fear619 ned 5.9.2021 21:08
Mr.ddevil kaže...
fear619 kaže...

ako je iz eu skladišta nemas nikakvih dodatnih troškova, isto vrijedi i za pošiljke iz kine (global priority dostava) -isprobano na 2 mobitela i jedne sluške :)

Nakon ovog 1.7. kad su uveli pdv na male pakete me zanima. Znaci ne placam nista dodatno, ako je tako, onda bum narucil 

 2 paketa naručena u 8 mjesecu i nije bilo dodatnih troškova

fear619 pon 6.9.2021 18:54
zvone07 kaže...
Kolko vam je trebalo da stigne paket sa Tradingshenzhen, global priority?

I tko ga dostavi, poštar ili neka kurirska služba?

 mi11 ultra-2 tjedna

mi11 eu.rom- mjesec dana

redmi airdots 3 pro - 2 tjedna

dostavu je svaki put obavljao dpd

zvone07 čet 9.9.2021 15:26

Kolega imam pitanje, vidim da imaš iskustva pa mi možda možeš pomoći.

 

Naime, došao mi je Mi11 sa eu rom. 

Sustav mi nudi update file koji sam skinuo i kad sam pokušao pokrenuti ništa se ne desi, smrzne se Updater app.

Manualno sam probao ući u recovery i na moje čuđenje recovery nije TWRP nego stock MIUI recovery 5.0 na kineskom jasno.

 

Moje pitanje je kako su oni uopće uspjeli instalirati eu rom bez TWRP?

Mogu li ga ja sada naknadno instalirati (Bootloader je valjda otključan)?

Kad se TWRP instalira onda vjerujem da će Updater rebootati direkt u TWRP gdje se odradi update?

 

Zahvaljujem unaprijed!

fear619 čet 9.9.2021 18:34
zvone07 kaže...

Kolega imam pitanje, vidim da imaš iskustva pa mi možda možeš pomoći.

 

Naime, došao mi je Mi11 sa eu rom. 

Sustav mi nudi update file koji sam skinuo i kad sam pokušao pokrenuti ništa se ne desi, smrzne se Updater app.

Manualno sam probao ući u recovery i na moje čuđenje recovery nije TWRP nego stock MIUI recovery 5.0 na kineskom jasno.

 

Moje pitanje je kako su oni uopće uspjeli instalirati eu rom bez TWRP?

Mogu li ga ja sada naknadno instalirati (Bootloader je valjda otključan)?

Kad se TWRP instalira onda vjerujem da će Updater rebootati direkt u TWRP gdje se odradi update?

 

Zahvaljujem unaprijed!

 pozdrav,  ista stvar se i meni desila.

ažurirao sam ga tako da sam preko adb-a instalirao twrp,oddmah rebootao u recovery i zatim instalirao ažuriranje miui-a

naravno bootloader je otključan

fear619 čet 9.9.2021 21:40
zvone07 kaže...
Koliko sam vidio nije neka filozofija, dosta straight forward.

Kakva su ti iskustva s baterijom na Ultri?
Meni ogroman drain prva dva dana...

 imaš doslovno 3 minute posla

ovisi kako koji dan i o količini poziva, na kraju dana imam od 15-30% (wifi,gps,bluetooth,mobilni podatci,sve uključeno, 120hz),punim ga do najčešće 80-90% na kraju dana

also nakon update-a preko twrp-a prvi boot zna trajati poduže,nemoj paničariti, mi 11 mi se bootao 5 i pol minuta

mzopg čet 9.9.2021 23:40
zvone07 kaže...
Imam problem da mi adb ne prepoznaje telefon.
Nakon sto upisem "fastboot boot twrp.img" izbaci mi waiting for any device.
Driveri su instalirani...

 fastboot će ti raditi samo dok si u bootloaderu, znači prvo:

adb reboot bootloader

 

inače možeš provjeriti vidi li ti mob sa:

adb devices

Dishpet pet 10.9.2021 21:43

Bok ekipa, trebao bi mi savjet od iskusnih poznavatelja miuia...

 

Nabavila sam si Mi11 i puna dva dana bila sretna ko malo dijete s novom igračkom. Sve dok nisam napravila update na 12.5.4 miui verziju.

