mind_challenge čet 31.3.2022 23:22
mp3david kaže...
Od sutra, ali cijene 🙄 i skuplje nego sto sam mislio.
Strašno, nema se tu sta vise za reci!

12ica 7000kn, pro 8500kn.

 Svaka roba ima svog kupca. Imaju skoro 50 modela u ponudi kod nas trenutno, nade se nesto za svakoga.

maks0806 pon 4.4.2022 15:21
mind_challenge kaže...
mp3david kaže...
Od sutra, ali cijene 🙄 i skuplje nego sto sam mislio.
Strašno, nema se tu sta vise za reci!

12ica 7000kn, pro 8500kn.

 Svaka roba ima svog kupca. Imaju skoro 50 modela u ponudi kod nas trenutno, nade se nesto za svakoga.

 Ovo i je najveći problem, previše sranja umjesto fokusa na manje uređaja koji su kompletniji i kvalitetniji.

kapljica kaže...

U Mi storu, Xiaomi 12x 5.000,00

Xiaomi 12 + Xiaomi Watch s1 7.000,00

Xiaomi 12 PRO + Xiaomi Watch s1 8.500,00.

Bome fini iznosi 

 Baš gledam... PRO model sa kritičnom baterijom, ispodprosječnim kamera setupom za svoj rang, bez ip68 i sa groznom implementacijom Sgen1 procesora (koji diže cijenu masno) mi nema nikakvog smisla za te novce.

 

12x se čini fora, ali za 5k kn dobiti poco f3 sa boljom kamerom? Android 11? Neće im to proći, Xiaomi se kupuje zbog bang for buck odnosa. Stave konkurentan hardver i osjetno nižu cijenu uz neke kompromise koji nisu očiti (osim softvera koji je najveći kompromis) a ovdje su otišli u suprotnom smjeru. Nije tema, ali Redmi note 11 je u dosta segmenta lošiji od Notea 10, a prodaje se za 2500kn, ludnica!

 

 

Sve ovo komentiram bez da se softver ubacuje u jednadžbu što je kategorija za sebe. 12x kad dobije android 12 update će gotovo sigurno zasrati bateriju pored ostalog...

Widowmaker uto 5.4.2022 19:42
hahhaajaads kaže...

ok. Znaci 10pro sam kupio novog za ispod 2000kn (tad je vec par mj bio na trzistu) i sad novi 12 pro kosta preko 8tkn ? Izgleda da mi Xioami nece bit sljedeci mob ak tak nastave sa cijenama..

To ti nije uopšte ista klasa telefona, Xiaomi 12 je top model, a Redmi Note 10 Pro je srednja klasa.

Na Xiaomi 12 Pro možeš gledati kao na nasljednika Mi 10 Pro koji je bio preko 800 EUR kad je izašao.

hahhaajaads uto 5.4.2022 20:48
Widowmaker kaže...
hahhaajaads kaže...

ok. Znaci 10pro sam kupio novog za ispod 2000kn (tad je vec par mj bio na trzistu) i sad novi 12 pro kosta preko 8tkn ? Izgleda da mi Xioami nece bit sljedeci mob ak tak nastave sa cijenama..

To ti nije uopšte ista klasa telefona, Xiaomi 12 je top model, a Redmi Note 10 Pro je srednja klasa.

Na Xiaomi 12 Pro možeš gledati kao na nasljednika Mi 10 Pro koji je bio preko 800 EUR kad je izašao.

 Aha, a koja ce onda bit sredna klasa ? Jer mi ovo nazivanje nema smisla iskreno..

Brki1994 sri 6.4.2022 07:22

Kad gledam sve ove cijene novih uređaja od moje to go  tvrtke za mobitele, shvatim kako je Poco F3 s omjerom cjene i kvalitete pun pogodak u odnosu na ovo što nam se servira. Pa Snapdragon 870 je kocka leda u odnosu na 888 i 8 Gen.1 za isti workload...

mariolla79 sub 7.5.2022 12:19

Ja imam 12x i meni je dobar,baterija oko 2 dana,kamere ok,12 ima 888,ali i baterija traje pol dana manje i ima wirelles punjenje,trebat ce ti par dana navikavanja na 6.28 ekran,ako si navikao na velicinu ekrana onda 12 pro,ja sam zadovovoljan s 12x,velicina mi je taman i "kompaktan" je...miui je zasad dobar,nemam problema

display name ivo sub 7.5.2022 12:28

Vidio sam ga uživo i držao u ruci tako da znam od prilike što me čeka. U biti mi veličina Mi 10 i činjenica da ga moram s dvije ruke držati malo radi problem iako je veći ekran u nekim situacijama dobra stvar. Baš jučer došao update na android 12 i miui 13, sve ok za sada.

mariolla79 sub 7.5.2022 19:19

Iskreno da,bolje je nekad veci ekran ali ono s 2 ruke drzanje nekad banana,meni je ovo taman jer mi treba za job i slikanje plinskih bojlera pa mi s jednom rukom drzat gromade koje sam imao s21ultra i nesto manji op9pro bilo malo nezgodno,ovo mi je taman..i barem neboli navecer kad gledam netflix na mobu pa zakunjam a mob me pogodi u celenku..ahhahh

Jedino sto nisam imao izbora kad sam mjenjao op9 za 12x je boja,imam grey ali ona violet ili lavander mi je bas cool...plava je tak tak,ali barem nije klasicno crni

mariolla79 sub 7.5.2022 19:23

Iskreno ak netrebas wirwlles punjenje i da ti je sd888 unutra,uzmi 12x,sve je isto osim ovo dvoje..baterija duze traje i ovaj 870 se negrije ko 888iskreno 888 i punjenje nevrijedi po meni 1500kn razlike,i 12x je na a11 a 12 i 12 pro su na a12,po meni nikakva razlika

Lisac1606 pon 9.5.2022 11:44
mariolla79 kaže...

