Xiaomi

Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

tomislav10 sri 21.4.2021 15:36
Nocio kaže...
Nocio kaže...
 

Nego ekipa, da li ima itko tko ne koristi maskicu koja dolazi sa mobitelom da mi ju proda?

 bump

 Ja ću uskoro cijeli mobitel (uključujući i originalnu maskicu) pa ako te zanima ... :) 

tictactoe uto 13.7.2021 10:31

Instalirao sam aplikaciju preko filea, i za instaliranje sam morao ukljucit onaj programerski mod i iskljucit optimizaciju. I sad mi se sve poremetilo, a baterija mi curi nenormalno. Vratio sam optimizaciju ali i dalje je sve pobrkano. Ikonice su ogromne odjednom, izgledaju staro 10 godina, sve nesto cudno. Jel ima nacin za povratak na staro a da nije vracanje skroz na tvornicke postavke?

thebatman čet 15.7.2021 12:16
tictactoe kaže...

Instalirao sam aplikaciju preko filea, i za instaliranje sam morao ukljucit onaj programerski mod i iskljucit optimizaciju. I sad mi se sve poremetilo, a baterija mi curi nenormalno. Vratio sam optimizaciju ali i dalje je sve pobrkano. Ikonice su ogromne odjednom, izgledaju staro 10 godina, sve nesto cudno. Jel ima nacin za povratak na staro a da nije vracanje skroz na tvornicke postavke?

 Nakon vracanja optimizacija, ugasi upali mob, ako je opet ostalo sve veliko, opet iskljuci/ukljuci optimizaciju i opet ugasi upali mob.

gnomisa sub 17.7.2021 15:49
thebatman kaže...
tictactoe kaže...

Instalirao sam aplikaciju preko filea, i za instaliranje sam morao ukljucit onaj programerski mod i iskljucit optimizaciju. I sad mi se sve poremetilo, a baterija mi curi nenormalno. Vratio sam optimizaciju ali i dalje je sve pobrkano. Ikonice su ogromne odjednom, izgledaju staro 10 godina, sve nesto cudno. Jel ima nacin za povratak na staro a da nije vracanje skroz na tvornicke postavke?

 Nakon vracanja optimizacija, ugasi upali mob, ako je opet ostalo sve veliko, opet iskljuci/ukljuci optimizaciju i opet ugasi upali mob.

 Nakon ponovnog paljenja Miui optimizacije dovoljno je samo restartati mob.

Kile84 pet 20.8.2021 14:15

Netko možda skinuo nadogradnju V12.1.4.0.RFJMIXM za Mi 9T.
Sinoć je bila nuđena mogućnost za OTA update, ali je sada koliko vidim nadogradnja povučena...
To bi trebao biti ANDROID 11 za Mi 9T ako se ne varam?

16OR sub 21.8.2021 15:04
Kile84 kaže...

Netko možda skinuo nadogradnju V12.1.4.0.RFJMIXM za Mi 9T.
Sinoć je bila nuđena mogućnost za OTA update, ali je sada koliko vidim nadogradnja povučena...
To bi trebao biti ANDROID 11 za Mi 9T ako se ne varam?

kao i svaki put, puste pa povuku, sve to mozes rucno skinut, u ovoj temi sam pisao bar 5x

nadji recovery rom, downloadaj i updejtaj rucno preko stock updatea

 

btw...V12.1.4.0.RFJMIXM R je android 11

10ka j imala slovo Q

doktordoc pet 27.8.2021 07:43

Imam problem

prije nekog vremena sam uključio nešto kad na primjer otvorim neku stranicu, npr. Dnevnik.hr i idem otvoriti neki članak i u njemu kad idem pogledati galeriju dvaput mi reloada galeriju, video moram dvaput stisnuti da krene. Jer zna tko kako se to gasi

 

 

 

 

 

 

 

1.Lovac ned 7.11.2021 19:32

Pozdrav svima,

 

nisam dugo bio na forumu, ali sam se vratio u nadi da će mi netko pomoći pronaći rješenje za moj problem.

Mobitel mi je izbacio ažuriranje za MIUI Global 12.1.1 Stabilnu verziju i ja naivac preuzeo i već tjedan dana imam problem.

 

Problem najveći je da kad želim poslati ili primiti nečiju medija datoteku (fotka, video, glasovna itd.) ništa se ne događa. Sve mi je mutno i pojavi mi se poruka "Neuspješno preuzimanje, Preuzimanje nije uspjelo. Molimo pokušajte ponovno kasnije."
Ne znam kako to riješiti, volio bih možda instalirati neku noviju stabilnu verziju, ali mi je tužno da moram sve sada spašavati s mobitela u slučaju da ga moram resetirat kompletnog ili ažurirat.


