Atomic čet 19.11.2015 10:35

Poštovani kolege,

 

htio bi Vas zamoliti da podjelite svoja iskustva u borbi sa spamom. Odjel prodaje dobiva velike količine spam-a u svoje inbox-eve, I neznam kako to riješiti.

Koristimo Exchange 2010 SP2, i na ET je aktiviran ForeFront Protection 2010 for Exchange server ali izgleda da ne radi svoj posao do kraja.

Predložite sve što mislite da se može napraviti uključujući software-sku i hardware-sku stranu.

 

Hvala,

 

Ajar čet 19.11.2015 10:46

jedino što mi pada na pamet je prosljeđivanje ovako primjenih poruka na gmail (moguće postaviti u klijentu) koji ima najbolji filtar spama uopće. dakle korporacijska pošta na tzo što već imate i onda "forward" pojedincu na gmail interno. 

Atomic sub 21.11.2015 18:51
lepi91 kaže...

S ovime samo pozitivna iskustva - http://www.cisco.com/c/en/us/products/security/email-security-appliance/index.html

 

Odlično funkcionira. Jedino bi ti možda mogao biti problem cijena, ne znam za kakvo okruženje ti treba.

 

Pozdrav lepi91,

 

Cisco nije loš naravno, cijena isto, budući da već imamo Cisco switcheve ovo stvarno nije loša ideja. Što se tiče cijene, ja ne odlučujem o tome, ali ako se oćemo riještiti spam-a mislim da rješenja poput ovoga nam trebaju.
Jedino što mi još pada napamet je FortiGate i Baracuda networks.

 

Hvala,

 

api984 pon 23.11.2015 13:51

Pozz,

Mozes stavit mali appliance ispred EXChangea recimo...

Spamassasin recimo unutar tog malog apliancea. Znaci pricam ako mozes staviti 1 VM za pocetak. Nakon sta podesis spam assassin i pravila dodas, na postfix dodas dodatno pravilo da sav spam siba
na 1 mail account (spam@domain.tld). Uz to morao bis imat i CLAM koji bi ti filtrirao EXE fajlu unutar ZIP, CAB, RAR i sl. fajli da djelatnici ne klikcu po trojancima .....

paketi: postfix, spamassasin, clamav

Za to mozes koristiti min instalaciju neke linux distre. Nakon sta sve postelas backup VMa in case da nest pukne....

Hope it helps a little.