Xiaomi

Redmi Note 7 / pro

Ivan(4) pon 7.9.2020 16:37

Možda im je baterija shebana pa više nema kapaciteta. Možda imaju QC4 punjač pa stvarno ide brzo (mada sumnjam). Računaj da baterija ima 4000mAh i da bi joj trebala baš povelika struja da bi se napunila cela za manje od 1h. S obzirom na to da podržava punjenje strujom snage do 18W, mislim da to ne ide (pogotovo što punjenje lagano usporava kako se baterija puni).

zelenapaprika uto 6.10.2020 17:40
domeklija kaže...

Hoće li skoro miui 12 global? Stalno nešto odgađaju ?

 Neće tako skoro, ako uopće. Jučer sam čitao o nekoj probnoj verziji koja se pokazala nestabilnom, pa su ju povukli s testiranja. I non stop izbacuju ponovno neke verzije za Indiju. Isto tako, jučer sam pročitao neku "insajdersku" vijest (rekao kompić developera mamine zaove, jetrvine bake) da će neki MIUI12 update krenuti prije 10.10.2020. Danas je 6.10.2020.

 

Lagano si mislim da je Xiaomi otpisao Redmi Note 7. A baš sam ga kupio jer je kompić preporučio i to zbog softverske podrške koja traje i traje... A kad ono...

bloodsucker čet 8.10.2020 15:00

kupio i ja ovaj mobitel, jos ima jamstvo...

redmi 7.

sve je manje vise ok ali jednu stvar sam DEBELO uocio.. pa nek me neko ispravi ako grijesim i ukaze moze li se problem rijesiti.

naime kada fotkam vani npr drveca i slicno, na slici ispadne puno vise jarka boja nego je u stvarnosti. npr drveca i grane su mnogo zelenije, skoro pa ko u crtiću.

 

jeli nesto propustam?

superJozo pet 9.10.2020 09:09
bloodsucker kaže...

kupio i ja ovaj mobitel, jos ima jamstvo...

redmi 7.

sve je manje vise ok ali jednu stvar sam DEBELO uocio.. pa nek me neko ispravi ako grijesim i ukaze moze li se problem rijesiti.

naime kada fotkam vani npr drveca i slicno, na slici ispadne puno vise jarka boja nego je u stvarnosti. npr drveca i grane su mnogo zelenije, skoro pa ko u crtiću.

 

jeli nesto propustam?

 Instaliraj google cameru pa usporedi.

Alkaline uto 26.1.2021 20:54

Meni je jedan od novijih updateova sje*** newline na text elementima u OS-u.

Sad u svim aplikacijama kad tekst treba ići u novi red samo se nastavi u istom redu.


Najnoviji update (gorespomenuti) nije pomogao...
Ima li itko taj problem?

Prijavio sam ga preko feedback opcije pa da vidimo da li će ga ispraviti.

Sa mobitelom sam kroz ovu godinu dana prezadovoljan, a sad su ga baš usrali.

 

Evo primjer random oglasa s njuškala.

 

Edit: Odjednom radi bez moje ikakve intervencije, izgleda da se auto updejtalo.

zelenapaprika ned 31.1.2021 18:47
Alkaline kaže...

Meni je jedan od novijih updateova sje*** newline na text elementima u OS-u.

Sad u svim aplikacijama kad tekst treba ići u novi red samo se nastavi u istom redu.


Najnoviji update (gorespomenuti) nije pomogao...
Ima li itko taj problem?

Prijavio sam ga preko feedback opcije pa da vidimo da li će ga ispraviti.

Sa mobitelom sam kroz ovu godinu dana prezadovoljan, a sad su ga baš usrali.

 

Evo primjer random oglasa s njuškala.

 

Edit: Odjednom radi bez moje ikakve intervencije, izgleda da se auto updejtalo.

 Pitanje je što je bilo. Na prethodnom mobitelu mučio sam se s notifikacijama koje se nisu htjele prikazivati. Prošao sam kroz sve postavke tadašnje verzije Androida u mobitelu, instalirao razne aplikacije koje prikazuju notifikacije i na onim verzijama Androida koje to po defaultu nisu mogle obaviti... Na kraju sam pronašao malo slobodnog vremena i mobitel resetirao na tvorničke postavke i odjednom je sve proradilo kako je i trebalo raditi. Tako da update možda ne napravi sve što bi trebao napraviti.

