Xiaomi

Mi Hrvatska/Mi Croatia

MasterG pon 9.5.2022 13:18
TomekK kaže...

Ne valja??

 nije radi toga....zvuk je puno kvalitetniji i puniji nego preko TV-a.

jednostavno sam išao u renovaciju stana pa sam piknuo monitor zvučnike koji su mi sad spojeni.

 

ako je netko zainteresiran neka se javi, dam povoljno samo da mi prašinu ne skuplja.

mzopg uto 6.9.2022 22:50
Netherwind kaže...

Evo slika

Npr, upišem pizzera, on izbaciva prijedloge, upišem ministarstvo on baca brojeve....Koji će mi k to, kako ugasiti?

Search contacts & places pa desno imaš tri točkice, stisni to i onda settings, pa na nearby places i to ugasi. Javi je li pomoglo. Možeš i samo ugasiti "Location permission" za nearby places pa ti isto neće više nuditi te rezultate.

mzopg čet 8.9.2022 18:08
Netherwind kaže...
To je to, hvala. A vidiš na prvu nisi vjerovao :)

 Nisam, priznajem.  U biti mislio sam da si možda stavio nekakav custom ROM ili app koji je to omogućio.

 

Što je najbolje i meni je to uključeno, ali je location ugašen pa mi nije radilo.

jocommb pon 26.9.2022 21:17

Ako uzmem mobitel preko Trading shenzen i sam flasham eu firmwire da njima nedajem tih 20-30 eura jer bi narucio i zeni i sebi skupa pa je duplo... Da li bi radili ote nadogradnje,pbz i te aplikacije od banke?
Radi se o Mi 11 Pro i Mi 11 Ultra... Kolko sam vidio imaju iste FW....

mzopg pon 26.9.2022 23:19
jocommb kaže...
Ako uzmem mobitel preko Trading shenzen i sam flasham eu firmwire da njima nedajem tih 20-30 eura jer bi narucio i zeni i sebi skupa pa je duplo... Da li bi radili ote nadogradnje,pbz i te aplikacije od banke?
Radi se o Mi 11 Pro i Mi 11 Ultra... Kolko sam vidio imaju iste FW....

Koliko vidim napisali su:

 

CHINA Firmware = Saftynet Passed + OTA Updates + Widevine Level 1

XIAOMI.EU  Firmware (unlocked) = Saftynet Passed + OTA Updates + Widevine Level 1

GLOBAL Firmware (unlocked) = Saftynet Failed + OTA Updates + Widevine Level 1 ! NO GOOGLE PAY

 

Znači trebalo bi sve raditi bez problema.

 

EDIT: vidim da si stavio bankarske app, to sad ovisi, neke rade provjeru je li bootloader zaključan ili nije. Kod EU fw će ti biti otključan. Najbolje je pitati kolege forumaše, ima ih dosta koji koriste otključani mob i app od neke banke.

jocommb pon 26.9.2022 23:56

Mogu ja odmah odabrati da je EU FW ali nezelim im dati 25 eura po mobitelu ako to ja mogu sam staviti isto kao i oni...
Global FW je najjefitniji za uzeti zato i bi narucio s njim i sam flashao EU Zato i pitam jel to sto mi oni stave je u biti isto kao da ga i ja otkljucam i stavim EU FW.... Nije 50 eura malo da im dam, a sam napravim za pol sata to...

Nocio uto 27.9.2022 06:54

Ima nekoliko faktora koji igraju ulogu za flesanje  EU roma. Prvo trebaš imat otključana bootloader, ako nemaš dozvolu za otključavanje moraš čekati cca 7 dana čini mi se, ako imaš sreće i manje. Ako si informaticki potkovan i ako si to ikada radio moci ces odraditi bez problema jer vjerojatno na XDA ima guide za flesanje. Meni na MI 9T pro na EU romu je radilo sve bez problema što se tiče bankarskih aplikacija. Sam koristim PBZ i nemam problema s njim

mzopg uto 27.9.2022 14:13
jocommb kaže...
Mogu ja odmah odabrati da je EU FW ali nezelim im dati 25 eura po mobitelu ako to ja mogu sam staviti isto kao i oni...
Global FW je najjefitniji za uzeti zato i bi narucio s njim i sam flashao EU Zato i pitam jel to sto mi oni stave je u biti isto kao da ga i ja otkljucam i stavim EU FW.... Nije 50 eura malo da im dam, a sam napravim za pol sata to...

