gnomisa sri 6.10.2021 17:20
MasterOfDisaster kaže...
gnomisa kaže...
MasterOfDisaster kaže...
zabranjeniples kaže...
MasterOfDisaster kaže...
Nadalje sada imam Mi 10T Pro i sve osim proximity senzora radi kako treba (znači vrh komponente i mob) za 3.000 kn, molim te mi reci koji bi Samsung, iPhone ili Sony dobio za te novce (u trgovini ili kod nekog operatera), molim te ne budi smiješan.

S20FE je cijenom bio u tom rangu i ako mene pitaš, u ovom dvoboju nemjerljivo bolji (sve osim baterije).

Meni btw nije radio ni step counter kako treba, dakle ne samo proximity sensor.

Inače, imao sam i brdo drugih bugova, ali ićemo pretpostavkom da je nešto ispravljeno, nešto manje primjetno i sl., kao npr. softverski loše odrađen adaptivni refresh rate.

 

I najjače mi je kad kažeš ''sve osim proximity senzora radi kako treba'', a radi se o najbitnijoj stavci na telefonu, osim ako telefon ne koristiš za razgovaranje ili ti to nije primarna stavka.

Osobno sam na momente toliko znao izludit, da je to strašno.

 

Žena mi baš ima S20FE i košta ipak malo više od 3.000 kn, ali ok, blizu je. Znači taj famozni S20FE ima najveće sranje od čitača otiska prsta da ja to u životu nisam vidio, znači od 10 puta ako uspije 3 puta očitati prst onda sam i puno rekao, znaš kada mi ga žena više ne upotrebljava već zaključavanje i otključavanje na uzorak, dok kod Mi 10T Pro otvara instantno baš svaki put. Nadalje taj Samsung ima 6GB rama Mi 10T Pro 8GB, Samsung 128GB memorije, a Mi 10T Pro 256GB, Exynos 990 naspram Snapdragon 860, bolja baterija, brže punjenje baterije na Mi 10T Pro. Jedino što bolje Samsung ima je proximity senzor (koji kod mene na Mi 10T Pro valja i radi kako treba u nekih 80% slučajeva) i OLED ekran.

Ekran mi je na 144Hz i baterija uopće ne pati, a podosta igram igre i to mi je najveći gutač baterije na mobu, ujutro u 5 kada se budim i skidam sa punjača do navečer oko 23 sata kada ga dajem na punjač nikada nije bio ispod 45% baterije, a mučki sam ga maltretirao. Najčešće nakon cijelog dana mi je baterija između 55%-60% baterija.

Meni osobno je Mi 10T Pro odličan mob i imam stvarno malo zamjerka, a dolazim sa Huawei P30 Pro koji je bio definitivno jedan od najboljih uređaja koje sam koristio i dalje bi koristio Huawei samo da imaju Google servise.

 Samo o kojem S20FE pričaš. Ja sam za 3800kn kod nas uze S20FE snapdragon i odličan je mob. Kamera odlična, pogotovo video, ekran top, baterija traje duže nego na exynos verziji i izdrži cijeli dan iznadprosječnog korištenja. Brzinu fingerprinta su riješili u jednom od zadnjeg updejta a ja sam ga još dodatno ubrzao ugasivši one optimizacije i animacije za fingerprint tako da tu više nema problema.

Znači pričam o S20FE u Exynos verziji kupljenom u A1, nisam ni znao da RH ima igdje kupiti Samsung sa Snapdragon procesorom (jedino ako je naručen izvana). Njoj dan danas otisak prsta ne radi kako treba i zato ga i ne koristi.

 Nek pogasi sve optimizacije i animacije za fingerprint. Ima za naručiti snapdragon verzija u HR (oznaka G780G). Ima ga Protis sigurno a i neki drugi dućani.

big smoke pon 29.11.2021 20:37

Prošli tjedan na Mi 10T Pro došao 12.5.9.0.

Možda mi mrvicu bolje radi proximity sensor ali i dalje se ekran pali tokom razgovora, no problem je "light ring" na prednjoj kameri (nebitno da li je stock ili gcam).

