gnomisa sri 26.8.2020 21:01
FiTop kaže...

Ima netko ovaj problem? Bio mi i na MIUI 11. Dakle ispod je otvoren forum i on sam pojačava i smanjuje svjetlinu.

 

https://youtu.be/nzhwT3c3OAM

 A niš. Ugasi auto brightness pa će bit ok dok ne fixaju. Vjerojatno softverski problem.

A možeš prvo probat ugasit sunlight mod i promijeniti pod Display-color scheme sa Auto na bilo što drugo...

medo_5 čet 3.9.2020 19:54

Pozdrav, 

Žena je pokidala ekran, mala je bacila mob na pod. 

Kupio sam OEM ekran preko witringsa i promjenio, radi bezprijekorno za 10.

Problem je taj što sam malo oštetio utor od matične i kabal, radi se o utoru flax na matičnoj i flax kabelu.

Sad mob nema zvuk, razgovarati normalno može ali nema ovako tonova nigdje.Prilikom mjenjanja ekrana prvo sam isprobao ekran ali zvuk je radio tako da što nema zvuka nije pad uzrok. Neznam da li je možda problem što sam odmah updejtao MIUI 12mislim si možda je neki bug pa nema zvuka, neznam. Kako uopće radi taj flex kabal jel može da nema zvuk zbog oštećenih par pinova ili kabel uopće nebi radio da je koji pin oštećen, zanima me kaj on prenosi zvuk, kameru, touch ili kaj.Možda je zvučnik se potrgao prilikom sastavljanja neznam. 

Svaki savjet dobro došao. Hvala

Pozdrav Živjeli.

 

mzopg čet 3.9.2020 20:07
medo_5 kaže...

Pozdrav, 

Žena je pokidala ekran, mala je bacila mob na pod. 

Kupio sam OEM ekran preko witringsa i promjenio, radi bezprijekorno za 10.

Problem je taj što sam malo oštetio utor od matične i kabal, radi se o utoru flax na matičnoj i flax kabelu.

Sad mob nema zvuk, razgovarati normalno može ali nema ovako tonova nigdje.Prilikom mjenjanja ekrana prvo sam isprobao ekran ali zvuk je radio tako da što nema zvuka nije pad uzrok. Neznam da li je možda problem što sam odmah updejtao MIUI 12mislim si možda je neki bug pa nema zvuka, neznam. Kako uopće radi taj flex kabal jel može da nema zvuk zbog oštećenih par pinova ili kabel uopće nebi radio da je koji pin oštećen, zanima me kaj on prenosi zvuk, kameru, touch ili kaj.Možda je zvučnik se potrgao prilikom sastavljanja neznam. 

Svaki savjet dobro došao. Hvala

Pozdrav Živjeli.

 

 Flex kabel je obično jako jako osjetljiv. Meni se desilo na iPhoneu kad sam mijenjao ekran nisam ga držao pod 90 stupnjeva već sam ga položio uz kućište i tada se taj kabel malo rastegnuo i to je bilo dovoljno da mi display prestane raditi, sranje.  Naručio novi, ovaj put pazio i sve je prošlo ok.

 

Što on sve prenosi, tko to zna, trebalo bi vidjeti shemu, a vjerojatno ovisi od uređaja do uređaja. Može prenositi sve i svašta.

 

Probaj napraviti factory reset, možda je stvarno software problem, ti si sve to odjednom odlučio odraditi. 

medo_5 čet 3.9.2020 20:33

Hvala. 

Kako misliš da sam sve to odjednom odlučio odraditi.. 😃

Factory reset sam probao preko postavki i preko bota ono wipe device i nikaj, 2 puta ponovno postavio uređaj i nema zvuka, jel je to kaj misliš? 

Sad neznam kaj da napravim da kupim taj flax kabel i zvučnik i probam promjenit, muči me što je na matičnoj taj utor se malo oštetio.. 

mzopg čet 3.9.2020 20:58
medo_5 kaže...

Hvala. 

Kako misliš da sam sve to odjednom odlučio odraditi.. 😃

Factory reset sam probao preko postavki i preko bota ono wipe device i nikaj, 2 puta ponovno postavio uređaj i nema zvuka, jel je to kaj misliš? 

Sad neznam kaj da napravim da kupim taj flax kabel i zvučnik i probam promjenit, muči me što je na matičnoj taj utor se malo oštetio.. 

