Xiaomi

Xiaomi Poco X3 Pro

Overflow1984 sri 23.2.2022 16:47
Marko :D kaže...

Najprije prisilno zaustavi aplikacije koje si ažurirao i vidi kolika je potrošnja baterije onda. Ako neku aplikaciju ne možeš prisilno zaustavit, privremeno je deinstaliraj.

 Moram prvo vidit kak tocno prisilno zaustavit aplikacije ..

Budem se poigrao s tim .. Nadam se da bude se rjesio problem, jer ovo sve skupa nema smisla, da mi se trajanje baterije "preko noci" smanjilo za vise od pola.

Marko :D sri 23.2.2022 16:53
Overflow1984 kaže...
Marko :D kaže...

Najprije prisilno zaustavi aplikacije koje si ažurirao i vidi kolika je potrošnja baterije onda. Ako neku aplikaciju ne možeš prisilno zaustavit, privremeno je deinstaliraj.

 Moram prvo vidit kak tocno prisilno zaustavit aplikacije ..

Budem se poigrao s tim .. Nadam se da bude se rjesio problem, jer ovo sve skupa nema smisla, da mi se trajanje baterije "preko noci" smanjilo za vise od pola.

Jednostavno, odeš u postavke, pa aplikacije, pronađeš aplikacije koje si zadnje ažurirao i dodirneš gumb prisilno zaustavi ili prisilno zaustavljanje. To će kompletno ubit aplikaciju, pa neće više radit u pozadini.

Overflow1984 čet 24.2.2022 08:14
Marko :D kaže...
Overflow1984 kaže...
Marko :D kaže...

Najprije prisilno zaustavi aplikacije koje si ažurirao i vidi kolika je potrošnja baterije onda. Ako neku aplikaciju ne možeš prisilno zaustavit, privremeno je deinstaliraj.

 Moram prvo vidit kak tocno prisilno zaustavit aplikacije ..

Budem se poigrao s tim .. Nadam se da bude se rjesio problem, jer ovo sve skupa nema smisla, da mi se trajanje baterije "preko noci" smanjilo za vise od pola.

Jednostavno, odeš u postavke, pa aplikacije, pronađeš aplikacije koje si zadnje ažurirao i dodirneš gumb prisilno zaustavi ili prisilno zaustavljanje. To će kompletno ubit aplikaciju, pa neće više radit u pozadini.

 Hvala ti, sredio sam nekako, ako je sudeci po trajanju baterije (koja se gotovo uopce nije potrosila kroz noć).

 

Jedino imam osjecaj ko da mi ovaj wifi stalno radi (kao prijenos podataka) pa ne znam kolko je to normalno. Mozda je bilo tako i prije pa nisam primjetio. 

Dud čet 24.2.2022 09:58
Overflow1984 kaže...
Marko :D kaže...
Overflow1984 kaže...
Marko :D kaže...

Najprije prisilno zaustavi aplikacije koje si ažurirao i vidi kolika je potrošnja baterije onda. Ako neku aplikaciju ne možeš prisilno zaustavit, privremeno je deinstaliraj.

 Moram prvo vidit kak tocno prisilno zaustavit aplikacije ..

Budem se poigrao s tim .. Nadam se da bude se rjesio problem, jer ovo sve skupa nema smisla, da mi se trajanje baterije "preko noci" smanjilo za vise od pola.

Jednostavno, odeš u postavke, pa aplikacije, pronađeš aplikacije koje si zadnje ažurirao i dodirneš gumb prisilno zaustavi ili prisilno zaustavljanje. To će kompletno ubit aplikaciju, pa neće više radit u pozadini.

 Hvala ti, sredio sam nekako, ako je sudeci po trajanju baterije (koja se gotovo uopce nije potrosila kroz noć).

 

Jedino imam osjecaj ko da mi ovaj wifi stalno radi (kao prijenos podataka) pa ne znam kolko je to normalno. Mozda je bilo tako i prije pa nisam primjetio. 

 Ako trebaš wi fi po noći onda je ok da cijelo vrijeme nešto radi. Ja na svom Redmi note 9P navečer imam uključen onaj DND pa mi onda skoro nimalo baterije ne pojede. U 22h mi se pali onaj mod za čitanje u 23h štednja baterije (tamniji ekran i kaj ja znam kaj on još tu pogasi) a u ponoć pa do 6 ujutro mi je upaljen i DND, da mi ne zvoni. Tako da ono preko noći je tako reći u hibernaciji. Imaš neke postavke tamo u Digitalna ravnoteža i roditeljska sigurnost. Pa možda i to još malo pomogne.

Marko :D čet 24.2.2022 20:03
Overflow1984 kaže...
Marko :D kaže...
Overflow1984 kaže...
Marko :D kaže...

Najprije prisilno zaustavi aplikacije koje si ažurirao i vidi kolika je potrošnja baterije onda. Ako neku aplikaciju ne možeš prisilno zaustavit, privremeno je deinstaliraj.

