Audio i video alati

Gledanje TV programa preko Interneta

Gale92 ned 18.9.2016 16:32
Boixus Nois PS kaže...

Ima li onda na kraju neka lista da valja i da se isplati za 50-70kn mjesečno?

Kakva je next gen iptv ?

 kako god te što god se pričalo meni je osobno "Neretva" nekako najviše "stabilna". jest da 9€ nije malo i da seller ne zna "pravilno pisati" ali sama lista je po meni najviše pouzdana.....
eto to je neko moje mišljenje i primjer

minix neo ned 18.9.2016 16:36
tenac kaže...
minix neo kaže...
tenac kaže...
minix neo kaže...
Klipson kaže...
Zato uzmete streamtvbox i nemate tih problema

Nije kolega pitao što da uzme,nego zašto je nešto takvo kakvo ne bi trebalo biti?Nije mogao jednostavnije pitati.

Kad smo kod toga,mene zanima zašto u neretvi,a bogme i u svim drugim listama SK SLO 1,2 i 3 imaju duplo bolju sliku,i puno puno glatkiji stream od naših i srpskih SK?

Samo molim ako netko baš zna da odgovori,bez filozofiranja.

 zato jer slovenci imaju vjerojatno bolji internet i za njihovo tržište puste veći bandwidth. imao sam jednu listu koja je trošila 7 mbita/s za hd kanale a 3 za sd i onda su to spustili na 3 za hd i 2 za sd. vele ljudi s slabim vezama se žale da im ne radi i tako moramo trpiti dok najmanja brzina interneta ne bude barem 10 mbita/s

 

Hvala na odgovoru kolega.

Znači koliko sam uspio shvatiti, ja bez obzira na svoju osobnu brzinu interneta dogovorenu sa operaterom (20mbit/s) moram gledati SK SLO umjesto SK HR jer eto živim u HR,ili ...?

 u biti moraš trpit toliko dugo dok vlasnik liste ne poveča bitrate kanala, a samim time će i slika biti bolja

 

Što se događa u slučaju povećanja bitrate-a za vlasnika?Zašto on to sada ne poveća?Ne želi,ne može ili što već?

punkrockos ned 18.9.2016 16:46
acidbb kaže...

pozdrav. radi li kod vas epg sa serbianforuma? meni ne radi već dva dana.

do sada je sve radilo normalno na android tv boxu pomoću perfect playera.

 

pošto mi ne radi epg sa serbian foruma, probao sam epg od next-gena (koristim njihovu pay list).

zna li netko zašto mi se ne učitava epg od next-gena u perfect playeru a u kodiju se normalno učitao?

napomenuo bih da kodi otvara po 15 sekundi kanale sa ovih naših pay lista i epg ne ogovara vremenski za svaki kanal

a perfect player otvara otvara kanale odmah i za svaki kanal se može namještati posebno epg, dok kod kodija se može pomicati epg samo za sve kanale od jednom.

 

po meni je perfect player bolji od kodija za iptv pa me zanima mogu li ja što napraviti u postavkama ili na fajlu epg-a da mi se učita epg od next-gena u perfect player

na android tv boxu?

 ucitat ti on epg samo ga program ne prepoznaje automatski jer se nazivi programa u listi i epg-u ne podudaraju. imas opciju "epg assign mode" i tamo mozes odrediti ciji epg da ti ucita za pojedini kanal. ja sam se tome veselio jedno vrijeme kako se sve moze podesiti tako ali to veselje kratko traje. jakooo puno programa ima totalno krivi epg. ma kaos je sve to pomalo...

tenac ned 18.9.2016 17:02
minix neo kaže...
tenac kaže...
minix neo kaže...
tenac kaže...
minix neo kaže...
Klipson kaže...
Zato uzmete streamtvbox i nemate tih problema

Nije kolega pitao što da uzme,nego zašto je nešto takvo kakvo ne bi trebalo biti?Nije mogao jednostavnije pitati.

Kad smo kod toga,mene zanima zašto u neretvi,a bogme i u svim drugim listama SK SLO 1,2 i 3 imaju duplo bolju sliku,i puno puno glatkiji stream od naših i srpskih SK?

