zippoo pet 3.3.2023 23:23
zelenapaprika kaže...
zippoo kaže...

 

A i sve recenzije su pozitivne

 I to ti nije nimalo čudno / sumnjivo? Misliš li da bih ja pljuckao po mobitelu kojeg mi proizvođač ili distributer pošalju besplatno?

 A zar ne salju bas sve telefone recezentima besplatno ?
Mnogi su testirali telefon sada na MWCu u Barceloni i isto tako su dali pozitivne recenzije.Dakle nisu ga dobili ali su pozitivno iznenadjeni.

Meni samo nije jasno zasto vi toliko kvalitet vezete za neki brend,ako se telefoni bukvalno sklapaju od istih komponenti i sada je sve doslo na tu razinu da su samo nijanse u pitanju u razlici.

Flagshipi lice kao jaje jajetu,midrange isto tako...a opet neki od vas prave nauku oko toga a to iskljucivo vezete za to koliko nesto platite...pa samim tim i opravdavate ili uzdizete,iako u realnosti nije tako.

Cemu to laganje samog sebe ???

Cemu misliti da si vrijedniji ako koristis neki komad metala,plastike,stakla i ti si sada vise vrijedan i bolji,jer si nesto platio 1000 Eura,u odnosu na onog drugog sto je nesto platio 500 Eura ?

To ne razumijem u ovom materijalnom svijetu...valjda se ljudi ocjenjuju po nekim drugim kriterijima...valjda

zelenapaprika sub 4.3.2023 12:03
zippoo kaže...
zelenapaprika kaže...
zippoo kaže...

 

A i sve recenzije su pozitivne

 I to ti nije nimalo čudno / sumnjivo? Misliš li da bih ja pljuckao po mobitelu kojeg mi proizvođač ili distributer pošalju besplatno?

 A zar ne salju bas sve telefone recezentima besplatno ?
Mnogi su testirali telefon sada na MWCu u Barceloni i isto tako su dali pozitivne recenzije.Dakle nisu ga dobili ali su pozitivno iznenadjeni.

Meni samo nije jasno zasto vi toliko kvalitet vezete za neki brend,ako se telefoni bukvalno sklapaju od istih komponenti i sada je sve doslo na tu razinu da su samo nijanse u pitanju u razlici.

Flagshipi lice kao jaje jajetu,midrange isto tako...a opet neki od vas prave nauku oko toga a to iskljucivo vezete za to koliko nesto platite...pa samim tim i opravdavate ili uzdizete,iako u realnosti nije tako.

Cemu to laganje samog sebe ???

Cemu misliti da si vrijedniji ako koristis neki komad metala,plastike,stakla i ti si sada vise vrijedan i bolji,jer si nesto platio 1000 Eura,u odnosu na onog drugog sto je nesto platio 500 Eura ?

To ne razumijem u ovom materijalnom svijetu...valjda se ljudi ocjenjuju po nekim drugim kriterijima...valjda

Većina sigurno prima mobitele besplatno od distributera. Postoje takvi novinarski primjerci koji se šalju uokolo zbog testiranja i prikaza.

 

U Barceloni su stekli prve dojmove. Pravi dojam se stječe dužom upotrebom. Zbog toga i forumi poput ovoga imaju vrijednost jer od drugih korisnika nekog proizvoda možeš saznati iskustva. Primjer: netko je bio oduševljen novi Mac Airom (cijena, performanse za tu cijenu), pa su kasnije ljudi otkrili da se: ulazi kod portova habaju vrlo brzo tj. da se oko njih guli boja (https://9to5mac.com/2022/07/19/midnight-macbook-air-easily-scratches/), da najjeftiniji model ima spori SSD (https://www.theverge.com/23220299/apple-macbook-air-m2-slow-ssd-read-write-speeds-testing-benchmark), da se grije (https://arstechnica.com/gadgets/2022/07/the-new-macbook-air-runs-so-hot-that-it-affects-performance-it-isnt-the-first-time/) - pa bi se to možda moglo riješiti s više termalne paste, kao što piše na linku itd. Sve se to ne može otkriti na nekom sajmu.
Kao što su drugi konstatirali ovdje i drugdje, brand koji je biznis izgradio na jeftinijim modelima odjednom puca na najvišu kategoriju. Nitko im to ne može zabraniti i to i jest cilj - ubrati vrhnje od onih koji su platežno sposobniji. Samo što sama firma gradi mobitele na dijelovima koje ima u skladištu ili može nabaviti, pa su, barem za mene, u tome postali jednako čudni kao nekada Nokia, koja je na svom vrhuncu imala baš sve samo u svom top modelu, dok je ostalim modelima uvijek nešto falilo.Sklapanje istih dijelova ne daje uvijek isti rezultat. Imao sam ja u rukama jači i skuplji brand od Xiaomija, pa se na kraju mobitel raspao od upotrebe. Tako da ima mobitela vrlo različite završne izrade i trajnosti, a imaju u sebi iste komponente.
Ali da ću dati 1000 EUR-a ili više za njihov mobitel. Neću. Ne zato jer nemam, nego zato jer ne dam. Sve je to precijenjeno.Skuplji mobiteli su statusni simboli diljem svijeta. Svatko prepozna iphone izdaleka u nečijoj ruci. Subota je, u Zagrebu tradicionalni dan za kavu u središtu grada. I bit će hrpa iphonea na stolovima kafića, da se vidi da se ih se ima, premda se doma jede pašteta, a u kafiću žica da netko drugi plati kavu. Proizvođači koriste sve moguće trikove da privuku kupce, a ego / taština su sjajan poligon za to.
Ovo zadnje što si napisao. Materijalno je oduvijek određivalo status u okolini. Novac se lijepi na novac, tako se ljudi interesno udružuju, žene, udaju, sklapaju poslovna partnerstva. Tu i tamo se nađe koji pravi prijatelj, ali ti su sve rjeđi. Ostalo su poznanstva i to samo zato jer od tebe netko očekuje neku korist.

