R36 sri 29.9.2021 11:49
passmaslom kaže...
mzopg kaže...

 ako već nisi, probaj sa samo jednom sim karticom, drugu izbaci. probaj je prvo staviti u jedan slot, pa zatim u drugi. možeš li tu karticu isprobati u drugom 5G uređaju?

 

Probao sam to kad sam u mob stavio karticu HT-ovog djelatnika.

 

No, u firmi sam pronašao još dvojicu kolega koji imaju 5G mobitele i oni imaju identičan problem, a nemaju Xiaomi. Jedan ima OnePlus 9 a drugi Samsung S21 Ultra 5G.

Uglavnom, i kod njih je ista situacija tako da mi sad nije jasno po kojem kriteriju neki ljudi na svojim mobitelima love 5G signale a neki ne iako imaju uređaje koji bi trebali podržavati 5G.

 

Od vas koji se možete spojiti na 5G, može li netko za probu otići u postavke SIM kartice i, umjesto automatskog odabira mreže, otići na manualni odabir mreže da mobitel proskenira sve frekvencije koje podržava i prikaže sve dostupne mreže i onda ovdje objaviti screenshot?

Naravno, napišite i koji uređaj i koju verziju firmwarea imate na njemu.

 

 

 

 

 

 

Huawei P40 Pro - HT mreža - kad sam ga imao - prošla godina - i kad je HT pustio 5G meni je normalno ovaj lovio.

 

S tim da sam ja odmah u postavkama imao za izabrati : 5G mrežu.

 

A mobitel je kuplje u Smartsonu - kao slobodan uređaj.

 

Čim ti nemaš u postavkama 5G - tu sva prića prestaje. Nije do operatera, nego do moba.

 

Ček vidim da imaš A1 - jesu ti uključili na broju 5G??

mzopg sri 29.9.2021 11:54
passmaslom kaže...
mzopg kaže...

 ako već nisi, probaj sa samo jednom sim karticom, drugu izbaci. probaj je prvo staviti u jedan slot, pa zatim u drugi. možeš li tu karticu isprobati u drugom 5G uređaju?

 

Probao sam to kad sam u mob stavio karticu HT-ovog djelatnika.

 

No, u firmi sam pronašao još dvojicu kolega koji imaju 5G mobitele i oni imaju identičan problem, a nemaju Xiaomi. Jedan ima OnePlus 9 a drugi Samsung S21 Ultra 5G.

Uglavnom, i kod njih je ista situacija tako da mi sad nije jasno po kojem kriteriju neki ljudi na svojim mobitelima love 5G signale a neki ne iako imaju uređaje koji bi trebali podržavati 5G.

 

Od vas koji se možete spojiti na 5G, može li netko za probu otići u postavke SIM kartice i, umjesto automatskog odabira mreže, otići na manualni odabir mreže da mobitel proskenira sve frekvencije koje podržava i prikaže sve dostupne mreže i onda ovdje objaviti screenshot?

Naravno, napišite i koji uređaj i koju verziju firmwarea imate na njemu.

 Ako imaš volje skini cellmapper pa poskeniraj mreže oko sebe, ako pronađe 5G vidi koji je band i koja frekvencija.

mzopg sri 29.9.2021 11:55
R36 kaže...
Čim ti nemaš u postavkama 5G - tu sva prića prestaje. Nije do operatera, nego do moba.

 

Ček vidim da imaš A1 - jesu ti uključili na broju 5G??

Ima, napisao je ovo:

"U postavkama uređaja među opcijama za odabir mreže za data promet odabrana je opcija "Prefer 5G"."

 

Mislim da će prije biti da operater treba nešto omogućiti ili je nekakav problem s bandovima, ali biti će prije ovo prvo.

passmaslom sri 29.9.2021 16:19
zvone07 kaže...
A1 samo na dvije najjace tarife ima 5G, dakle bezbrizna i savrsena.

 

Mislim da brkamo malo sad kruške i jabuke jer tarifa ne bi trebala imati veze sa sposobnosti mobitela da prima radio signal nekog operatera.

Prilikom manualne pretrage svih mreža vidim sve 2G/3G/4G mreže kako matičnog A1 čiji SIM imam u mobitelu, tako i HT-a i Tele2 (Telemacha) 2G/3G/4G mreže iako nemam njihov SIM.

Znači, na listi svih dostupnih mreža vidim sve mreže svih operatera čiji je radio signal ulovio moj uređaj na trenutnoj lokaciji jer čisti scan svih frekvencija nema nikakve veze sa SIM-om i trentutnom tarifom.

