Xiaomi

Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

CyberDemonVZ pon 27.7.2020 15:47
maxy0 kaže...

Svako malo mi se pojavljuje da unesem lozinku za dodatnu sigurnost prilikom otkljucavanja, nakon skeniranka otiska.. jel se moze kako to iskljuciti?

 Kak veli kolega, jednom u 72 sata. Nije neki problem.

Osim, ako se tebi pojavljuje češće, onda bi trebalo pogledati o čemu se radi.

maxy0 pon 27.7.2020 19:17
CyberDemonVZ kaže...
maxy0 kaže...

Svako malo mi se pojavljuje da unesem lozinku za dodatnu sigurnost prilikom otkljucavanja, nakon skeniranka otiska.. jel se moze kako to iskljuciti?

 Kak veli kolega, jednom u 72 sata. Nije neki problem.

Osim, ako se tebi pojavljuje češće, onda bi trebalo pogledati o čemu se radi.

 Ma miui 11 mi je bilo svakih 72 sata, no sada na miui 12 mi svako malo, bar 1-2 puta na dan

prefontaine sri 29.7.2020 08:08

Jel zna netko kako isključiti notifikacije o nedostupnosti mreže? Stavio sam da mi drugu karticu bira ručno i plan je da se na tu mrežu spaja samo kad je ista dostupna. Međutim, čim mreže nestane, on me svako par desetaka sekundi obavještava da je mreža nedostupna, a ne želim staviti na automatsko pa da mi se sam spaja kako i kada ga je volja. 

Han sri 29.7.2020 08:16
prefontaine kaže...

Jel zna netko kako isključiti notifikacije o nedostupnosti mreže? Stavio sam da mi drugu karticu bira ručno i plan je da se na tu mrežu spaja samo kad je ista dostupna. Međutim, čim mreže nestane, on me svako par desetaka sekundi obavještava da je mreža nedostupna, a ne želim staviti na automatsko pa da mi se sam spaja kako i kada ga je volja. 

 Kada se pojavi notifikacija drži ju pritisnuto par sekundi i otoriti će se opcija da ju iskljušiš ili disejblaš..... Neke notifikaacije imaju čak i malim slovima napisano: postavke koje se mogu kliknuti, stisnuti i onda se otvaraju dodatne postavke te notifikacije.

Nocio sri 29.7.2020 17:11
16OR kaže...

Mene pitas? Poco launcher

 

maxy0 kaže...
Nocio kaže...

Koristis mozda neki drugi launcher?
Meni se na 9T Pro to desavalo sa nova launcherom, na orginalnom nikada.

 I ja poco launcher koristim

 

Mozda je u tome problem jer, ponavljam, meni se to dogadalo sa drugim launcherima, a na defaultnom od miui-a nikada.

prefontaine čet 30.7.2020 22:44

Kakvo je vama stanje s baterijom na MIUI 12? Meni je sad očajno. Prije mi je mobitel mogao 2 dana i nekih 9-10.5 sati SOT-a, sada niti 5. Prije da 100% do 90% može sat, nekad i sat i 15 min, evo sad 13 min. 

U pitanju je MI 9T EU rom

prefontaine čet 30.7.2020 22:44

Kakvo je vama stanje s baterijom na MIUI 12? Meni je sad očajno. Prije mi je mobitel mogao 2 dana i nekih 9-10.5 sati SOT-a, sada niti 5. Prije sa 100% do 90% može sat, nekad i sat i 15 min, evo sad 13 min. 

U pitanju je MI 9T EU rom

maxy0 čet 30.7.2020 22:54
prefontaine kaže...

Kakvo je vama stanje s baterijom na MIUI 12? Meni je sad očajno. Prije mi je mobitel mogao 2 dana i nekih 9-10.5 sati SOT-a, sada niti 5. Prije sa 100% do 90% može sat, nekad i sat i 15 min, evo sad 13 min. 