Samo molim ako netko baš zna da odgovori,bez filozofiranja.

 zato jer slovenci imaju vjerojatno bolji internet i za njihovo tržište puste veći bandwidth. imao sam jednu listu koja je trošila 7 mbita/s za hd kanale a 3 za sd i onda su to spustili na 3 za hd i 2 za sd. vele ljudi s slabim vezama se žale da im ne radi i tako moramo trpiti dok najmanja brzina interneta ne bude barem 10 mbita/s

 

Hvala na odgovoru kolega.

Znači koliko sam uspio shvatiti, ja bez obzira na svoju osobnu brzinu interneta dogovorenu sa operaterom (20mbit/s) moram gledati SK SLO umjesto SK HR jer eto živim u HR,ili ...?

 u biti moraš trpit toliko dugo dok vlasnik liste ne poveča bitrate kanala, a samim time će i slika biti bolja

 

Što se događa u slučaju povećanja bitrate-a za vlasnika?Zašto on to sada ne poveća?Ne želi,ne može ili što već?

veći bitrate znači da se prima veća količina podataka (MB) u sekundi, a ako se šalje više podataka u sekundi i slika je kvalitetnija (razlika ko kad skineš isti film od npr. 7gb ili od 1gb, vidi se razlika). ne žele povećati jer s time gube one kojima t-šrot (ili neki drugi operater) ne može isporučiti brzinu veću od 2 ili 4 mbita/s, a to znači da će imat manju zaradu. preostaje nam čekati da svi operateri u regiji dignu brzine pa će pretpostavljam povećati kvalitetu streama

acidbb ned 18.9.2016 18:11
punkrockos kaže...
acidbb kaže...

pozdrav. radi li kod vas epg sa serbianforuma? meni ne radi već dva dana.

do sada je sve radilo normalno na android tv boxu pomoću perfect playera.

 

pošto mi ne radi epg sa serbian foruma, probao sam epg od next-gena (koristim njihovu pay list).

zna li netko zašto mi se ne učitava epg od next-gena u perfect playeru a u kodiju se normalno učitao?

napomenuo bih da kodi otvara po 15 sekundi kanale sa ovih naših pay lista i epg ne ogovara vremenski za svaki kanal

a perfect player otvara otvara kanale odmah i za svaki kanal se može namještati posebno epg, dok kod kodija se može pomicati epg samo za sve kanale od jednom.

 

po meni je perfect player bolji od kodija za iptv pa me zanima mogu li ja što napraviti u postavkama ili na fajlu epg-a da mi se učita epg od next-gena u perfect player

na android tv boxu?

 ucitat ti on epg samo ga program ne prepoznaje automatski jer se nazivi programa u listi i epg-u ne podudaraju. imas opciju "epg assign mode" i tamo mozes odrediti ciji epg da ti ucita za pojedini kanal. ja sam se tome veselio jedno vrijeme kako se sve moze podesiti tako ali to veselje kratko traje. jakooo puno programa ima totalno krivi epg. ma kaos je sve to pomalo...

 radi li kod tebe epg sa serbian foruma, na bilo kojem uređaju ili programu?

 

meni je do sada perfect player radio savršeno i koristio sam epg od serbianforuma a "epg assing mode" je nešto najbolje u tom programu.

naravno namještanje za svaki kanal, plus ili minus 1 ili 2 sata oduzme neko vrijeme, ali postavke se spreme i svaki puta se mogu ponovno učitati.

znači nakon reseta, reinstalacije ili neke nepredviđene gluposti, spremljene postavke se trebaju samo učitati.

 

ne znam zašto ne učitava epg od next-gena, kada imam listu od next-gena, znači imena kanala su prilagođena epg-u.

uvijek koristim samo jedan izvor epg-a u perfect playeru.

 

 

 

punkrockos ned 18.9.2016 19:08

evo sad sam provjerio u iptv playeru i ne radi mi epg sa serbian foruma..

 

a perfect player i ja sam napocetku sve bio namjestio pa vec drugi dan mi je opet sve bilo poremećeno...krivi tv raspored bude jednostavno...krivi dan prikazuje ili niti ne od istog programa...uzas...