 

Ako se pokušam prijaviti na neku od mreža kod operatera čiji nemam SIM, mreža će takav pokušaj odmah odbaciti.

Obzirom da imam A1 SIM, logično, mogu iz liste odabrati samo A1 mreže.

Ako npr. odaberem A1 4G mrežu, mobitel će se pokušati attachirati na nju. Na osnovu SIM kartice mreža će prepoznati kako se radi o SIM-u koji njoj pripada i dopustiti attachment.

Tek tu tarifa postaje bitna. Na osnovu tarife koja je dodjeljena mojem broju, mreža dopušta ili ne dopušta uporabu nekih usluga.

Znači, ako nemam 5G tarifu, prilikom odabira A1 5G mreže trebao bih biti rejectan od strane mreže jer nakon provjere usluga dostupnih za moju tarifu mreža bi vidjela da uz nju 5G nije dopušten i dobio bih "pedalu".

No, pitanje je zašto u području gdje bi A1 trebao imati odličnu pokrivenost ja prilikom skeniranja uopće ne vidim A1 5G mrežu a ne vidim ni 5G mreže drugih operatera (pretpostavljam da bih barem negdje u Zagrebu gdje sam do sada testirao trebao pronaći barem neku od njih)?

 

goran0904 sri 29.9.2021 17:36

Problem bi mogao jedino biti u sw koji je u tvom mi11 . Očigledno i Xiaomi "mulja" sa oficijelnim sw kao što i Xiaomi EU custom ROM budu svakakvi a sve ovisi kako im taj tjedan bude baza kineskog sw ( ako je riječ o Xiaomi EU beta sw ) ili koja je baza stable verzije.
Šta hoću reći ?
Ja imam mi10 global 5g i isto ne hvatam niti jednu 5g mrežu jer u mom sw je modem koji ne može skenirati 5g iako u postavkama mogu izabrati preferirana 5g mreža .
Kod mene je ovako pa pokušaj i ti uraditi isto pa vidi rezultate.
Znači ukucaj kod *#*#4636#*#" i kad ti otvori skriveni meni idi pod informacije o uređaju i vidjet ćeš mogućnost izbora tipova mreža ( LTE only , LTE/wcdma , itd. )
Trebalo bi da imaš u izborniku i NR zajedno sa ostalim tipovima . Ako nemaš NR onda ti modem ne može skenirati uopće 5g i trebaš tražiti na oficijelnom forumu ili na Xiaomi EU forumu koja verzija sw ti treba i gdje radi 5g jer sigurno nisi jedini koji ima te probleme.
Meni se još uvijek ne da ponovno fleshati mobitel jer ne mogu trenutno do banke po novi aktivacijski link za aplikaciju i još neke stvari pa do daljnjeg moram držati ovaj sw koji je unutra i koji radi zaista dobro.
Eto , možda sam ti bar malo pomogao

mzopg sri 29.9.2021 18:03
goran0904 kaže...
Problem bi mogao jedino biti u sw koji je u tvom mi11 . Očigledno i Xiaomi "mulja" sa oficijelnim sw kao što i Xiaomi EU custom ROM budu svakakvi a sve ovisi kako im taj tjedan bude baza kineskog sw ( ako je riječ o Xiaomi EU beta sw ) ili koja je baza stable verzije.
Šta hoću reći ?
Ja imam mi10 global 5g i isto ne hvatam niti jednu 5g mrežu jer u mom sw je modem koji ne može skenirati 5g iako u postavkama mogu izabrati preferirana 5g mreža .
Kod mene je ovako pa pokušaj i ti uraditi isto pa vidi rezultate.
Znači ukucaj kod *#*#4636#*#" i kad ti otvori skriveni meni idi pod informacije o uređaju i vidjet ćeš mogućnost izbora tipova mreža ( LTE only , LTE/wcdma , itd. )
Trebalo bi da imaš u izborniku i NR zajedno sa ostalim tipovima . Ako nemaš NR onda ti modem ne može skenirati uopće 5g i trebaš tražiti na oficijelnom forumu ili na Xiaomi EU forumu koja verzija sw ti treba i gdje radi 5g jer sigurno nisi jedini koji ima te probleme.
Meni se još uvijek ne da ponovno fleshati mobitel jer ne mogu trenutno do banke po novi aktivacijski link za aplikaciju i još neke stvari pa do daljnjeg moram držati ovaj sw koji je unutra i koji radi zaista dobro.
Eto , možda sam ti bar malo pomogao

 Kolega je ranije napisao:

 

"No, u firmi sam pronašao još dvojicu kolega koji imaju 5G mobitele i oni imaju identičan problem, a nemaju Xiaomi. Jedan ima OnePlus 9 a drugi Samsung S21 Ultra 5G.

