Xiaomi

Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

United85 pon 13.9.2021 12:03
mzopg kaže...
United85 kaže...
Evo test. Zanimljivo, na testu mi se činilo da sporije troši bateriju nego npr prije i poslje.

 Nije to baš nešto posebno dobar rezultat, trebao bi dobiti preko 13h, u biti 13h bi trebao biti nekakav minimum, a oko 15h dobar rezultat za taj uređaj.

 

Koliko je star mob?

Skini Accu Battery aplikaciju pa vidi što ti piše pod battery health. Trebati ćeš možda odraditi prvo nekoliko pražnjenja i punjenja da generira statistiku.

 Novi, u tome je problem. 2 tjedan star. Ok, budem.

United85 uto 14.9.2021 21:24

Može pojašnjenje problema. Znači danas sam u Sloveniji na romingu imao poziv. Neznam dal roming uopće ima veze s time. Znači poziv mi se dva puta prekinuo zbog nadolazeče notifikacije na facebooku. A kasnije kad sam primjetio što se dešava se desilo to da notifikacija nije došla dok nisam prekinuo poziv. Znači osoba s poziva i slala direktno poruku na face. Poslano,al ne isporučeno. Poklopim eto isporučeno i meni dokazi. Wtf?! Jel ovaj xiaomu puko ili ima neko logično objašnjenje?

Milka30 pet 24.9.2021 10:56

Zna li itko kako omoguciti Messengeru da radi normalno?

Dakle,Redmi 9 i aplikacija Messenger ne radi dobro-tj ne upozori me kada mi stigne poruka,u biti upozori,kada ga ja otvorim ili sa lagom od 2-3 sata.

Ukljuceno mi je pod Messenger/info o aplikaciji:

-Prikazi na zakljucanom zaslonu

-Prikazite skocne prozore dok pokrecete u pozadini

-prikaz skocnih obavjesti

-stalna obavjest

Postavke/Obavjesti aplikacija,je ukljuceno sve moguce sto se moze ukljuciti.

 

Kao bivsi proslogodisni Samsung fan,nikada nisam imao takvih problema,niti sam uopce imao potrebe ukljucivati te "plutajuce obavjesti",Xiaomi je dobar telefon,ali ima ozbiljnih problema sa tim bespotrebnim detaljima unutar samih aplikacija.

Naprimjer,Facebook acc uopce nije dobro "sinhroniziran" sa desktop racunalom.

-Gledam svoj FB profil na kompu,ima 12 obavjesti,procitam ih-otvaram Xiaomi nakon bilokoliko vremena,12 obavjesti i dalje stoje kao nove i neprocitane.-Ista stvar je i sa Messengerom

To se ne desava na Samsung J6 ili glupome Meanit tabletu koje posjedujem.

mzopg pet 24.9.2021 14:14
Milka30 kaže...

Zna li itko kako omoguciti Messengeru da radi normalno?

Dakle,Redmi 9 i aplikacija Messenger ne radi dobro-tj ne upozori me kada mi stigne poruka,u biti upozori,kada ga ja otvorim ili sa lagom od 2-3 sata.

Ukljuceno mi je pod Messenger/info o aplikaciji:

-Prikazi na zakljucanom zaslonu

-Prikazite skocne prozore dok pokrecete u pozadini

-prikaz skocnih obavjesti

-stalna obavjest

Postavke/Obavjesti aplikacija,je ukljuceno sve moguce sto se moze ukljuciti.

 

Kao bivsi proslogodisni Samsung fan,nikada nisam imao takvih problema,niti sam uopce imao potrebe ukljucivati te "plutajuce obavjesti",Xiaomi je dobar telefon,ali ima ozbiljnih problema sa tim bespotrebnim detaljima unutar samih aplikacija.

Naprimjer,Facebook acc uopce nije dobro "sinhroniziran" sa desktop racunalom.

-Gledam svoj FB profil na kompu,ima 12 obavjesti,procitam ih-otvaram Xiaomi nakon bilokoliko vremena,12 obavjesti i dalje stoje kao nove i neprocitane.-Ista stvar je i sa Messengerom

To se ne desava na Samsung J6 ili glupome Meanit tabletu koje posjedujem.

 Zanimljivo da najviše problema na Xiaomiju radi upravo FB i messenger, barem koliko vidim najviše je prigovora za njihove notifikacije dok druge rade ok.

