Xiaomi

Mi Hrvatska/Mi Croatia

Cromaki uto 18.5.2021 11:26

Potrebno je podijeliti smart home kroz aplikaciju sa drugim ukućanima, no uvjet je da i oni imaju Mi Account. I onda s kime si podijelio smart home ili samo određene uređaje oni ih mogu paliti/gasiti.

T700 uto 18.5.2021 11:51
Cromaki kaže...

Potrebno je podijeliti smart home kroz aplikaciju sa drugim ukućanima, no uvjet je da i oni imaju Mi Account. I onda s kime si podijelio smart home ili samo određene uređaje oni ih mogu paliti/gasiti.

 kako to podjeliti ? 

Postoji recimo lampa i prekidać koji samo ja želim paliti 

 

a postoje prekidaći i lampe koje želim dijeliti sa drugima jer se ne radi o mojoj sobi već o prostorijama i mjesta vani koje svi doma koriste. 

Ne želim dijeliti svoj korisnićki račun sa drugima. 

 

Cromaki uto 18.5.2021 11:56
T700 kaže...

 kako to podjeliti ? 

Postoji recimo lampa i prekidać koji samo ja želim paliti 

 

a postoje prekidaći i lampe koje želim dijeliti sa drugima jer se ne radi o mojoj sobi već o prostorijama i mjesta vani koje svi doma koriste. 

Ne želim dijeliti svoj korisnićki račun sa drugima. 

 

 Jednostavno postoji opcija u Mi Home aplikaciji za podijeliti, sam biraš želiš li cijeli smart home ili pojedine uređaje.

 

Bitno je samo da tvoji ukućani imaju svoj Mi korisnički račun, i onda ti njima daš pristup uređajima, znači ne daješ ti njima svoj račun nego samo uređaje da mogu palit/gasit.

T700 uto 18.5.2021 12:12
Cromaki kaže...

 Jednostavno postoji opcija u Mi Home aplikaciji za podijeliti, sam biraš želiš li cijeli smart home ili pojedine uređaje.

 

Bitno je samo da tvoji ukućani imaju svoj Mi korisnički račun, i onda ti njima daš pristup uređajima, znači ne daješ ti njima svoj račun nego samo uređaje da mogu palit/gasit.

 hvala

možes li mi još reći. 

 

Dali oni to mogu koristiti dok ja nisam doma ? Da ne mora moj smartphone biti posrednik da bi to radilo ? 

 

 

CyberDemonVZ uto 18.5.2021 12:34
T700 kaže...
Cromaki kaže...

 Jednostavno postoji opcija u Mi Home aplikaciji za podijeliti, sam biraš želiš li cijeli smart home ili pojedine uređaje.

 

Bitno je samo da tvoji ukućani imaju svoj Mi korisnički račun, i onda ti njima daš pristup uređajima, znači ne daješ ti njima svoj račun nego samo uređaje da mogu palit/gasit.

 hvala

možes li mi još reći. 

 

Dali oni to mogu koristiti dok ja nisam doma ? Da ne mora moj smartphone biti posrednik da bi to radilo ? 

 

 

 Da, uredno radi 

Imaju iste ovlasti kao i tvoj mobitel.

T700 pet 21.5.2021 15:28

hvala testirao sam svoju lampu Xiaomi Bedside lamp2.

 

Nju sam upario sa Yeelight aplikacijom jer mi Xiaomijeva nije radila. a osim toga, Yeelightova ima puno više opcija i unapred programiranih programa. 

Sa njom sam podjelio lampu na drugi mobitel (stari mobitel koji koristi samo wifi bez sim kartice) i super fukcionira :) 

 

 

Testirao sam kreirati programirano paljenje, (to fukcionira samo sa glavnim mobitelom) a na mobitelu kome sam podjelio pristup on nema mogučnost podešavanja programiranog paljenja, tj ne postoji opcija Schnedules. 

 

 

I testirao programirano paljenje, primjerice za 5 minuta, i ugasio oba mobitela i lampa se upalila. Znači da lampa ima svoj sat u sebi ?  Ja sam mislio da lampa ima samo wifi prekidać i da je obavezno da mob bude upaljen da bi radilo programirano paljenje. 

 

 

T700 pet 21.5.2021 15:32

Usput naručio sam prekidać za paljenje svijetla. Mislim zidni ugradbeni prekidać za svijetla Xiaomi Aqara zigbee. 