Alkaline pon 1.2.2021 02:42

Da, tko zna. Bitno je da sad radi. Ne bi imao živaca bacati ga na tvorničke.
U biti jedna stvar ne radi kao prije, a to je kad se spusti bar s notifikacijama.
Prije je tamo bio cool prozirni blur effekt, sad je samo sivo bezveze.
Nije nešto pretjerano bitno ali smanjuje doživljaj korisničkog iskustva...

zelenapaprika pon 1.2.2021 19:21
Alkaline kaže...
Da, tko zna. Bitno je da sad radi. Ne bi imao živaca bacati ga na tvorničke.
U biti jedna stvar ne radi kao prije, a to je kad se spusti bar s notifikacijama.
Prije je tamo bio cool prozirni blur effekt, sad je samo sivo bezveze.
Nije nešto pretjerano bitno ali smanjuje doživljaj korisničkog iskustva...

 Pročitaj nešto o tome: Problems with MIUI 12.0.3 Global (Redmi Note 7), Notification pull down page completely grays out the background instead of blurring it out : Xiaomi (reddit.com)

 

Ako je točno, a vjerojatno je.

Alkaline pon 1.2.2021 20:13

Hvala. Koliko gledam po komentarima još sam ja odlično prošao, drugi imaju bugčine na kvadrat.
Mogu reći da sa svakim novim updateom je sve gore i gore, ja ne znam na kakvim drogama su ovi.
MIUI 11 mi je bio odličan, kad sam dobio update na 12 nisam dvojio ni sekunde ga nadogradit jer sam mislio da će bit "bomba".
A od onda otkrivam malo po malo gluposti. Prvo sam morao smanjiti globalni font jer nisam ćorava baba s 5 dioptrijom, al to ne vrijedi za ugrađeni messages app, sreća ima milijun alternativa za to.

Ja sam im ovo prijavio kao UI regression, preko feedback reporta unutar roma, bmk.

Na prvu prijavu (za newline) su mi odgovorili da im detaljnije opišem bug, ne znam kako bi detaljnije opisao da nema novog reda u nijednom text elementu kroz cijeli OS, na kraju popravilo se (su?).

 

Edit: Odgovorili su mi pa sam im šibnuo reply.

Alkaline uto 2.8.2022 15:03

Kupio sam Xiaomi Redmi Note 11 i imao je ovaj blur efekt dok ga nisam updejtao i onda je nestao kao i na 7.

 

Reko majku im j**** opet. Al evo ljudi su u međuvremenu skužili kako to vratit pa sad imam i na 7 i 11 i rade jednako, ništa ne šteka.

Varanje kupca i muljanje da kupe novi mob.

zelenapaprika čet 11.8.2022 21:42
Alkaline kaže...

Kupio sam Xiaomi Redmi Note 11 i imao je ovaj blur efekt dok ga nisam updejtao i onda je nestao kao i na 7.

 

Reko majku im j**** opet. Al evo ljudi su u međuvremenu skužili kako to vratit pa sad imam i na 7 i 11 i rade jednako, ništa ne šteka.

Varanje kupca i muljanje da kupe novi mob.

 Moj Note 7 ima sve više problema. 3+ godine. Ekran - flek, zvučnik - jedva ga čujem, pričam na speakerphone, usporio s novim aplikacijama, nekada dialer poludi, pa nemrem prekinut razgovor ili ide sporo i teško. A cijene novih mobitela nisu ni približno povoljne kao nekada. A sve *ovno do *ovna - jer je ponuda čipova prošle i ove godine bila slaba. Popusti kod naših trgovaca slabi ili nikakvi. Ne gledam 5G jer će prava 5G mreža biti građena još godinama. Nije mi prioritet.

Gnjavator pet 12.8.2022 08:51
zelenapaprika kaže...
Alkaline kaže...

Kupio sam Xiaomi Redmi Note 11 i imao je ovaj blur efekt dok ga nisam updejtao i onda je nestao kao i na 7.

 

Reko majku im j**** opet. Al evo ljudi su u međuvremenu skužili kako to vratit pa sad imam i na 7 i 11 i rade jednako, ništa ne šteka.

Varanje kupca i muljanje da kupe novi mob.

