Merlin7 sub 24.6.2017 11:12

Dešava mi se situacija iz slike u prilogu.

 

Na Windows 10 napravim novog korisnika i stavim ga u grupu Administratora, dodijelim mu ulogu administratora na računaru, ali i dalje sa tim nalogom ne mogu ništa. Javlja mi se ova situacija sa slike. Da li su grune polise, ili šta več....? Hoču da mi novi kreirani nalog može sve.

 

Da napomenem da se mogu na računar prijaviti sa nalogom koji ima sve privilegije.... Ali samo sa tim nalogom. Svaki novokreirani nalog nema tih privilegija, nego mi se dešava situacija sa slike...

 

Šta da uradim da popravim ovo?

skorvy sub 24.6.2017 12:19

Napravi novi acc, lokalni. Daj mu administratorske privilegije. Odjavi se sa trenutnog, restartaj komp i prijavi s novim. Ako radi migriraj sve podatke(i skrivene) na novi, obrišeš stari i to je to.

Merlin7 sub 24.6.2017 15:13
skorvy kaže...

Napravi novi acc, lokalni. Daj mu administratorske privilegije. Odjavi se sa trenutnog, restartaj komp i prijavi s novim. Ako radi migriraj sve podatke(i skrivene) na novi, obrišeš stari i to je to.To sam uradio. Napravio novi lokalni nalog i dao mu administratorske privilegije, ali mi se ovo dešava.

To sam uradio. Napravio novi lokalni nalog i dao mu administratorske privilegije, ali mi se ovo dešava. Na svakom novokreiranom nalogu.

 

Merlin7 ned 25.6.2017 07:30

Znači. Ponovo probao. 

 

Svaki novi nalog koji napravim ima ograničen pristup resursima, aplikacijama, folderima.

Nekad sam ja nešto radio i u grupnim polisama kroz GPEDIT.MSC, ali i u Registry-u...

Šta sam mogao uraditi ne znam.

 

Može li se to vratiti? Zna li neko?

skorvy ned 25.6.2017 12:00
Merlin7 kaže...

Znači. Ponovo probao. 

 

Svaki novi nalog koji napravim ima ograničen pristup resursima, aplikacijama, folderima.

Nekad sam ja nešto radio i u grupnim polisama kroz GPEDIT.MSC, ali i u Registry-u...

Šta sam mogao uraditi ne znam.

 

Može li se to vratiti? Zna li neko?

 Ako imaš stari restore point, pokušaj s njim.

 Inače svježa instalacija najbolje.