Pitanja su:


1. Je li se to nekom dogodilo do sada i kako ste to riješili?
2. Koju verziju sada koristite i kako ste s njom zadovoljni?

3. Imate li nekakav trik na koji način prebacujete sve bilješke iz mobitela na komp?

 

 

Bio bih vam svima zahvalan kada biste mi pomogli i odgovorili na pitanja.


Lijep pozdrav,

Ivan(4) ned 7.11.2021 19:47

Ja sam za sada ostao na 12.0.5 i nemam nikakvih problema. 12.1.1 (pretpostavljam da obojica imamo ROM za EU) je update na Android 11, i reakcije su različite (mada se ne sećam da je neko pomenuo taj problem koji ti imaš), pa za sada odlažem nadogradnju.

 

Što se beleški tiče, za ono što želim imati i na kompu koristim OneNote, a za ove iz ugrađene Notes aplikacije nisam siguran. Mislim da je Mi PC Suite odavno napušten, a da je možda moglo preko njega.

1.Lovac pon 8.11.2021 19:41
Ivan(4) kaže...

Ja sam za sada ostao na 12.0.5 i nemam nikakvih problema. 12.1.1 (pretpostavljam da obojica imamo ROM za EU) je update na Android 11, i reakcije su različite (mada se ne sećam da je neko pomenuo taj problem koji ti imaš), pa za sada odlažem nadogradnju.

 

Što se beleški tiče, za ono što želim imati i na kompu koristim OneNote, a za ove iz ugrađene Notes aplikacije nisam siguran. Mislim da je Mi PC Suite odavno napušten, a da je možda moglo preko njega.

 Zahvaljujem za ideji bilješka. Istražit ću malo taj OneNote.


Što se tiče update-a, nisam napomenio da i sve videe koje gledam na youtube-u imam šareni zaslon i samo čujem zvuk, nema nikakvog videa. :(

1.Lovac sub 5.3.2022 14:42

Do današnjeg dana nisam uspio ukloniti problem. :(

Je li se u međuvremenu nekome isto dogodilo? Mislim da moram bootat mob i spustit ga na MIUI 11, jer resetiranje na tvorničke postavke ne funkcionira. :(

BTW, možda je i vrijeme za prodaju i kupnju boljeg?

T700 sri 16.3.2022 19:33
1.Lovac kaže...

Do današnjeg dana nisam uspio ukloniti problem. :(

Je li se u međuvremenu nekome isto dogodilo? Mislim da moram bootat mob i spustit ga na MIUI 11, jer resetiranje na tvorničke postavke ne funkcionira. :(

BTW, možda je i vrijeme za prodaju i kupnju boljeg?

 kojeg boljeg ??? 

Mi9t je još car, pogotovo zbog svoje periskopske kamere. sada se više ne može kupiti takva kamera, već moraju osakatiti ekran. A specifikacije novih nisu se značajno promjenile da bi opravdalo promjenu. 

 

------------

 

Inaće ja tražim preporuku za custom rom koji je najstabiljniji a da ima sve otključane opcije. Želim koristiti google asisten na zaključanom zaslonu ali ne radi, ništa od online savjeta ne pomaže, Xiaomi je previše mjenjao OS da bi svakako htio neki drugi Rom. 

 

Možete li mi nešto preporučiti, ima ih više ali neznam koji ? Možda je netko bolje upoznati s time, ako je ekperimentirao. Samo ne želim pretvorit svoj smarpthone u ciglu koja ne radi. 

 

 

 

Ivan(4) sri 23.3.2022 00:24

Je l' nešto do mog uređaja, ili je Xiaomi povukao update na Android 11? Sad već davno mi je telefon nudio update, ali ga tada nisam instalirao, i sad ga već dugo više nema ni kada ručno tražim update. Imam stock EU ROM, 12.0.5.0 QFJEUXM.

16OR čet 24.3.2022 21:51
Ivan(4) kaže...

Je l' nešto do mog uređaja, ili je Xiaomi povukao update na Android 11? Sad već davno mi je telefon nudio update, ali ga tada nisam instalirao, i sad ga već dugo više nema ni kada ručno tražim update. Imam stock EU ROM, 12.0.5.0 QFJEUXM.

 nije do uredjaja, do tebe je :P

 

12.1.1. za eea je zadnji

 

100x sam ili se pisalo u temi, izbaci updejt pa ga povuce, i tako skoro svaki put

skini rucno i updejtaj si