 Moj Note 7 ima sve više problema. 3+ godine. Ekran - flek, zvučnik - jedva ga čujem, pričam na speakerphone, usporio s novim aplikacijama, nekada dialer poludi, pa nemrem prekinut razgovor ili ide sporo i teško. A cijene novih mobitela nisu ni približno povoljne kao nekada. A sve *ovno do *ovna - jer je ponuda čipova prošle i ove godine bila slaba. Popusti kod naših trgovaca slabi ili nikakvi. Ne gledam 5G jer će prava 5G mreža biti građena još godinama. Nije mi prioritet.

 ja na mom Redmi Note 7 Pro koji ovih dana puni 3 godine još nemam nikakvih problema... možda i zato što već 2 godine nisam radio nikakav update sustava, samo aplikacije nadograđujem, a sitem "kaki je, taki je" :)

zelenapaprika pet 12.8.2022 18:05
Bencho2211 kaže...
Nakon 2.5 godine sa RN7 prebacio se na Poco X3 Pro, pocela mi na 7ci slusalica biti tiha i po ekranu zaostaju pixeli, na oba mobitela koristio Oficijalni LineageOs tako da je bio azuriran s njihove strane

 I to, na ekranu zaostaju pixeli od prethodno otvorene aplikacije, pa jedno vrijeme vidim blijedu sliku prethodne aplikacije. Sve to trpim, a ali tihu slušalicu više ne mogu. Koristim samo službeni ROM, a taj više nije dobio update od MIUI-a 12.5 (Android 10, ako se ne varam).

zelenapaprika pet 12.8.2022 18:06
Gnjavator kaže...
zelenapaprika kaže...
Alkaline kaže...

Kupio sam Xiaomi Redmi Note 11 i imao je ovaj blur efekt dok ga nisam updejtao i onda je nestao kao i na 7.

 

Reko majku im j**** opet. Al evo ljudi su u međuvremenu skužili kako to vratit pa sad imam i na 7 i 11 i rade jednako, ništa ne šteka.

Varanje kupca i muljanje da kupe novi mob.

 Moj Note 7 ima sve više problema. 3+ godine. Ekran - flek, zvučnik - jedva ga čujem, pričam na speakerphone, usporio s novim aplikacijama, nekada dialer poludi, pa nemrem prekinut razgovor ili ide sporo i teško. A cijene novih mobitela nisu ni približno povoljne kao nekada. A sve *ovno do *ovna - jer je ponuda čipova prošle i ove godine bila slaba. Popusti kod naših trgovaca slabi ili nikakvi. Ne gledam 5G jer će prava 5G mreža biti građena još godinama. Nije mi prioritet.

 ja na mom Redmi Note 7 Pro koji ovih dana puni 3 godine još nemam nikakvih problema... možda i zato što već 2 godine nisam radio nikakav update sustava, samo aplikacije nadograđujem, a sitem "kaki je, taki je" :)

 Radio sam upgrade OS-a i UI-a samo na službene verzije. Ali je ta dostupnost upgradea jenjala jako brzo, kao kod nekih razvikanijih brandova, a trebala je trajati duže. Svi su ti proizvođači isti. A roba im je sve lošija.

dax-lax pet 12.8.2022 18:40

Slušalicu samo trebate očistit alkoholom i vakuumom izvući prašinu. Danas sve više modela ima isti problem zbog gustog sita da ne uđe vlaga prelako. Samsung S linija i ajfoni od 7ice pa na dalje su mi najčešći pacijenti. Čistim ih na dnevnoj bazi.

Huurux pet 12.8.2022 18:44

Pozdrav svima,

 

 

Preporučam svima pixel experience rom.

Dosta bolje od miui ..dosta jednostavno za flashat , premda nemam note 7/pro imam poco f3 i ne mislim se vraćati nazad na miui.

Trenutno izlazi android 13 ,updatei su česti , jednom ili dva puta mjesečno. Baterija odlična...

 

lp,

Hrvoje

zelenapaprika pet 12.8.2022 23:49
dax-lax kaže...
Slušalicu samo trebate očistit alkoholom i vakuumom izvući prašinu. Danas sve više modela ima isti problem zbog gustog sita da ne uđe vlaga prelako. Samsung S linija i ajfoni od 7ice pa na dalje su mi najčešći pacijenti. Čistim ih na dnevnoj bazi.

 Probao i probat ću sutra opet (dan za usisavanje stana).