čmrljo pon 21.3.2022 21:51

Prošlo je desetak dana kako sam na MIUI 13.

Uglavnom sam zadovoljan ali ima nekih stvari šta su za mene razočaranje.

Ne koristim više 120hz jer mi pojede bateriju ne može izdržati cijeli dan (od 7 do 23) iako sam prije na MIUI 12 mogao . 

 

Druga stvar je Google trgovina znači dobijem update za aplikaciju ja ga uradim. Idući put čim uđem u Google trgovinu opet mi nudi update za tu istu aplikaciju koju sam ažurirao.

 

I treća stvar upalim igricu i kad je želim ugasti iz RAM-a onda se ovo dešava https://youtu.be/mLF3PGIjBNU

 

 

čmrljo sri 27.4.2022 10:13

Meni je većinom na 60hz jer mi nije mogao ni pet sati na 120hz. Kada je izašao ovaj novi update stavio sam ga na120hz i izvukao je ovo.Ocito je bio neki bug samo da naglasim ne igram puno igrica na uređaju.

thebatman uto 17.5.2022 08:03
R3nchi kaže...
Meni je najveća bomba i plus na ovom mb
punjenje..
Sve ostalo meh..
kolko nas mb uopce vrijedi u oglasima? pucco bi na pixel 6a
ocu one hand friendly mobitel..

 Prodao svoj 8/256 star 6mj jedva za 1700.

maks0806 sri 25.5.2022 11:43
R3nchi kaže...
btj. ova moja ga platila 3300 u žaomi shopu za Božic . place mi se sad

A to je tako kod Xiaomi uređaja, drže cijenu kao HDZ obećanja...

Par mjeseci po izlasku nekog modela, oni izbace neki novi derivat i time obezvrijeđuju sve svoje prethodne modele, stave ih na akciju da ih se riješe čim prije kako bi očistili mjesta za nove modele i tako svakih par mjeseci. Također, činjenica da se Xiaomi ne može otarasiti svoje "cheap phone" reputacije ne pomaže u održavanju cijene.

3300 ga je platila za Božić, a u siječnju ga je frend novog za 2600 kupio u trgovini, sve ti je jasno. Taj Pixel će ti držati cijenu jer ih je jako malo kod nas, iPhonei drže cijene i donekle Samsunzi. Ostalo rijetko 

clint55 sri 25.5.2022 12:20

Trebao bih uskoro novi mob, pa me zanima je li, usporedivši s konkurencijom tj. drugim modelima na tržištu bilo modeli 2021. ili 2022., Poco F3 još uvijek dobra kupovina.

 

Ima li kakvih najava da bi Xiaomi/Redmi/Poco mogao izbaciti neku noviju verziju tj. sličan model sa Snapdragon 870 chipsetom ali uz malo bolje kamere jer su i dosta jeftiniji Xiaomi/Redmi telefoni iz 2021. imali bolje kamere.

 

Dakle, želim mob sa Qualcomm procesorom, SD 870 za moje potrebe dovoljan, koliko sam vidio manje se grije nego novija generacija, pa mi je još uvijek F3 "na piku" jedino te kamere malo odbijaju. Ne treba mi extra kamera ali čini mi se da Redmi Note 10 ima bolje kamere -  temeljem iskustva s telefonom člana obitelji Redmi Note 10 skroz zadovoljava moje potrebe za kamerom.

 

Autonomija F3 je vidim dobra, puni se brzo, SD 870, taman što mi treba. Motorola Edge 30 koja mi je zanimljiva ima slabiji proc, ipak bih 870 radije iako je lanjski.

 

Nisam gamer samo bitno da sve glatko "leti" :-)

čmrljo uto 31.5.2022 22:15

Moja ti je preporuka da uzmeš Realme gt 2 neo ili neki noviji njihov uređaj ako ga ima negdi uzeti ima stabilniji softver.

Imam osobno  Poco F3 za mene je dobar samo update nekad su dobri nekad očajni. Kamera je ništa posebno ali instaliraj Google cameru bolja je . 