 

Postoje dvije verzije

 

Sa neutralnom žicom i ona bez te žice. Dakle prekidać koji ima 1 tipku. sa neutralnom žicom ima ukupno 3 žice. 

Nisam bio siguran što je ta neutralna žica. Prva pomisao je bila da je to uzemljenje. Raspitao sam se više, i otkrio da je Neutralna NULA. ona je potrebna zbog elektronike u prekidaću i mnoge kuće to nemaju, barem stare kuće. 

 

A onaj koji nema neutralnu žicu, zapravo ima u sebi neki konderzator koji glumi nulu. Da iskreno kažem, neznam detalje, to je rekao jedan od električara kojeg sam pitao za detalje.  Nadam se da će stići za 3 tjedna taj prekidać da mogu testirati :) 

 

 

T700 ned 23.5.2021 18:07
Cromaki kaže...

P

Još mi nije stigao prekidać za svijetlo ali asam isao u xiaomi home aplikaciju i kliknuo na aqara switch i tamo mi piše da nemam aqara hub da bi koristio prekidać ? Dali je doista to potrebno ? Ja sam mislio da se može direktno povezati. 

Da i to naručim ako je potrebno, ili nešto zeza aplikacija ? 

 

 

 

 

mata94 ned 30.5.2021 15:43

Pozdrav ekipa, kupujem earbuds slušalice do max 20 USD s Aliexpressa. Nisam zahtjevan korisnik i za te novce ću biti zadovoljan. Trebaju mi za malo povremenog slušanja muzike i pokoji video-poziv (svakih dan-dva) pa je noise reduction/cancelling dobrodošao.

 

U najužem krugu su mi Mi True Wireless Earbuds Basic 2 (Redmi AirDots 2) i Xiaomijev Haylou GT1.

 

Bio bih zahvalan ako biste mogli dati neku preporuku jer vidim da par ljudi ima Earbuds Basic 2 (čak i s problemima da jedna od slušalica ne radi pa ne znam koliko je to rašireni problem).

Ne znam ima li nekih značajnijih razlika između Haylou GT1, GT1 Plus i GT1 Pro zbog kojih bi vrijedilo dati par dolara više pa je svaki savjet dobrodošao.

 

Glavna dvojba je između običnih GT1 i Earbuds Basic 2 slušalica.

 

- Mi TWS Earbuds Basic 2 - 15.99 USD

- Haylou GT1 - 17.50 USD

- Haylou GT1 Plus - 21 USD

- Haylou GT1 Pro - 21 USD



 

 

Widowmaker pon 31.5.2021 07:06

Te GT1 nisam koristio, ove Mi koristim već duže vrijeme iako meni u 99% vremena služe za slušanje podcasta i audio knjiga dok nešto radim, najčešće imam samo jednu od slušalica u uhu. Vrlo rijetko slušam nešto drugo.

Čisto su solidne za taj novac, a ne vjerujem da je nekakva prevelika razlika među modelima iz tog cjenovnog razreda. Pogleedaj malo recenzije na YouTube.

 

Ovdje ti je doslovno koliko para toliko muzike, ne možeš očekivati nešto vrhunsko, ali što se mene tiče kvalitet je iznad očekivanja za taj novac...

Ag008 sub 5.6.2021 23:03

Kupljen prije manje od godinu dana Mi 9 Lite u Mi Shopu (Bijelić), ima još jamstvo.
U zadnje vrijeme touch ne radi, pogotovo u gornjem dijelu ekrana.Zaključam i otključam ekran, koju minutu bolje radi i opet isto.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JenXwSenySM

Skinuto kaljeno staklo, bez futrole, vraćen na tvorničke postavke 2x, isto.


Kako ovo riješavaju, stavljaju novi ekran, novi uređaj ili kako?
Je tko njima nedavno davao na servis i koliko se čeka?

Mujo05 ned 27.6.2021 23:14

Pozdrav, je li itko imao problema s nemogućnošću prijave na Google račun u zadnje vrijeme? Imao sam situaciju da mi se prije 10 dana mobitel po updateu restartirao sam nekoliko puta i nakon toga nije prihvaćao prijavu.

Sve drugo funkcionira ok osim ovih servisa. Ne ruši mi se na tvorničke postavke ako baš ne moram jer dobar dio meni bitnih aplikacija ne može backupirati podatke.

Mobitel je Redmi Note 8T a trenutni stabilni MIUI 12.0.3.

Unaprijed hvala na svakoj pomoći.

Ivan(4) pet 2.7.2021 11:33
Mujo05 kaže...

