MujagaWudakhi sub 28.3.2020 13:04

Bok ljudi,

 

netko na A3 ima problem da mu prilikom dolaznog poziva uopće ne iskoči tko ga zove, dakle mob zvoni, ali se ne možeš javiti uopće jer nemaš nikakve

inetrakcije na ekranu, zvuči glupo i je, ali problem je stvaran.

 

Zanima me samo ako se netko susreo sa tako nečim, force close, clear all data i te fore nije pomoglo a ne bih radio ako baš ne moram reset na tvorničke

 

Thnx,

MuWu

 

bunch sub 28.3.2020 13:18

Ja sam se borio s tim par sati na ženinom A3 prije par mjeseci.

 

Upalilo je da sam izvadio sim karticu, stavio drugu, upalio mobitel, par poziva, vratio staru karticu. Od tada nema problema.

 

Probaj, možda upali.

 

Pozdrav

Crojumper čet 30.4.2020 21:59
Baka Lela kaže...

Molim ako tko ima volje i vremena da mi objasni kako da sa početnog zaslona maknem widget od googla - pretraživanje. 

 Ako uključiš štednju baterije onda widget nestane..ili drugi launcher kako je rečeno..

Baka Lela pet 1.5.2020 10:37

Kada štednju baterije uključim ostaje googlov widget pretraživanja samo je polje za upis pretraživanja tamno - lijevo ostane i dalje se vidi googlov znak, desno mikrofon - i widget ostaje u funkciji, samo što nije polje osvijetljeno. Kada isključim štednju baterije polje za pretraživanje postane bijelo. Dakle, uključivanjem štednje baterije polje widgeta samo potamni, ali i dalje je u funkciji.

 

Launcher neznam niti gdje mi je u mobitelu, niti gdje drugi da pronađem, niti kako da ga postavitim... - nemojte se čuditi, baka sam od 72 godine, a nema mi tko pomoći.

Ako nije komplicirano i ne zahtijeva od nekoga puno vremena, molila bih da mi objasnite kako da to napravim. Unaprijed zahvaljujem.

 

Negdje sam pročitala da je taj widget tu "zapečaćen" - neznam što to znači.

 

 

Baka Lela pet 1.5.2020 17:41

 

 

Dobila sam odgovor pa da ga podijelim ovdje, možda nekome drugome pomogne.

Dakle, taj widget se ne može maknuti dok se ima originalni launcher. Treba se instalirati drugi launcher koji omogućuje slaganje ikonica po vlastitom izboru.

 

Po preporuci pametnih dečkih ja sam instalirala novi launcher "Lawnchair 2". Kada sam ga instalirala nije me automatski pitao da li ću preći na njega, već sam to morala pronaći u postavkama i odabrati ga.


Posložila sam si po svojem izboru ikonice na početni zaslon i odahnula sam rješivši se onog nasilnog googlovog widgeta koji je zauzimao prostor i na koji sam svaki puta zapela kada sam išla otvoriti ostale aplikacije.

vjeko333 pet 1.5.2020 21:52

Tako sam i ja napravio.
A moram priznati, nakon nekog dužeg kotištenja Xiaomi Mi A3 me blago razočarao. Naime ima ga žena, ali čačkam skroz. Ja imam Xiaomi Mi9 lite i mogu reći sada slobodno, nakon par mjeseci, da je dvije klase iznad.
Iritira me što kemijaju oko Androida 10. Iritira me i to sa Louncherom. Iritira me što notifikacije nisu najsretnije, isto treba aplikacija da popegla sve. Iritira me što je slab nekako mikrafon za udaljene osobe na razglasu. Iritira me što se slike i videa automatski ne kompresiraju kod slanja preko mesengera (što predstavlja problem jer se nekad ne može poslati). Mi9 lite nema tih problema, mogu pislati vrlo velik video. Mi A3 na faceu zna puštati neke čudne zvukove, u smislu krčanja, ničim izazvano. Grafika, vidi se razlika, to što nije Full Hd. Itekako se vidi. Sporija je nekako i veza preko Wifi-ja. Prije bi sad uzeo Samsung a40 ili huawei P30 lite, što su mi bile opcije za tu cijenu. A Mi9 Lite je testera.