 

 

Lovac sri 8.3.2023 16:52

Evo za sad pre zadovoljan. Bez problema radi Galaxy Watch 4 classic, sve, čak i 'find my phone'. Oko sata sam se bojao, al eto, ako je nekome bitno.

Ekran izvrstan, možete biti direkt na suncu i nema problema. Kamera očekivano odlična, nakon Samsunga potrebno navikavanje na boje jer i 'Vibrant' napravi fotku vjernu stvarnosti dok mi je Note nabrijao boje. Tko puno koristi Instagram i sl., to mu je možda minus, za sve ostale plus (jasno uvijek možete to 'pojačati'). Okidač strašno brz, ono, ne možete toliko spamat koliko on brzo okida. Ne dešava mi se da nakon fotkanja još u galeriji bude koja sekunda loadinga dok on poboljša fotku ko na Noteu.
Baterija, 24 stupnja u prostoriji, za niti 20min od 18 do 100%. Koji je ovo game changer. Otišao oprat kosu na brzaka, dođem nakon 9 min i već je bio na 67%. Nema više panike hoće li baterija izdržati dok je sila nekud ići.
Zvučnici jako glasni, atmos malo promijeni "boju" no dinamički range je mrvu bolji na Samsungu dok je na 13 Pro bolji bass (koliko to može, govorimo o smartphone zvučnicima; isprobavao side by side). Nešto je debliji i teži, ali zato i uži (to "nešto"o govorim o mm do dva, odnosno 20 grama). Tako da mi je trebalo malo navikavanja. Always on display zakon, puno opcija. Bloat praktički nema; Netflix i Booking mislim i to se da obrisati. Day one sigurnosni update je već došao.

Zizo sri 8.3.2023 18:34
Lovac kaže...

Evo za sad pre zadovoljan. Bez problema radi Galaxy Watch 4 classic, sve, čak i 'find my phone'. Oko sata sam se bojao, al eto, ako je nekome bitno.

Ekran izvrstan, možete biti direkt na suncu i nema problema. Kamera očekivano odlična, nakon Samsunga potrebno navikavanje na boje jer i 'Vibrant' napravi fotku vjernu stvarnosti dok mi je Note nabrijao boje. Tko puno koristi Instagram i sl., to mu je možda minus, za sve ostale plus (jasno uvijek možete to 'pojačati'). Okidač strašno brz, ono, ne možete toliko spamat koliko on brzo okida. Ne dešava mi se da nakon fotkanja još u galeriji bude koja sekunda loadinga dok on poboljša fotku ko na Noteu.
Baterija, 24 stupnja u prostoriji, za niti 20min od 18 do 100%. Koji je ovo game changer. Otišao oprat kosu na brzaka, dođem nakon 9 min i već je bio na 67%. Nema više panike hoće li baterija izdržati dok je sila nekud ići.
Zvučnici jako glasni, atmos malo promijeni "boju" no dinamički range je mrvu bolji na Samsungu dok je na 13 Pro bolji bass (koliko to može, govorimo o smartphone zvučnicima; isprobavao side by side). Nešto je debliji i teži, ali zato i uži (to "nešto"o govorim o mm do dva, odnosno 20 grama). Tako da mi je trebalo malo navikavanja. Always on display zakon, puno opcija. Bloat praktički nema; Netflix i Booking mislim i to se da obrisati. Day one sigurnosni update je već došao.

 E viidš to me začudilo oko bloatware.Kad sam gledal recenziju engleza Chris Barraclough on je na svojem imal pun kufer toga.Sve u svemu odličan mob.Mislim da sve,kaj je prek soma eura,su razlike minimalističke.

