AdioAmore pet 21.10.2022 12:52

Pozz, ne znam dali spada tu tema ali pitanje za nekog tko se kuzi u glazbu.. Ne kužim se ništa u glazbu ali kako neku pijesmu editovat ili kako god se to kaže,  da ispadne sad na primjer snimam video preko mobitela a u prostoriji evo preko komapa svira ta pijesma... Taj zvuk bi želio da dobijem.. Prije se sjećam na mobu sam imao dok sam slušao pijesmu mogao sam otići gore kao na tri crtice i da ju miksam, nez zaista kako se to kaže tamo sam imao već ponuđeni dvorana ili tako nešto i ispalo je kao da u nekoj velikoj prostoriji svira.. Ali sve u svemu ima li neki program za to editovanje ili ako mi može netko dati tutorijal sa yt-a kako se to radi.. Bio bi zaista zahvalan... Hvala u naprijed.. 

Cryogenic pet 21.10.2022 13:13
AdioAmore kaže...

Pozz, ne znam dali spada tu tema ali pitanje za nekog tko se kuzi u glazbu.. Ne kužim se ništa u glazbu ali kako neku pijesmu editovat ili kako god se to kaže,  da ispadne sad na primjer snimam video preko mobitela a u prostoriji evo preko komapa svira ta pijesma... Taj zvuk bi želio da dobijem.. Prije se sjećam na mobu sam imao dok sam slušao pijesmu mogao sam otići gore kao na tri crtice i da ju miksam, nez zaista kako se to kaže tamo sam imao već ponuđeni dvorana ili tako nešto i ispalo je kao da u nekoj velikoj prostoriji svira.. Ali sve u svemu ima li neki program za to editovanje ili ako mi može netko dati tutorijal sa yt-a kako se to radi.. Bio bi zaista zahvalan... Hvala u naprijed.. 

 Cool edit pro, ableton live, Audacity.

ihush pet 21.10.2022 13:24

-dva načina ovisno koji rezultat se želi + mogućnosti..

-svaka zvučna kartica nudi u opcijama mixera-drivera i efekte.. echo-prostor-hall... time ne editiraš izvorni file-audio nego je to efekt koji se dodaje na zvučnicima, file ostaje isti, ako ga netko drugi sluša na drugom uređaju nema efekta.

-audio editori (kao svaki editor, služi nekom radu... editiranju-uređivanju).. bilo koji kao spomenuti cooledit ali postoje i free (komercijala..) no naravno da se razlikuju po mogućnostima, amaterski-profi i sl. .. dok te osnovne mogućnosti ima i najslabiji kao i recimo konverziju filea.. tad stvaraš novi file (osim ako prebrišeš-presnimiš original-izvor) exportom ili saveas.. svaki i najslabiji editor nudi te osnove, kao rezanje, mixanje, efekti, promjena rezolucije-samplinga-formata-stereo-mono itd.. i vjerojanto već imaš nešto na računalu ili mobitelu uz os.. jedino što na mobitelu ne mora biti jasna razlika dodaje li taj efekt u playanju kroz mixer ili kao editor novi file jer je mobitelski soft rađen za jednostavnost i tipkanje palčevima, nema tisuće dodanih-preciznijih opcija jer trebaš recimo miša i veći ekran tj teoretski sve može i na mobitelu ali je to daleko lakše na računalu kao npr pisati u wordu..