perko99 pon 11.10.2021 17:16

Da je bas i normalno pa i ne bih rekao ali da je to dosta zastupljen problem? Apsolutno. Popratio sam podosta foruma o tim problemima I to je jednostavno lutrija kako kazu. Ne bude na svakom problem ali na velikoj vecini. Nije to ni neki budzetni ekran. Specifikacije kazu da je Samsungov E4 panel koji je isao u S21. E sad da li je mozda zbog samog kernela i nacina kako MIUI kalibrira zaslon to je dobro pitanje. Na slici se toliko ne primjeti ali na golo oko u mraku kad se surfa je grozno i kao da je netko prolio boje po ekranu haha ali eto hvala na povratnoj info :)!

perko99 pon 11.10.2021 17:21

Mobitel je kupljen prosli tjedan, novi novcati al to je ocito tvornicki gaf sa strane Xiaomija. Vidi se cak dosta jako uzivo. Iako sam vidio po redditu par komentara da AOSP ROM-ovi tipa ArrowOS rjesavaju taj problem donekle jer je najmanja svjetlina cca 15% i kalibrira se ekran na durgaciji nacin. Ako servis nema rjesenje onda ArrowOS ide gore, nema druge haha.

mzopg pon 11.10.2021 18:25
perko99 kaže...
Mobitel je kupljen prosli tjedan, novi novcati al to je ocito tvornicki gaf sa strane Xiaomija. Vidi se cak dosta jako uzivo. Iako sam vidio po redditu par komentara da AOSP ROM-ovi tipa ArrowOS rjesavaju taj problem donekle jer je najmanja svjetlina cca 15% i kalibrira se ekran na durgaciji nacin. Ako servis nema rjesenje onda ArrowOS ide gore, nema druge haha.

Ako si ga kupio online možeš ga zamijeniti unutar 14 dana, bez servisa.

gnomisa uto 12.10.2021 10:51
perko99 kaže...
Da je bas i normalno pa i ne bih rekao ali da je to dosta zastupljen problem? Apsolutno. Popratio sam podosta foruma o tim problemima I to je jednostavno lutrija kako kazu. Ne bude na svakom problem ali na velikoj vecini. Nije to ni neki budzetni ekran. Specifikacije kazu da je Samsungov E4 panel koji je isao u S21. E sad da li je mozda zbog samog kernela i nacina kako MIUI kalibrira zaslon to je dobro pitanje. Na slici se toliko ne primjeti ali na golo oko u mraku kad se surfa je grozno i kao da je netko prolio boje po ekranu haha ali eto hvala na povratnoj info :)!

 Normalno za smeće od žaomija. Na to sam mislio. Oprosti na nejasnoći.

čmrljo čet 14.10.2021 19:26

Imam jedno pitanje za tebe. Kako to da od velikog fanboy žaomija postaneš pljuvač do besvijesti.

Samo pogledaj  svoje prve postove hvalio si ga i podizao si ga u nebesa.

Ja trenutno imam Poco F3 da je savršen nije da je loš nije ni to,za moje potrebe taman.

Pozitivne strane: baterija,ekran, fluidnost 

Negativne strane: nekad zna zezati proximity senzor ali vrlo rijetko.

Velika većina nas što imamo Xiaomi znamo da MIUI nikad neće biti savršen, uvik ce imat neku manu. 

 

 

 

 

tpg čet 14.10.2021 22:06

Da i uz to sam ga platio 325 eura (nov). Nije da mi se uzima na pretplate, rate S21 Ultra ili iphone 13 od 1000 eura. Ja sam stvarno dosad zadovoljan sa svakim xiaomijem bio. Trajali su mi najduze. Sestra koristi prastari RN6Pro, doslovno po cijeli dan na njemu vrti tik tok, yt, fb i jos se drzi bez problema. 

Streetpunk pet 15.10.2021 10:46

Ja sam prije par tjedana prešo sa RN5 sa SD636, na POCO F3.

 

Prešao sam jer mi je mama rekla da je vidla na telki da je onaj moj Šaomi u Telemachu na popustu...

 

Ja ju pitam da a koji to a ona meni ko iz topa POCO F3, ostal sam paf da stara toliko kuži.

 

Nećakinji sam dao RN5 i nakon 2 tjedna razbila je staklo, ja sam ga imao 2i pol godine i bio je čitav ...a sanja da ima iPhone moš mislit kak bu ga dobila svaki telefon razbije.

 

Ovaj zadnji update za POCO F3 je mrak BTW!

tpg pet 15.10.2021 11:09
Streetpunk kaže...

Ja sam prije par tjedana prešo sa RN5 sa SD636, na POCO F3.

 

Prešao sam jer mi je mama rekla da je vidla na telki da je onaj moj Šaomi u Telemachu na popustu...

 

Ja ju pitam da a koji to a ona meni ko iz topa POCO F3, ostal sam paf da stara toliko kuži.