Koliko je meni poznato sve što oni naprave možeš jednako tako i ti sam napraviti.

 

Nocio kaže...

Ima nekoliko faktora koji igraju ulogu za flesanje  EU roma. Prvo trebaš imat otključana bootloader, ako nemaš dozvolu za otključavanje moraš čekati cca 7 dana čini mi se, ako imaš sreće i manje. Ako si informaticki potkovan i ako si to ikada radio moci ces odraditi bez problema jer vjerojatno na XDA ima guide za flesanje. Meni na MI 9T pro na EU romu je radilo sve bez problema što se tiče bankarskih aplikacija. Sam koristim PBZ i nemam problema s njim

Sve stoji, s tim da ako uzme opciju sa globalnim romom onda će oni otključati bootloader, tako da tu neće imati čekanje dok prođe onaj rok za otključavanje.

 

Mislim da trgovina ima napravljene tutoriale kako sve ovo odraditi.

jocommb uto 27.9.2022 15:32
Nocio kaže...

Ima nekoliko faktora koji igraju ulogu za flesanje  EU roma. Prvo trebaš imat otključana bootloader, ako nemaš dozvolu za otključavanje moraš čekati cca 7 dana čini mi se, ako imaš sreće i manje. Ako si informaticki potkovan i ako si to ikada radio moci ces odraditi bez problema jer vjerojatno na XDA ima guide za flesanje. Meni na MI 9T pro na EU romu je radilo sve bez problema što se tiče bankarskih aplikacija. Sam koristim PBZ i nemam problema s njim

 Ma prije sam imao Samsunge i u svaki je isao custom rom vrlo brzo zbog bloatwera... tako da sam upoznat sa flashanjem i svim tim... u zadnje vrijeme nisam dirao samo zbog banke, gpay i paypal... inace bi i sad to radio vrlo rado

mzopg kaže...
jocommb kaže...
Mogu ja odmah odabrati da je EU FW ali nezelim im dati 25 eura po mobitelu ako to ja mogu sam staviti isto kao i oni...
Global FW je najjefitniji za uzeti zato i bi narucio s njim i sam flashao EU Zato i pitam jel to sto mi oni stave je u biti isto kao da ga i ja otkljucam i stavim EU FW.... Nije 50 eura malo da im dam, a sam napravim za pol sata to...

Koliko je meni poznato sve što oni naprave možeš jednako tako i ti sam napraviti.

 

Nocio kaže...

Ima nekoliko faktora koji igraju ulogu za flesanje  EU roma. Prvo trebaš imat otključana bootloader, ako nemaš dozvolu za otključavanje moraš čekati cca 7 dana čini mi se, ako imaš sreće i manje. Ako si informaticki potkovan i ako si to ikada radio moci ces odraditi bez problema jer vjerojatno na XDA ima guide za flesanje. Meni na MI 9T pro na EU romu je radilo sve bez problema što se tiče bankarskih aplikacija. Sam koristim PBZ i nemam problema s njim

Sve stoji, s tim da ako uzme opciju sa globalnim romom onda će oni otključati bootloader, tako da tu neće imati čekanje dok prođe onaj rok za otključavanje.

 

Mislim da trgovina ima napravljene tutoriale kako sve ovo odraditi.

 ma ima tutorijala... i uopce nije tesko... ubacivanje twrp preko cmd-a u par naredbi i flashanje iz twrp-a...

vise me zanimalo kako rade nase bank i te safety net apps.....

 

Ali sad je gotovo Mi 11 Pro i Mi 11 Ultra naruceni... neki praznici sad imaju tamo ali do kraja 10 mjeseca ih ocekujem

 

jocommb sri 28.9.2022 15:21

Da... Ispadne 615 na kraju... Shipping i Paypal fee ima 20-ak eura sto se nespominje prije...
Gledao sam uzet 12/256 verziju al je ona 650 eura, malo veci fee na nju... Al reko necu... 8 je jos dosta... Cekam napokon imat vrhinsku kameru najvise ionako...

jocommb uto 4.10.2022 23:00

Evo Mi 11 Pro narucen 29.9. i dosao danas.... u pakiranju kemijska, prijelaz za punjac koji je us... i to mi je jedini nedostatak... sto nemaju bas eu plug punjac ali eto sto je tu je...

