MasterOfDisaster čet 23.6.2022 21:44
display name ivo kaže...
Znači nisi ništa uspio s onim? Bio u servisu?

A1 mi ga je poslao na servis, ali mislim da je nešto krepalo od hardware-a, tako da ne polažem neke nade u bilo šta. A budemo vidjeli kažu oni za 2 tjedna.

mariolla79 kaže...

Jep,12 i 12x ima je po velicini pun pogodak...master koju boju si uzeo? Bit ces zadovoljan,meni je pun za jedno 40-45 minuta

Uzeo sam Gray ili ti sivi i još dobio gratis Redmi Buds 3 - šta ćeš više i bolje. Da napuni mi mob za 45 minuta, totalno ludilo.

Gale92 čet 30.6.2022 19:38

Ekipa, evo danas mi je stigao Xiaomi 12 Pro. Ovako na "prvu" mobitel je vrh

Sad me zanima koju maskicu i zaštitno staklo preporučate (koje se pokazalo najbolje u svakodnevom korištenju)?

Hvala unaprijed na svakoj informaciji i pomoći.

Cryogenic čet 30.6.2022 20:28
Gale92 kaže...

Ekipa, evo danas mi je stigao Xiaomi 12 Pro. Ovako na "prvu" mobitel je vrh

Sad me zanima koju maskicu i zaštitno staklo preporučate (koje se pokazalo najbolje u svakodnevom korištenju)?

Hvala unaprijed na svakoj informaciji i pomoći.

 Au , izgleda vrh, napokon malo tanji bezeli.

Cromaki pet 1.7.2022 10:03

Što se maskica tiče, preporuka za ovu https://www.aliexpress.com/item/32979689632.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.45e41802XZYUOT 
Ja sam uzeo matte black, tanka je i lijepo zaštiti kameru, te ne klizi u ruci.

Cryogenic pet 1.7.2022 12:29
Sil kaže...
Još par slika...

 Na svom galaxy note 9 isto imam masku takvog tipa, tanku ili thin, i stvarno super izgledaju, ali uz takvu masku uspio mi se razbit ekran tak da mi je žao šta nisam uzeo ful masku koja sve prekriva, nema šanse da bi mi se ekran razbio, sa takvom tankom maskom treba biti više oprezniji.

mzopg sub 2.7.2022 20:57

Stiže 12S serija, 3 uređaja, 12S, 12S Pro i 12S Ultra.

Ne zna se još da li će biti globalno dostupni, ali je datum predstavljanja zanimljiv, 4th of July, nekako djeluje kao mogući "napad" na US tržište.

 

12S Ultra bi trebao biti top foto uređaj sa 1" senzorom koji je Xiaomi razvio u suradnji sa Sonyem. Senzor neće biti eksluzivno rezerviran za Xiaomi uređaje već će ga moći koristiti i drugi proizvođači, a Sony i Xiaomi dijele zaradu.

2happy2beu uto 19.7.2022 21:19

Kakav ti je 12x sad nakon mjesec dana? Probao sam ga u Mi Store-u i baš mi je nekako legao veličinom, UI radi sasvim brzo, jedino kameru nisam uspio testirat kako treba, a ona me najviše interesira. Kakav je software, ima li nekih značajnih mušica? Jesi stavljao EU rom?

Pixel 6 je već sad skoro 9 mjeseci u mene pa se razmišljam o promjeni :)

MasterOfDisaster uto 19.7.2022 22:22
2happy2beu kaže...

Kakav ti je 12x sad nakon mjesec dana? Probao sam ga u Mi Store-u i baš mi je nekako legao veličinom, UI radi sasvim brzo, jedino kameru nisam uspio testirat kako treba, a ona me najviše interesira. Kakav je software, ima li nekih značajnih mušica? Jesi stavljao EU rom?

Pixel 6 je već sad skoro 9 mjeseci u mene pa se razmišljam o promjeni :)

Meni je odličan Xiaomi 12x, savršena veličina uređaja za ruku. Sve radi glatko i fluidno, nemam apsolutno nikakvih zamjerki, plus brzo punjenje od 67W koji napuni prazan mob za 45 min. (brutala). Imam Global rom, nisam mjenjao na EU rom. Sa kamerom sam stvarno zadovoljan, ali ja nisam neki zahtjevni korisnik tako da ti ja tu ne mogu biti relevantan.