jukiii sri 6.5.2020 15:33

Evo ovako ekipa. Nakon jednog dana korištenja moram reći da sam vrlo zadovoljan. Neke stvari koje bih istaknuo bi bija ovaj dark mode koji izvrsno radi.. i čini mi se kad mi je uključen da mi baterija čak malo bolje traje nego inače. Mislim da mi SOT bio negdje deset ipo sati uz light gaming, surfanje, gledanje videa, yt...., wi-fi on. Quick reply opcije su super, recimo netko vam pošalje poruku na Wapp, (nisam siguran za Viber), imate odmah u notification baru quick reply s jednostavnim riječima. Fluidnost, brzina surfanja, swype itd... sve mi se čini malo brže nego na android 9. Jedini "bug" koji sam primjetio je što u opcijama gore pri vrhu stoji floating poruka "Customize your Mi A3" koja se ne može maknuti, tj. barem ja nisam uspio pronaći način... Ma nije da smeta nego eto. Kamera je i dalje ok, čini mi se da brže fokusira nego prije.. kvaliteta slike ok. Fingerprint scanner odlično radi, dosta bolje nego prije. I za kraj bi spomenuo Audio output koji navodno nekim korisnicima na miui forumu je slabiji nego inače.. Međutim, meni je zvuk sada ipak ponešto jači/kvalitetniji.

 

Ako ima netko nekakva pitanja, nemojte se ustručavati.

 

Sve u svemu, topla preporuka za instalacijom.

 

 

Lp.

 

hd22sb sri 6.5.2020 20:35

Evo mali update i od mene nakon instalacije Androida 10.

Radi  nekako fluidnije, sa gestama mi nekako lakše navigiranje nego sa onom dalekom strelicom za nazad, geste ne rade sa drugim launcherima nego samo sa njihovim.

Jedini minus je što ne prepoznaje micro SD kartice, već ih uređaj mora formatirati da bi se mogle koristiti (probao sam par kartica).

Osim toga nisam prepoznao nekih drugih problema.

I da, čitač otiska radi puno brže i preciznije

Bateriju i kameru još moram isprobati.

 

Pozz

vjeko333 sri 6.5.2020 21:44

Da li netko zna, to automatsko osvjetljenje. Meni je to neupotrebljivo, jer jednostavno previše smanji svjetlinu. Bude pretamno. Uvijek trebam malo pojačati. A kad stavim na ručno, ok je u tom trenutku, ali uvijek treba namrdavati. Da li je i vana tako? Ima li što da to popegla?

vjeko333 sri 6.5.2020 21:56
hd22sb kaže...

Evo mali update i od mene nakon instalacije Androida 10.

Radi  nekako fluidnije, sa gestama mi nekako lakše navigiranje nego sa onom dalekom strelicom za nazad, geste ne rade sa drugim launcherima nego samo sa njihovim.

Jedini minus je što ne prepoznaje micro SD kartice, već ih uređaj mora formatirati da bi se mogle koristiti (probao sam par kartica).

Osim toga nisam prepoznao nekih drugih problema.

I da, čitač otiska radi puno brže i preciznije

Bateriju i kameru još moram isprobati.

 

Pozz

 Meni je taj njihov lančer toliko iritantan i ne mogu vjerovati da se ne može ni u Android 10 maknuti datum sa početnog zaslona koji je u obliku widgeta i koji zauzima trećinu ekrana.

hd22sb čet 7.5.2020 20:26
vjeko333 kaže...

Da li netko zna, to automatsko osvjetljenje. Meni je to neupotrebljivo, jer jednostavno previše smanji svjetlinu. Bude pretamno. Uvijek trebam malo pojačati. A kad stavim na ručno, ok je u tom trenutku, ali uvijek treba namrdavati. Da li je i vana tako? Ima li što da to popegla?

 Ima opcija da pamti svako manualno podešavanje u automatskom modu. Recimo meni je konkretno bilo presvijetlo kada legnem u krevet i manualno sam smanjivao, kroz korištenje je zapamtio i sada mi smanji skroz kada je mrkli mrak.

 

vjeko333 kaže...
hd22sb kaže...

Evo mali update i od mene nakon instalacije Androida 10.

Radi  nekako fluidnije, sa gestama mi nekako lakše navigiranje nego sa onom dalekom strelicom za nazad, geste ne rade sa drugim launcherima nego samo sa njihovim.

Jedini minus je što ne prepoznaje micro SD kartice, već ih uređaj mora formatirati da bi se mogle koristiti (probao sam par kartica).