 

Vidi pomaže li ti ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=O66KJTYfabw

 

Ono što sam ja vidio je da neke teme znaju praviti probleme, pa ako nisi na defaultnoj temi probaj vratiti nazad na nju i rebootati mob.

Milka30 pet 24.9.2021 20:18
mzopg kaže...

 Zanimljivo da najviše problema na Xiaomiju radi upravo FB i messenger, barem koliko vidim najviše je prigovora za njihove notifikacije dok druge rade ok.

 

Vidi pomaže li ti ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=O66KJTYfabw

 

Ono što sam ja vidio je da neke teme znaju praviti probleme, pa ako nisi na defaultnoj temi probaj vratiti nazad na nju i rebootati mob.

 Hvala na odgovoru,napravio sam sve-čak i stavio temu na def,ali ne pomaže.

Viber radi super,ali Messenger nikako!

mzopg pet 24.9.2021 21:46
Milka30 kaže...
mzopg kaže...

 Zanimljivo da najviše problema na Xiaomiju radi upravo FB i messenger, barem koliko vidim najviše je prigovora za njihove notifikacije dok druge rade ok.

 

Vidi pomaže li ti ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=O66KJTYfabw

 

Ono što sam ja vidio je da neke teme znaju praviti probleme, pa ako nisi na defaultnoj temi probaj vratiti nazad na nju i rebootati mob.

 Hvala na odgovoru,napravio sam sve-čak i stavio temu na def,ali ne pomaže.

Viber radi super,ali Messenger nikako!

 probaj još settings - apps - permissions - autostart pa tu dodati facebook i messenger

IvanC ned 26.9.2021 16:09

Požalila mi se susjeda da joj nestaje novac sa T-com mobilnog računa (SIMPA kartica).

Kaže da je imala 5 kuna a od neki dan je stanje 0 kuna? (hmmm, moram joj vjerovati ako tako kaže)


Nema nikakvu tarifu.

Uplati 30,00 kn svaka 3  mjeseca.

Potroši neke novce a kada joj ostane cca 7-10 kn na računu tada nikako ne uključuje mobilne podatke (uglavnom koristi onaj brzi izbornik sa početnog zaslona da uključi i isključi wi-fi).


Isključivo koristi Wi-Fi kad je kući ili na poslu.
Uvečer kada ide spavati isključi wi-fi na mobitelu ali mobitel ne ugasi potpuno već ga spusti u "sleep mode", također i ruter gasi (čudno ali istinito :)

U pitanju je smartphone 'Redmi Note 9'.

Ona kaže da su joj na poslu rekli da možda postoji neka aplikacija koja sama uključi mobilne podatke (možda ona misli na 'podatkovni promet')?
Pita, ima li neka zaštita od automatskog uključivanja mobilnih podataka?

 

Pogledao sam koje sve aplikacije ima na mobitelu. Nema ništa posebno osim Viber-a.

Ima li netko ideju, što se tu može događati?

Ja nemam blage veze o tome jer ne koristim smartphone.
Je li netko imao sličnu situaciju?

mzopg ned 26.9.2021 23:14
IvanC kaže...

Požalila mi se susjeda da joj nestaje novac sa T-com mobilnog računa (SIMPA kartica).

Kaže da je imala 5 kuna a od neki dan je stanje 0 kuna? (hmmm, moram joj vjerovati ako tako kaže)


Nema nikakvu tarifu.

Uplati 30,00 kn svaka 3  mjeseca.

Potroši neke novce a kada joj ostane cca 7-10 kn na računu tada nikako ne uključuje mobilne podatke (uglavnom koristi onaj brzi izbornik sa početnog zaslona da uključi i isključi wi-fi).


Isključivo koristi Wi-Fi kad je kući ili na poslu.
Uvečer kada ide spavati isključi wi-fi na mobitelu ali mobitel ne ugasi potpuno već ga spusti u "sleep mode", također i ruter gasi (čudno ali istinito :)

U pitanju je smartphone 'Redmi Note 9'.

Ona kaže da su joj na poslu rekli da možda postoji neka aplikacija koja sama uključi mobilne podatke (možda ona misli na 'podatkovni promet')?
Pita, ima li neka zaštita od automatskog uključivanja mobilnih podataka?

