fango čet 8.4.2021 21:06

.. da li je netko uočio da mu se blokirani brojevi prikazuju u povijesti poziva? .. sigurnost mobitela daje obavijest u povijesti poziva da je poziv blokiran, te sam obavijesti inače već isključio .. to je očito neka nova fora miui 12.0 ili 12.01 jer se to nije događalo na miui 11

 

unaprijed zahvalan!

kc-kb sub 3.7.2021 11:34

Pozz, neki dan sam instalirao miui 12.5.1 (imam kinesku verziju), nazalost nisam bio svjestan promjena, uglavom google aplikacije ne rade.

 

Primoran sam instalirati drugi rom...

 

Prvo pitanje dal da idem na xiaomi eu rom ili pixel experience ili pixel experience plus ili nešto četvrto?

 

Do sad sam bio zadovoljan sa miui, ali nije mi problem isprobati i nešto drugo, bitno mi je da sve radi stabilno i da nemam nekih problema.

 

Drugo pitanje dal postoji kakva mogucnost da nekako backupiram sve podatke i applikacije pa da kasnije restoram na novom rom-u?

 

Uglavnom htio bi uz što manje muke to sve napraviti i da je to one time job.

 

Najbrži sub 6.11.2021 19:35
Envy kaže...

Da se pridružim temi jer imam ovaj top model Xiaomi Mi 8 6/256. Kupljen za 100€ doslovce kao nov.

 Dobrodošao, ja sam s 6/64 (bio mi loše popravljen) te prešao na 6/128 koji me izašao 650kn Nevjerovatan flagship mobitel za nikakve novce. Imaš 12.5 sustav gore?

 

 

Envy ned 7.11.2021 12:39

Hvala vam svima na Suppoortu, jer telefoni nisu moje područje (barem što se tiče ROM-ova i sličnih zavrzlama).

Evo i par iskustava nakon nekoliko dana korištenja:
Instalirao sam onaj AccuBattery tek nakon koliko dopunjavanja sa npr. 80% na 100% baterije i pokazao mi da mi telefon ima svega 1900 mAh, ali onda sam poslušao kolegu da ga napunim do kraja isprazaznim do kraja (tek sam jednom to uradio) 5 puta u onda ću znati na čemu sam. Nakon prvog tog pokušaja ta App mi je javila da telfon ima 2800 od deklariranih 3400 mAh.

Nisam zahtjevan korisnik pa mi je to ispražnjavanje baterije trajalo tri dana.

Telefon je ajmo reći u 9.6/10 stanje (iMDB-ovska ocjena), dakle postoji mali BurnIn od Facebooka na vrhu ikrana (idiot vjerojatno samo jezbučio sa max jačinom) ali to je jako jako primjetno, samo tko zna to naći. I tek par mikro ogrebotina, tako da ne znam mogu li se čime popraviti kao onim olfakotnim slojem ili kako se već zove? (jedva su vidjljive, mora se reflektovati ekran pod posebnim uglom).

Telefon je do vraga brz, ne znam što ti neki testovi pokazuju ali ne znam App koja se ne otvara u roku dok stisnem ovaj Enter.

 

* * *

 

Sad bi ga htio "raZbloatati".

Što ne želim:

Ništa što mi je nepotrebno od Xiaomia, a popgotovo od Googla. Želim Google tražili u potpunosti ukloniti, i sve Googlove servise osim onig ključnih kao što ja Google Play, Youtube ili Mape.
Microsoft mi za sada nudi najbolje od svega: najbolji browser, najbolji uredski paket, OneDrive, Microsoft Authentificator i sl.

Nekako sam sve App poredao u kockice Google u Google mapu, Microsoft u svoju, Xiaomi u svoju, društvene mreže u Social, ali ne znam kako da odem da vidim gdje su mi sve aplikacije. Kada palcom pomjerim ekran u desno daje mi neke kratice i sl. U lijevo nema ništa, prema gore Search u Google, tako da ako ne pogodim App da ju imam ne znam ni da li je imam. Recimo ne mogu da nađem običnu lampu ili Flashlight.

 

Kamera je Final Fantasy (ikao imam FF Nikona), volim tu prezasićenost ili mi se gledanje u OLED tako čini. Desturizirati mogu u bilo kojoj aplikaciji.

Ako je ovo smeće od kamere, onda ne znam šta ću tek dobiti sa tim GCam portom ili šta već.

Iako je telefon 6/256, mislim da će mi stići još jedna kartica od 512 a netko mi je rekao da se može sa tim Custom EU ROM-om i to omogućiti. Mada za sada ne vidim potrebu za to.

Mrzim kada nisam u toku, pa moram ovako kao padobranac da pitam ili pišem. Nemam nikavu zaštitu a ne daje mi se 100 kuna negdje kada znam da to košta 1-2 USD ali moram čekati nekoliko sedmica. A opet mi se ne da ni čekati, pa sam ni-na-nebu a ni-na-zemlji po tom pitanju. Nosam telefon kao nekakva baba u nekoj mekanoj futroli za 7" tablete :-D

Eto toliko od mene, ja prezadovoljan što se tiče onoga što sam dobio za 100€, mada mislim da neću biti zadovoljan ako ga budem havy load koristio jer bi onda bateriju do podne mogao izvući, mada ja iskren da budem, mrzim telefone, dakle mrzim ih.