Indestructible sub 4.6.2022 01:57

a moja ti je preporuka ako uzmes F3, odmah ti na njega stavi custom rom.

ja kad sam uzeo F3, isao sam prvo na varijantu sa Xiaomi EU romom, da bih onda presao na Aarow OS 12. Tu mi je smetalo haos nasumicno otkljucavanje telefona u dzepu jer arrow os nije imao opciju da se iskljuci otkljucavanje telefona na dodir fingeprint sensora. I odlucim se opet vratiti na Xiaomi EU sa Android 13, i tek sam tad vidio sta je MIUI. Toliko ogranicen multitasking da sam jedva izdrzao dvije sedmice na EU i vratim se na custom rom, tj na Pixel Experience ova verzija sa Android 12.1

Nema sanse da se ikad vise vratim na MIUI, a bilo ko hoce da se okusa sa custom romom moj je savjet da odmah uradi, jer F3 postane skroz drugi telefon. Bugova nema, a i ako se pojave neki, momci sto odrzavaju rom, brzo se to zakrpi, recimo Pixel Experience ima 2 do 3 updatea mjesecno, dok neki romovi imaju gotovo cak na sedmicnoj bazi apdejte.

 

 

Ja sam fakat prezadovoljan sa telefonom.

Huurux sub 4.6.2022 13:50
Indestructible kaže...

a moja ti je preporuka ako uzmes F3, odmah ti na njega stavi custom rom.

ja kad sam uzeo F3, isao sam prvo na varijantu sa Xiaomi EU romom, da bih onda presao na Aarow OS 12. Tu mi je smetalo haos nasumicno otkljucavanje telefona u dzepu jer arrow os nije imao opciju da se iskljuci otkljucavanje telefona na dodir fingeprint sensora. I odlucim se opet vratiti na Xiaomi EU sa Android 13, i tek sam tad vidio sta je MIUI. Toliko ogranicen multitasking da sam jedva izdrzao dvije sedmice na EU i vratim se na custom rom, tj na Pixel Experience ova verzija sa Android 12.1

Nema sanse da se ikad vise vratim na MIUI, a bilo ko hoce da se okusa sa custom romom moj je savjet da odmah uradi, jer F3 postane skroz drugi telefon. Bugova nema, a i ako se pojave neki, momci sto odrzavaju rom, brzo se to zakrpi, recimo Pixel Experience ima 2 do 3 updatea mjesecno, dok neki romovi imaju gotovo cak na sedmicnoj bazi apdejte.

 

 

Ja sam fakat prezadovoljan sa telefonom.

 

 

Hvala puno na ideji...sve sam riješio kroz pola sata ( jer sam ga unlockao jos prosle godine ) .

A sad igranje kao da je novi mob :) 

Indestructible sub 4.6.2022 22:58

super, sam ces se uvjeriti kako bolje radi na ovim custom romovima. gotovo pa savrseno.

volio bih da 12x ima jednako dobru podrsku na xda, pa bih eventualno na njega presao cisto zbog bolje kamere, mada me odbija iskreno velicina ekrna koja je 6.3 incha naspram 6.7 incha na F3 na koju sam se bas navikao i ne bih isao ni na ista manje.


btw obavezno javi utiske kroz koji dan.

Huurux pon 6.6.2022 17:10
Indestructible kaže...

super, sam ces se uvjeriti kako bolje radi na ovim custom romovima. gotovo pa savrseno.

volio bih da 12x ima jednako dobru podrsku na xda, pa bih eventualno na njega presao cisto zbog bolje kamere, mada me odbija iskreno velicina ekrna koja je 6.3 incha naspram 6.7 incha na F3 na koju sam se bas navikao i ne bih isao ni na ista manje.


btw obavezno javi utiske kroz koji dan.

 

 

Da sada je moj poco drugi telefon , skroz druga priča. 

Međutim , tu su i mane..bateriju pocuca 30 % brže te nažalost nema dual apps..to je bilo dosta handy kad koristim mob kao dual sim.

Ima li tko kakav savjet kako poduplati viber ?

 

Vjerujem da će sa updateom riješiti da baterija traje više . Svaki mjesec bude update? preko ota?