Sad najednom ne radi prihvat dolaznih poziva dok je ekran ugašen. Nema ni imena ni broja, niti tipka za javljanje ne radi makar je prikazana. Tek nakon nekih 20s se pojave podaci pozivatelja a do tad ko živ ko mrtav. 

 

Ima li pomoći? Nekakav workaround dok ne ispeglaju bug? Downgrade, factory reset? Bilo što? Pokušala sam pitati Google, al niš mi pametno nije znao reći.

 

 

zvone07 pet 10.9.2021 23:39

Bas me zajebava ovaj telefon.
Skine novi update, odem u twrp koji je opet na kineskom, promijenim na engleski i sad vise ne vidi internu memoriju i zip update.
Ne kuzim kak da vratim na internu memoriju...

Mastakilla22 sub 11.9.2021 15:54

Prije nego odes u twrp, stavi umjesto pina da mob otkljucavas pomocu pattern-a, nakon toga udjes u twrp i prilikom ulaska te trazi pattern za unlock interne memorije. Na taj nacin sam ja to rijesio, nadam se da je od pomoci.. ako nije, sorry..

mzopg sub 11.9.2021 21:33
Dishpet kaže...

Bok ekipa, trebao bi mi savjet od iskusnih poznavatelja miuia...

 

Nabavila sam si Mi11 i puna dva dana bila sretna ko malo dijete s novom igračkom. Sve dok nisam napravila update na 12.5.4 miui verziju.

Sad najednom ne radi prihvat dolaznih poziva dok je ekran ugašen. Nema ni imena ni broja, niti tipka za javljanje ne radi makar je prikazana. Tek nakon nekih 20s se pojave podaci pozivatelja a do tad ko živ ko mrtav. 

 

Ima li pomoći? Nekakav workaround dok ne ispeglaju bug? Downgrade, factory reset? Bilo što? Pokušala sam pitati Google, al niš mi pametno nije znao reći.

 

 

 Počisti cash svih aplikacija, rebootaj mob.

CyberDemonVZ ned 12.9.2021 20:56
Dishpet kaže...
Probala, to no avail...

Ali skužila sam da se ovako ponaša samo kad je AOD uključen. Kad sam ga ugasila, radi kako treba 🤷🏼‍♀️

 Vraćanje na tvorničke postavke?

Ovo definitivno nisu problemi koje ljudi imaju s tim mobitelom.

mzopg pon 13.9.2021 09:41
Dishpet kaže...
Probala, to no avail...

Ali skužila sam da se ovako ponaša samo kad je AOD uključen. Kad sam ga ugasila, radi kako treba 🤷🏼‍♀️

 Ako si mijenjala temu vrati na defaultnu, neke teme nisu nadograđivane pa ne rade dobro sa novijim verzijama MIUIa ili ako nisi mijenjala temu probaj staviti neku drugu pa vratiti na defaultnu.

mzopg sri 15.9.2021 18:53
zuper kaže...

Bit će skuplji od Mi 11?

Fail

 Sad više ni ne znam odakle mi cijena 

Gledam drugdje i vidim da se najavljuje 500 - 600$ i to bi bilo logičnije.

 

Inače jako sličan uređaj Mi 11 i iskreno ne znam zašto su ga uopće izbacili, osim ako neće imati cijenu oko 500-550$.

Kamere su na strani Mi 11, a baterija i punjenje na strani Mi 11T Pro, ostalo je sve tu negdje.

speedy56 sri 15.9.2021 22:49

Nije mi baš jasna ova serija...jedino po čemu mi se ističu je ovo 120W punjenje kod Pro verzije.

Običan Mi11 s početka godine mi i dalje djeluje kao bolja kupnja. Trenutno se i za manje cijene nađe na oglasima.

passmaslom uto 28.9.2021 14:47

Pozdrav ekipa,

 

Neki dan sam u "A1 5G" threadu postavio slično pitanje ali pošto sam problem suzio na uređaj, nije zgoreg da pitanje postavim i ovdje.

Dakle ...

Imam Xiaomi Mi 11 Ultra 5G mob i prilikom manualne pretrage mreža ne vidi mi apsolutno niti jednu 5G mrežu.

 

 

Ne mogu vjerovati da Xiaomijev top 5G model ne vidi 5G mrežu niti jednog operatera.

