Daliboris pet 14.4.2023 22:28

Pozdrav, imam Motorolu g51 5G koja podržava VoLTE. Na pretplati sam A1, VoLTE je neko vrijeme radio i prestao je raditi (na tom uređaju Motorola) - zvao sam SZK više puta, mijenjali su mi SIM, postavljali ponovno postavke, ja sam resetirao mobitel na tvorničke postavke, ali VoLTE više ne radi. Taj isti mobitel s HT karticom normalno hvata VoLTE i VoWiFi, ali s A1 neće i gotovo. Zvao sam ih desetak puta i ne mogu to riješiti. Imate li vi kakvu ideju što više učiniti?

Lewis pet 14.4.2023 22:43

Promjenit mobitel (octi nece da hvata vise njihov VoLTE)?

Evo ja sad pogeldao i kod mene i dalje radi pise VoLTE na A1 tarifi (Samsung mob).

A za sta ti je toliko bitno daje VoLTE u donosu na 4G ?

Daliboris pet 14.4.2023 23:00
Lewis kaže...

Promjenit mobitel (octi nece da hvata vise njihov VoLTE)?

Evo ja sad pogeldao i kod mene i dalje radi pise VoLTE na A1 tarifi (Samsung mob).

A za sta ti je toliko bitno daje VoLTE u donosu na 4G ?

 Da, njihov VoLTE ne hvata, a hvata VoLET od HT-a (i bonbona)… A kupljen u A1 na njihovu pretplatu. Bitno mi je da bude VoLTE jer se prekida internet tokom poziva ako nema VoLTE-a uključenog. :-)

NetkoNegdje sub 15.4.2023 09:22
Lewis kaže...

Promjenit mobitel (octi nece da hvata vise njihov VoLTE)?

Evo ja sad pogeldao i kod mene i dalje radi pise VoLTE na A1 tarifi (Samsung mob).

A za sta ti je toliko bitno daje VoLTE u donosu na 4G ?

 U slučaju poziva i dalje se koristi 4G za internet, a bez njega veza pada na danas vrlo spori 3G.

NetkoNegdje sub 15.4.2023 09:23
Daliboris kaže...
Lewis kaže...

Promjenit mobitel (octi nece da hvata vise njihov VoLTE)?

Evo ja sad pogeldao i kod mene i dalje radi pise VoLTE na A1 tarifi (Samsung mob).

A za sta ti je toliko bitno daje VoLTE u donosu na 4G ?

 Da, njihov VoLTE ne hvata, a hvata VoLET od HT-a (i bonbona)… A kupljen u A1 na njihovu pretplatu. Bitno mi je da bude VoLTE jer se prekida internet tokom poziva ako nema VoLTE-a uključenog. :-)

IMHO, to je do A1. Imao sam sličan problem i nikada ga nisam riješio. Više nisam na A1.

the chosen one07 ned 16.4.2023 22:38
Daliboris kaže...

Pozdrav, imam Motorolu g51 5G koja podržava VoLTE. Na pretplati sam A1, VoLTE je neko vrijeme radio i prestao je raditi (na tom uređaju Motorola) - zvao sam SZK više puta, mijenjali su mi SIM, postavljali ponovno postavke, ja sam resetirao mobitel na tvorničke postavke, ali VoLTE više ne radi. Taj isti mobitel s HT karticom normalno hvata VoLTE i VoWiFi, ali s A1 neće i gotovo. Zvao sam ih desetak puta i ne mogu to riješiti. Imate li vi kakvu ideju što više učiniti?

 Moguće i da ti je to do te Motorole. Prije koju godinu sam posjedovao Moto G 5G Plus, kupljenu u A1, koja nije mogla uhvatiti 5G signal ni od A1 niti ikog drugog operatera, niti je bio izlistan pod odabir mreže, samo do 4G je išao. Nitko nije znao zašto je to tako. 
Jednog dana izašao je neki firmware/carrier update i voila evo 5G za odabrati i spaja se na njega. Ali, na 5G Telemach tada i dalje nije išlo. 
Pokušaj na forumima naći imaš kodove koje upišeš pa uđeš u skrivene izbornike di možda možeš prisilno uključiti VoLTE. Tako sam i ja sa 5G uspio, ali čim se ugasi i upali mob sve se vratilo na staro. 

NetkoNegdje pon 17.4.2023 20:41
the chosen one07 kaže...

Pokušaj na forumima naći imaš kodove koje upišeš pa uđeš u skrivene izbornike di možda možeš prisilno uključiti VoLTE. Tako sam i ja sa 5G uspio, ali čim se ugasi i upali mob sve se vratilo na staro. 

 Svi mobiteli koje operater prodaje trebali bi biti isprobani i sigurno jesu isprobani na njihovoj mreži i moraju biti kompatibilni s tom mrežom. Ja sam odustao nakon nekog vremena od natezanja sa SZK A1 jer sam vidio na nema koristi i prešao sam HT-u i nemam nikakvih problema.


Ovu foru s kodovima ima i Xiaomi.

Memphis sub 13.5.2023 09:21
Daliboris kaže...

Pozdrav, imam Motorolu g51 5G koja podržava VoLTE. Na pretplati sam A1, VoLTE je neko vrijeme radio i prestao je raditi (na tom uređaju Motorola) - zvao sam SZK više puta, mijenjali su mi SIM, postavljali ponovno postavke, ja sam resetirao mobitel na tvorničke postavke, ali VoLTE više ne radi. Taj isti mobitel s HT karticom normalno hvata VoLTE i VoWiFi, ali s A1 neće i gotovo. Zvao sam ih desetak puta i ne mogu to riješiti. Imate li vi kakvu ideju što više učiniti?

 

Daliboris kaže...

Dakle mislite da je do A1? 

 Da. 

Jedino da ih tražiš da ti deaktiviraju volte i ponovo ga aktiviraju.