U pitanju je MI 9T EU rom

 Meni je stanje bolje nekako, ili u najmanju ruku isto.. nisam nikad imao toliko sot-a, vecinom oko 6-7 na wifiju, oko 4 na mobilnim podatcima, jucer npr 5 sati na mobilnim podatcima

16OR čet 30.7.2020 23:44
prefontaine kaže...

Kakvo je vama stanje s baterijom na MIUI 12? Meni je sad očajno. Prije mi je mobitel mogao 2 dana i nekih 9-10.5 sati SOT-a, sada niti 5. Prije sa 100% do 90% može sat, nekad i sat i 15 min, evo sad 13 min. 

U pitanju je MI 9T EU rom

 Isto kao i miui11, cca 14-15min mu treba da padne sa 100 na 99% kad je na wifiju

9-10h sota u 2 dana koristenja, oko 8h sota zna razvuc na 3 dana koristenja 

 

Ako nisi, skini recovery rom i ponovo ga updejtaj, ako ne pomogne, zna se factory reset

maxy0 pet 31.7.2020 06:37

Jel koristite kontrolni centar na miui 12? Jako lijepo izgleda ali nije bas user friendly, nije sve na jednom mjestu i ne moze se swypeat s kontrolnog centta na notifikacije i obrnuto.. i jako je tesko s lijevu stranu vrha ekrana uopce dosegnuti

T700 sub 1.8.2020 17:57

Trebalo mi je vremena da skuzim, ali ne treba ići gore da se povuće kontrolni centar. 

To možete i sa dna raditi po ikonicama. 

Lijevo za za notifikacije i poruke a desno za one opcije. Znači da nije problem dosegnuti jer uopče ne treba ići gore. Pokušajte to odma na glavnom zaslonu dok ništa nije otvoreno.  Na vrh treba ići samo ako radi neka aplikacija . 

 

T700 sub 1.8.2020 17:59

Usput da spomenem, 2 tjedna koristim Faceid i radi super. Jedino kad je mrak onda ne radim pa koristim uzorak ili otisak prsta. Buduči da često radim vani u poljoprivredi pa mi prsti znaju biti prljavi od prašine ili nečeg pa to ne radi uvjek kak treba. FaceID mi je sad super i puno bolje :) 

 

FaceID ne radi, ako ne otvorite oči. Baš na ekranu napiše "otvorite oči" :) recimo kad škiljite onda ne radi. 

 

maxy0 sub 1.8.2020 21:29
T700 kaže...

Trebalo mi je vremena da skuzim, ali ne treba ići gore da se povuće kontrolni centar. 

To možete i sa dna raditi po ikonicama. 

Lijevo za za notifikacije i poruke a desno za one opcije. Znači da nije problem dosegnuti jer uopče ne treba ići gore. Pokušajte to odma na glavnom zaslonu dok ništa nije otvoreno.  Na vrh treba ići samo ako radi neka aplikacija . 

 

 To radi samo na homescreenu, a 90% vremena kad otvaram obavijesti sam u nekoj apliakciji..

 

A za face id, nije lose ali nije uopce siguran nacin otkljucavanja jer mozes i sliku neke osobe staviti pred kameru i ocitat ce ju

Memphis ned 2.8.2020 16:03
prefontaine kaže...

Kakvo je vama stanje s baterijom na MIUI 12? Meni je sad očajno. Prije mi je mobitel mogao 2 dana i nekih 9-10.5 sati SOT-a, sada niti 5. Prije sa 100% do 90% može sat, nekad i sat i 15 min, evo sad 13 min. 

U pitanju je MI 9T EU rom

 Isto loše

 

12.0.2.

Ivan(4) ned 2.8.2020 16:41
16OR kaže...

 Isto kao i miui11, cca 14-15min mu treba da padne sa 100 na 99% kad je na wifiju

9-10h sota u 2 dana koristenja, oko 8h sota zna razvuc na 3 dana koristenja 

 

Ako nisi, skini recovery rom i ponovo ga updejtaj, ako ne pomogne, zna se factory reset

 Isto EU ROM?

Ziga ned 2.8.2020 20:03
prefontaine kaže...