Cijelo vrijeme je kaljeno na njemu i do sada u niti jednom trenutku nije smetalo staklo.

Za taj Xiaomi zbilja vrijedi - korak naprijed, dva koraka unatrag.

 

 

mzopg pon 29.11.2021 20:49
big smoke kaže...

Prošli tjedan na Mi 10T Pro došao 12.5.9.0.

Možda mi mrvicu bolje radi proximity sensor ali i dalje se ekran pali tokom razgovora, no problem je "light ring" na prednjoj kameri (nebitno da li je stock ili gcam).

Cijelo vrijeme je kaljeno na njemu i do sada u niti jednom trenutku nije smetalo staklo.

Za taj Xiaomi zbilja vrijedi - korak naprijed, dva koraka unatrag.

 

 

 Selfie kamera? Ili zadnja kamera? Ako je prednja kaljeno ne bi trebalo ići preko nje, ako je zadnja i zalijepio si one zaštite za kameru one su obično od plastike i prave upravo ovakve probleme sa svjetlima i stvaraju užasan lens flare. Imao sam isti problem na Mi Note 10, skinuo te plastične zaštite i sve radi super.

big smoke uto 30.11.2021 10:59
mzopg kaže...
big smoke kaže...

Prošli tjedan na Mi 10T Pro došao 12.5.9.0.

Možda mi mrvicu bolje radi proximity sensor ali i dalje se ekran pali tokom razgovora, no problem je "light ring" na prednjoj kameri (nebitno da li je stock ili gcam).

Cijelo vrijeme je kaljeno na njemu i do sada u niti jednom trenutku nije smetalo staklo.

Za taj Xiaomi zbilja vrijedi - korak naprijed, dva koraka unatrag.

 

 

 Selfie kamera? Ili zadnja kamera? Ako je prednja kaljeno ne bi trebalo ići preko nje, ako je zadnja i zalijepio si one zaštite za kameru one su obično od plastike i prave upravo ovakve probleme sa svjetlima i stvaraju užasan lens flare. Imao sam isti problem na Mi Note 10, skinuo te plastične zaštite i sve radi super.

Selfie kamera je u pitanju.

Mislim do sada u niti jednom trenutku nisam imao problema sa selfie kamerom i kaljenim staklima, a imam ih na svakom Xiaomiu (uključujući i zakrivljeno staklo sa crnim obrubom za Mi Note 10). Doslovno nikada problema sa lens flareom.

Točno se pojavio problem nakon updatea na 12.5.9.0 (Mi 10T Pro).

Trenutno kaljeno staklo imam na Redmi Note 7, Mi 9 SE, Mi 11i, Redmi Note 8 Pro, Poco F1 i zakrivljeno na Mi Note 10 koje ne funkcionira najbolje ali sa selfie kamerom nema apsolutno nikakvih problema.

 

 

mzopg uto 30.11.2021 12:32
big smoke kaže...
mzopg kaže...
big smoke kaže...

Prošli tjedan na Mi 10T Pro došao 12.5.9.0.

Možda mi mrvicu bolje radi proximity sensor ali i dalje se ekran pali tokom razgovora, no problem je "light ring" na prednjoj kameri (nebitno da li je stock ili gcam).

Cijelo vrijeme je kaljeno na njemu i do sada u niti jednom trenutku nije smetalo staklo.

Za taj Xiaomi zbilja vrijedi - korak naprijed, dva koraka unatrag.

 

 

 Selfie kamera? Ili zadnja kamera? Ako je prednja kaljeno ne bi trebalo ići preko nje, ako je zadnja i zalijepio si one zaštite za kameru one su obično od plastike i prave upravo ovakve probleme sa svjetlima i stvaraju užasan lens flare. Imao sam isti problem na Mi Note 10, skinuo te plastične zaštite i sve radi super.

Selfie kamera je u pitanju.

Mislim do sada u niti jednom trenutku nisam imao problema sa selfie kamerom i kaljenim staklima, a imam ih na svakom Xiaomiu (uključujući i zakrivljeno staklo sa crnim obrubom za Mi Note 10). Doslovno nikada problema sa lens flareom.