Osim toga nisam prepoznao nekih drugih problema.

I da, čitač otiska radi puno brže i preciznije

Bateriju i kameru još moram isprobati.

 

Pozz

 Meni je taj njihov lančer toliko iritantan i ne mogu vjerovati da se ne može ni u Android 10 maknuti datum sa početnog zaslona koji je u obliku widgeta i koji zauzima trećinu ekrana.

Meni jedino smeta što ne možeš notifikacije povući klizanjem dolje po ekranu, nego moraš rastegnuti palac skroz gore do statusne trake (zato i jesam koristio nova launcher). Taj datum mi čak i dobro dođe jer mi otvara kalendar, a kada kliknem na vrijeme otvori prognozu.

 

jukiii kaže...
To za sd kartice vjerujem da je to zbog android 10... Mislim da na pie nema tih problema.

 Vjerovatno je caka sa datotečnim sustavom, moram provjeriti još točno. Ali očito nešto je sa Androidom 10 jer na drugim uređajima rade normalno kartice.

jukiii pet 8.5.2020 11:36

Ostavio sam AOD preko noći.. prije spavanja sam imao 48% baterije, ujutro došlo do 34%.. Mislim nije "big deal", ali zanima me ako netko koristi, kako je kod Vas?..., nisam radio factory reset nakon instalacije A10. Vjerujem da ovdje ima prostora da se to "popegla" kako treba što se tiče AOD-a.

vjeko333 pet 8.5.2020 20:05
jukiii kaže...

Ostavio sam AOD preko noći.. prije spavanja sam imao 48% baterije, ujutro došlo do 34%.. Mislim nije "big deal", ali zanima me ako netko koristi, kako je kod Vas?..., nisam radio factory reset nakon instalacije A10. Vjerujem da ovdje ima prostora da se to "popegla" kako treba što se tiče AOD-a.

 Šteka. Zna se dogoditi kod otključavsnja da se zacrni i zamrzne na terenutke, da bude crn ekran

Tomi10000 sri 16.9.2020 14:06

Poštovani, nespretnošću sam razbio display Xiaomi Mi A3 mobitela. Poslao sam nekoliko upita i zamjena diaplaya košta više nego novi mobitel. Ima li netko preporuku, znači nekog tko ugrađiva zamjenske displaye? Korektan display za korektnu cijenu. 

Hvala na odgovorima.

zlovenac ned 10.1.2021 19:58

Ja sam sretnik koji je dobio "update" na Android 11. Mob mi se hard brickao. Kupljen prije 13 mjeseci, garancija 12 mjeseci.

 

U Bijeliću su bili korektni i rekli da imam neko globalno jamstvo 24 mj i da će ga složiti. Još čekam što će napraviti (odnešen na servis prije 3-4 dana). U međuvremenu sam uzeo pixel 4a, nemam riječi koliko je to bolje složen mobitel. Nema štekanja, otiska prstiju koji ne radi, nema bluetootha koji se spaja i odspaja kako želi bolje paše dimenzijski, ma nebo i zemlja. Na Mi A3 nisam imao problema sa wi-fi signalom kao neki, aj barem to. Mi A3 ide na njušku, šteta jer izgleda kao da je iz kutije (ali ne mogu podnijeti xiaomi bugove). Isti đavo su nekima napravili s Android 10.

love2ml86 pon 11.1.2021 00:25
zlovenac kaže...

Ja sam sretnik koji je dobio "update" na Android 11. Mob mi se hard brickao. Kupljen prije 13 mjeseci, garancija 12 mjeseci.

 

U Bijeliću su bili korektni i rekli da imam neko globalno jamstvo 24 mj i da će ga složiti. Još čekam što će napraviti (odnešen na servis prije 3-4 dana). U međuvremenu sam uzeo pixel 4a, nemam riječi koliko je to bolje složen mobitel. Nema štekanja, otiska prstiju koji ne radi, nema bluetootha koji se spaja i odspaja kako želi bolje paše dimenzijski, ma nebo i zemlja. Na Mi A3 nisam imao problema sa wi-fi signalom kao neki, aj barem to. Mi A3 ide na njušku, šteta jer izgleda kao da je iz kutije (ali ne mogu podnijeti xiaomi bugove). Isti đavo su nekima napravili s Android 10.

Gdje si ga uzeo da je jamstvo 12 mjeseci?