Pišem još iskustva kada budem imao vremena.

Envy ned 7.11.2021 12:47
Najbrži kaže...
Envy kaže...

Da se pridružim temi jer imam ovaj top model Xiaomi Mi 8 6/256. Kupljen za 100€ doslovce kao nov.

 Dobrodošao, ja sam s 6/64 (bio mi loše popravljen) te prešao na 6/128 koji me izašao 650kn Nevjerovatan flagship mobitel za nikakve novce. Imaš 12.5 sustav gore?

 

 

Imam što je došlo nakon restarta:
MIUI verzija: MIUI Global 12.0.1 Stable ili 12.0.0(QEAMIXM)

Envy ned 14.11.2021 13:38
Najbrži kaže...
Najbrži kaže...
BTW vidim izašao je jučer novi, netko stavio?

xiaomi.eu_multi_MI8_V12.5.2.0.QEACNXM_v12-10.zip

 Ne radi mi alarm uopće na ovom buildu, ima još netko isti problem?

Ti si preko tog Custom ROM-u natjerao da imaš 12.5 MIUI. Šta je falilo starom? Koliko imaš taj telefon i na koliko ti je postotaka baterija, mislim njeno zdravlje.

Eh sada imam par pitanja. Za sada hoću da deinstaliram Googlovo sve, (naravno ne mislim na Google Play servis, Mape i Youtube), ali Google Chrome, volio bih da ga više nikada ne vidim je li to tako strašno imati telefon bez Googla (Edge će mi koristiti Googlovu tražilicu), mislim kada pitam je li strašno mislim da li će da utiči ne cijeli sistem.

Najbrži uto 16.11.2021 17:44
Envy kaže...

Ti si preko tog Custom ROM-u natjerao da imaš 12.5 MIUI. Šta je falilo starom? Koliko imaš taj telefon i na koliko ti je postotaka baterija, mislim njeno zdravlje.

  • tako je, factory reset, sve 100% nanovo da bi imao 12.5 MIUI
  • "stari" sustav je bio ok
  • ovaj imam već 3-4 mjeseca, a prošli Mi8 sam imao godinu dana
  • gdje provjeriti "zdravlje baterije"?
Envy uto 16.11.2021 18:19
Najbrži kaže...
Envy kaže...

Ti si preko tog Custom ROM-u natjerao da imaš 12.5 MIUI. Šta je falilo starom? Koliko imaš taj telefon i na koliko ti je postotaka baterija, mislim njeno zdravlje.

  • tako je, factory reset, sve 100% nanovo da bi imao 12.5 MIUI
  • "stari" sustav je bio ok
  • ovaj imam već 3-4 mjeseca, a prošli Mi8 sam imao godinu dana
  • gdje provjeriti "zdravlje baterije"?

Ne radi mi se Custom ROM za sada što god donio taj 12.5 MIUI. Jedina dobra stvar jesu teme koje se vrte one planine na Marsu i planina Mont Everst (pormjenila se bez mog pitanja).

A zdravlje baterije, kao što sam ovdje dobio od nekoga možeš provjeriti AccuBattery aplikacije. Isprazniš ju do maksimuma i onda napuniš do maksimuma. Tako 3-5 puta i znati ćeš da li imaš 3400mAh ili kao ja 2900 mAh.

Ne zahtjevni sam korisnik ali ako budem bio zahtjevni korisnik, radije ću kupiti externu bateriju koja ima neki QC 4.0 ili nešto slično. Do će mi biti dovoljno da napuniti sa 50% baterije na 100% za 20-40 minuta.
Inače punjenje sa orginalnim QC 4.0 punjačem od 0% (ugašenog ili krepanog telefona) do 100% traje oko 1h 40 minuta. 

Envy ned 30.1.2022 14:39
Najbrži kaže...
Najbrži kaže...
BTW vidim izašao je jučer novi, netko stavio?

xiaomi.eu_multi_MI8_V12.5.2.0.QEACNXM_v12-10.zip

 Ne radi mi alarm uopće na ovom buildu, ima još netko isti problem?

 

Najbrži kaže...
Envy kaže...

Ti si preko tog Custom ROM-u natjerao da imaš 12.5 MIUI. Šta je falilo starom? Koliko imaš taj telefon i na koliko ti je postotaka baterija, mislim njeno zdravlje.

  • tako je, factory reset, sve 100% nanovo da bi imao 12.5 MIUI
  • "stari" sustav je bio ok
  • ovaj imam već 3-4 mjeseca, a prošli Mi8 sam imao godinu dana
  • gdje provjeriti "zdravlje baterije"?