 

probaj u epg assign mode vidjet da ti nije slucajno upamtio ovaj stari epg pa sad od njega vuce a nema sta prikazat jer ti nije ucitan...jer kad sam imao oba u isto vrijeme ucitana jedan je bio u epg assign mode oznacen s brojem 1, a drugi s brojem 2 pa sam birao s kojeg izvora da mi vuce epg za pojedini kanal...

acidbb ned 18.9.2016 19:43

hvala za potvrdu da ne radi epg sa serbian foruma.

 

ja do sada nisam imao problema sa perfect playerom, uvijek sam koristio jedan izvor epg-a i to od serbian foruma.

 

assign mode nije stvarao problem, jer u nekoliko neuspjelih pokušaja da učitam epg od next-gena, reinstalirao sam i perfect player,

kako bih bio siguran da nisu ostale slučajno stare postavke.

Next-Gen IPTV pon 19.9.2016 11:14
Denis757 kaže...
guls kaže...

Meni ne radi ni serbianforum ni nexttv epg. Ne znam iz kojeg razloga.

 serbian je pao a next-gen ima vjerojatno drugaciji id koji tebi ne pase pa zato ne radi.

 

Par puta sam rekao da sam napravio EPG baš iz razloga jer mi panel izbacuje drukčije (malo glupe, po meni) nazive kanala, pa nisam mogao koristiti druge EPG-ove i da je podešen za moju listu.
Dao sam ovdje javno link, da ga slobodno koristi tko želi, ali morate prilagoditi nazive kanala na svojoj listi nazivima kanala iz EPG-a i onda će raditi kako treba. 

CooLaa uto 20.9.2016 23:00

Eo nakon 1g. vracam se na forum :), Ja isto prelorucavam neretvu, imam je vec pola godine i u 99% slucajeva kanal koji sam trazio radi, Jos su dodali M1 Gold, Max Premium, Max Hits , Cinestar fantasy..

Hexfire pet 23.9.2016 09:08
Dex.pwn kaže...
Ne kužim kakve liste. O čemu se radi tu?

 O skoro legalnom načinu gledanja TV programa plaćanjem pretplate raznim "davateljima usluge", što te košta manje nego plaćati direkt T-comu. Uglavnom, napiši tu da si zainteresiran za test listu i sigurno će ti se javiti par njih u inbox.

profy pet 23.9.2016 19:22
minix neo kaže...

Neretva mi je u zadnje vrijeme postala malo nestabilna(zapinje slika).Ima tko od kolega isti problem?

 

Kod mene je sve ok. Dakle, kad sve sagledamo, neretva je najbolja, najstabilnija, imaju najbolju ponudu kanala... Sve na jednom mjestu. Bravooo za neretvu :)

punkrockos sub 24.9.2016 11:04
minix neo kaže...

Neretva mi je u zadnje vrijeme postala malo nestabilna(zapinje slika).Ima tko od kolega isti problem?

 zna se desit..uglavnom isti programi imaju probleme...btw, neretva dodala epg preko portala na 90% programa...odlicno!

acidbb sub 24.9.2016 11:11

punkrockos bio si u pravu kada si pisao da je kod perfect playera problem i rješenje kod "epg assign moda".

bio sam uvjeren da to ne može biti problem, zato što je sve ostale epg-e normalno učitavao a jedino next-gen epg nije.

 

svaki puta kada bi perfect player napisao koliko je kanala iz liste skinuo i da je učitao epg samo za dva kanala iz te liste, ja sam odustajao i resetirao program.

nisam vjerovao da se ne podudara lista od next-gena i epg od next-gena u perfect playeru na android tv boxu.

 

rješenje je bilo uključivanje "epg assign moda" i potvrđivanje izvora epg-a za svaki kanal, to je išlo dosta brzo, zato što je perfect player odmah nalazio kanale po imenu u next-gen epg-u.

punkrockos sub 24.9.2016 11:36

drago mi je da si rjesio...ali kao sto sam napisao meni ta sinkronizacija nije dugo trajala..svaki drugi dan bi mi opet epg pokazivao pogresan raspored, pogotovo nakon pola noci kao da mu se pomijesa sve i vuce program od ko zna kojeg datuma...iptv player od sofronova mi se na kraju pokazao kao da nekako bolje radi s epg-om od perfect playera...kako god, na kraju sam uzeo mag i sad tako gledam iptv i za sada sam zadovoljan.