Pozdrav, je li itko imao problema s nemogućnošću prijave na Google račun u zadnje vrijeme? Imao sam situaciju da mi se prije 10 dana mobitel po updateu restartirao sam nekoliko puta i nakon toga nije prihvaćao prijavu.

Sve drugo funkcionira ok osim ovih servisa. Ne ruši mi se na tvorničke postavke ako baš ne moram jer dobar dio meni bitnih aplikacija ne može backupirati podatke.

Mobitel je Redmi Note 8T a trenutni stabilni MIUI 12.0.3.

Unaprijed hvala na svakoj pomoći.

 Google je imao neki loš update, ne znam kakva je sad situacija.

Cromaki pon 19.7.2021 10:33

Iskreno, svaki robot ti podjednako usisava. Najveća razlika je u sustavu navigacije, obični mop ima samo kameru dok Pro model ima lasere. Što znači da se manje zabija, bolje prepoznaje objekte.

Isprobao sam oba modela, i oboje su super za održavanje stana (kod mene cca 80 kvadrata), s time da su kod mene sve parketi, osim kuhinje gdje su pločice. Jednom tjednom uzmemo ručni usisivač i prođemo sve kuteve gdje robot ne može.

 

 

mind_challenge pon 19.7.2021 15:01
Dex.amx kaže...

Jel ima netko Mi Robot Vacuum MOP, pro verziju? Kako usisava pod bez tepiha. Koje su mane?

 Imam ga je vec pol godine. Za sada mi sve radi ok, jedina mana mu je sto ga ponekad zafrkavaju prepreke. Imam povisen pod u jednoj prostoriji, pa se muci s penjanjem ponekad. Sluzbeno moze popeti se 20 mm, al kod mene su metalne lajsne pa ga muci grip kada su mu prasnjavi kotaci i onda proklizava i ne moze se popeti.

mind_challenge pon 19.7.2021 22:00
Dex.amx kaže...

Jel ima problema s curenjem vode iz spremnika za mop? Navodno im je to problem bio.

 Ja nisam jos do sada imao, iako me bio strah jer je pun internet tih problema. Nekoliko kolega koji su ga kupili nesto prije mene takoder nemaju taj problem.

CyberDemonVZ čet 5.8.2021 10:53

Pozdrav.

Pitanje za korisnike Xiaomi.EU roma. Novi sam korisnik tog roma, pa me zanima:

Kod pretraživanja dal postoji nova verzija normalno je da piše: Naj novija verzija, ili nema veze sa poslužiteljem?

 

I drugo, ima li jednostavna provjera trenutno najviše stable rom verzije?

Sad idem na xiaomi eu, pa na Stable, pa ima više verzija, pa idem na najveću, pa se otvori nova strana, pa treba pronaći točan model, pa opet ima više verzija, pa opet pogledam najveću...

Ono, doslovno me samo zanima brojke trenutno najviše stable verzije za Mi10.

Nocio sub 14.8.2021 19:37

Bok ekipa, trebam pomoc.

Naime uskoro imam priliku mjenjati mobitel i za oko mi je zapeo Mi 11i pa me zanima da li mi se trenutni uređaj koji je Xiaomi MI 9T Pro isplati mjenjati za Xiaomi MI 11i

 

Hvala na pomoći :D

speedy56 ned 15.8.2021 12:12

Nisam ti imao Mi 11i u rukama, ali sam malo proučavao situaciju po netu i po meni je taj telefon lagani promašaj.

Radi se o Pocu F3 s boljom kamerom i Snapom 888. Kućište im je isto - dakle kućište budget moba za 350eura.

Između Snapa 870 i 880 i nije neka razlika kaj se tiče performansi, ali po gsmareni vidim da je po pitanju baterije - F3 s manjom baterijom ima bolji endurance rating nego Mi 11i!

Tak da ispada da maltene svu razliku u cijeni daješ za tu kameru koja opet na kraju krajeva nije neki top topova - nema npr telefoto kameru...

 

Ja bih osobno za taj rang novaca već pokušao naći klasični Mi 11.

Slično koštaju, ali ipak dobiš premium mob (materijali, top ekran, bežično punjenje...).

I kamera je na Mi 11, iako ni on nema telefoto, ipak bolja nek na 11i.

 

Eto...moje neko razmišljanje, možda ti netko s malo više iskustva može reći neke drugačije.

Mi 11i bi bil top da su ubacili na njega kamere s Mi 10 Pro (slično kak su napravili s Mi Note 10).