Točno se pojavio problem nakon updatea na 12.5.9.0 (Mi 10T Pro).

Trenutno kaljeno staklo imam na Redmi Note 7, Mi 9 SE, Mi 11i, Redmi Note 8 Pro, Poco F1 i zakrivljeno na Mi Note 10 koje ne funkcionira najbolje ali sa selfie kamerom nema apsolutno nikakvih problema.

 

 

 Kaljeno staklo ti ide preko kamere?

big smoke čet 2.12.2021 11:20
mzopg kaže...
big smoke kaže...
mzopg kaže...
big smoke kaže...

Prošli tjedan na Mi 10T Pro došao 12.5.9.0.

Možda mi mrvicu bolje radi proximity sensor ali i dalje se ekran pali tokom razgovora, no problem je "light ring" na prednjoj kameri (nebitno da li je stock ili gcam).

Cijelo vrijeme je kaljeno na njemu i do sada u niti jednom trenutku nije smetalo staklo.

Za taj Xiaomi zbilja vrijedi - korak naprijed, dva koraka unatrag.

 

 

 Selfie kamera? Ili zadnja kamera? Ako je prednja kaljeno ne bi trebalo ići preko nje, ako je zadnja i zalijepio si one zaštite za kameru one su obično od plastike i prave upravo ovakve probleme sa svjetlima i stvaraju užasan lens flare. Imao sam isti problem na Mi Note 10, skinuo te plastične zaštite i sve radi super.

Selfie kamera je u pitanju.

Mislim do sada u niti jednom trenutku nisam imao problema sa selfie kamerom i kaljenim staklima, a imam ih na svakom Xiaomiu (uključujući i zakrivljeno staklo sa crnim obrubom za Mi Note 10). Doslovno nikada problema sa lens flareom.

Točno se pojavio problem nakon updatea na 12.5.9.0 (Mi 10T Pro).

Trenutno kaljeno staklo imam na Redmi Note 7, Mi 9 SE, Mi 11i, Redmi Note 8 Pro, Poco F1 i zakrivljeno na Mi Note 10 koje ne funkcionira najbolje ali sa selfie kamerom nema apsolutno nikakvih problema.

 

 

 Kaljeno staklo ti ide preko kamere?

Na Mi10T Pro, Mi 11i i na Mi Note 10 staklo ide preko selfie kamere, ali do ovog updatea na Mi 10T Pro to nikad nije bio problem.

MasterOfDisaster čet 2.12.2021 11:28
big smoke kaže...

Prošli tjedan na Mi 10T Pro došao 12.5.9.0.

Možda mi mrvicu bolje radi proximity sensor ali i dalje se ekran pali tokom razgovora, no problem je "light ring" na prednjoj kameri (nebitno da li je stock ili gcam).

Cijelo vrijeme je kaljeno na njemu i do sada u niti jednom trenutku nije smetalo staklo.

Za taj Xiaomi zbilja vrijedi - korak naprijed, dva koraka unatrag.

 

 

Također prošli tjedan nadogradio Mi 10T Pro na 12.5.9.0 i nemam nikakvih problema sa kamerom, ali zato imam osjećaj da mi se baterija brže prazni.

 

 

mzopg čet 2.12.2021 11:44
big smoke kaže...

 Kaljeno staklo ti ide preko kamere?

Na Mi10T Pro, Mi 11i i na Mi Note 10 staklo ide preko selfie kamere, ali do ovog updatea na Mi 10T Pro to nikad nije bio problem.

 Nisam to još vidio, pa zato pitam. Imam Mi Note 10 i staklo mi ne ide preko kamere, izrezano je oko kamere.

Možeš li skinuti staklo pa probati bez njega? Možda se uvuklo ispod nešto što smeta kameri, okom se možda i ne vidi.

CyberDemonVZ pon 20.12.2021 09:12
big smoke kaže...

Neki dan došao 12.5.10 na Mi 10T Pro. Riješen je problem sa lens flareom na selfie kameri čime je samo potvrđeno da nije bio problem u kaljenom staklu.