 

lp

protest431 pon 6.6.2022 20:02

Ima hrpu tih klon aplikacija na play-u . Parallel Space mi pada na pamet pa probaj. Mislim da to nema uopće ovako na AOSP ROM-ovima kao što je Arrow OS...

edit: Lošiju bateriju bi možda riješio drugi kernel ,ali to je sad opet malo kompliciranije kemijanje od samo custom ROM-a.

 

Gledam da si uzmem možda ovo ,ali ne znam da li ima nešto bolje za iste novce?

Ne volim ove novije MIUI-e ,ali eto lako debloat napraviti i bude u redu po meni, jedino ako je proximity sensor katastrofa baš ne mogu prijeći prek toga. Se da G-cam staviti samo preko .apk ili treba nešto posebno raditi, otključavati bootloader? Glupo mi uzimati pa da moram custom ROM iz kutije stavljati da telefon bude funkcionalan. 

Indestructible pon 6.6.2022 23:48
Huurux kaže...
Indestructible kaže...

super, sam ces se uvjeriti kako bolje radi na ovim custom romovima. gotovo pa savrseno.

volio bih da 12x ima jednako dobru podrsku na xda, pa bih eventualno na njega presao cisto zbog bolje kamere, mada me odbija iskreno velicina ekrna koja je 6.3 incha naspram 6.7 incha na F3 na koju sam se bas navikao i ne bih isao ni na ista manje.


btw obavezno javi utiske kroz koji dan.

 

 

Da sada je moj poco drugi telefon , skroz druga priča. 

Međutim , tu su i mane..bateriju pocuca 30 % brže te nažalost nema dual apps..to je bilo dosta handy kad koristim mob kao dual sim.

Ima li tko kakav savjet kako poduplati viber ?

 

Vjerujem da će sa updateom riješiti da baterija traje više . Svaki mjesec bude update? preko ota?

 

lp

 

sto se baterije tice, sta znam. sjecam se da mi je na arrow os 12 (prije 12L) bila odlicna. a sto se tice pixel experienca, radim svakako od kuce pa uvijek mogu nakaciti na struju nabrzaka. za dual apps pokusaj sa nekom solucijom sa app storea sto kaze protest431

a updatei budu 2 do 3 puta mjesecno. kad updateujes preko ota, ukljuci caffeine na infinite, to ti se nalazi u notifikacijama, pa idi tamo na edit da dodas u control panel, kako se vec to sad zove na androidu. ukljucis taj caffeine na infinite i odradis ota update, samo imaj u vidu da ota update je malo sporiji, ali ga ostavi da sam odradi svoj posao. mada uvijek mozes nabrzaka ako ti je zgodno, sideloadati update preko adb-a

 

protest431 kaže...

Ima hrpu tih klon aplikacija na play-u . Parallel Space mi pada na pamet pa probaj. Mislim da to nema uopće ovako na AOSP ROM-ovima kao što je Arrow OS...

edit: Lošiju bateriju bi možda riješio drugi kernel ,ali to je sad opet malo kompliciranije kemijanje od samo custom ROM-a.

 

Gledam da si uzmem možda ovo ,ali ne znam da li ima nešto bolje za iste novce?

Ne volim ove novije MIUI-e ,ali eto lako debloat napraviti i bude u redu po meni, jedino ako je proximity sensor katastrofa baš ne mogu prijeći prek toga. Se da G-cam staviti samo preko .apk ili treba nešto posebno raditi, otključavati bootloader? Glupo mi uzimati pa da moram custom ROM iz kutije stavljati da telefon bude funkcionalan. 

 

a sta da ti kazem, ja sam dugo bio bio van custom romova, F3 sam uzeo bas zbog ovoga. jeste na prvu glupo, ali kad skontas da ipak dobijes jos bolji telefon sa ovim, mislim da se isplati.

 

proximity senso tu i tamo. mene je to malo brinulo prije kupovine dok sam citao reviewe, ali sad gledajuci na licno iskustvo, nemam nikakvih zamjerki, ni jednom mi se nije desilo da mi je nesto zasmetalo.

Streetpunk sub 25.6.2022 10:54

Ako vas hebe to kaj Vanced ne radi na Xiaomi telefonima...

 

Skinite si Firefox za android i pod dodatcima za Firefox stavite uBlock Origin i YouTube High Definition i gledaš bez reklama i bez zaslona do mile volje!