 

Vjerojatno nije bitno, ali čisto za info, uređaj je kupljen u HT-u ali su u njemu 2 SIM-a od A1 (privatni i poslovni).

 

U postavkama uređaja među opcijama za odabir mreže za data promet odabrana je opcija "Prefer 5G".

Po karti pokrivenosti 5G signalom ispada da sam na idealnoj poziciji (Novi Zagreb) što mi je potvrdila i A1 služba za korisnike.

 

Probao sam i sa SIM karticom HT-a koju sam posudio od HT-ovog djelatnika.

 

Firmware na mobu:

MIUI Global 12.5.6 Stable

 

U čemu je problem? Kako se spojiti na 5G?
Ima li ovdje još neki vlasnik Mi 11 Ultra da mi potvrdi radi li njemu 5G i na kojoj je verziji firmware-a jer mi smrdi kako je Xiaomi nešto zeznuo s firmwareom.

 

Napomena:
Da, znam kako pristup 5G-u ovisi tarifi koju imam a u slučaju HT-a i je li mobitel kupljen kod njih ili ne. Upravo zato što je uređaj kupljen u HT-u išao sam isprobati i sa SIM-om HT-ovog djelatnika, ali bez uspjeha. U A1 službi za korisnike tvrde kako 5G nije aktiviran za sve tarife, ali da ne rade restrikcije po tome gdje je telefon kupljen i svi uređaji (koji podržavaju 5G) prilikom pretrage, ukoliko su u području pokrivenosti, trebali bi u rezultatima pretrage prikazati A1 5G mrežu bez obzira mogu li se ili ne mogu spojiti na nju.

MMM Agram servis se pokazao kao ništ' koristi jer tvrde kako operater (dakle A1 i ostali) moraju prvo poslati parametre mreže proizvođaču uređaja koje zatim proizvođač mora ubaciti u update firmwarea i tek onda bi mob trebao moći vidjeti mrežu. Sorry, ali ovo mi totalni nonsense. Po tome ispada da npr. A1 mora poslati parametre svim mogućim kineskim proizvođačima mobitela i da oni zatim moraju izdati update za svoje mobitele ako žele da ih netko koristi na A1 mreži. Mogu si misliti kako neki no-name Kinezi to rade a kamoli da izdaju update firmwarea. A koliko znam, bilo koji 4G kompatibilan mob kupljen prije nego je npr. A1 pokrenuo svoju 4G mrežu danas se može spojiti na nju s A1 SIM-om bez obzira što nikada nije napravljen update firmwarea.

mzopg uto 28.9.2021 22:50
passmaslom kaže...

 

Hvala na linku. Probao sam, no i dalje ne vidim 5G mrežu/-e.

 

Nadam se samo kako će uskoro izaći update firmwarea i da će se nekim čudom u njemu naći i fix za moj problem. Nekako teško mi povjerovati da sam jedini s tim problemom. 

 ako već nisi, probaj sa samo jednom sim karticom, drugu izbaci. probaj je prvo staviti u jedan slot, pa zatim u drugi. možeš li tu karticu isprobati u drugom 5G uređaju?

passmaslom sri 29.9.2021 10:56
mzopg kaže...

 ako već nisi, probaj sa samo jednom sim karticom, drugu izbaci. probaj je prvo staviti u jedan slot, pa zatim u drugi. možeš li tu karticu isprobati u drugom 5G uređaju?

 

Probao sam to kad sam u mob stavio karticu HT-ovog djelatnika.

 

No, u firmi sam pronašao još dvojicu kolega koji imaju 5G mobitele i oni imaju identičan problem, a nemaju Xiaomi. Jedan ima OnePlus 9 a drugi Samsung S21 Ultra 5G.

Uglavnom, i kod njih je ista situacija tako da mi sad nije jasno po kojem kriteriju neki ljudi na svojim mobitelima love 5G signale a neki ne iako imaju uređaje koji bi trebali podržavati 5G.

 

Od vas koji se možete spojiti na 5G, može li netko za probu otići u postavke SIM kartice i, umjesto automatskog odabira mreže, otići na manualni odabir mreže da mobitel proskenira sve frekvencije koje podržava i prikaže sve dostupne mreže i onda ovdje objaviti screenshot?

Naravno, napišite i koji uređaj i koju verziju firmwarea imate na njemu.