Uglavnom, i kod njih je ista situacija tako da mi sad nije jasno po kojem kriteriju neki ljudi na svojim mobitelima love 5G signale a neki ne iako imaju uređaje koji bi trebali podržavati 5G."

 

Tako da problem očito nije limitiran na Xiaomi.

Frenkyca pet 8.10.2021 12:01
zvone07 kaže...
A1 samo na dvije najjace tarife ima 5G, dakle bezbrizna i savrsena.

 Tako je i meni imam mi11 i imam u ponudi 5g opciju ali pošto imam m tarifu od t-mobile, šupci samo 5g daju na zadnje 2 tarife što je koma... dok telemach daje u svim tarifama, ne znam kada misle to promijeniti

goran0904 pet 8.10.2021 12:12

Iako nije post o mi11 ,samo da nadopunim onaj moj post od prije nekoliko dana a vezano za skeniranje 5g mreža.
Fleshao sam novi sw u mi10 ( Xiaomi EU rom , android 11 ) i sad kad ukucam onaj kod za provjeru modema i mreža imam i opciju NR pored LTE i ostalih što znači da bi , teoretski, moj mob sad mogao skenirati i 5g .
Još uvijek na mojoj lokaciji odakle emitiraju sva tri telekoma ( brdo iznad Hrvatske Kostajnice ) nije pušten 5g signal ali trebao bi uskoro A1 pokrenuti jer su po odredbama HAKOM-sva tri telekoma dobili raspodjelu za županije i manja mjesta pa je tako za sisačko-moslavačku županiju A1 dobio naredbu da urgentno pusti 5g . Pokušava se što prije pokrenuti 5g i van velikih gradova.

mzopg čet 14.10.2021 16:40
BioZZG kaže...

Isplati li se uzeti vanilla Mi11 8/256 za 1800kn uz produljenje pretplate ( koju cu ionako koristiti ) ? 

 Novi u trgovini ide od 4500kn, a ako bi pretplatu ionako uzeo onda se isplati za 1800kn. Osim ako nećeš i uz tih 1800kn plaćati još uređaj kroz pretplatu.

Dardevil pon 18.10.2021 05:30
MasterOfDisaster kaže...
mithrandir.online kaže...
Ima li uopće trenutno kod kojega operatera Mi 11 u ponudi na pretplatu, a da nije Lite ili Mi 11i?

Ima Telemach - LINK.

 Ima ga na web-u, ali ga uopće nemaju na stanju. Ni oni ni ostali operateri.

MasterOfDisaster pon 18.10.2021 07:21
Dardevil kaže...
MasterOfDisaster kaže...
mithrandir.online kaže...
Ima li uopće trenutno kod kojega operatera Mi 11 u ponudi na pretplatu, a da nije Lite ili Mi 11i?

Ima Telemach - LINK.

 Ima ga na web-u, ali ga uopće nemaju na stanju. Ni oni ni ostali operateri.

Pa jedino ga oni imaju na web-u, ostali nitko nema, jedino što su u Telemachu panjevi jer ga nisu makli sa stranice, ako ga nemaju.

 

Imaš u T-Com-u sada akciju za Xiaomi 11T seriju promociju i dobiješ robo usisavač ako te to zanima - LINK.

BioZZG pon 18.10.2021 09:41
Dardevil kaže...

To je sigurno ponuda uz još dodatne rate uz pretplatu. Ili je za Mi 11 Lite.

 Radi se o Mi11 uređaju 8/256 ne Lite verziji, 1800kn keš i nema rata više za uređaj.

 

Hvala na savjetima ekipa, uzet ću ga onda.

BioZZG pon 18.10.2021 10:24
Dardevil kaže...

Neće štimati nešto.

 Čim stigne, okinem par slika pa ćemo vidjeti :)

 

Nije mi jasno zašto si tolko skeptičan, ok nestašica je mobitela i čipova, ali nemreš znat na kojoj tarifi sam, radi se o poslovnoj tarifi, relativno velika firma tako da ne sumnjam da neće biti kako je dogovoreno. 

DDavorin pon 18.10.2021 16:25
MasterOfDisaster kaže...
Dardevil kaže...
MasterOfDisaster kaže...
mithrandir.online kaže...
Ima li uopće trenutno kod kojega operatera Mi 11 u ponudi na pretplatu, a da nije Lite ili Mi 11i?

Ima Telemach - LINK.

 Ima ga na web-u, ali ga uopće nemaju na stanju. Ni oni ni ostali operateri.