mariolla79 sri 20.7.2022 17:19

Pa 870 se manje grije i ne trothla ko 888...i radi ko urica a 888 ko valovi malo gore malo dolje performanse...razlika 12 i 12 x je 2500kn koje 12 nevrijedi radi 888vs 870 i wirelles punjenje,sve ostalo je isto,po meni j 12x jako dobar kompaktni allarounder s kojim nemam nikakvih ptoblema,osim nekad proximty sensor mozda 2-3 poziva u tjednu i za godinu dana ak napravi x13 tak kompaktan i fobar no brainer for me

display name ivo sri 27.7.2022 12:05

Kratko uvodno, kupujem godinama samo Xiaomi mobitele i to samo Mi seriju (4,5,8, 10) i sada Xiaomi 12, do sada su mi bili dobar omjer uloženo dobiveno, sada već preskupi ali ajde, dobio sam ga od fime pa ok. Problem koji mi je dosta izražen kod ovog mobitela je grijanje i throthlanje. Znači čim nešto zahtjevnije radim osjetim da je vruć, ako uz to bude i malo na suncu (npr u autu na nosaču) bude vrel i onda javlja da ne radi kamera i još koješta a zna se i ugasiti kad se pregrije. Uz to ako ga tako vrućeg idem koristiti baš osjetno trokira...sve. Tako da, nije sve baš sjajno.

MasterOfDisaster sri 27.7.2022 12:11
display name ivo kaže...

Kratko uvodno, kupujem godinama samo Xiaomi mobitele i to samo Mi seriju (4,5,8, 10) i sada Xiaomi 12, do sada su mi bili dobar omjer uloženo dobiveno, sada već preskupi ali ajde, dobio sam ga od fime pa ok. Problem koji mi je dosta izražen kod ovog mobitela je grijanje i throthlanje. Znači čim nešto zahtjevnije radim osjetim da je vruć, ako uz to bude i malo na suncu (npr u autu na nosaču) bude vrel i onda javlja da ne radi kamera i još koješta a zna se i ugasiti kad se pregrije. Uz to ako ga tako vrućeg idem koristiti baš osjetno trokira...sve. Tako da, nije sve baš sjajno.

Na žalost očit problem Snapdragon 8 Gen 1 proca, zato je i ubrzo izdan model 12S sa Snapdragon 8+ Gen 1 koji ispravlja taj problem, jedino što kupci Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro su blago popušili baš zbog tog proca radi pregrijavanja i throtlanja.

mzopg sri 27.7.2022 12:45
display name ivo kaže...

Kratko uvodno, kupujem godinama samo Xiaomi mobitele i to samo Mi seriju (4,5,8, 10) i sada Xiaomi 12, do sada su mi bili dobar omjer uloženo dobiveno, sada već preskupi ali ajde, dobio sam ga od fime pa ok. Problem koji mi je dosta izražen kod ovog mobitela je grijanje i throthlanje. Znači čim nešto zahtjevnije radim osjetim da je vruć, ako uz to bude i malo na suncu (npr u autu na nosaču) bude vrel i onda javlja da ne radi kamera i još koješta a zna se i ugasiti kad se pregrije. Uz to ako ga tako vrućeg idem koristiti baš osjetno trokira...sve. Tako da, nije sve baš sjajno.

 Koristiš nekakav case za njega? Ako da, onda probaj bez njega jer većina zadržava toplinu.

 

Ili pogledaj ovako nešto:

https://www.aliexpress.com/item/1005004491436700.html

*ovo je prvi koji sam izguglao, poželjno je provjeriti njegovu efikasnost

 

Ili nosač koji se stavlja na ventilacijske otvore u autu, pa ga usput klima hladi. Tako je kod mene. Prije par dana u autu 45 stupnjeva nakon 10min. na suncu, mob automatski zakuha, a nije SD888. 

mzopg uto 2.8.2022 00:43
Mali2891 kaže...
Pozdrav jel može pomoč oko xiomia 12pro,,,kad me neko zove i pričam nemam više wifi mreže niti mobilne podataka,,jel se da kako to da ima da možem pričati i surfati?HVALA

 

Evo pa čitaj:

https://pcchip.hr/helpdesk/sto-je-volte-i-kako-ga-mozete-ukljuciti-iskljuciti/

https://help.digi.com.my/en/support/solutions/articles/70000628347-how-to-activate-volte-settings-for-xiaomi-devices

 

Naravno sve ovisi o tome podržava li uređaj VoLTE i omogućuje li ga tvoj teleoperater.

Možeš napisati kod kojeg si teleoperatera i koju imaš tarifu pa ćemo vidjeti je li ti VoLTE uopće dostupan.

Lisac1606 uto 2.8.2022 09:08

Pozdrav,

 

Pitanje za vas koji imate Xiaomi 12 Pro (global), kakva vam je baterija?

Supruga ima taj model i baterija je užas, 3-4 sata SOT-a, cca pola dana izdrži (doslovno 12 h sa ekranom i standby-em).

Srećom pa je brzo punjenje jer inače bi popizdila.

 

Je li ovo slučaj za servis ili je i ostalima tako?

Korištenje uključuje:

120 Hz pri max rezoluciji, 5G, Wifi i BT stalno upaljeni. Korištenje za poruke, facebook i tako to što već žene surfaju...