 

Nećakinji sam dao RN5 i nakon 2 tjedna razbila je staklo, ja sam ga imao 2i pol godine i bio je čitav ...a sanja da ima iPhone moš mislit kak bu ga dobila svaki telefon razbije.

 

Ovaj zadnji update za POCO F3 je mrak BTW!

 Ne znam jesil primjetio, ali sa ovim zadnjim updateom kao da duze traje baterija i kao da je fluidniji (iako je bio prebrz).

Andy2 čet 2.12.2021 15:59

Imam pitanje u vezi poco f3.
Inače jako zadovoljan ali me nervira što mi se nove obavijesti na ikoni app facebok nikada ne pojavljuju. Sve obavijesti u opcijama uređaja i aplikacije su uključene ali onog broja kraj ikone facebook i instagram nikako. Na ostalim aplikacijama obavijesti o porukama dolaze uredno. Zvuči li ovo kome poznato ili ima ideju?

mzopg ned 12.12.2021 22:18
Andy2 kaže...
Imam pitanje u vezi poco f3.
Inače jako zadovoljan ali me nervira što mi se nove obavijesti na ikoni app facebok nikada ne pojavljuju. Sve obavijesti u opcijama uređaja i aplikacije su uključene ali onog broja kraj ikone facebook i instagram nikako. Na ostalim aplikacijama obavijesti o porukama dolaze uredno. Zvuči li ovo kome poznato ili ima ideju?

Ako ti to išta znači i pojedini modeli drugih proizvođača imaju tih problema i to baš samo sa Meta aplikacijama (fb, messenger, instagram), možda bi njih trebalo upitati gdje je problem. Možda Ameri filtriraju notifikacije koje idu prema kineskim uređajima, nije loš način za "ogaditi" konkurenciju, a možda Kinezi imaju poseban odred koji prvo pročita sve te notifikacije prije nego ih propusti dalje, a one sumnjive trajno uništi tko će ga znati. 

 

Ono što znam je da sad otkad imam doma dva Amazon firesticka Alexa brblja s jednim i drugim, a u razgovor se uključe i daljinci i tako dok ja spavam oni pocuclaju baterije pa svako jutro moram ubaciti nove...

R3nchi čet 16.12.2021 18:02
čmrljo kaže...

Imam jedno pitanje za tebe. Kako to da od velikog fanboy žaomija postaneš pljuvač do besvijesti.

Samo pogledaj  svoje prve postove hvalio si ga i podizao si ga u nebesa.

Ja trenutno imam Poco F3 da je savršen nije da je loš nije ni to,za moje potrebe taman.

Pozitivne strane: baterija,ekran, fluidnost 

Negativne strane: nekad zna zezati proximity senzor ali vrlo rijetko.

Velika većina nas što imamo Xiaomi znamo da MIUI nikad neće biti savršen, uvik ce imat neku manu. 

 

 

 

 

 

ja ga donekle mogu kuzit..

JA sam bio ogroman fan ZAO Mi jea do nedavno..

Mene cak ni ne smetaju ti neki bugovi kolko mi smeta stancanje previse i precesto mobitela.
I da su prestali radit tel manje od 163mm...

kad si s nekom kompanijom od samih pocetaka i kad si ju guro kupujuci njene tel dok u EU pojma nisu imali ko je zaomi

onda se zbog nekih postuipaka odlucis osjecat some kind of way..

čmrljo uto 21.12.2021 07:26

Ja sam bio veliki fan OnePlus da mi sada trenutno ne pada na pamet uzeti njihov uređaj. No pogledaj njegove postove znači diže ga u nebesa do besvijesti da odjednom pljuvanje.

Briga mene za njihovo štancanje uređaja očito imaju takvu politiku.

Pa koda moraš uvik imati njihov uređaj. Ja sam 4 godine imao OnePlus uređaje koji su mi bili top po svakom slučaju i onda su sa softverom usrali totalno.

Moj idući uređaj ce biti  neki Vivo kad mi ovaj mobitel dosadi.

Z004 ned 26.12.2021 09:11

...imam ga i ja već 5-6 mjeseci, stvarno je katastrofa, pre brz mi je za korištenje, nikako da se naviknem da mi ništa ne šteka, baterija mi traje pre dugo, živcira me kad ne moram puniti mobitel svaki dan, ruke su mi stalno hladne jer mi ne grije prste od iza, slika mi je pre čista i pre oštra i najgore od svega svaki puta kad razgovaram i kad odmaknem mobitel od uha upali se ekran...stavi ga na oglas, dobiješ 900 kn bez problema za njega i kupi neki kineski mobitel...ja nikad više Xiaomi

UnderPressure sri 29.12.2021 10:32

Ljudi, kupio bih F3, ali me zanima jel čekat ovu seriju 12, a opet s druge strane ne planiram dat više od 3000, a navodno da će 12 serija imat nešto više cijene od svojih prethodnika, mislim da će najjeftiniji model (12X) bit sigurno jedno 500€. Evo ne znam kaj da napravim glede toga!

GrimReaperKC sri 29.12.2021 11:32
UnderPressure kaže...

