Xiaomi

Xiaomi Poco F2 Pro

nike098 sub 7.11.2020 22:33

Piknuo ga i ja jucer, prije toga imao mi8 se. Ovaj leti sve sta otvoris instant otvara, ono mobitel je zvjer u svakom pogledu, kamere me ne zanimaju tu i tamo opalim koju fotku al ono meni je i na prošlom bila dobra slika, svidaju mi se animacije ukljucenja mobitela i posebno sta nema zub, pilulu, kapljicu na prednjem ekranu. Jedino sto bi ja volio da je drugcije da je malo lakši i malo manji ekran.

thebatman sub 7.11.2020 22:39
nike098 kaže...
Piknuo ga i ja jucer, prije toga imao mi8 se. Ovaj leti sve sta otvoris instant otvara, ono mobitel je zvjer u svakom pogledu, kamere me ne zanimaju tu i tamo opalim koju fotku al ono meni je i na prošlom bila dobra slika, svidaju mi se animacije ukljucenja mobitela i posebno sta nema zub, pilulu, kapljicu na prednjem ekranu. Jedino sto bi ja volio da je drugcije da je malo lakši i malo manji ekran.

 jel ovo tvoj 8se na njuski u st?

bloodborne sub 7.11.2020 23:53

Ja se malo privikavam, zasad je okej. Meni samo smeta sto nema OIS barem na glavnoj kameri. Sve ostalo okej mogu pregrmit nedostatak wireless charginga i ip cetifikata, ali me OIS malo smeta.

 

Moram priznati da mi je to promaknulo, ali sam ga i kupio

totalno neplanirano jucer mi se razbio p30p totalka odnosno ispao mi je i nekakav frajer me skoro pregazio i presao preko moba.

Ironija je sto sam 2h prije tog dogadaja bio u sreni u xiaomi storeu tipkao po ovom i jos reko curi mogao bi mi sljedeci mob bit xiaomi.

U svakom slucaju okej mob, mislim da za 3k kn u ducanu nisam ni 

mogao naci nesto "bolje".

thebatman ned 8.11.2020 09:07
bloodborne kaže...

Ja se malo privikavam, zasad je okej. Meni samo smeta sto nema OIS barem na glavnoj kameri. Sve ostalo okej mogu pregrmit nedostatak wireless charginga i ip cetifikata, ali me OIS malo smeta.

 

Moram priznati da mi je to promaknulo, ali sam ga i kupio

totalno neplanirano jucer mi se razbio p30p totalka odnosno ispao mi je i nekakav frajer me skoro pregazio i presao preko moba.

Ironija je sto sam 2h prije tog dogadaja bio u sreni u xiaomi storeu tipkao po ovom i jos reko curi mogao bi mi sljedeci mob bit xiaomi.

U svakom slucaju okej mob, mislim da za 3k kn u ducanu nisam ni 

mogao naci nesto "bolje".

 Istina, za 3k si dobio procesor, ekran i bateriju koji ce bit sigurno odlini jos dvije godine. Maloje kamera "s konja na magarca" ali kad stavis gcam i to dođe na svoje.

bloodborne ned 8.11.2020 13:45

Da baterija nije loša iako mi se tokom koristenja cinilo da curi

ko luda, ali ispostavilo se da je zaista dobra.

 

Zasad mi je okej mob, moram nac samo zamjenu za chrome.

Ima dosta slicnosti sa emui-iem, volio bih da se vise predinstaliranih

app da brisati ( npr. kompas ) i slicne gluposti koje necu vjerojatno

nikad upaliti.

I.Kk pon 9.11.2020 08:45
bloodborne kaže...

Da baterija nije loša iako mi se tokom koristenja cinilo da curi

ko luda, ali ispostavilo se da je zaista dobra.

 

Zasad mi je okej mob, moram nac samo zamjenu za chrome.

Ima dosta slicnosti sa emui-iem, volio bih da se vise predinstaliranih

app da brisati ( npr. kompas ) i slicne gluposti koje necu vjerojatno

nikad upaliti.

 Mislim da možeš  sa adb-om debloatati.

bloodborne pon 9.11.2020 11:14

ne znam kakva je na redmi-u n5p, ali ti mogu tokom danas stavit slike za ovoga.
nisam slikao nista konkretno ovo sto jesam nije bilo lose unatoc nedostatku OIS-a.

treba mu sekunda da procesira sliku nakon sto ju okines.

prednja kamera solidna nije losa, zvucnik glasan iako kada pojacas 50%+ onda

osjetis vibracije iza na poklopcu oko zvucnika, citac otiska prsta sam primjetio
je jednako los kao i na mi9t od cure naprosto imam osjecaj da nekad bas
moram stisnuti palcem da otkljuca mob tako da sam ga iskljucio i stavio uzorak.

falit ce mi face unlock jer mislim da sa ovom pop up kamerom to nema bas puno smisla.

baterija je super, sucelje me u nekim stvarima podsjeca na EMUI, dark mode u nekim
app ima cudnu iverziju boja tako da ne znam da li je do same app ili. ali vise manje sve rade u dark modeu.
solidan mob sve u svemu.

 

16OR I.Kk utjece li adb debloating na jamstvo ?

om-prat pon 9.11.2020 11:20
thebatman kaže...

 Istina, za 3k si dobio procesor, ekran i bateriju koji ce bit sigurno odlini jos dvije godine. Maloje kamera "s konja na magarca" ali kad stavis gcam i to dođe na svoje.

