Audio i video alati

Gledanje TV programa preko Interneta

pmiloica ned 28.6.2020 18:03

Pogledaj i rts 1 hd koji nerijetko kocka sliku - izgleda kao da se preuzima sa zemaljske dtv, i novu s koja mrlja sliku kada su reklame (ovo prvi put vidim da se negdje dešava, to je možda do mog kineskog android uređaja).

zimizamizum ned 28.6.2020 20:01

Ja ne vidim probleme na ta dva kanala. Mislim sad sta znaci kocka sliku? Da uopste ne kocka bitrate kanala mora biti konstantnih 11-12 Mb/s kako sto je na satelitu ili preko dvb-t2. Ali sad ako se misli na cesto kockanje, to nisam primetio. Meni je slika pa da kazem odlicna na ta 2 kanala. Jos primetio sam da je skoro i podizan bitrate na RTS1. Sad je 5 Mb/s uglavnom.

the.shano pon 29.6.2020 15:47
ursusc355 kaže...

Gdje ima ta ministra za skinuti ?

 Imas u app store-u bilo play ili app od ios-a.

 

Samo ukucaj Ministra player.

 

btw. Kad smo vec kod Ministra playera. Da li ima netko tko koristi od tvviet?

app mi je super i sve radi 5 samo VOD bilo kanali ili Videotek je sve s brda s dola. Da bi nesto nasa muka teska. Npr. Nesto pogledat unatrag pronaci kanal nikada, a tek emisiju. Onda se opet moram vratit na AKIPTV player i od tamo gledati

Bugov moljac pon 29.6.2020 17:58
pmiloica kaže...

Pogledaj i rts 1 hd koji nerijetko kocka sliku - izgleda kao da se preuzima sa zemaljske dtv, i novu s koja mrlja sliku kada su reklame (ovo prvi put vidim da se negdje dešava, to je možda do mog kineskog android uređaja).

 Oba programa dobro rade nisam primjetio da se slika kocka, a sto se tice reklama na Nova s, jos je na reklami bolja slika nego na TV programu .

 

DE TV program ZDF je jos uvijek muljav - mutan - nikakav, SD

lucluc pon 29.6.2020 19:35

Hvala na sugestijama. ZDF nisam stigao srediti, ali odradim veceras ili sutra. Za ministra cemo probati uraditi slejdece: svaki kanal koji se moze gledati unazad napraviti kao grupu u video clubu i onda tako raditi prosljedjivanje ka ministra playeru i onda ce biti divno sortirano, bas da bude prava uzivancija - da se uopste covjeku ne mili ni gledati tv uzivo, nego samo tv na zahtjev :-))))

the.shano pon 29.6.2020 22:13
lucluc kaže...

Hvala na sugestijama. ZDF nisam stigao srediti, ali odradim veceras ili sutra. Za ministra cemo probati uraditi slejdece: svaki kanal koji se moze gledati unazad napraviti kao grupu u video clubu i onda tako raditi prosljedjivanje ka ministra playeru i onda ce biti divno sortirano, bas da bude prava uzivancija - da se uopste covjeku ne mili ni gledati tv uzivo, nego samo tv na zahtjev :-))))

Ma bravo 👏 kakav live TV, tko to vise gleda :)

Bugov moljac pon 29.6.2020 23:25
lucluc kaže...

Hvala na sugestijama. ZDF nisam stigao srediti, ali odradim veceras ili sutra. Za ministra cemo probati uraditi slejdece: svaki kanal koji se moze gledati unazad napraviti kao grupu u video clubu i onda tako raditi prosljedjivanje ka ministra playeru i onda ce biti divno sortirano, bas da bude prava uzivancija - da se uopste covjeku ne mili ni gledati tv uzivo, nego samo tv na zahtjev :-))))

 Evo obecanje vezano za ZDF izvrseno veceras, kao sto vidite na slici nema vise mutnoce, umjesto SD-a sad je HD, bilo bi bolje da ima malo veci bitrate, barem dupliji od ovog, ali...

 

 

 

 

hostgator uto 30.6.2020 08:38
the.shano kaže...
ursusc355 kaže...

Gdje ima ta ministra za skinuti ?