Lovac sri 8.3.2023 20:48

Ma da... Eto iskreno Samsung mi je imao više bloata na One UI 5.1. I tamo recimo Netflix mogu samo isključiti, a ne i deinstalirati. S druge strane animacije kod navigiranja su malo brže, ali bazičnije, boje su mu toliko napucane da na 13 Pro manualno stavim saturaciju na 90% da izgleda otprilike isto itd.
Svaki ima pluseve i minuse, ali ono što mogu reći iz prve ruke je da ako za malu lovu nabavite flagship od prije 2 godine, niste puno fulali. Jasno, baterija neće bit ko nova i koji trag, al jbg; za 400-500eur...

Još ga nakon zadnjeg posta testirao u automobilu, uredno se spaja, streama, poziva i sl. Glasniji je preko BT-a (oba na 100%), ima WiFi 7 za koji nisam siguran da se sad može nabavit uopće router (možda sam u krivu!). Proximity nikakve probleme, paradirao sam oko face da vidim jel ono socijala rješenje, no sve ok. Baš pravi flagship. Što nas opet vraća na to da su danas ti svi 1000+ eur tu negdje i sve ostalo si sami vidite što vam odgovara.

zuper čet 9.3.2023 15:15

Koliko često reklame iskaču? Po kolko sati obavijesti kasne? Jel se može koristiti uređaj od toliko bugova?

Mislim, ja se zafrkavam, ali ekipa protiv Xiaomi mobitela uvijek te gore stereotipne floskule koriste kako bi ih prikazala kao smeća.

Lovac čet 9.3.2023 15:30

sve jasno. A gle, sami su si krivi jer su 2018. mislim predstavili na non-flagship uređajima takve gluposti da je onda backfirealo.

A ozbiljno, notifikacije iste ko na Samsungu, instantne, bilo na mobu ili prosljeđeno na watch. Reklame jasno nisam vidio.

Lovac čet 9.3.2023 18:37

Tlakomjer ne koristim. Jesam, no trebalo je svako malo kalibrirati tako da koristim onaj pravi. Ako ti je fakat bitno, napiši pa ću uzet vremena i provjerim. No EKG, sastav tijela, koraci/kalorije, otkucaji, vremenska i to radi

love2ml86 pet 10.3.2023 00:12
Lovac kaže...
Tlakomjer ne koristim. Jesam, no trebalo je svako malo kalibrirati tako da koristim onaj pravi. Ako ti je fakat bitno, napiši pa ću uzet vremena i provjerim. No EKG, sastav tijela, koraci/kalorije, otkucaji, vremenska i to radi

Ne moraš, iznenadio si me kada si rekao da radi sve, jer su mi iz Samsunga naveli da te funkcije rade samo na njihovim mobitelima. Valjda su to promjenili.

Lovac pet 10.3.2023 01:10

Evo, zasićenost kisikom isto radi. Za tlak zeza! Ali nije HW (tj. senzor) nego Samsung aplikacija, budem složio jer mi sad neda mira :D

Ma ja sam isto svašta čitao; da ne radi ništa osim koraka i notifikacija. Još sam mislio prodati sat, al nema potrebe.

Spellcaster sri 28.6.2023 10:53

Procurile su specifikacije i cijena za Xiaomi 13T i 13T Pro

 

Xiaomi 13T

 

144Hz CrystalRes AMOLED display

"Flagship 4nm SoC"

5000mAh w 67W

Leica camera

8 GB RAM 256 GB Storage

Black

MIUI 14 September

1st release £599

Both (13T and Pro) have chargers included.

 

https://twitter.com/_snoopytech_/status/1673327473226838018

 

Xiaomi 13T Pro

 

144Hz CrystalRes AMOLED Display

"Leading 4nm SoC"

5000mAh w 120W

Leica camera

12 GB RAM 512GB Storage

Meadow Green

MIUI 14

September 1st release £799

 

https://twitter.com/_snoopytech_/status/1673325888857862149

WillyWonka sri 28.6.2023 15:00
Spellcaster kaže...

Procurile su specifikacije i cijena za Xiaomi 13T i 13T Pro

 

Xiaomi 13T

 

144Hz CrystalRes AMOLED display

"Flagship 4nm SoC"

5000mAh w 67W

Leica camera

8 GB RAM 256 GB Storage

Black

MIUI 14 September

1st release £599

Both (13T and Pro) have chargers included.