Proximity sensor i dalje banana.

 Softverski je rješen lens flare?? E, to bi bilo baš interesantno štivo za pročitati!

Ako imaš kakav link gdje je ovo opisno (pogotovo tehnički aspekt) please stavi ovdje.

Thanks!

big smoke pon 20.12.2021 22:18
CyberDemonVZ kaže...
big smoke kaže...

Neki dan došao 12.5.10 na Mi 10T Pro. Riješen je problem sa lens flareom na selfie kameri čime je samo potvrđeno da nije bio problem u kaljenom staklu.

Proximity sensor i dalje banana.

 Softverski je rješen lens flare?? E, to bi bilo baš interesantno štivo za pročitati!

Ako imaš kakav link gdje je ovo opisno (pogotovo tehnički aspekt) please stavi ovdje.

Thanks!

 Pa da budem iskren, selfie kameru slabo i koristim i u biti problem sa lens flareom nisam primjetio dok nisam vidio u Mi 10T Pro telegram grupi da je netko napisao da mu se to dogodilo tek nakon updatea na 12.5.9.

Prvo sam mislio da je problem u gcamu i nakon brisanja cachea i restartanja moba i dalje se pojavljivao taj lens flare pa rekoh idem probati stock kameru i vidim identičan problem.

Nakon kratkog vremena je došao 12.5.10 i nakon toga nikakvih problema sa lens flareom.

Iskreno nisam previše istraživao kako i zašto ali bitno da je to sređeno. Još samo da srede koliko toliko proximity sensor i milina.

 

love2ml86 ned 9.1.2022 22:37
big smoke kaže...
CyberDemonVZ kaže...
big smoke kaže...

Neki dan došao 12.5.10 na Mi 10T Pro. Riješen je problem sa lens flareom na selfie kameri čime je samo potvrđeno da nije bio problem u kaljenom staklu.

Proximity sensor i dalje banana.

 Softverski je rješen lens flare?? E, to bi bilo baš interesantno štivo za pročitati!

Ako imaš kakav link gdje je ovo opisno (pogotovo tehnički aspekt) please stavi ovdje.

Thanks!

 Pa da budem iskren, selfie kameru slabo i koristim i u biti problem sa lens flareom nisam primjetio dok nisam vidio u Mi 10T Pro telegram grupi da je netko napisao da mu se to dogodilo tek nakon updatea na 12.5.9.

Prvo sam mislio da je problem u gcamu i nakon brisanja cachea i restartanja moba i dalje se pojavljivao taj lens flare pa rekoh idem probati stock kameru i vidim identičan problem.

Nakon kratkog vremena je došao 12.5.10 i nakon toga nikakvih problema sa lens flareom.

Iskreno nisam previše istraživao kako i zašto ali bitno da je to sređeno. Još samo da srede koliko toliko proximity sensor i milina.

 

Daj mi reci, ekran se pali kad ti je mob priljubljen na lice?

big smoke pon 10.1.2022 09:50
love2ml86 kaže...
big smoke kaže...
CyberDemonVZ kaže...
big smoke kaže...

Neki dan došao 12.5.10 na Mi 10T Pro. Riješen je problem sa lens flareom na selfie kameri čime je samo potvrđeno da nije bio problem u kaljenom staklu.

Proximity sensor i dalje banana.

 Softverski je rješen lens flare?? E, to bi bilo baš interesantno štivo za pročitati!

Ako imaš kakav link gdje je ovo opisno (pogotovo tehnički aspekt) please stavi ovdje.

Thanks!

 Pa da budem iskren, selfie kameru slabo i koristim i u biti problem sa lens flareom nisam primjetio dok nisam vidio u Mi 10T Pro telegram grupi da je netko napisao da mu se to dogodilo tek nakon updatea na 12.5.9.

Prvo sam mislio da je problem u gcamu i nakon brisanja cachea i restartanja moba i dalje se pojavljivao taj lens flare pa rekoh idem probati stock kameru i vidim identičan problem.