Kakvo je vama stanje s baterijom na MIUI 12? Meni je sad očajno. Prije mi je mobitel mogao 2 dana i nekih 9-10.5 sati SOT-a, sada niti 5. Prije da 100% do 90% može sat, nekad i sat i 15 min, evo sad 13 min. 

U pitanju je MI 9T EU rom

 Ja sam na MI9 s 12.0.1 isto je očajno do boli

 

na MIUI 10 baterija je držala dan i pol, na MIUI 11 jedan dan, sad moram na 12ici puniiti  u 16 sati na autopunjač kad idem doma s posla

Baterija se enormno brzo prazni (razgovori, fotke, emailovi i društvene mreže) ne igram se na mobitelu

 

 

 

 

 

 

gnomisa ned 2.8.2020 22:24
Ziga kaže...
prefontaine kaže...

Kakvo je vama stanje s baterijom na MIUI 12? Meni je sad očajno. Prije mi je mobitel mogao 2 dana i nekih 9-10.5 sati SOT-a, sada niti 5. Prije da 100% do 90% može sat, nekad i sat i 15 min, evo sad 13 min. 

U pitanju je MI 9T EU rom

 Ja sam na MI9 s 12.0.1 isto je očajno do boli

 

na MIUI 10 baterija je držala dan i pol, na MIUI 11 jedan dan, sad moram na 12ici puniiti  u 16 sati na autopunjač kad idem doma s posla

Baterija se enormno brzo prazni (razgovori, fotke, emailovi i društvene mreže) ne igram se na mobitelu

 

 

 

 

 

 

 Isti mob ista verzija miui 12 i kod mene je ok. Ali ja se ne igram na mobu, koristim face lite, dark mode i napravio sam factory reset nakon updatea. Takodjer autorun samo za najbitnije appove i ne koristim always on screen.

T700 pon 3.8.2020 14:30
maxy0 kaže...
T700 kaže...

Trebalo mi je vremena da skuzim, ali ne treba ići gore da se povuće kontrolni centar. 

To možete i sa dna raditi po ikonicama. 

Lijevo za za notifikacije i poruke a desno za one opcije. Znači da nije problem dosegnuti jer uopče ne treba ići gore. Pokušajte to odma na glavnom zaslonu dok ništa nije otvoreno.  Na vrh treba ići samo ako radi neka aplikacija . 

 

 To radi samo na homescreenu, a 90% vremena kad otvaram obavijesti sam u nekoj apliakciji..

 

A za face id, nije lose ali nije uopce siguran nacin otkljucavanja jer mozes i sliku neke osobe staviti pred kameru i ocitat ce ju

 Nije baš tako jednostavno. Isprobavao sam i primjetio da je potrebno treptati ili okretati očima da te pusti. To uglavnom radimo nesvijesno a to FaceID primječuje puno bolje.

 

Ali opet, to nije toliko sigurno kao uzorak ili  otisak prsta.  Najrađe bi koristio otisak prsta ali često mi to radi probleme. A faceID sam prezadovoljan. Na kraju se ravnam logikom da ja nemam ništa vrijedno zbog čega bi se netko toliko trudio da mi provali u mob. Naravno ja koristim 2 stupanj zaštite za gmail račune i facebook. Ako netko želi dodatno zaštititi aplikacije od upada, to se može sa instalacijom zasebnih programa koji traže pin prije pokretanja. 

 

 

Ivan(4) čet 6.8.2020 13:18

Da li ovaj model ima anti-rollback? Ako instaliram MIUI12 i ne svidi mi se, hoću li se moći vratiti na 11?

 

EDIT: Ne vidim Viber notifikacije na AoD-u (to su jedine koje su mi stizale). MIUI Global 11.0.5.0, omogućene notifikacije u podešavanjima AoD-a.

domac5 ned 9.8.2020 17:48

Jel se jos nekom rusi call of duty mobile nakon par minuta igranja? To mi je pocelo tak nakon azuriranja na miui 12, nema sta nisam probao od ciscenja predmemorije do deinstalacije aplikacije uvijek isto