 

https://twitter.com/_snoopytech_/status/1673327473226838018

 

Xiaomi 13T Pro

 

144Hz CrystalRes AMOLED Display

"Leading 4nm SoC"

5000mAh w 120W

Leica camera

12 GB RAM 512GB Storage

Meadow Green

MIUI 14

September 1st release £799

 

https://twitter.com/_snoopytech_/status/1673325888857862149

I dalje imam Xiaomi 10T Pro, vrhunski uređaj. Da nema problem sa proximity senzorom, nikad nijedan problem ne bi imao (iako i to se rješilo, koliko se može rješiti, sa aplikacijom sa strane).

Uređaj gura već nekih 3ipo-4 godine, ima more slika i po cijeli dan ga se gazi jer ga se koristi i privatno i poslovno. Da ga ne ureknem, i dalje leti i odličan je. 

 

11T je imao problema sa pregrijavanjem, 12T/12T pro se isplati preko Njuškala kada se cijena još malo korigira.

 

13TPRO ne treba očekivati ispod 1.000€, provuć će 512GB interne memorije kao nešto revolucionarno. Naravno, ako su ovi izvori točni...

 

Iako se na papiru radi o vrhunskim uređajima, ne znam kako Xiaomi misli da će prosječni korisnici plaćati 1100-1200€ za njihove uređaje. Prosječni korisnik onda ide u trgovinu i kupuje Samsung S verziju (isto vrijedi i za neke druge proizvođače...)

ATJLučko uto 5.9.2023 18:06

Obzirom mi je back-up mobilni gadget već vremešan, u potrazi sam za nečim novim, nešto što ću i opet imati makar tri četr' godine. 
U slučaju da baš negdje mi se pruži prilika piknuti SONY, on mi ne osobno prvi moje skromno subjektivno potrebovanje, nema greške, no drugi mi dolazi u obzir XIAOMI! 

Dok je na snazi broj 13, koji je prije za preporuku, onaj Pro model ili Ultra, obzirom bih mogao otići do 1TB memorije koju cijenu mogu očekivati i koja bi trebala biti kao realna?!?! 

Nisam bacio još pogled na YT recenzije, niti na ponudu u oglasnicima tako da mi oprostite ovakav upad, maloprije sam saznao jednu vijesticu koja je bitno promijenila smjer moje fiskalne potrošnje u slijedjećih najmanje 12 mjeseci! 

Unaprijd iznimno zahvalan na svim odgovorima kolege !!!!! 

Dardevil čet 14.9.2023 20:54

Evo konačno da napišem dojmove

 

Prije 13 Pro sam imao Mi 11, pa ću dati i određene usporedbe.

 

Mobitelom sam oduševljen, kao prvo! Sve ono što sam čitao i slušao o njemu prije odluke o kupovini ispalo je točno. Dizajn mi je odličan, bijela boja i keramika su mi dobitna kombinacija. Malo je sklizak ali meni nije problem jer ga držim u masci 24/7. Maska koja je došla u paketu (maska, kabel, punjač) je super za prvu ruku i poslužiti će svrsi. Ekran je odličan i lako vidljiv na suncu (malo jače svijetli na max. od Mi 11). Isto tako senzor za automatsko osvjetljenje čini mi se bolje radi, naročito u tamnijem prostoru, gdje mi je Mi 11 nekad previše svjetlio. Osjetno je brži zbog najnovije generacije Snapdragona, naročito što moja verzija ima i UFS 4.0 (256GB). Baterija je super, izdrži dan bez problema uz prosjek od 7-8 sati SOT-a. Punjenje... e to je boleština čista! Više od 5% u minuti kad je na originalnom punjaču... što reći. Gdje god da se nađete u par minuta napunite pola baterije. Zvučnici su vrlo glasni i zvuk je dosta dobar. Uz telefon (akcija u Telemachu) sam dobio i Redmi Buds 4 Pro s kojima se povezuje bez problema i puni ih uz Reverse Wireless Charge. Što se tiče povezivosti, nisam dosad naišao da se neće povezati s nekim uređajem. Igrice igram slabo, tako da oko toga ne mogu dati nekakvo objektivno mišljenje u vezi brzine. Kamera je stvarno top (nekoliko slika bez editiranja, samo smanjene rezolucije, ćete naći na kraju posta), samo mi je trebalo malo da se priviknem na Leica leće i software, ali zbilja ne treba puno truda da se napravi kvalitetna fotka. Još ako se malo poigrate u manual modu...

 

Eto, toliko zasad.

display name ivo sri 22.11.2023 18:23

Jučer dobio OTA update 14.0.9.0.UMCEUXM - nakon ažuriranja ne radi mi google wallet.

 

Pišem svuda u nadi da netko zna neko riješenje ili da mi barem potvrdi da nemam samo ja problem pa da se bacim na factory reset ili nešto.

 

Mobitel mi nije rootan i sve je radilo savršeno do jučerašnjeg update-a. Za sada nisam primijetio da nešto drugo ne radi osim google walleta.