Nakon kratkog vremena je došao 12.5.10 i nakon toga nikakvih problema sa lens flareom.

Iskreno nisam previše istraživao kako i zašto ali bitno da je to sređeno. Još samo da srede koliko toliko proximity sensor i milina.

 

Daj mi reci, ekran se pali kad ti je mob priljubljen na lice?

Nažalost na 12.5.10 proximity sensor jednostavno ne radi kako treba, makar moram priznati da je bolje nego prije. Tokom razgovara mi se ekran barem jedanput upali.

Totalno je nebitno da li imam cover ili ne.

Možemo se jedino nadati da će na MIUI 13 biti bolje.

luka94 pet 1.4.2022 10:16

Pozdrav,

 

Jel još netko ima problema sa pozivima na Mi10T Pro?

Kad ja zove nekoga call app se cijelo vrijeme minimizira i cijeli display mi ima spasm a isto tako mi često mobitel ne zvoni kad me netko zove.

 

MasterOfDisaster sub 14.5.2022 15:13
display name ivo kaže...
Pozdrav. Prodavat ću Mi 10 5G 256GB, ne nađem ih na njuškalu pa ne znam kako se cijene kreću. Pod jamstvom je još nekoliko mjeseci, inače savršeno očuvan. Koliko tražiti za njega?

Evo našao sam jedan oglas za 2.300 kn - LINK.

Sad ako budeš tražio više nećeš ga prodati dok ovaj ne utopi svoj mob.

Realno mislim da mob vrijedi 2.500 kn ako je savršeno očuvan, ali da li ćeš ga nekome prodati to je već druga stvar.

MasterOfDisaster sri 22.6.2022 09:43

Jučer mi je očito crkao Mi 10T Pro sam od sebe. Uglavnom samo mi radi konstantno početni boot screen i to je to. Dalje ne ide. Čak i kada uđem u MUI Recovery meni ništa ne pomaže - ni Reboot, ni connect with MI Assistant, ni Safe mode, ni Repair mode - sve samo dovodi do ponovnog boot screen-a i to je to, nisam radio Wipe Data, jer želim spasiti hrpu slika na mobu.

Da li itko ima nekakvu ideju šta se još može napraviti, jer svi oni savjeti koje postoje na webu ne djeluju i ništa se ne događa.

Sve mi se čini da je nešto crklo i da će morati na servis. Pas mater.

Ako netko ima savijet bio bi zahvalan.

Zapravo mi je najbitnije spasiti slike.

Da, inače ne mogu ga ni ugasiti - stalno se boot-a i tako u krug dok mu baterija ne iscuri - za poluditi.

display name ivo sri 22.6.2022 12:48
MasterOfDisaster kaže...

Jučer mi je očito crkao Mi 10T Pro sam od sebe. Uglavnom samo mi radi konstantno početni boot screen i to je to. Dalje ne ide. Čak i kada uđem u MUI Recovery meni ništa ne pomaže - ni Reboot, ni connect with MI Assistant, ni Safe mode, ni Repair mode - sve samo dovodi do ponovnog boot screen-a i to je to, nisam radio Wipe Data, jer želim spasiti hrpu slika na mobu.

Da li itko ima nekakvu ideju šta se još može napraviti, jer svi oni savjeti koje postoje na webu ne djeluju i ništa se ne događa.

Sve mi se čini da je nešto crklo i da će morati na servis. Pas mater.

Ako netko ima savijet bio bi zahvalan.

Zapravo mi je najbitnije spasiti slike.

Da, inače ne mogu ga ni ugasiti - stalno se boot-a i tako u krug dok mu baterija ne iscuri - za poluditi.