Ljudi, kupio bih F3, ali me zanima jel čekat ovu seriju 12, a opet s druge strane ne planiram dat više od 3000, a navodno da će 12 serija imat nešto više cijene od svojih prethodnika, mislim da će najjeftiniji model (12X) bit sigurno jedno 500€. Evo ne znam kaj da napravim glede toga!

 i ja sam tako razmisljao... uvijek dođu novi modeli. budu skuplji a bolji, il useru nesto u ovom dijelu koji nas zanima sa cim nizim cijenama.

 

ja sam uzeo F3 prije mj dana i bas me briga sta bude..imat cu ga 3 god ako se nes ne strga.

 

daju ga u telemachu za pretplatnike pa imas po oglasnicima nove zapakirane 8/256 sa računom od telemacha. ja ubo za 2500kn.

UnderPressure sri 29.12.2021 12:16
GrimReaperKC kaže...
UnderPressure kaže...

Ljudi, kupio bih F3, ali me zanima jel čekat ovu seriju 12, a opet s druge strane ne planiram dat više od 3000, a navodno da će 12 serija imat nešto više cijene od svojih prethodnika, mislim da će najjeftiniji model (12X) bit sigurno jedno 500€. Evo ne znam kaj da napravim glede toga!

 i ja sam tako razmisljao... uvijek dođu novi modeli. budu skuplji a bolji, il useru nesto u ovom dijelu koji nas zanima sa cim nizim cijenama.

 

ja sam uzeo F3 prije mj dana i bas me briga sta bude..imat cu ga 3 god ako se nes ne strga.

 

daju ga u telemachu za pretplatnike pa imas po oglasnicima nove zapakirane 8/256 sa računom od telemacha. ja ubo za 2500kn.

 Hvala ti, sve mi se čini kak nemam kaj čekat. Uglavnom odlučio sam da je vrijeme za promjenu marke moba. Još sam na Samsungu od vremena S7-ice. Bitno mi je da je velik ekran, da ima dobar prikaz boja, kamera mi nije bitna, čuo sam da je Poco-u to najslabija strana, no da je mob sve u svemu najbolje za uloženo - dobiveno.

GrimReaperKC sri 29.12.2021 14:18
UnderPressure kaže...
GrimReaperKC kaže...
UnderPressure kaže...

Ljudi, kupio bih F3, ali me zanima jel čekat ovu seriju 12, a opet s druge strane ne planiram dat više od 3000, a navodno da će 12 serija imat nešto više cijene od svojih prethodnika, mislim da će najjeftiniji model (12X) bit sigurno jedno 500€. Evo ne znam kaj da napravim glede toga!

 i ja sam tako razmisljao... uvijek dođu novi modeli. budu skuplji a bolji, il useru nesto u ovom dijelu koji nas zanima sa cim nizim cijenama.

 

ja sam uzeo F3 prije mj dana i bas me briga sta bude..imat cu ga 3 god ako se nes ne strga.

 

daju ga u telemachu za pretplatnike pa imas po oglasnicima nove zapakirane 8/256 sa računom od telemacha. ja ubo za 2500kn.

 Hvala ti, sve mi se čini kak nemam kaj čekat. Uglavnom odlučio sam da je vrijeme za promjenu marke moba. Još sam na Samsungu od vremena S7-ice. Bitno mi je da je velik ekran, da ima dobar prikaz boja, kamera mi nije bitna, čuo sam da je Poco-u to najslabija strana, no da je mob sve u svemu najbolje za uloženo - dobiveno.

 f3 ce ti prema s7 biti ko uss voyager prema cesni  :-D

R3nchi pet 21.1.2022 14:14

Iskr eno nisam bas puno drk po njemu..Evo ne znam ni namjestit da mi sve bude na glavnom ekranu, da ne moram swipe prema gore da bi trazio app koje trebam pokrenit..Bit ce da sam se malo odviko od muiu jer je prije nove 5t bio android 1 gore na A3 il koji sma vec imo model.

Kamera je stvarno losa  a ja nisam neki lik od dobrog oka.. Ugl meni na mb smeta samo velicina ostalo drugo je sve ok.ja ga drzim na 60mhz. Super je stvar sto ga stvarno hebb brzo napunis..

 

Ako netko bude kupoovo xioami 12 drage volje cu se mjenjat s njim,jer zelim mb ispod 155mm

Indestructible pet 28.1.2022 00:30

Ja sam vec neko vrijeme na Arrow OS 12. Stvarno nemam nekih primjedbi. U globalu sve funkcionise, jedino sta fali jeste glance screen ili always on sa miui.a, jer ovaj trenutno sto ima radi konstantno, nema opcije da se ugasi tipa nakon par minuta. I druga stvar je nesto sto me vec iritira i čakštaviše bih se vratio na miui a to je ovaj fingerprint koji radi na dodir, i fali opcija sa miui da ucita prst tek kad iz drugog puta, tj kad pritisnes power dugme i onda dodirnes senzor da tad ucita otisak prsta.