Ja imam 12x i meni je dobar,baterija oko 2 dana,kamere ok,12 ima 888,ali i baterija traje pol dana manje i ima wirelles punjenje,trebat ce ti par dana navikavanja na 6.28 ekran,ako si navikao na velicinu ekrana onda 12 pro,ja sam zadovovoljan s 12x,velicina mi je taman i "kompaktan" je...miui je zasad dobar,nemam problema

 

12X nema bežično punjenje. Samo 12 i 12 Pro imaju.

display name ivo sub 14.5.2022 05:35

Xiaomi 12 kod mene. Jučer pola dana prebacivanja podataka i podešavanja. Za sada koliko uspijem vidjeti ne rade mi notifikacije za gmail i outlook i par puta mi se restartao sam od sebe. Žurio sam se se sve podesiti što prije, možda sam ga trebao flashati prvo. Navikavam se na manji ekran, kamera je ono gdje najviše razliku osjetim u odnosu na Mi 10. Solidno je brz ali u nekim aplikacijama šteka, osjetno u google trgovini. Za bateriju ne znam šta bi rekao, prazni se jer stalno čačkam po njemu, vidjet ću kad počnem normalno koristiti.

mzopg sub 14.5.2022 18:56
display name ivo kaže...
Xiaomi 12 kod mene. Jučer pola dana prebacivanja podataka i podešavanja. Za sada koliko uspijem vidjeti ne rade mi notifikacije za gmail i outlook i par puta mi se restartao sam od sebe. Žurio sam se se sve podesiti što prije, možda sam ga trebao flashati prvo. Navikavam se na manji ekran, kamera je ono gdje najviše razliku osjetim u odnosu na Mi 10. Solidno je brz ali u nekim aplikacijama šteka, osjetno u google trgovini. Za bateriju ne znam šta bi rekao, prazni se jer stalno čačkam po njemu, vidjet ću kad počnem normalno koristiti.

 Ne znam kako si prebacivao podatke, ne kužim što ti je trebalo pola dana, ali najbolja opcija je factory reset i onda instalacija aplikacija preko google trgovine. Kopiranje aplikacija sa svim podacima preko raznih aplikacija koje to nude je recept za probleme, nekad to radi ok, a nekad ne radi.

Nema on što štekati u google trgovini, imam trenutno Xiaomi koji ima daleko lošiji SoC, A11 MIUI13 i sve radi bez greške. Jedino kad se uspori je kad baterija padne ispod 5%, ali to je normalno jer onda krene optimizacija i gašenje procesa. 

display name ivo sub 14.5.2022 19:11

Prebacivanje podataka mi je ponudio prilikom početnog podešavanja, ovaj put google čini mi se iako sam do sada svaki novi prebacio sa onom Xiaomijevom ugrađenom za prijenos podataka. Jedno 90GB slika, videa ali i aplikacije, bilješke, sms-ove i postavke. Dosta tih aplikacija prebaci i prijavu pa se ne moram ni logirati ponovno. Bankarstva sam morao naravno ponovno. To je prebacivanje s jednog Xiaomija na drugi s istim androidom, miui-jem i to mora raditi. Stabilizirao se sada, zaboravim da mu treba neko vrijeme da sve sjedne, tako mi je sa svakim do sada bilo. Gmail sad radi. Outlook još ne, ali nije ni na prethodnom od prije koji update. Mobitel mi se sve više sviđa.

Gale92 čet 23.6.2022 11:34

Ekipa pozdrav, pošto sam novi tu (prelazim sa Samsung Galaxy S20+ na Xiaomi 12 Pro) što bi rekli kakvi su vaši utusci? Koje su pozitivne a koje negativne strane ovog uređaja?

Kako "drži" autonomija u realnom vremenu.... neki savijeti ako imate..... hvala unaprijed

Sil čet 23.6.2022 11:56

Pozitivne stvari su brzina i fluidnost, fantastičan ekran, najbolji haptic u Android svijetu, pristojne kamere, premium osjećaj.

Negativne se uglavnom svode na SOC koji nije učinkovit i zna doći do zagrijavanja.

Autonomija nije sjajna ali ga izvlači najbrže punjenje. Za dvadesetak minuta od nule do sto.

MasterOfDisaster čet 23.6.2022 12:52

Danas sam uzeo Xiaomi 12X (nakon što mi je Xiaomi 10T Pro krepao, sva sreća u garanciji) i mob je fenomenalan, taman za ruku, nije osjećaj da držiš tablet u ruci. Brz, nema zagrijavanja, brzo punjenje od samo 67W ludo puni. Uglavnom ja prezadovoljan.