 Imas u app store-u bilo play ili app od ios-a.

 

Samo ukucaj Ministra player.

 

btw. Kad smo vec kod Ministra playera. Da li ima netko tko koristi od tvviet?

app mi je super i sve radi 5 samo VOD bilo kanali ili Videotek je sve s brda s dola. Da bi nesto nasa muka teska. Npr. Nesto pogledat unatrag pronaci kanal nikada, a tek emisiju. Onda se opet moram vratit na AKIPTV player i od tamo gledati

 I ja tako gledam filmove isto preko app, a inace koristim ministru, nije problem prebaciti kad hoces pogledati neki film.. :)

the.shano uto 30.6.2020 11:04
hostgator kaže...
the.shano kaže...
ursusc355 kaže...

Gdje ima ta ministra za skinuti ?

 Imas u app store-u bilo play ili app od ios-a.

 

Samo ukucaj Ministra player.

 

btw. Kad smo vec kod Ministra playera. Da li ima netko tko koristi od tvviet?

app mi je super i sve radi 5 samo VOD bilo kanali ili Videotek je sve s brda s dola. Da bi nesto nasa muka teska. Npr. Nesto pogledat unatrag pronaci kanal nikada, a tek emisiju. Onda se opet moram vratit na AKIPTV player i od tamo gledati

 I ja tako gledam filmove isto preko app, a inace koristim ministru, nije problem prebaciti kad hoces pogledati neki film.. :)

 Ma nije ono problem vec eto, podekad kad sam u ministri i pozelim nesto unatrag pogledat moras mjenjat app jer u ministri nema sanse naci kanal kamoli emisiju

lucluc uto 30.6.2020 17:32

Naravno da imam... I sam sam inzinjer... A tu su jos 4 stalna inzinjera... Ne razumijem tvoj sarkazam, odnosno koja je potreba za sarkazmom... tvviet nije neka restreamerska usluga, pa da kompletnu platformu kreira ili odrzava netko iz hobija i u slobodno vrijeme, a radno vrijeme provodi na bausteli...

 

Da, videoclub u ministri kada uradimo rekonstrukciju, bit ce bas puno preglednije i jednostavnije

kameni_zg uto 30.6.2020 18:37

lucluc pusti ove jebivetre, daj mi reci molim te jesi kaj rijesio za sky F1, za vikend je uskoro formula napokon, vec sam na iglama a vidim da nista ne ucitava vise na premium sport, mozda je do mene? Ako nisi nista nema veze budem gledo na nasem programu, mislim da ide na Areni

Bugov moljac uto 30.6.2020 21:11
kameni_zg kaže...

lucluc pusti ove jebivetre, daj mi reci molim te jesi kaj rijesio za sky F1, za vikend je uskoro formula napokon, vec sam na iglama a vidim da nista ne ucitava vise na premium sport, mozda je do mene? Ako nisi nista nema veze budem gledo na nasem programu, mislim da ide na Areni

 Nije samo kod tebe evo i kod mene ne ucitava "Premium sport 1".

 

Ovo bi dobro sijelo na tvviet:

 

 

zimizamizum sri 1.7.2020 18:35

Popucase kanali na tvviet. Sport Klubovi (srpski), Nat Geo, Nat Geo Wild, HBO 2, Foxovi (svi), Viasat History, RTS 1, Nova Sport, N1, Al Jazeera secka isto kao AXN i to bas dosta, verovatno jos neki kanali jer ih nisam sve proverio. Cinestar Premiere 2 je pala rezolucija od 1080p na 720p i kvalitet slike samim tim isto.

