Xiaomi

Xiaomi Poco F2 Pro

Cesare uto 20.7.2021 01:01

Ako je dosta lošija kamera,onda je to na razini osrednjih redmi modela,a ispod ove na poco f2 pro ipak ne bih išao.

Radije amoled 60 hz nego dosta lošiju kameru,ostali benefiti su zanemarivi,brzina,otisak prsta itd...

gnomisa uto 20.7.2021 11:23
Cesare kaže...

Ako je dosta lošija kamera,onda je to na razini osrednjih redmi modela,a ispod ove na poco f2 pro ipak ne bih išao.

Radije amoled 60 hz nego dosta lošiju kameru,ostali benefiti su zanemarivi,brzina,otisak prsta itd...

 To ti kaže tip koji ima F3 par dana na testu. Na F3 temi jako hvali njegovu kameru pa ti sad vidi. Kamera je na razini Mi9 a to je sasvim ok i ona je lošija od F2pro ali ne puno. Dapače, sa zadnjim BSG Gcamom i profilom za F3 slike su još bolje. S tim da F3 ima jako dobru prednju kameru, oduševila me. I macro je ona ista kao na Mi11. Usput budi rečeno F3 je puno lakši, elegantniji i tanji (ugodniji za držati u ruci), pa imaš osjećaj da je to neki premium uređaj u ruci a ne midrange xiaomi a ekran ima 120Hz i HDR+ i bolju vidljivost na suncu, ima stereo zvučnike koji sad s zadnjim updejtom 12.5.2. imaju i još bolji zvuk. Meni nije jasno zašto uopće netko kome je kamera najbitnija stavka kupuje midrange xiaomi.

Neuk pon 18.10.2021 22:08

E oprostite što ulijećem ovako u temu, ali me zanima koliko se kreću novi displeji za Poco F2 Pro.

Naime trebam uskoro kupiti novi mob jer ovaj stari lagano crkaje, pa gledam redom: Poco X3 Pro, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10s, Mi Note 10 Lite, i slučajno naišao na prejeftin polovan Poco F2 Pro sa slupanim ekranom.

 

Zanima me isplati li se kupiti polovan pa popravljati ekran. Gledao sam nešto po aliexpresu, meni se čini da podvaljuju LCD umjesto AMOLED ekrana.

 

Svaki savjet je dobrodošao 

Pozz 

Robi_ri13 ned 14.11.2021 08:00

Pozdrav, pitanje za one koji su imali mobitel duže vrijeme na MIUI 11 i kasnije na 12 - kakav je 12 po pitanju baterije ?

Uzeo sam novog prije 15 mjeseci, ali poučen iskustvom sa prethodnih Xiaomia ( Mi4c, Mi5, Mix 2s ) izbjegavam upgrade ko samog vraga 😅

Mobitel mi je službeni+privatni i baterija mora trajati.

Sada zna pri kraju dana biti na 30-40% što je ok.

Corto_1973 ned 14.11.2021 22:36

Ja sam na 12.5.1 i nikako da ga dignem na 12.5.2. Sa svakim novim updateom ide ta priča o trajanju baterije. Zadnjih 10 godina sam na MIUI (razni Xiaomi-ji) i nijedna od tih priča nije bila točna. Može se desiti nakon updatea da mu treba 1-2 ciklusa da se namjesti. Prije bih rekao da će mu jaka struja punjenja smrdati usb. Navodno u 12.5.2 gubi 5G podršku, dok u 12.5.1 ista još radi. Ali ni to mi nije neki problem... Kažu ljudi da ispiše 5G, ali na testu definitivno nema te brzine...

EDIT: Digao sam ga na 12.5.2 a ubrzo je stigao i 12.5.4 - ne primjećujem značajnije odstupanje po pitanju baterije - i dalje veselih 10+ sati SOT-a...

Corto_1973 ned 19.12.2021 11:31
Robi13 kaže...

10h SoT hah, zvuči bajno.

 

16h otkad je skinut sa punjača, 40 %, 3h47m SoT.

 Definitivno previše i nešto ti jede bateriju. Uobičajeno je 10% za 1 sat SOT-a... Interna aplikacija prikazuje samo zadnja 24 sata, ali napisao si 16 sati od skidanja s punjača, znači nešto nije u redu...

thebatman pon 20.12.2021 18:04
Corto_1973 kaže...
Robi13 kaže...

10h SoT hah, zvuči bajno.

 

16h otkad je skinut sa punjača, 40 %, 3h47m SoT.

 Definitivno previše i nešto ti jede bateriju. Uobičajeno je 10% za 1 sat SOT-a... Interna aplikacija prikazuje samo zadnja 24 sata, ali napisao si 16 sati od skidanja s punjača, znači nešto nije u redu...

 10h je mozda u kuci sa niskim svjetlom i samo wifi

Robi13 sri 29.12.2021 11:34
Corto_1973 kaže...
Robi13 kaže...

10h SoT hah, zvuči bajno.

 

16h otkad je skinut sa punjača, 40 %, 3h47m SoT.

 Definitivno previše i nešto ti jede bateriju. Uobičajeno je 10% za 1 sat SOT-a... Interna aplikacija prikazuje samo zadnja 24 sata, ali napisao si 16 sati od skidanja s punjača, znači nešto nije u redu...

 

 

Ma ja to ne vjerujem, bar ne za moj use case, kad je mobitel i službeni i privatni i koristi se cijeli dan, na ovaj ili onaj način.

 

Znači privatni + službeni mail, standardni messengeri, cloud appovi itd...

 

Uzmi to u obzir i to da mobitel ima 15 mjeseci, tako da ja kad na kraju dana imam 40-50 % baterije, to mi je OK.