 Moram prvo vidit kak tocno prisilno zaustavit aplikacije ..

Budem se poigrao s tim .. Nadam se da bude se rjesio problem, jer ovo sve skupa nema smisla, da mi se trajanje baterije "preko noci" smanjilo za vise od pola.

Jednostavno, odeš u postavke, pa aplikacije, pronađeš aplikacije koje si zadnje ažurirao i dodirneš gumb prisilno zaustavi ili prisilno zaustavljanje. To će kompletno ubit aplikaciju, pa neće više radit u pozadini.

 Hvala ti, sredio sam nekako, ako je sudeci po trajanju baterije (koja se gotovo uopce nije potrosila kroz noć).

 

Jedino imam osjecaj ko da mi ovaj wifi stalno radi (kao prijenos podataka) pa ne znam kolko je to normalno. Mozda je bilo tako i prije pa nisam primjetio. 

Pojedine aplikacije, a i sam Android povremeno rade vezu s internetom, što radi provjere ažuriranja, osvježavanja vremenske prognoze i slično. Ništa strašno...

Overflow1984 sri 30.3.2022 14:45

Ekipa,

jel se desilo kome da mu mobitel sam od sebe pošalje nekome SMS?

 

Konkretno, primjetio sam u SMS porukama (koje inace gotovo nikad ne pišem) da mi je preko mobitela poslano na neki nepoznati broj .. Neke gluposti poslane su i neki link .. Pomislio bi da je mozda meni doslo s nepoznatog broja, al to bilo je poslano od mene nekome .. Niti sam pisao ikome sms niti išta .. Ima itko kakvu informaciju kaj bi to bilo?

Nemo nemo sri 30.3.2022 20:24
Overflow1984 kaže...

Ekipa,

jel se desilo kome da mu mobitel sam od sebe pošalje nekome SMS?

 

Konkretno, primjetio sam u SMS porukama (koje inace gotovo nikad ne pišem) da mi je preko mobitela poslano na neki nepoznati broj .. Neke gluposti poslane su i neki link .. Pomislio bi da je mozda meni doslo s nepoznatog broja, al to bilo je poslano od mene nekome .. Niti sam pisao ikome sms niti išta .. Ima itko kakvu informaciju kaj bi to bilo?

 Virus? Neka apk radi po svome? Još netko koristi tvoj mobitel?

Overflow1984 čet 31.3.2022 10:16
Nemo nemo kaže...

 Virus? Neka apk radi po svome? Još netko koristi tvoj mobitel?

 

Provjerio sam i virusa nema ..

 

APK imam samo provjerene i ne snimam sve i svasta gore na mob .. Tak da i to odpada..

 

Mobitel pa mi isto tako nitko nije mogao dirati u tom trenutku .. Zato mi nije ni jasno kako se to desilo .. A i broj je totalna nepoznanica (neki hrvatski broj, mobilni, al svejedno, ne znam kako se tamo našao ni ciji je .. ma ne znam ni dal broj uopce postoji - nisam isao zvati ili kaj slicno, obrisana je poruka, a na link iz poruke nisam klikao - tesko je zaklucit o cem se radi jer je ona google skracenica neka)

Nemo nemo čet 31.3.2022 18:49
Overflow1984 kaže...
Nemo nemo kaže...

 Virus? Neka apk radi po svome? Još netko koristi tvoj mobitel?

 

Provjerio sam i virusa nema ..

 

APK imam samo provjerene i ne snimam sve i svasta gore na mob .. Tak da i to odpada..

 

Mobitel pa mi isto tako nitko nije mogao dirati u tom trenutku .. Zato mi nije ni jasno kako se to desilo .. A i broj je totalna nepoznanica (neki hrvatski broj, mobilni, al svejedno, ne znam kako se tamo našao ni ciji je .. ma ne znam ni dal broj uopce postoji - nisam isao zvati ili kaj slicno, obrisana je poruka, a na link iz poruke nisam klikao - tesko je zaklucit o cem se radi jer je ona google skracenica neka)

 Da li si provjerio broj na koji je poslan SMS? Da nije neka apk poslala izvješće? Kako si provjerio da nema virusa? Ja znam instalirati apk Malwarebytes i sa njom skenirati mob.

Overflow1984 pet 1.4.2022 14:58
Nemo nemo kaže...

 Da li si provjerio broj na koji je poslan SMS? Da nije neka apk poslala izvješće? Kako si provjerio da nema virusa? Ja znam instalirati apk Malwarebytes i sa njom skenirati mob.

 Instalirao sam sad taj program i nista nije naslo .. Znaci, nemam nikakav virus sigurno (iako sam prije skenirao i s onim antivirusnim koji dolazi uz mob) ..

 

Nekako nemam srece s tim Xiaomijem .. Prvo ono s ghost touch-om, onda trosenje baterije iznenada nicim izazvano, pa sad to .. Ne znam kaj je sljedece :))

Nemo nemo sub 2.4.2022 20:04
Overflow1984 kaže...
Nemo nemo kaže...

