mzopg sri 16.12.2020 22:30

Evo da i ja otvorim jednu Xiaomi temu. 

 

Prema zadnjim informacijama 29.12.2020. stiže novi Xiaomi Mi 11.

Iako je samo 13 dana do predstavljanja, ne znamo previše o uređaju, kao što još ne znamo da li će to biti Globalno predstavljanje ili samo za Kinu.

 

Navodno je ovo novi Mi 11

   

 

Ono što znamo, nešto je 99%, a nešto vrlo upitno:

Snapdragon 888 koji nam donosi pravu malu revoluciju. Prvi 5nm chip sa arhitekturom sljedeće generacije (Cortex-X1 jezgra), 144fps podrška za gejmere, trostruki ISP što bi trebalo donijeti ozbiljniji napredak po pitanju foto-video snimanja

- QHD+ curved display i hole-punch cutout

- 120Hz refresh rate

- 8GB RAM početna verzija

- 128GB storage početna verzija

- 55W fast charging

 

Obična verzija:

- 108MP wide (?)

- 13MP ultrawide

- 5MP telephoto

- baterija 4780mAh

 

Pro verzija:

- 50MP wide

- 48MP ultrawide

- 48MP telephoto

- baterija 4970mAh

 

Očekivana cijena za običnu verziju ide od 500 eura i 665 eura za Pro verziju. Za pretpostaviti je da se ovo odnosi na kinesku verziju, dok će globalna kao i kod Mi 10 biti osjetno veća.

 

Priča se da Xiaomi razmišlja i o Mi 11 Mini verziji.

 

Za sada se spominju:

Mi 11

Mi 11 Pro

Mi 11 Pro+

Mi 11 Mini

R36 sri 16.12.2020 23:13
mzopg kaže...

Evo da i ja otvorim jednu Xiaomi temu. 

 

Prema zadnjim informacijama 29.12.2020. stiže novi Xiaomi Mi 11.

Iako je samo 13 dana do predstavljanja, ne znamo previše o uređaju, kao što još ne znamo da li će to biti Globalno predstavljanje ili samo za Kinu.

 

Navodno je ovo novi Mi 11

   

 

Ono što znamo, nešto je 99%, a nešto vrlo upitno:

Snapdragon 888 koji nam donosi pravu malu revoluciju. Prvi 5nm chip, 144fps podrška za gejmere, trostruki ISP što bi trebalo donijeti ozbiljniji napredak po pitanju foto-video snimanja

- QHD+ curved display i hole-punch cutout

- 120Hz refresh rate

- 8GB RAM početna verzija

- 128GB storage početna verzija

- 55W fast charging

 

Obična verzija:

- 108MP wide (?)

- 13MP ultrawide

- 5MP telephoto

- baterija 4780mAh

 

Pro verzija:

- 50MP wide

- 48MP ultrawide

- 48MP telephoto

- baterija 4970mAh

 

Očekivana cijena za običnu verziju ide od 500 eura i 665 eura za Pro verziju. Za pretpostaviti je da se ovo odnosi na kinesku verziju, dok će globalna kao i kod Mi 10 biti osjetno veća.

 

Priča se da Xiaomi razmišlja i o Mi 11 Mini verziji.

 

Za sada se spominju:

Mi 11

Mi 11 Pro

Mi 11 Pro+

Mi 11 Mini

Prvi 5nm chip?!?

 

Onda sam ja prespavao predstavljanje Iphonea 12 i Mate 40...

mzopg čet 17.12.2020 00:16
R36 kaže...
Prvi 5nm chip?!?

 

Onda sam ja prespavao predstavljanje Iphonea 12 i Mate 40...

 Ne računam na te manje poznate proizvođače. 

 

Moja greška, trebalo je drugačije pisati, hvala na upozorenju.

foofajter čet 17.12.2020 06:47

Za mene bi bila revolucija da Xiaomi napravi mobitel kompaktnih dimenzija. Nadam se da će se vratiti onom u čemu su Kinezi najbolji, kopiranju, pa će tako iskopirati iphone 12 mini.

