silvio3105 pet 18.11.2022 23:10

Pozdrav,

zamijenio sam(ne ja osobno) bateriju na svom Redmi 5 Plusu. Preporuku za servis sam dobio od kolege s foruma.

Po mobitelu vidim da je otvaran(iskreno, nisam gledao rubove prije odlaska u servis). Kad sam bio u servisu, serviser je pored mobitela odmah stavio bateriju za mobitel, kad sam došao po njega, serviser ga je upalio i odmah je alarm krenuo zvoniti.

Eh sad, ovo je potrošnja baterije nakon tjedan dana od servisa.

 

Ne znam sad je l baterija stvarno zamijenjena ili treba nekako resetirati čip koji prati stanje baterije.

Nekako se baterija dosta brzo troši.

 

Na mobu je MIUI 10.

Prije dvije-tri godine sam mogao izvući po sedam sati SoTa, sad jedva četiri, a nova baterija.

mzopg pet 18.11.2022 23:14
silvio3105 kaže...

Pozdrav,

zamijenio sam(ne ja osobno) bateriju na svom Redmi 5 Plusu. Preporuku za servis sam dobio od kolege s foruma.

Po mobitelu vidim da je otvaran(iskreno, nisam gledao rubove prije odlaska u servis). Kad sam bio u servisu, serviser je pored mobitela odmah stavio bateriju za mobitel, kad sam došao po njega, serviser ga je upalio i odmah je alarm krenuo zvoniti.

Eh sad, ovo je potrošnja baterije nakon tjedan dana od servisa.

 

Ne znam sad je l baterija stvarno zamijenjena ili treba nekako resetirati čip koji prati stanje baterije.

Nekako se baterija dosta brzo troši.

 

Na mobu je MIUI 10.

Prije dvije-tri godine sam mogao izvući po sedam sati SoTa, sad jedva četiri, a nova baterija.

 Probaj ga isprazniti skroz do kraja, dok se ne ugasi sam od sebe, pa ga onda stavi na punjač i neka se puni još neko vrijeme i nakon što pokaže da je 100% pun, pa onda po potrebi to još jednom ponovi, ali nemoj pretjerivati sa ponavljanjima jer baterija nije ljubitelj 0% i 100% napunjenosti.

 

Možeš staviti i AccuBattery app pa je pokreni i drži upaljenu za vrijeme punjenja i pražnjenja, nakon par punjenja će ti pokazati procjenu kapaciteta baterije pod health.

Posmatrač sub 19.11.2022 08:56
mzopg kaže...
silvio3105 kaže...

Pozdrav,

zamijenio sam(ne ja osobno) bateriju na svom Redmi 5 Plusu. Preporuku za servis sam dobio od kolege s foruma.

Po mobitelu vidim da je otvaran(iskreno, nisam gledao rubove prije odlaska u servis). Kad sam bio u servisu, serviser je pored mobitela odmah stavio bateriju za mobitel, kad sam došao po njega, serviser ga je upalio i odmah je alarm krenuo zvoniti.

Eh sad, ovo je potrošnja baterije nakon tjedan dana od servisa.

 

Ne znam sad je l baterija stvarno zamijenjena ili treba nekako resetirati čip koji prati stanje baterije.

Nekako se baterija dosta brzo troši.

 

Na mobu je MIUI 10.

Prije dvije-tri godine sam mogao izvući po sedam sati SoTa, sad jedva četiri, a nova baterija.

 Probaj ga isprazniti skroz do kraja, dok se ne ugasi sam od sebe, pa ga onda stavi na punjač i neka se puni još neko vrijeme i nakon što pokaže da je 100% pun, pa onda po potrebi to još jednom ponovi, ali nemoj pretjerivati sa ponavljanjima jer baterija nije ljubitelj 0% i 100% napunjenosti.

 

Možeš staviti i AccuBattery app pa je pokreni i drži upaljenu za vrijeme punjenja i pražnjenja, nakon par punjenja će ti pokazati procjenu kapaciteta baterije pod health.

 Ono sto ti vidiš kao 0% i stvarno stanje baterije nije isto

Zaporožac sub 19.11.2022 09:23

Da, ne može se ona tek tako do temelja isprazniti.

Uvijek u njoj ima malo struje, makar pokazivala 0%

 

Što se tiče autora, možda je "nova" baterija neoriginalna, (pojedini serviseri stave fake/ili neoriginalnu bateriju, čak i kad im doneseš originalnu) možda je dugo nekvalitetno uskladištena, možda je do mobitela, tko će ga znati.

Jedino što ne vjerujem da je softver.

mzopg sub 19.11.2022 13:19
Posmatrač kaže...
mzopg kaže...
silvio3105 kaže...

Pozdrav,

zamijenio sam(ne ja osobno) bateriju na svom Redmi 5 Plusu. Preporuku za servis sam dobio od kolege s foruma.

Po mobitelu vidim da je otvaran(iskreno, nisam gledao rubove prije odlaska u servis). Kad sam bio u servisu, serviser je pored mobitela odmah stavio bateriju za mobitel, kad sam došao po njega, serviser ga je upalio i odmah je alarm krenuo zvoniti.

Eh sad, ovo je potrošnja baterije nakon tjedan dana od servisa.

 

Ne znam sad je l baterija stvarno zamijenjena ili treba nekako resetirati čip koji prati stanje baterije.

Nekako se baterija dosta brzo troši.

 

Na mobu je MIUI 10.

Prije dvije-tri godine sam mogao izvući po sedam sati SoTa, sad jedva četiri, a nova baterija.

 Probaj ga isprazniti skroz do kraja, dok se ne ugasi sam od sebe, pa ga onda stavi na punjač i neka se puni još neko vrijeme i nakon što pokaže da je 100% pun, pa onda po potrebi to još jednom ponovi, ali nemoj pretjerivati sa ponavljanjima jer baterija nije ljubitelj 0% i 100% napunjenosti.

 

Možeš staviti i AccuBattery app pa je pokreni i drži upaljenu za vrijeme punjenja i pražnjenja, nakon par punjenja će ti pokazati procjenu kapaciteta baterije pod health.

 Ono sto ti vidiš kao 0% i stvarno stanje baterije nije isto

 Naravno, inače ne bi bilo dobro. 

struja1911 sub 19.11.2022 13:56

Napuni bateriju do 100% i ostavi mob na punjaču još 20ak min.

Nakon tog skini i pokreni ovu aplikaciju te isprazni mob do kraja.

https://play.google.com/store/apps/details?id=be.fpmiguel.batterycalibration

Nakon što ti se mobitel ugasio ostavi ga da miruje jedno 10 do 20 min te ga onda spoji na punjač i napuni ga opet do vrha al ugašenog!

To je, koliko vidim na forumima najispravniji način kalibracije baterije.

P. S. Za praćenje stanja i potrošnje baterije tu su dvije dobre aplikacije: AccuBattery (koju je kolega iznad mene već spomenuo) i Gsam battery.

Ako planiraš instalirati ijednu aplikaciju za praćenje baterije nemoj zaboraviti u postavkama ugasiti "MIUI battery oprimisation" za te aplikacije jer će ti ih MIUI ugasiti dok rade u pozadini pa ćeš dobivati kriva očitanja. Također preporučljivo je iste aplikacije "zaključati" da uvijek rade u pozadini. To se radi tako da pokreneš aplikaciju, otvoriš izbornik gdje su prikazane sve aktivne aplikacije u pozadini te kraj željene aplikacije klikneš na lokot. Tako je bar na MIUI 13, pretpostavljam da je isto s verzijom 10