Robi_ri13 uto 15.2.2022 13:30

Evo opet ja i battery life

 

U međuvremenu sam doživio koliko sam guglajući skužio standardni problem sa punjenjem - loši spojevi ploče sa USB konektorom prema glavnoj ploči, preko flat kabela i konektora, jednostavno se ne puni.

 

Kako je mobitel bio pod jamstvom, dao sam ga u A1.

 

Nisam obratio pažnju da u primci za servis piše da će ga resetirati na tvorničke postavke, tako da sam dva tjedna kasnije dobio servisiran ( piše da su zamjenili flat kabel ) i friško ažuriran mobitel na MIUI 12.5.

 

Bilo me strah na što će to ličit sad, ali gle čuda, kraj prvog dana korištenja, 3h30m SoT, baterija na 47% Kraj drugog dana, 3h SoT, baterija 60%. Ako ne laže, jako zadovoljan sa obzirom na 18 mj star mobitel.

 

 

Eto moje prvo ugodno iskustvo sa major upgradeom MIUI-a po pitanju baterije, a dosad sam imao Mi4c, Mi5 i Mix2s.

 

P.S. čekajući servis sam zgrabio POCO M4 Pro za 1.700 kn u Linksu, neloš uređaj. Ali me razmazilo biti na Snapdragonu 845/865, mislim da sam osuđen doživotno na tu klasu uređaja

Cadus pon 4.4.2022 12:06
Robi_ri13 kaže...

Evo opet ja i battery life

 

U međuvremenu sam doživio koliko sam guglajući skužio standardni problem sa punjenjem - loši spojevi ploče sa USB konektorom prema glavnoj ploči, preko flat kabela i konektora, jednostavno se ne puni.

 

Kako je mobitel bio pod jamstvom, dao sam ga u A1.

 

Nisam obratio pažnju da u primci za servis piše da će ga resetirati na tvorničke postavke, tako da sam dva tjedna kasnije dobio servisiran ( piše da su zamjenili flat kabel ) i friško ažuriran mobitel na MIUI 12.5.

 

Bilo me strah na što će to ličit sad, ali gle čuda, kraj prvog dana korištenja, 3h30m SoT, baterija na 47% Kraj drugog dana, 3h SoT, baterija 60%. Ako ne laže, jako zadovoljan sa obzirom na 18 mj star mobitel.

 

 

Eto moje prvo ugodno iskustvo sa major upgradeom MIUI-a po pitanju baterije, a dosad sam imao Mi4c, Mi5 i Mix2s.

 

P.S. čekajući servis sam zgrabio POCO M4 Pro za 1.700 kn u Linksu, neloš uređaj. Ali me razmazilo biti na Snapdragonu 845/865, mislim da sam osuđen doživotno na tu klasu uređaja

 Pozdrav!

 

Zadesio me isti problem sa punjenjem, i da, izgleda da je to nažalost standardni problem ovog modela. Mobitel sam kupio prije godinu i 10mj na ekupi.

Nakon što sam ih kontaktirao, uputili su me u servis s kojim valjda imaju ugovor - MMM Agramservis. No nije mi svejedno dati ga tamo nakon pročitanih komentara i ocjena...

Znaš li možda u kojem servisu je bio tvoj mobitel?

EpicFailGuy pet 14.4.2023 20:21
nike098 kaže...
Ja ga imam 2 i nesto godine, i sluzi me ko i prvi dan i nevidim razloga ga minjat. Koristim miui 14 nikakve mane nisam primjetio.

 Bas, ono, telefon, povoljan, a traje i traje, i baterija i ekran super(tim vise sto nema onu rupetinu sred ekrana, a selfi tak i tak ne koristim), a nisam nist nit prcko s custom image-ima..

Jedino je ruzno onaj okrugli fotoaparat, al koga brige.

MUĆAK sub 15.4.2023 01:16

Na GSM Areni napravio sam usporedbu Poco F2 pro , F3 i F4 i tek onda vidim koliko je ovaj mob bio kvalitetniji od ova dva koji su noviji od njega imaju neke novije điđe miđe ali to je nebitno da su puno bolji  , meni je on osobno samo dosta pretežak za držanje sa jednom rukom duže vremena , i usput koliko je kvalitetno izrađen jer dva puta mi je pao u kupatilu na podne pločice sa veš mašine cca 60 cm visine  kad sam se tuširao a bio je bez futrole i zaštit. stakla  i oba puta ništa nije puklo prvi put drito na zaslon a drugi put na sami donji bočni rub koji je metalni samo se cca 1 mm ogulila plava boja , nevjerovatno nisam mogao vjerovati da će ostati neozljeđen . 

AnteM pet 1.12.2023 14:08

Imamo problema s Poco F2 Pro.
Nije se koristio možda 1.5 godinu. 
Nakon vraćanja na tvorničke postavke, činilo se da nema zvuka u slušalici, prilikom standardnog javljanja na telefon. Izgleda da je zvuk sad kao OK.

 

Međutim, ne možemo smanjiti ili pojačati zvuk u slušalici prilikom poziva. Prilikom pritiska na volume buttons + i -, pojavi se mixer samo za mikrofon (slika 2 ispod).

Ne može se nešto pritisnuti, nema tri točkice da se otvori kakva opcija podešavanje volumena slušalice.

 

U Postavkama (Settings) toga standardno nema, tamo su opcije za multimediju, ringtone i alarm. 

 

Probao sam instalirati neke Volume Booster aplikacije, ali ništa.

 

MIUI je global 14.0.1 ili tako nešto, nije rootan.

Android 12.

Probao sam kroz engineering mode nešto iščeprkat, ali ništa.

 

Je li se netko susretao sa sličnim problemom na ovome ili drugim Xiaomijima ili MIUI-jevima?

 

Pozdrav,
Ante