 Da li si provjerio broj na koji je poslan SMS? Da nije neka apk poslala izvješće? Kako si provjerio da nema virusa? Ja znam instalirati apk Malwarebytes i sa njom skenirati mob.

 Instalirao sam sad taj program i nista nije naslo .. Znaci, nemam nikakav virus sigurno (iako sam prije skenirao i s onim antivirusnim koji dolazi uz mob) ..

 

Nekako nemam srece s tim Xiaomijem .. Prvo ono s ghost touch-om, onda trosenje baterije iznenada nicim izazvano, pa sad to .. Ne znam kaj je sljedece :))

 Ako se to slanje SMS poruke više ne ponovi, super. Bilo pa prošlo. Ako se ponovi, provjeri čiji je broj. Ako si zbiljako nezadovoljan mobitelom, prodaj ga. Poco X3 Pro je, za novce na Njuškalu, izvrstan mob. Svi koje znam da ga imaju su oduševljeni njime.

Overflow1984 ned 3.4.2022 14:55
Nemo nemo kaže...
Overflow1984 kaže...
Nemo nemo kaže...

 Da li si provjerio broj na koji je poslan SMS? Da nije neka apk poslala izvješće? Kako si provjerio da nema virusa? Ja znam instalirati apk Malwarebytes i sa njom skenirati mob.

 Instalirao sam sad taj program i nista nije naslo .. Znaci, nemam nikakav virus sigurno (iako sam prije skenirao i s onim antivirusnim koji dolazi uz mob) ..

 

Nekako nemam srece s tim Xiaomijem .. Prvo ono s ghost touch-om, onda trosenje baterije iznenada nicim izazvano, pa sad to .. Ne znam kaj je sljedece :))

 Ako se to slanje SMS poruke više ne ponovi, super. Bilo pa prošlo. Ako se ponovi, provjeri čiji je broj. Ako si zbiljako nezadovoljan mobitelom, prodaj ga. Poco X3 Pro je, za novce na Njuškalu, izvrstan mob. Svi koje znam da ga imaju su oduševljeni njime.

 Kolko je opce realna vrijednost tog moba?

 

Kupljen je u sestom mjesecu pa je garancija vjerojatno jos nešto vise od godine dana. Ono najbitnije, nema ni jedne jedine crtice (tempered glass od prvog dana isto kao i maska. + cak i na kameri imam zaštitu). Bas me zanima kolko bi mogao traziti za to cudo. S obzirom kaj mi se nikud ne žuri nemam potrebe pretjerano spustat cijenu. 

Nemo nemo ned 3.4.2022 15:53
Overflow1984 kaže...
Nemo nemo kaže...
Overflow1984 kaže...
Nemo nemo kaže...

 

Kolko je opce realna vrijednost tog moba?Kupljen je u sestom mjesecu pa je garancija vjerojatno jos nešto vise od godine dana. Ono najbitnije, nema ni jedne jedine crtice (tempered glass od prvog dana isto kao i maska. + cak i na kameri imam zaštitu). Bas me zanima kolko bi mogao traziti za to cudo. S obzirom kaj mi se nikud ne žuri nemam potrebe pretjerano spustat cijenu. 

Provjeriš na Njuškalu.

1.400,00 kn za novi:

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-pocophone/xiaomi-poco-x3-pro-black-6-128gb-oglas-36920395

Overflow1984 sub 11.6.2022 09:50

Ekipa, kako je najbolje / najlakše vratiti mobitel na početne postavke, pa da cim bezbolnije (s čim manjim gubitkom podataka) sve vratim natrag?

 

Moguce napraviti backup putem kompjutera? Ili se to negdje sejva u 'oblaku'?

 

Moram napraviti reset da konacno odnesem mobitel na garanciju zbog onog ghost toucha i ostalog. Btw, jel i dalje ista firma stoji iza tog? U Zagrebu (Agramservis?)

 

Hvala

GSP pon 24.10.2022 17:40

imam problem sa mobitelom

 

jednostavno se ugasio i ništa ga više nece upalit

 

niti punjač,niti kombincija tipki volume + i power..ništa...program za dijagnostiku ga nevidi

 

fizicki u perfektnom stanju

 

imam bitnih slika na njemu jel postoji ikakva šansa da se to izvuče van?

Overflow1984 uto 25.10.2022 17:54
GSP kaže...

Probao sam sve kombinacije tipki....neragira na nista.samo odjednom

 

Ako je maticna riknila jel se mogu ikako iscupat slike van?

 Nadam se da imas garanciju..

 

Probaj nekako spojit na komp.. Mozda bi islo (osim ako ne treba kliknuti na mobitelu opciju za "prijenos podataka").

djigibao pet 16.12.2022 11:57

Pozdrav svima

 

Frend ima ovaj mobitel cca 1,5god i danas mu se poceo sam od sebe stalno restartat.

Da li jos netko ima takvih problema jel vidim po netu da ljudi prijavljuju taj problem?

Moguci prijedlozi za rijesavanje ovog problema?

 

Hvala