
Traže se radnici: problem nije nestašica čipova, n
Vezano uz: Traže se radnici: problem nije nestašica čipova, n


Do jučer je bila nestašica chipova....A sad odjednom nema stručnjaka...sljedeće je nema dovoljno čokolina...Jel to oni nas zahebavaju ili ipak ima nešto istine u onim teorijama urote:(....s ovakvim tempom do seljačke bune...traži se novi Gubec
Mozda ipak nekoga tko ima vise iskustva. Gubec se nije iskazao, jako los zivotopis.

ukrajina je taman sjela poslije korone kao izgovor za sve

Ma gluposti. Iz aviona su vidljive očite malverzacije

Teorije zavjere većinom budu točne, no to tek shvatimo prekrasno i nikako da naučimo.

Jbg kad mladi jedino žele biti influenceri :p

Točno to.

A ko što kaže u članku, u krizi 2008 se pootpuštalo inženjere, samim tim je zanimanje postalo manje zanimljivo kad na prvo kihanje burzi možeš ostat "na ulici", a u financijskom sektoru niko nije osto bez posla, banke se spašavalo novcima poreznih obveznika svugdje po svijetu. I onda hoćeš ponovo krenuti i sa većim zamahom pa se čudiš kao i kod nas, kako to da nam fali radne snage. Pa fali kad si potjero sve i računaš da će samo tebe čekat kad ponovo zatrebaš.

Eh kad je lakse bit programer nego inzenjer. Kapa dolje industrijskim elektronicarima, oni su pravi heroji.

daj par zavjera koje to u suštinu nisu, za primjer....
nego, što se tiče teme;
zašto je potrebno školovanje za "inženjera" kad ionako ljudi s većine takvih fakulteta dođu slabouki, pa uče posao u tvornicama.
uzmite klinca od 18 godina sa srednjom školom, i ako je on praaavo zainteresiran za taj posao, naučit će ga za 6 mj. i eto rješenja..
nego, ne... moraš biti dipl.ing da bi dobio posao u odjelu firme za koji on uopće nije potrebit..
jebeš fakultete..
danas hrpa klinaca rastura informatiku, a "samouki" su.
bitna je ljubav prema nekom poslu, a ne formalno obrazovanje.

Vec par dana trzaim neka dva switcha od UBIQUITIa i nema nigdje u EU niti kod nasih distrubtera, nasi mi kazu kraj polovica 10 mjeseca najbrze sto ce biti dostupno.
Na sluzbenom WEBu isto 90% switcheva i kamera/svega je out of stock, tako da ono sto su pravili do nedavno velike kolicine sad odjednom nema tako da nebi reko da je to problem sa inzinjerima nego stvarno fali djelova/chipova/cega vec...
Neznam samo od cega prezivljavaju tj. sta prodaju ako tolko malo robe isporucuju mjesecno.
Imaju cak i na sluzbenom Discord kanalu link na webu EU/USA stock filling i gledam prosli tjedan za cjelu Europu je bilo isporuceno 6 uredjaja (3 kamere i 3 acess pointa), koma.

Ne kužim te zapo

Fali komponenata. Znači čipovi i sve popratno. To je sigurno jer drmam tim poslom i kad u sustavu vidim da fali neki čip, dobijem grč jer ću morat tražit zamjenu što nije jednostavno.
E sad, da li je nestašica ili "nestašica", ti ne znam.


Tako je..
I Zelenskij će lupiti sankcije svijetu, ako mu zapad ne dostavi oružje..

Tako je..
I Zelenskij će lupiti sankcije svijetu, ako mu zapad ne dostavi oružje..
Kako je krenuilo, idemo mi u kameno doba :)
Do jučer je bila nestašica chipova....A sad odjednom nema stručnjaka...sljedeće je nema dovoljno čokolina...Jel to oni nas zahebavaju ili ipak ima nešto istine u onim teorijama urote:(....s ovakvim tempom do seljačke bune...traži se novi Gubec