 

Pogledao sam koje sve aplikacije ima na mobitelu. Nema ništa posebno osim Viber-a.

Ima li netko ideju, što se tu može događati?

Ja nemam blage veze o tome jer ne koristim smartphone.
Je li netko imao sličnu situaciju?

 Neka traži T-com ispis troškova, čisto da vidi je li to data promet ili nekakav drugi servis. Uspostava poziva isto košta, 24 lipe ako se ne varam, naravno ako nema aktiviranu nekakvu veću tarifu ili opciju.

mbaksa pon 27.9.2021 02:55
IvanC kaže...

Pogledao sam koje sve aplikacije ima na mobitelu. Nema ništa posebno osim Viber-a.

Kad povučeš na glavnom ekranu izbornik/notifikacije odozgora, prvi vrhu, ispod ikona, trebalo bi pisati koliko je mobilnih podataka potrošeno danas i ovaj mjesec. Bez tog podatka uopće se ne može ići u raspravu tko-što-gdje troši ili ne troši internetski promet.

Zaporožac pon 27.9.2021 10:00
IvanC kaže...

 

Je li netko imao sličnu situaciju?

 Imao je moj kolega s posla taj problem i riješio ga je tako što je počeo strogo paziti da ne klikne na mobilne podatke. Kad je čačkao s paljenjem gašenjem wifi-a ipak je nekad kliknuo na mobilne podatke te je curilo.

Nisu aplikacije tako pametne da se same konektiraju ako su mob. podaci odn internet isključeni.

 

Od kad strogo pazi na to, više mu ne uzima ni lipe.

IvanC pon 27.9.2021 22:31

@mzopg
@mbaksa
@Zaporožac

Hvala vam na odgovorima.
Po savjetu @mbaksa bilo je spajanja preko mobilnih podataka, malom pretragom po aplikacijama uočio sam da su se neke aplikacije uključivale iako su mobilni podaci bili isključeni (u kontrolnom centru iliti brzom izborniku).
Daljnjom pretragom uočio sam da su pojedine aplikacije imale zasebno uključene "mobilne podatke" iako je u globalnoj postavci bila isključena opcija 'mobilnih podataka'.

Nekako mojom logikom i njenom pričom imam zaključak.

Ona uvečer isključi wi-fi ali ne ugasi uređaj. Mobilni podaci na globalnoj razini su isključeni.

Ali te neke aplikacije koje imaju u osobnim postavkama uključene mobilne podatke, vjerojatno vrše spajanje bez obzira na globalno isključenje mobilnih podataka. Postoje neke aplikacije gdje ne mogu isključiti mobilne podatke nikako (u njihovim postavkama).

 


Sada ona treba samo pratiti i rekao sam joj da nikako ne uključuje mobilne podatke idući mjesec.
Hvala vam još jednom u njeno ime.

IvanC pon 27.9.2021 22:32

Zna li netko je li uopće moguće deinstalirati aplikaciju sa uređaja koja je došla s kupljenim uređajem.
Dakle ne samo ažuriranja već u potpunosti je ukloniti sa uređaja?
(npr: Chrome, Google Pay, MiCoin i još neke koje se uopće ne koriste).

IvanC uto 28.9.2021 11:48

@16OR

 

Hvala ti, to već zadire u servisersku zonu i možda bi to odradio na svom ali ne i pokušavao na tuđem telefonu.

Ako nema drugačijeg načina osim otključavanja developerskih opcija, odustajem od pitanja.

 

uss ned 14.11.2021 16:05

To su pokrpali bugove dok ne izbace Enhanced Edition. Popravili su trajanje baterije, kod mene odokativno možda čak i za dva sata duže traje. Čini se da malo brže radi ali možda je samo placebo.

IvanC ned 21.11.2021 13:08

Imam pitanje za iskusne korisnike smartphone (Redmi Note 9).

 

Trenutno
Jedna SIM1 kartica, instaliran Viber i Whatsapp.
U aplikaciji 'kontakti' nalazi se 5 tel. brojeva
Viber i Whatsapp imaju pristup svim kontaktima u "kontakti" aplikaciji (dakle oni vide tih 5 brojeva).

 

Postoji li mogućnost da se doda još jedna SIM kartica (sa starog kklasičnog telefona) koja na sebi sadrži druge telefonske brojeve (10-tak brojeva) ali tako da Viber i Whatsapp nemaju pristup tim brojevima koji se nalaze na SIM2.