 Mislio sam da si odmah promijenio display i napravio upgrade pa sad nisi siguran što je uzrok problemu. da si prvo sve provjerio pa onda nakon par dana napravio upgrade bilo bi ti sad lakše detektirati problem, ali to je sad prošlo vrijeme.

 

Ne znam što bi ti rekao, ja bi ili do servisa ili kupio flax kabel i zvučnik pa probao i to promijeniti, pretpostavljam da nije preskupa investicija.

mzopg čet 3.9.2020 21:53
medo_5 kaže...

Pa da, zeznio sam sa tim upgrejdom, ne pada mi ništa na pamet šta bih još mogao napraviti prije mjenjanja zvučnika i kabla.Žena je ljuta kao ris..😋😋😃 

 

Žene su uvijek ljute, to im je dio "posla". 

Ali može se ta ljutnja i pravilno usmjeriti... 

gnomisa sub 5.9.2020 18:28

Imam previše godina da snimam samog sebe al danas za probu (nakon dugo vremena i puno nadogradnji) snimio video prednjom kamerom i zvuk više nije tanak, pače jako je dobar i nema više puno šuma. Jel još neko skužio?

gnomisa ned 6.9.2020 20:46
definho kaže...

na mom Mi 9 Lite je jako dobar mikrofon, snimao par puta akusticnu gitaru i dosta ljudi je pitalo koji je mic u pitanju i svi se zacude kad kazem da je obicnim mobom snimano

 Nije tak bilo u početku kad je tek izašao mob. Za Mi9 pišem.

mzopg ned 6.9.2020 23:31
gnomisa kaže...

Imam previše godina da snimam samog sebe al danas za probu (nakon dugo vremena i puno nadogradnji) snimio video prednjom kamerom i zvuk više nije tanak, pače jako je dobar i nema više puno šuma. Jel još neko skužio?

Hoće to kad krene pubertet, mutira glas i tako to. 

Ziga pet 20.11.2020 21:23
XXX-Man kaže...

Ajd javi povratno, moj ima isto problem da ne puni bežično...

Danas odobrena zamjena za novi uređaj (s obzirom da MI9 više nema u ponudi) čekam da mi jave što će mi ponuditi istih/bolijh specifikacija..

ako mi ne bude odgovaralo idem na doplatu za nešto drugo

 

 

mzopg pet 20.11.2020 21:38
Ziga kaže...
XXX-Man kaže...

Ajd javi povratno, moj ima isto problem da ne puni bežično...

Danas odobrena zamjena za novi uređaj (s obzirom da MI9 više nema u ponudi) čekam da mi jave što će mi ponuditi istih/bolijh specifikacija..

ako mi ne bude odgovaralo idem na doplatu za nešto drugo

 

 

 bude li sreće dobiješ Mi 10 

Ziga sri 25.11.2020 21:30

Odustao sam od Xiaomija, doplatio sam za Oneplus 8T....

 

Bio sam u početku prezadovoljan mobitelom, onda čim je došao MIUI 11 počeli su problemi/bugovi, s MIUI 12 još gore.

Bilo mi je drago sudjelovati u ovoj grupi

 

 

MedO1337 pet 19.11.2021 13:14

Pozdrav svima,

Imam Xiaomi Mi 9 već dvije godine, i telefon me služi zbilja odlično i prezadovoljan sam. No, sinoć mi se nasumično zvuk počeo smanjivati kad ga pojačam.
Pokušao sam resetirati mobitel, ali pali mi se onda fastboot, jer pretpostavljam da tipka za smanjenje registrira da je pritisnuta. Stvar je u tome što mi se ne smanjuje konstanto, već kad ja pritisnem ili power button ili kad pritisnem tipku za pojačanje zvuka.
Zanima me, jel bi to mogao biti softverski problem ili nešto mehanički?

Jel imao netko sličnih iskustava?

Hvala!

misterno007 uto 29.8.2023 15:04

Imam Xiaomi Mi 9 Lite i na njemu je MIUI Global 12.0.10. Stabilno verzija (QFCEUXM) i Android verzija 10 QKQ1.190828.002 i nikako neće da napravi ažuriranje na noviji MIUI i Android a kod rođaka mi isti mobitel i njemu još davno odradio ažuriranje.

Ima li itko ideju zašto neće i kako to riješiti?

LP