Pa jedino ga oni imaju na web-u, ostali nitko nema, jedino što su u Telemachu panjevi jer ga nisu makli sa stranice, ako ga nemaju.

 

Imaš u T-Com-u sada akciju za Xiaomi 11T seriju promociju i dobiješ robo usisavač ako te to zanima - LINK.

 Nema više Xiaomi 11t Pro samo  11T Mediatek možda ima još u A1. Na vrijeme sam naručio Pro verziju

mithrandir.online ned 14.11.2021 13:06

I meni je stigao prije 10-ak dana.

Zadovoljan sam s mobitelom, brzo punjenje je praktično, jednostavno nema straha da ćete negdje otići prazne baterije jer je za 20 minuta pun do vrha, čak i ako ne napunim navečer, ujutro kad se ustanem, dok se spremim za posao pun je. Za vrijeme punjenja mobitel se ne zagrije, zagrije se samo punjač koji je impozantan, a teži skoro 200 grama. To punjenje je ono što najviše ovaj mob ističe od ostalih. Sad koliko je to dobro dugoročno za bateriju, vidjet ćemo. Trenutno nemam potrebe da ga punim više od 1 dnevno. Što se ostalog tiče mob ko mob, ovo mi je prvi Xiaomi koji imam (prije ovo sam imao redom Mate 10 pro, S7 i Nexus 5), ne vidim neke velike razlike u softveru od kćerinog Redmi 9T. Ekran odličan, kamera mi je dobra, iako ja nisam zahtjevan korisnik što se toga tiče. Brz je, nema zastajkivanja što je očekivano s obzirom na procesor Snapdragon 888 i 8 GB radne. 5 g također ostvaruje dobre brzine na A1 mreži.

Ne sviđa mi se senzor otiska prsta na bočnoj strani na tipki za paljenje jer kad je zaključan i stisne se gumb upali se zaslon ali ne otključa odmah nego je potrebno još koji puta pritisnuti gumb da uhvati. Vidim da se mnogi kod Xiaomija žale na probleme s proximity senzorom kod poziv, ja s time nisam imao problema.

mzopg ned 14.11.2021 14:13
mithrandir.online kaže...

I meni je stigao prije 10-ak dana.

Zadovoljan sam s mobitelom, brzo punjenje je praktično, jednostavno nema straha da ćete negdje otići prazne baterije jer je za 20 minuta pun do vrha, čak i ako ne napunim navečer, ujutro kad se ustanem, dok se spremim za posao pun je. Za vrijeme punjenja mobitel se ne zagrije, zagrije se samo punjač koji je impozantan, a teži skoro 200 grama. To punjenje je ono što najviše ovaj mob ističe od ostalih. Sad koliko je to dobro dugoročno za bateriju, vidjet ćemo. Trenutno nemam potrebe da ga punim više od 1 dnevno. Što se ostalog tiče mob ko mob, ovo mi je prvi Xiaomi koji imam (prije ovo sam imao redom Mate 10 pro, S7 i Nexus 5), ne vidim neke velike razlike u softveru od kćerinog Redmi 9T. Ekran odličan, kamera mi je dobra, iako ja nisam zahtjevan korisnik što se toga tiče. Brz je, nema zastajkivanja što je očekivano s obzirom na procesor Snapdragon 888 i 8 GB radne. 5 g također ostvaruje dobre brzine na A1 mreži.

Ne sviđa mi se senzor otiska prsta na bočnoj strani na tipki za paljenje jer kad je zaključan i stisne se gumb upali se zaslon ali ne otključa odmah nego je potrebno još koji puta pritisnuti gumb da uhvati. Vidim da se mnogi kod Xiaomija žale na probleme s proximity senzorom kod poziv, ja s time nisam imao problema.

Ne bi trebalo biti problema s baterijom, tehnologija je dosta napredovala zadnjih godina.

 

Što ne bi taj senzor trebao raditi da samo staviš prst na njega, bez pritiskanja tipke?

 

Imaš i opciju Face unlock, to je puno brže. Možeš podesiti "raise to wake" i "face unlock" i onda čim podigneš mob ekran se upali i odmah se otključa preko face unlocka.

mzopg ned 14.11.2021 14:40
mithrandir.online kaže...
Radi senzor i bez pritiskanja tipke kao što si rekao, no kad je ekran ugašen mora se pritisnuti tipka da bi se ekran upalio (probudio) i onda ne želi odmah otključati preko senzora prsta. Ovo s face unlock radi dobro

 Onda i tu možeš koristiti kombinaciju "raise to wake" + fingerprint, tada ne treba stiskati tipku da se ekran upali.