Edit: aha sad tek vidim na kraju posta da je u najavi 11 mini 😄 eto, nije dugo trebalo da iphone pokrene revoluciju

mzopg čet 17.12.2020 12:42
thebatman kaže...

Ružnog li dizajna kamere :)

Iskreno se nadam da to nije pravi dizajn. Onaj na Mi 10 Ultra mi je super, djeluje kao ozbiljni fotić, mada je ultrawide toliko široka da hvata prst ako je i 2cm ispod, a sam modul sa kamerama već zauzima dobar dio uređaja. Problem je recimo s gimbalom, jer nema šanse koristiti uw, a da ne uhvati dio gimbala.

mzopg čet 17.12.2020 12:44
foofajter kaže...
Za mene bi bila revolucija da Xiaomi napravi mobitel kompaktnih dimenzija. Nadam se da će se vratiti onom u čemu su Kinezi najbolji, kopiranju, pa će tako iskopirati iphone 12 mini.

Edit: aha sad tek vidim na kraju posta da je u najavi 11 mini 😄 eto, nije dugo trebalo da iphone pokrene revoluciju

To oko kopiranja su super prikazali u seriji Sillicon Valley. Ako ćemo biti "drski" možemo reći da je i Apple svoju revoluciju (evoluciju) pokrenuo upravo sa kopiranjem, xerox... 

mzopg čet 17.12.2020 23:08
nike098 kaže...
Ni meni nije jasno zasto mob. ne koriste pop up kamere, ja na pocophone sam odusevljen sta na ekranu nemam nikakvih kamera. Mozda jedini razlog je nemogucnost da mob moze pod vodu.

 Meni je isto ovo na Poco F2 Pro najbolje riješenje za sada. Pogotovo što selfie koristim jako rijetko. Mislim da je problem populacija koja želi brzi face unlock.

R36 ned 20.12.2020 18:00
nike098 kaže...
Ni meni nije jasno zasto mob. ne koriste pop up kamere, ja na pocophone sam odusevljen sta na ekranu nemam nikakvih kamera. Mozda jedini razlog je nemogucnost da mob moze pod vodu.

Pored 3D face unlocka sve ostalo je glupost.

 

Prije bi notch ili one pilule kod P40 Pro samo da ima face unlock.

thebatman uto 22.12.2020 12:39
R36 kaže...
nike098 kaže...
Ni meni nije jasno zasto mob. ne koriste pop up kamere, ja na pocophone sam odusevljen sta na ekranu nemam nikakvih kamera. Mozda jedini razlog je nemogucnost da mob moze pod vodu.

Pored 3D face unlocka sve ostalo je glupost.

 

Prije bi notch ili one pilule kod P40 Pro samo da ima face unlock.

 Pilula mi je uz pop up najgore rjesenje. Mislim da je apple tu najbolje napravito, notch i ciao.

bodija uto 22.12.2020 22:49
thebatman kaže...
R36 kaže...
nike098 kaže...
Ni meni nije jasno zasto mob. ne koriste pop up kamere, ja na pocophone sam odusevljen sta na ekranu nemam nikakvih kamera. Mozda jedini razlog je nemogucnost da mob moze pod vodu.

Pored 3D face unlocka sve ostalo je glupost.

 

Prije bi notch ili one pilule kod P40 Pro samo da ima face unlock.

 Pilula mi je uz pop up najgore rjesenje. Mislim da je apple tu najbolje napravito, notch i ciao.

... eto vidiš, meni je onaj od iphonea notch najgori,pa punch hole pa waterdrop notch. Najbolje mi je rješenje pop up. Evo pa možemo glasati...

 

thebatman uto 22.12.2020 23:29
bodija kaže...
thebatman kaže...
R36 kaže...
nike098 kaže...
Ni meni nije jasno zasto mob. ne koriste pop up kamere, ja na pocophone sam odusevljen sta na ekranu nemam nikakvih kamera. Mozda jedini razlog je nemogucnost da mob moze pod vodu.