Ne vidim preveliku prednost gcama u trenutnom stanju. Na macro je recimo i dosta lošija tj. triba joj duplo više da fokusira, a trenutno mi je baš ona zanimljiva zbog slikavanja ribljeg podmlatka(guppy).

steedvd pon 9.11.2020 11:51

Hvala vam na odgovorima, ako ti bude na ruku posalji par slika, najvise me interesuju nocne jer se tu najvise vidi moc kamere, i bilo bi super ako slucajno imas astrophotography sliku, hvala unaprijed jos jednom 

I.Kk pon 9.11.2020 12:44
bloodborne kaže...

ne znam kakva je na redmi-u n5p, ali ti mogu tokom danas stavit slike za ovoga.
nisam slikao nista konkretno ovo sto jesam nije bilo lose unatoc nedostatku OIS-a.

treba mu sekunda da procesira sliku nakon sto ju okines.

prednja kamera solidna nije losa, zvucnik glasan iako kada pojacas 50%+ onda

osjetis vibracije iza na poklopcu oko zvucnika, citac otiska prsta sam primjetio
je jednako los kao i na mi9t od cure naprosto imam osjecaj da nekad bas
moram stisnuti palcem da otkljuca mob tako da sam ga iskljucio i stavio uzorak.

falit ce mi face unlock jer mislim da sa ovom pop up kamerom to nema bas puno smisla.

baterija je super, sucelje me u nekim stvarima podsjeca na EMUI, dark mode u nekim
app ima cudnu iverziju boja tako da ne znam da li je do same app ili. ali vise manje sve rade u dark modeu.
solidan mob sve u svemu.

 

16OR I.Kk utjece li adb debloating na jamstvo ?

 Mislim da ne utječe s obzirom da možeš uvijek vratiti uklonjenje aplikacije putem istog programa na pc-u. Ja se mislim isto prijeći sa svog Mi 9T na ovaj ili sačekati na nasljednika (poco F3 pro?) ili možda uzeti neki oneplus mobitel kako mi je smor instalacija custom ROM-ova.

bloodborne pon 9.11.2020 13:40
steedvd kaže...

Hvala vam na odgovorima, ako ti bude na ruku posalji par slika, najvise me interesuju nocne jer se tu najvise vidi moc kamere, i bilo bi super ako slucajno imas astrophotography sliku, hvala unaprijed jos jednom 

 moze zakeljim ti tam negdje pod vecer 21-22h nocne i dnevne cisto da ne radim milijun postova za istu stvar.
 necu bas obecat nista spektakularno jer nemam ni nista spektakularno za poslikat na putu do doma s posla
 i u svom mjestu, ali cu dati sve od sebe. a ako bude mjeseca okinut cu i njega. ;)

I.Kk kaže...
bloodborne kaže...

ne znam kakva je na redmi-u n5p, ali ti mogu tokom danas stavit slike za ovoga.
nisam slikao nista konkretno ovo sto jesam nije bilo lose unatoc nedostatku OIS-a.

treba mu sekunda da procesira sliku nakon sto ju okines.

prednja kamera solidna nije losa, zvucnik glasan iako kada pojacas 50%+ onda

osjetis vibracije iza na poklopcu oko zvucnika, citac otiska prsta sam primjetio
je jednako los kao i na mi9t od cure naprosto imam osjecaj da nekad bas
moram stisnuti palcem da otkljuca mob tako da sam ga iskljucio i stavio uzorak.

falit ce mi face unlock jer mislim da sa ovom pop up kamerom to nema bas puno smisla.

baterija je super, sucelje me u nekim stvarima podsjeca na EMUI, dark mode u nekim
app ima cudnu iverziju boja tako da ne znam da li je do same app ili. ali vise manje sve rade u dark modeu.
solidan mob sve u svemu.

 

16OR I.Kk utjece li adb debloating na jamstvo ?

 Mislim da ne utječe s obzirom da možeš uvijek vratiti uklonjenje aplikacije putem istog programa na pc-u. Ja se mislim isto prijeći sa svog Mi 9T na ovaj ili sačekati na nasljednika (poco F3 pro?) ili možda uzeti neki oneplus mobitel kako mi je smor instalacija custom ROM-ova.

 e hvala ti budem to mozda danas nakon posla, ima podosta njih kojih bi se rijesio.
 pa gle ja sam zasad zadovoljan okej volio bi OIS i IP certifikat cisto onako zbog kise/pljuskova.
 ono sto mi zasad smeta vibracija kad pojacas zvucnik i los fingerprint oboje nije deal breaker ali mozda nekome je.

 ja sam zapravo mob kupio na paf u petak nakon posla ispao mi p30p na cestu isao sam se javiti na poziv,
 nekakav manijak doletio potrubio mi ja se scimao skocio unazad da me frajer ne zgazi koliko je munjevito
 uletio u zavoj i projurio da bi otkrio da mi je presao preko moga i unistio ga totalno.
 

 nisam htio kupovati opet flagship od 1k eura jer paralelno imam iP 11pm a p30p mi je na pretplati do
 4/21. a i trenutno mi na trzistu nema nista zanimljivo u rangu skupih flagshipa odnosno ima opet
 huawei pod sankcijama, ovaj ce posluzit.

 sto se tice mi9t moja cura je prezadovoljna njime a sad ti najbolje znas sto ti bolje pase :D

16OR pon 9.11.2020 17:53

bloodborne

ne znam da li adb debloating utjece na jamstvo, sve sto obrises mozes i vratiti na isti nacin

 

I ne slazem se za mi9t i citac otiska, radi savrseno, ne znam sta se mora desit da ne uhvati, nit moram jako stiskat

Uvijek imam svih 5 spremljenih otisaka, jedan palac 3, drugi 2x

bloodborne sri 11.11.2020 20:08
cromania21 kaže...

Pozz, dali netko od korisnika f2 pro ima problem sa makro kamerom?...

1. obican makro nemam,sto mi je cudno

2. jedino u postavkama ima super macro, no kad ga ukljucim slika bude skroz mutna..

 Da sve dok bas full ne priblizis