jer evo logirao sam se na stranicu im i samo vidim npr gdje se koja serija streamuje . Inace trenutno za takve neke stvari koristim stremio. Jeli plex nesto slicno tome ili kako?

Ukratko, treba ti Plex aplikacija (koja je free) i treba ti neki Plex shared library kojeg plaćaš nešto sitno pogotovo ako vas više korisnika uzme. Ne znam da li ima i besplatnih i koliko su kvalitetni.

Shared library ima hrpu serija i filmova i redovito se ažurira novim sadržajem. E sad, koji shared library je kvalitetan nemam pojma. Imaš discord i reddit grupe za plex share pa vidi što se nudi i kakve su cijene.

 

Reedy uto 7.3.2023 14:41
MaciStyle kaže...

moze li u kratkim crtama , na koji nacin taj plex funkcionira , jer evo logirao sam se na stranicu im i samo vidim npr gdje se koja serija streamuje . Inace trenutno za takve neke stvari koristim stremio. Jeli plex nesto slicno tome ili kako?

 Kao što kolega iznad kaže. Pogledaj na redditu thread za plex sherove i pronađi što ti najviše odgovara. Slično je stremiu, ali funkcionira na drugi način, stremio je P2P, a ovdje direktno uspostavljaš konekciju sa serverom gdje se nalazi sadržaj i streamaš.

 

Meni je osobno bolje od stremia.

MaciStyle uto 7.3.2023 16:52

je evo malo sam ušao u tu plex pricu , zanimljiva stvar. Imate li vi neki server za preporuku , uzeo sam sada odma trial 7 dana , prvoga sa reda , neki finski server 7USD je inace

 

EDIT: kakva je situacija na ovim serverima sto se tice HR titlova , jer evo npr na ovome nema ništa sa HRV titlovima.

JackIsBack uto 7.3.2023 17:35
MaciStyle kaže...

je evo malo sam ušao u tu plex pricu , zanimljiva stvar. Imate li vi neki server za preporuku , uzeo sam sada odma trial 7 dana , prvoga sa reda , neki finski server 7USD je inace

 

EDIT: kakva je situacija na ovim serverima sto se tice HR titlova , jer evo npr na ovome nema ništa sa HRV titlovima.

 Titlove učitavaš direktno sa eksternog sitea https://www.opensubtitles.org tako da nema problema sa titlovima.

torpedooo uto 7.3.2023 17:46

Plex je nešto što može u potpunosti zamjeniti netflix,HBO i slične. Jedina bitna stvar je nalog i cijena istog. Za prevode mi se baš i ne sviđa njihova aplikacija, postoji samo open subtitl i pretraga titla je jako nepraktična....4-5 puta moraš kliknuti da dođeš do njega a ako nisi pogodio pravi opet isti posao. Puno bolja opcija je plex addon u kodiju gdje pored opensubtitl namjestiš i titlovi.com.

scylla98 uto 7.3.2023 21:19
Reedy kaže...

Može li netko s više iskustva reći koliko su ti plex shareovi "sigurni" ?

U kom smislu sigurni, na sta konkretno mislis, cega se "plasis"?
U sustini nista strasno, obicna piraterija. Samo eto izvori i materijali lepo skockani za one koje ne zele da se bakcu sa torrentima (da ne pominjem privatne trekere i ostalo) i to naplacuju.

Nista strasno stvarno.

 

Reedy uto 7.3.2023 21:42
scylla98 kaže...
Reedy kaže...

Može li netko s više iskustva reći koliko su ti plex shareovi "sigurni" ?

U kom smislu sigurni, na sta konkretno mislis, cega se "plasis"?
U sustini nista strasno, obicna piraterija. Samo eto izvori i materijali lepo skockani za one koje ne zele da se bakcu sa torrentima (da ne pominjem privatne trekere i ostalo) i to naplacuju.

Nista strasno stvarno.

 

 ma znam, ali sam nekako paranoičan vjv iz razloga jer to nikad nisam koristio

Pote sri 8.3.2023 20:12
dadotb kaže...

nudim odlicnu domacu listu sa bogatom videotekom i gledanjem unazad, moze test na pp, kao i cijenik...

 Od tebe više nikad ništa pa makar bila najbolja i besplatna.

Izbjegavajte u širokom luku !

kameni_zg čet 9.3.2023 15:34
Reedy kaže...
error_666 kaže...

ne znam kako bi mogao imati pristup ako je klasično plaćanje paypalom ? Ide email i to je to nikakvi ostali podaci, oib itd  , tj bar tako bi trebalo  ? 

 ne znam, stvarno nisam siguran što prodavatelj vidi sve od podataka prilikom uplate na račun

 

Ako placas paypalom ne vidi nista osim tvog maila s kojeg je dosla uplata

Ako se placa bas karticom, i paypal nije opcija, moja preporuka je napravit si Revolut, i placat putem digitalne jednokratne kartice.

 

 

 

dadotb pet 10.3.2023 11:40

danas krecem sa novom listom, testirana na ligi prvaka, odlicno radi , ima 4K i vecina je full HD... druga lista koju nudim je stekala povremeno...cijena je povoljna jako, za test i cijene pisite na pp

 

dakle nudim test za 2 liste, jedna je bas stabilna i ima 10 000 i vise kanala koji rade sjajno, full HD vecina, ex YU videoteka

 

druga ima videoteku, manji izbor kanala, naravno obje liste imaju sve EX YU kanale