Što čaprkaš sa custom budalaštima pa ti eto ne radi Alarm. Mislim ja Alarm navijam na drugom uređaju a da mi Alarm zakaže kada svaku drugu sedmicu ustajem u 5:20 tačno bi ga razbio.

Telefon je ZMAJ, meni kao nezahtjevnom korisniku, ali i moja baterija koja je na 67% da se isrcpiti za doslovce 2 sata nekog zahtjevnog Multi Taskinga.
Inače ga koristim bez ikakve zaštite (oklopi i sl.) i jedina mi je mana tu što je previše klizav ili sklizav.

Dobra stvar jeste da je baterija na 98% za pola sata.
Loša stvar: morate imati punjač.

Inače kamera i vidieo snimanje su na razini flagshipa doslovce razlika je ogromna. Negdje sam pročitao u rangu Samsunga S10+.
"Nervira" me kada instaliram neku novu aplikaciju kao što sam neki dan Sky Map i a on mi nudi kao reklamu taj (MIUI) neki desetu.. ali na tome sam navikao. 

thebatman ned 30.1.2022 21:28
Envy kaže...
Najbrži kaže...
Najbrži kaže...
BTW vidim izašao je jučer novi, netko stavio?

xiaomi.eu_multi_MI8_V12.5.2.0.QEACNXM_v12-10.zip

 Ne radi mi alarm uopće na ovom buildu, ima još netko isti problem?

 

Najbrži kaže...
Envy kaže...

Ti si preko tog Custom ROM-u natjerao da imaš 12.5 MIUI. Šta je falilo starom? Koliko imaš taj telefon i na koliko ti je postotaka baterija, mislim njeno zdravlje.

  • tako je, factory reset, sve 100% nanovo da bi imao 12.5 MIUI
  • "stari" sustav je bio ok
  • ovaj imam već 3-4 mjeseca, a prošli Mi8 sam imao godinu dana
  • gdje provjeriti "zdravlje baterije"?


Što čaprkaš sa custom budalaštima pa ti eto ne radi Alarm. Mislim ja Alarm navijam na drugom uređaju a da mi Alarm zakaže kada svaku drugu sedmicu ustajem u 5:20 tačno bi ga razbio.

Telefon je ZMAJ, meni kao nezahtjevnom korisniku, ali i moja baterija koja je na 67% da se isrcpiti za doslovce 2 sata nekog zahtjevnog Multi Taskinga.
Inače ga koristim bez ikakve zaštite (oklopi i sl.) i jedina mi je mana tu što je previše klizav ili sklizav.

Dobra stvar jeste da je baterija na 98% za pola sata.
Loša stvar: morate imati punjač.

Inače kamera i vidieo snimanje su na razini flagshipa doslovce razlika je ogromna. Negdje sam pročitao u rangu Samsunga S10+.
"Nervira" me kada instaliram neku novu aplikaciju kao što sam neki dan Sky Map i a on mi nudi kao reklamu taj (MIUI) neki desetu.. ali na tome sam navikao. 

 Zasto u postavkama ne iskljucis reklame i skeniranje aplikacija s trg play?

Promjeni bateriju i miran si.

Sta se tice kamere, solidna, a sa gcam odlicna, preporucam san1ty 7.2

thebatman pon 31.1.2022 19:30
Envy kaže...
Imam novu originalnu bateriju, smo ne znam tko ju može zamjeniti a da telefon bude kao nov?
Može li neki napredni servis?

 Doslovce mozes sam ako imaš alat u 5min, ako ne, može bilo koji servis. Mi8 je jedan od telefona na kojem je najjednostavnije promijenit bateriju. 

Envy uto 1.2.2022 15:34
thebatman kaže...
Envy kaže...
Imam novu originalnu bateriju, smo ne znam tko ju može zamjeniti a da telefon bude kao nov?
Može li neki napredni servis?

 Doslovce mozes sam ako imaš alat u 5min, ako ne, može bilo koji servis. Mi8 je jedan od telefona na kojem je najjednostavnije promijenit bateriju. 

Nemoj me zezati! Ako je tako častim pivom i ćevapima kada budeš u BiH. Evo nova baterija mi stoji. Da li je sada orginal ili ne.. tko zna.Ž

Alat nemam (ostao mi u Švicarskoj). Ali je telefon nekako imam osjećaj "seal" pa mi ono odljepljvanje ekrane nekako.. ne znam.. sad ću da progooglam i da odem na ifixit.

Ali da si me obradovao - jesi. Baterija mi je na 66%, vjerujem čak i na 60%.

Envy uto 1.2.2022 17:35
thebatman kaže...
Envy kaže...
Imam novu originalnu bateriju, smo ne znam tko ju može zamjeniti a da telefon bude kao nov?
Može li neki napredni servis?

 Doslovce mozes sam ako imaš alat u 5min, ako ne, može bilo koji servis. Mi8 je jedan od telefona na kojem je najjednostavnije promijenit bateriju. 

Ima li neka veća (mislim u mAh) baterija koja se može u njega ugraditi?