Gain sub 23.10.2010 21:26

Imam tv karticu od Avermedie, AverTv HybridSuper 007. Ona već (hardverski) podržava MPEG2 ali ne i MPEG4. Ono što mene zanima je kako ju natjerati da prilkom traženja (skeniranja) programa nađe kanale u MPEG4. Znam da ništa ne propuštam time ali   nemam mira. Imam instaliran xvid codec i što sad napraviti s njim ako treba nešto? Grafička ne podržava hardversko dekodiranje. Možda neki drugi codeci?

TripperNX sub 23.10.2010 21:34

Koliko ja znam, mora moći hardverski dekodirati MPEG 4, inače ništa od toga. Moja TerraTec hardverski dekodira samo MPEG 2, i navodno može prikazivati HD kanale ako instaliram neki njihov paket MPEG 4/H.264 kodeka, ali kakva korist kada to onda opterećuje procesor, a ne njen čip.

 

I taj MPEG 4 ti nije XviD, nego tom oznakom podrazumijevaju H.264 kodek. Probaj sa CyberLink H.264 kodekom, ako će ti ga player od kartice uopće i htjet prihvatit. Ali, ne polaži nade da će to radit, kartica mora hardverski podržavat HD DVB-T (odnosno njegovo dekodiranje).

crozoki sub 23.10.2010 21:40
Gain kaže...

Imam tv karticu od Avermedie, AverTv HybridSuper 007. Ona već (hardverski) podržava MPEG2 ali ne i MPEG4. Ono što mene zanima je kako ju natjerati da prilkom traženja (skeniranja) programa nađe kanale u MPEG4. Znam da ništa ne propuštam time ali   nemam mira. Imam instaliran xvid codec i što sad napraviti s njim ako treba nešto? Grafička ne podržava hardversko dekodiranje. Možda neki drugi codeci?

ta ti kartica podrzava mpeg 4,ali nema hardwerski dekoder naravno:

http://www.avermedia.com/avertv/product/ProductDetail.aspx?Id=16&tab=APDriver

 

ako ti je kartica u kompu koji ti je pod my computer to nece ici :)