Pored 3D face unlocka sve ostalo je glupost.

 

Prije bi notch ili one pilule kod P40 Pro samo da ima face unlock.

 Pilula mi je uz pop up najgore rjesenje. Mislim da je apple tu najbolje napravito, notch i ciao.

... eto vidiš, meni je onaj od iphonea notch najgori,pa punch hole pa waterdrop notch. Najbolje mi je rješenje pop up. Evo pa možemo glasati...

 

 Meni popup pada u vodu cim nema face unlock (ili je prespor da bi ga shvatio ozbiljno).

mzopg uto 22.12.2020 23:44
thebatman kaže... 

 Meni popup pada u vodu cim nema face unlock (ili je prespor da bi ga shvatio ozbiljno).

 S druge strane imaš ekran od kraja do kraja bez ikakvih "smetala" i kao bonus nitko te ne špijunira dok se natežeš na wc-u i surfaš na mobu. 

bluBear sri 23.12.2020 14:20

Naprijed isti Mi 10 a iza mi se ova kamera ne svidja nikako..

 

I spominju se samo boje Blue i Purple ? 

Nekako ima sve manje crnih mobitela a mislim da nas ima puno koji uzimamo samo takve 🤷‍♂️ 

mzopg sub 26.12.2020 14:22
bluBear kaže...

Naprijed isti Mi 10 a iza mi se ova kamera ne svidja nikako..

 

I spominju se samo boje Blue i Purple ? 

Nekako ima sve manje crnih mobitela a mislim da nas ima puno koji uzimamo samo takve 🤷‍♂️ 

Uz njih idu i standardne crna i bijela.

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_11_specs_images-news-46907.php

 

Z004 kaže...

...i dolazi bez punjača !!! 

Da. Shvatili su oni odavno da Apple svaku svoju odluku ne donosi bez veze. Bez punjača troškovi su manji, posebno sad kad su to 100+W punjači, uz to još bitnije kutije su i duplo tanje, što znači da na isti prostor sada stane duplo više uređaja.

 

Kao kupac ne bi imao problem s tim da je sve standardizirano, ovako nažalost imam punu kuću punjača, a svakako bi mi bilo lakše da imam samo jedan, ali ne ide. Apple gura type-c, znači ne mogu puniti Android preko njega ili Win10 laptop. S druge strane snaga punjača se stalno mijenja, pa se opet treba kupiti novi... loše.

 

 

Od ostalih novosti:

- potvrđena 108MP kamera na vanila modelu

- zvučnici uštimani by Harman Kardon

Gorilla Glass Victus

- vjerojatno najskuplji do sada display u smartphone industriji (vidjeti ćemo što nam to donosi)

- video night mode

zuper sub 26.12.2020 21:06

Glupi trend izbacivanja punjača. Pogotovo ako želiš ultra brzo punjenje, morat ćeš ga kupiti.

Ali moglo je biti gore. Gledam specifikacije S21. Pa to će biti lošiji mob nego S20. Izbacuju punjač i slušalice, kamere će ostati iste, ekran će biti samo 1080p, neće biti microSD utora i pozadina će biti od plastike. 

Mi 11 će biti definitivno bolja kupnja.

mzopg ned 27.12.2020 12:27
Apachy kaže...
Koja debilana sa tim punjačima i slušalicama. Sve u ime ekologije. Nek spuste cijenu 50-60 eura. Đubrad pohlepna

 Ovo im je idealna situacija, mogu smanjiti troškove proizvodnje, povećati dobit i za sve imaju super izliku - ekologija. 

 

foofajter kaže...
Bitno da se po appleu hejtalo na najjače, a istog trena je bilo jasno da će i ostali izbacivat punjače, isto kao što će počet predstavljat mini modele

 Ko im je kriv kad su prvi, mogli su pričekati Kineze, ali kad je pitanje smanjenja troškova tu su uvijek "inovativni".