 

Nesto se gadno desilo izgleda.

tuškanac07 čet 2.7.2020 00:37

Nekakav kvar je bio prisutan, ali sve je lucluc vratio i sada sve opet radi punom parom osim SK2.rs FHD a(resetira se) ali uvijek imamo i SK2.hr HD 50fps te SK2.rs HD dok ovoga ujutro ne riješe. Ja sam ga zvao kada je ispala Arena 3 HR za vrijeme tekme, ali koristio sam kanal Arena 4.rs FHD koja je isto prenosila Osijek - Rijeka, dok problem nisu riješili  Dogodi se jedan takav kvar jednom u nekoliko mjeseci, ništa osobito. 

zimizamizum čet 2.7.2020 02:06

Ma znam, vratice se to polako sve na staro, nego ja da javim cisto ono ako ne primeti luc :)

 

Ja danas nisam ni gledao tv maltene. Radio do 18h, kad sam dosao malo odmorio i hteo da pustim tekmu PL i tad sam i video. Slucajno sam okrenuo Fox video sam i on da nije radio. Onda sam pobao jos neke kanale, neki radili, neki ne. I zakljucio da se nesto dogodilo.

 

Brate kad bi ti znao koliko kablovska zeza samo na mesecnom nivou, a kablovska znas i sam koja je cena kako kod vas tako i kod nas. Te secka slika, te no signal na kanalima, te nisu ton i slika sinhronizovani (uh sto to mrzim). 

 

Evo sada svi kanali cini mi se da rade. Jbg, desi se, nije smak sveta. :)

Dan1234567890 čet 2.7.2020 08:28
zimizamizum kaže...

Ma znam, vratice se to polako sve na staro, nego ja da javim cisto ono ako ne primeti luc :)

 

Ja danas nisam ni gledao tv maltene. Radio do 18h, kad sam dosao malo odmorio i hteo da pustim tekmu PL i tad sam i video. Slucajno sam okrenuo Fox video sam i on da nije radio. Onda sam pobao jos neke kanale, neki radili, neki ne. I zakljucio da se nesto dogodilo.

 

Brate kad bi ti znao koliko kablovska zeza samo na mesecnom nivou, a kablovska znas i sam koja je cena kako kod vas tako i kod nas. Te secka slika, te no signal na kanalima, te nisu ton i slika sinhronizovani (uh sto to mrzim). 

 

Evo sada svi kanali cini mi se da rade. Jbg, desi se, nije smak sveta. :)

Ja uz tvviet imam Bnetov osnovni paket programa već dugi niz godina. Prije je bilo preko parice (do prije 3 g., sada preko coax-a) i nisam nisam primjetio ikakve probleme. Mislim da sam jednom zvao korisničku podršku i da su mi rekli da moram upaliti/ugasiti STB, jer da je upaljen već godinu dana, a tek kod restarta se upload-a nova SW/FW verzija i to je riješilo problem. Tako da bi rekao da ako tko ima problema sa kablovskom da mu je do infrastrukture. No daleko od toga da Tvviet nije najstabilniji provider od ovih o kojima pišemo tu u temi, zato ga i koristim :)

Hexfire čet 2.7.2020 22:53

Baš sam krenuo pitati isto :). SK2 ne radi.

Mislio sam da je do mene, ali restart nije pomogao, a ostali programi rade koliko vidim.

A taman mi je sve tako dobro radilo odkad sam opet aktivirao pretplatu da sam bio siguran da MaxTV može u mirovinu.

tuškanac07 čet 2.7.2020 23:15

Ja sam sada stigao kući i gledam drugo poluvrijeme Reala na SK2.hr. Vidio sam da SK2.rs FHD i HD ne rade, ali SK2.hr radi savršeno bez ikakvog sjeckanja.  Lucluc je trenutno nedostupan, ali da se zaključiti da mu je vjerojatno problem u izvoru signala SK2.rs, odnosno u kablovskoj

Edit: Evo i SK2.hr ipak ima nekakvih problema oko sjeckanja. Sad dečki što je tu je, ja gledam i tako i ne odustajem  Šteta, loša sreća, ja sam pretplatnik 2 pretplate od 2014. i ovakve malo krupnije stvari se dogode jednom godišnje i riješi se. Ne pamtim da neku utakmicu nisam mogao gledati.... Ali riješit će to 

zimizamizum čet 2.7.2020 23:58

Od juce su problemi neki, ocigledno malo veci. Neki kanali ne rade, nekima se smakla rezolucija sa 1080 na 720, a neki seckaju. 

 

Uzgred nisam znao da BT Sport ima prava za Premier ligu, mislio sam da je to sve na Sky-ju. Ja gledao i kod njih poneku tekmu :) Slika je stvarno odlicna.