Tako da možeš nazvati tih 20 brojeva ili primiti SMS poruku od njih kada izabereš SIM2 ali da oni nemaju nikakvih poveznica sa Viber i Whatsapp.

 

Jednostavno, potrebno je zabraniti Viberu i Whatsapp da pristupaju i da vide telefonske brojeve na SIM2.

Cilj je zabraniti komunikaciju preko SIM2 putem Vibera i Whatsapp
Ima li tko iskustva da da upute kako to postaviti ili neki link?

midzan21 čet 23.12.2021 11:20
Dud kaže...

Upravo ažurirao svoj RN9pro na 12.5.6.0.RJZEUXM idem sad gledat kaj ima novo i kak se ponaša. Btw jel zna netko na kojoj stranici mogu vidjet sve novosti u buildu?

 Novmber 2021 Security Patch je to, plus možda neki sitni fix jer je prebačeno na Enhanced release seriju 12.5 MIUI-a. Prije 2 dana odradio update, ne vidim velike promjene niti neka extra poboljšanja, možda se Insta loada malo brže, al to sam jedino vidio od optimizacija.

IvanC sub 25.12.2021 15:59

Kako na brzom kontrolnom centru obavijesti vratiti prikaz 'uporabe podataka' u prvobitno stanje?

Prije se prikazivalo:

npr:
Danas: 115,0KB  Ovaj mjesec: 300MB

a sada se prikazuje
Danas: 115,0KB  ;Preostalo: 1015KB

Dakle, treba biti kao pod prvim primjerom. "Ovaj mjesec" (primjer na slici obilježen brojem 1)

Uz to pojavljuje se zelena ikona Sigurnosti. Kako ju ukloniti iz prikazivanja. (na slici obilježeno brojem 2)

Probao sam u postavkama uporabe podataka isključiti "Upraba podataka" ali i dalje nema promjene.

Dud sub 25.12.2021 17:16
midzan21 kaže...
Dud kaže...

Upravo ažurirao svoj RN9pro na 12.5.6.0.RJZEUXM idem sad gledat kaj ima novo i kak se ponaša. Btw jel zna netko na kojoj stranici mogu vidjet sve novosti u buildu?

 Novmber 2021 Security Patch je to, plus možda neki sitni fix jer je prebačeno na Enhanced release seriju 12.5 MIUI-a. Prije 2 dana odradio update, ne vidim velike promjene niti neka extra poboljšanja, možda se Insta loada malo brže, al to sam jedino vidio od optimizacija.

 Meni je čak nešto malo trzalo ono animacije i to, ali nakon još jednog restarta opet je ok sve. Jedino što vidim da mi je omogućeno korištenje rom-a kao dodatak ramu iako mi ne treba jer imam 6gb rama. Ali uključio sam tako da ako treba može uzeti još 2gb memorije. Idete u postavke---dodatne postavke---proširenje memorije. Zasad ne vidim ništa drugo novo.

IvanC sub 25.12.2021 17:57
IvanC kaže...

Uz to pojavljuje se zelena ikona Sigurnosti. Kako ju ukloniti iz prikazivanja. (na slici obilježeno brojem 2)

 Uspio sam riješiti da se ne pojavljuje ikonica "sigurnost" u brzom izborniku. Ako me pitate kako, ne znam ni ja, jednostavno čačkanjem i isprobavanjem :)

Ali pod br. 1 na slici nikako ne uspijevam.

Dud ned 26.12.2021 11:03
IvanC kaže...
IvanC kaže...

Uz to pojavljuje se zelena ikona Sigurnosti. Kako ju ukloniti iz prikazivanja. (na slici obilježeno brojem 2)

 Uspio sam riješiti da se ne pojavljuje ikonica "sigurnost" u brzom izborniku. Ako me pitate kako, ne znam ni ja, jednostavno čačkanjem i isprobavanjem :)

Ali pod br. 1 na slici nikako ne uspijevam.

 Žao mi je kaj ti nemogu pomoći jer meni sve to izgleda drugačije, evo fotke kak meni izgleda. Mene zanima kako dobiti tamo gore gdje uključujem podatkovni promet da mi tamo piše potrošnja prometa, vidio sam da neki to imaju. Doduše na RN10 ili Mi11. Pa ako netko zna nek piše.