Nikakva carina ni nista...

jocommb sub 12.11.2022 15:32

Stigao i Mi 11 Ultra... Narucen dan poslje ovog Pro da nebi skupa dosli, nekako sam se bojao zbog carine... On je stigao malo poslje Pro-a i odmah mi je bilo nesto cudno jer nije imao poklon punjac i poderana je bila folija... Gledam malo bolje i nevjerujem da sam dobio bolji mobitel nego sam narucio, stigao 12/256 GB verzija a ja uzeo 8/256... Pri pregledu ona naljepnica iza nije bila na mobitelu nego na foliji, na dnu sam sitnu ogrebotinu vidio i onda pogledam poklopac straznji i kao da vidim unutar mobitela, vrag mi nije dao mira i papir sam uzeo i probao zagurati u rub i usao je pola centa bar... Znaci reparirani, polovni mobitel stigao i vec sam poludio bio ono 650 eura ode kad se budem natezao s kinezima.... Javim se u mailom i objasnim sta je... Javi mi se lik cudnog imena Chang 🤣... Inace je on valjda u podruznici u Njemackoj... Trazio je da poslikam mobitel prvo, sutradan poslao papire za povrat... Tu sam popizdio na nase kurirske sluzbe, dhl ima osiguranje do 2500 kn, a ostali po 1000 i nesta, a HP vjv nista... Znaci to za vanjske posiljke vrijedi... Na kraju sam poslao HP-om 70 kn je bilo, proslo je sve ok hvala bogu i stigao u Njemacku... Chang ga je pregledao i odmah odobrio slanje novog... Novi dosao nakon tjedan dana i sad je sve super....
Narucio sam orginal Ch/En verziju. Nisam htjeo dat 50 eura za oba mobitela da dobijem EU rom...
Sam sam otkljucao bootloader i instalirao EU rom na Pro prvo jer je prvi dosao, na Ultru jos nemogu jer moram cekat onih tjedan dana za otkljucavanje bootloadera....
PBZ bankarstvo radi, GPay radi... Tako da prolazi i one sigurnosne provjere...
Tako da svaka cast za Trading Shenzen i Changa...

Gemmy sub 12.11.2022 17:14

ja isto gledam tu ultru za uzet, ali me strah takve pizdarije kao sta se tebi desilo

 

radije uzmem s amazona nes slicno, i u slucaju reklamacije ide puno lakse

 

al ta ultra za 600ak eura je super deal

 

ako se nes pokvari dali u ovlastenom hr servisu popravljaju taj mob, posto ih nema u prodaji kod nas?

jocommb sub 12.11.2022 23:11

Evo sta da ti kazem... Desio se moj najgori strah al eto sve super ispalo... A za garanciju neznam, provjerit cu... Poslat cu mail Changu... I jos imas mogucnost uzet osiguranje na 2 ili 3 godine cak za 50 eura cak i od razbijanja, vode,... Sve... Ali na kraju krajeva snimis otvaranje i imas uvijek PayPal zastitu... I to je to...

Marko :D ned 9.7.2023 20:02

Ne dolazi. Tako je meni rečeno. Jedini način da ga kupiš je preko Amazona ili nekog webshopa koji uvozi izvana, ali kod nas ga u prodaji gotovo sigurno nećeš pronaći. Mi Store uvozi samo mali broj uređaja, zato je ponuda Xiaomi mobitela kod nas i tako siromašna.

Marko :D ned 9.7.2023 20:05

Ovlašteni Xiaomijev distributer za Hrvatsku ga neće uvozit. Isto kao što ni Poco X4 GT nikada nisu uveli. Poco X5 Pro su uveli, ali u samo najmanjoj varijanti (6/128), a ako ga oni ne uvezu, nitko ga u Hrvatskoj neće imati u prodaji budući da su oni jedini ovlašteni distributer Xiaomi proizvoda i svi dobavljaju preko njih.

 

Nabava.net kaže da ga možeš kupit samo najvećoj varijanti u Protisu za 486,90€.