Simao pon 12.2.2018 19:56

Pozdrav ekipa trebam pomoć odnosno savjet iskusnijih administratora.

Radim u školi kao učitelj informatike i odlučio sam promijeniti posao. Za sada sam imao nekakve intervjue međutim u petak imam vrlo ozbiljan gdje me iz agencije pripremaju kao jedinog kandidata. Radi se o poslu IT tehničara na jednoj kruzer kompaniji. Uvjeti su zaista dobri i pokušavam se pripremit što bolje mogu. Osoba koja će me intervjuirat nema bas iskustva s informatikom nego je više HR menager koji će intervjuirat nas dosta za različite poslove i više mi se čini da gleda kakav nam je karakter (prema informacijama osobe koja trenutno radi na ovoj poziciji i prošao je isti put kao i ja). E sad imam više programerskog iskustva i toj grani sam posvetio puno više vremena nego mrežama tako da se pokušavam na stručnom dijelo što više pripremit jer sigurno će me nešto pitati i u vezi struke.

Maksimalan domet koji sam ja radio je održavao mrežu u školi 50 -ak računala, dva switcha bez servera, klasična telefonija i manje firme do cca 5,6 računala.

Napominjem da se prijavljujem na posao tehničara odnosno najnižeg officira i poviše sebe imam dva seniora i pod njihovom sam nadležnosti tako da ovo što navedem neću održavati sam i kroz posao ču učiti

 

Dakle na brodu je slijedeća konfiguracija (odnosno moja zaduženja):

 

Serveri:

 

50 servera Windows i Unix administracija

 

Ako netko zna gdje mogu naći nekakvih 10 najčešćih problema i kako ih riješiti ili neki tutorial...

 

Komunikacija:

VOIP telefoni switchevi, WLAN, WLAN on-demand, POS, PMS, DECT - Cisco

Naravno da nemam vremena polagati CCNA i sl. Može li mi pomoći nekakav kurs na brzinu tipa Ademi LINK ili predlažete nešto drugo

 

Baza podataka:

Oracle fidelio

Nemam iskustva s dotičnom bazom ali sam radio s bazama tako da ću se valjda tu izvuć

 

Mail:

Održavanje mail servera nešto tipa Microsoft Excange-a no ne mogu se sjetiti možda čak Eudora.

Tu isto nemam iskustva pa koji savjet bi dobro došao

 

Uz to još održavanje printera, pos uređaja te printer servera.

 

Intervju je u petak pa bi svaka pomoć dobrodošla

 

Hvala

 

 

Smooth Operator uto 13.2.2018 15:10

Predlažem ti da se predstaviš kao čovjek spreman zapeti kad treba, ali i da zapneš do petka ne možeš sve to pohvatati.

 

Budi iskren s poslodavcem, i kaži da imaš u svemu pomalo laboratorijskog iskustva, te da ti daju priliku da okusiš stvarni rad.

 

Pozdrav

Simao sri 14.2.2018 19:29

Hvala. Malo mi je bilo panika kako cu pa sam postavio pitanje. Shvatio sam i sam da je toliko podrucje da imam mjesec malo bi bilo za pohvat osnove. Ucim osnovne pojmove i posto nisu poslali struku da me intervjuira vjerojatno traze covjeka koji je normalan i voljan uciti bar kako mi je i kolega rekao. Nadam se najboljem. Hvala

Old Iggy čet 15.2.2018 08:43
Simao kaže...
Hvala. Malo mi je bilo panika kako cu pa sam postavio pitanje. Shvatio sam i sam da je toliko podrucje da imam mjesec malo bi bilo za pohvat osnove. Ucim osnovne pojmove i posto nisu poslali struku da me intervjuira vjerojatno traze covjeka koji je normalan i voljan uciti bar kako mi je i kolega rekao. Nadam se najboljem. Hvala

Obzirom da se radi o velikoj i šarolikoj infrastrukturi, vjerojatno traže nekoga tko će se relativno snaći u slučaju potrebe uz pomoć centralnog supporta.

Znati sve navedeno je iluzorno, a i ukoliko bi išli na takvu varijantu i preskupo.

Sn1p3r sri 4.4.2018 08:18

Ja sam radio 2 ugovora kao Asst. IT Officer na Carnival Cruise Lines.

Ne znam kako je za tvoju kompaniju i koja je, ali samnom nisu htjeli imati intervju dok nisam napravio CompTIA N+

ZA svaki slucaj kroz naredno vrijeme sam napravio i A+ tako da nije bilo problema.

 

Ako sta trebas javi se slobodno, pomognem

Bulldozer sri 25.4.2018 00:14

Ja sam ti  u sličnoj situaciji bio.

 

Bio sam završio srednju ( znači bez faxa ), uletio sam u održavanje škola i to dve god radio.. mikrotike vam održavao, updateao firewall, servere štelao itd

 

Sam sam manje više sve naučio i google

 

Najedanput sam dobio priliku ić u veliku firmu di su windows serveri, sql baze, vlanovi, napredni networking, voip telefoni itd, održavanje mail servera i još xy stvari

 

Sve se sa vremenom nauči, nije to neka nauka