Xiaomi

Xiaomi novosti i noviteti

fer-de-lance čet 28.10.2021 19:11
mzopg kaže...

Što je to MTK skrivio, nisam baš pratio njihov rad. Jedino što znam je da ne žele dostaviti source code, misliš na to? Ako je to u pitanju onda nitko ne bi trebao kupovati ni Apple proizvode, s obzirom da imaju jedan od najzatvorenijih sustava.

 

Teško da će prodaja pasti radi toga jer oni to kompenziraju sa cijenom, pogledaj što se dobije za $250.

 

https://www.youtube.com/watch?v=4mSIhEGxhl8

Upravo to.

A usporedba s Appleom ti ne stoji, smisao njihovih proizvoda i je potpuna zatvorenost sustava, pa kome paše.

Ali ovo kaj Mediatek radi na Androidu, upravo sve suprotno od onoga kaj Android predstavlja - ne, nikada više, dok ne shvate da dok su u Rimu...

Do tad im ništa ne pomaže, iako su već dostigli konkurenciju po omjeru mogućnosti/potrošnje/performansi, ovo im nemrem oprostiti.

I onda se svi čude dominaciji Qualcomma, a zapravo konkurencija radi sve kaj god može samo da mu ne konkurira...

 

mzopg čet 28.10.2021 22:33
smajlee kaže...

Kolka cijena ce to biti kod nas, tih 250$ u Kini je kolko kod nas kad se nabije carina,porez,trosarina,marza i tko zna kaj sve jos?

Predstavljanje redmi 11 je u kolko sati?

Kak je to u proslosti islo jer vidim da Mi 11T pro kosta +600usd kod nas?

Da li je redmi note losiji ili bolji od mi 11t varijanti?

Skroz sam ispal iz tih mobilnih shema a trebam novi mobitel pa gledam sta pametnog kupit a htio bi da mobitel ima bezicno punjenje.

 

 

Za pretpostaviti je nekakvih +40% od kineske cijene.

Predstavljanje je bilo prije 4h.

 

Mi 11T početna cijena je bila $580, ako se ne varam, a kod nas je u prodaji od $650, to je manje od 15% razlike.

Mi 11T Pro početna cijena $750, kod nas ga trenutno ne vidim u ponudi.

 

Redmi serija je obično ispod Mi serije, ali ovi uređaji su jako slični. Gotovo isti komplet kamera, baterija, SoC, display, sve je tu negdje, ali Redmi dolazi sa osjetno nižom cijenom i po meni je bolja kupovina.

 

Za bežično punjenje češ morati gledati višu kategoriju uređaja, Mi 11, Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra, Mix 4 ili prošlogodišnju seriju Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra

mzopg čet 28.10.2021 22:44
fer-de-lance kaže...
mzopg kaže...

Što je to MTK skrivio, nisam baš pratio njihov rad. Jedino što znam je da ne žele dostaviti source code, misliš na to? Ako je to u pitanju onda nitko ne bi trebao kupovati ni Apple proizvode, s obzirom da imaju jedan od najzatvorenijih sustava.

 

Teško da će prodaja pasti radi toga jer oni to kompenziraju sa cijenom, pogledaj što se dobije za $250.

 

https://www.youtube.com/watch?v=4mSIhEGxhl8

Upravo to.

A usporedba s Appleom ti ne stoji, smisao njihovih proizvoda i je potpuna zatvorenost sustava, pa kome paše.

Ali ovo kaj Mediatek radi na Androidu, upravo sve suprotno od onoga kaj Android predstavlja - ne, nikada više, dok ne shvate da dok su u Rimu...

Do tad im ništa ne pomaže, iako su već dostigli konkurenciju po omjeru mogućnosti/potrošnje/performansi, ovo im nemrem oprostiti.

I onda se svi čude dominaciji Qualcomma, a zapravo konkurencija radi sve kaj god može samo da mu ne konkurira...

 

 Mogla bi se povući paralela MTK - Android i MacOS - FreeBSD.