 Ako si laik teško će ti ikakav savjet tu pomoći. Ako je tako kako kažeš, da je moj mobitel i da ga baš neću nositi u servis (iako ja bi, s tim da bih u servisu prvo naglasio da je bit spašavanje podataka jer oni inače samo flashaju novi ROM), problemi sa bootloopom se mogu riješiti samo flashanjem ROM-a (ako nije hardware-ski problem.) Nisam to već neko vrijeme radio ali u principu se skine MIUI ROM Flash tool sa službene stranice i fastboot ROM za tvoj mobitel, mobitel staviš u fastboot mod, spojiš ga na komp, pokreneš flash tool, odabereš ROM koji si skinuo i flashas. S tim da, ako se nije nešto mijenjalo otkad sam to radio, ima opcija da se napravi i wipe data a ima i opcija flashanja bez wipe data što bi tebi trebalo. E da, i mislim da ne možeš flashati dok ne otključaš bootloader a to moraš poslati zahtjev i čekati da ti odobre. Sve ovo radiš na vlastitu odgovornost i mislim da čak i gubiš jamstvo, ovisi gdje si ga kupio.

mzopg sri 22.6.2022 20:35
MasterOfDisaster kaže...

Jučer mi je očito crkao Mi 10T Pro sam od sebe. Uglavnom samo mi radi konstantno početni boot screen i to je to. Dalje ne ide. Čak i kada uđem u MUI Recovery meni ništa ne pomaže - ni Reboot, ni connect with MI Assistant, ni Safe mode, ni Repair mode - sve samo dovodi do ponovnog boot screen-a i to je to, nisam radio Wipe Data, jer želim spasiti hrpu slika na mobu.

Da li itko ima nekakvu ideju šta se još može napraviti, jer svi oni savjeti koje postoje na webu ne djeluju i ništa se ne događa.

Sve mi se čini da je nešto crklo i da će morati na servis. Pas mater.

Ako netko ima savijet bio bi zahvalan.

Zapravo mi je najbitnije spasiti slike.

Da, inače ne mogu ga ni ugasiti - stalno se boot-a i tako u krug dok mu baterija ne iscuri - za poluditi.

Banalno, ali provjeri jesu li ti tipke ok, da nije blokirala za volume up-down? Nedavno je bila slična situacija, čovjeku se mob vrtio u krug i onda je ustanovio da mu je volume tipka blokana. 

MasterOfDisaster sri 22.6.2022 22:09
mzopg kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Jučer mi je očito crkao Mi 10T Pro sam od sebe. Uglavnom samo mi radi konstantno početni boot screen i to je to. Dalje ne ide. Čak i kada uđem u MUI Recovery meni ništa ne pomaže - ni Reboot, ni connect with MI Assistant, ni Safe mode, ni Repair mode - sve samo dovodi do ponovnog boot screen-a i to je to, nisam radio Wipe Data, jer želim spasiti hrpu slika na mobu.

Da li itko ima nekakvu ideju šta se još može napraviti, jer svi oni savjeti koje postoje na webu ne djeluju i ništa se ne događa.

Sve mi se čini da je nešto crklo i da će morati na servis. Pas mater.

Ako netko ima savijet bio bi zahvalan.

Zapravo mi je najbitnije spasiti slike.

Da, inače ne mogu ga ni ugasiti - stalno se boot-a i tako u krug dok mu baterija ne iscuri - za poluditi.

Banalno, ali provjeri jesu li ti tipke ok, da nije blokirala za volume up-down? Nedavno je bila slična situacija, čovjeku se mob vrtio u krug i onda je ustanovio da mu je volume tipka blokana. 

Nije, jer kad uđem u  MUI Recovery meni po meni-u se krećeš tipkama volume up i down i naravno da rade, tamo bi odmah primjetio.

CyberDemonVZ ned 24.7.2022 02:28

Pitanje za vas koji imate Mi 10 5G, kinesku ili Global verziju s Xiaomi eu romom i dvije SIM kartice:

Imaju li vam obje kartice mogućnost rada (odabira) 5G?

Meni nudi Preferirani 5G samo na SIM 1 (HT), ali na Telemach (SIM 2) imam samo Preferirani 4G i manje..

Postoji li ograničenje SIM 2, ili je to jer mi je istekao bon, stara SIM kartica, nešto krivo podešeno...?

(Koliko vidim na Telemach stranicama, pretplate i bonovi podržavaju 5G, ali ja sam na nekom "osnovnom paketu)