Windows

Windows aktivacija u Njemačkoj

acmilan2 pet 4.11.2022 20:50

Pozdrav.

Koristit ću laptop u Njemačkoj pa me zanima kako je tamo što se tiče aktivacije windowsa/officea.

Treba li biti original windows ili se može tu kod nas windows registrirati s nekim keyem (oni s ebaya za 4-5€) ili neki drugi pošto bih htio, kao i svi drugi, izbjegnuti basnoslovne iznose kazni?

Pretpostavljam da isto tako bude i sa officeom.

 

Molim pomoć da si znam složiti laptop na vrijeme. Hvala!

pqweasdyxc pet 4.11.2022 23:10
acmilan2 kaže...

Pozdrav.

Koristit ću laptop u Njemačkoj pa me zanima kako je tamo što se tiče aktivacije windowsa/officea.

Treba li biti original windows ili se može tu kod nas windows registrirati s nekim keyem (oni s ebaya za 4-5€) ili neki drugi pošto bih htio, kao i svi drugi, izbjegnuti basnoslovne iznose kazni?

Pretpostavljam da isto tako bude i sa officeom.

 

Molim pomoć da si znam složiti laptop na vrijeme. Hvala!

 U njemaškoj nije problem ilegalni softver nego skidanje preko torrenta. Možeš imat piratski windows bez problema.

acmilan2 sub 5.11.2022 07:51

Pitam ovo sve za sad dok sam jos doma, sutra putujem gore.

Da li je ista stvar kupio ja key sa neke stranice kao sto su na allkeyshop pa ima i za manje od 2€ ili da kupim na nekim njemackim software shopovima gdje je po 10€ cca ili da sa aktivatorom aktiviram digitalnu licencu i samo koristim dalje? Samo da ne kupujem tako za privatne potrebe kao sto je malo pretrazivanja na chromeu, piskaranja nesto u wordu/excelu i kartanje bele na playtoyu original windows za 100€.

acmilan2 sub 5.11.2022 10:15
ukay1000 kaže...
I nemoj ici na one stranice di se filmovi gledaju "besplatno". Operater odmah upozorenje salje.

 Imam na disku sto sam poskidao, ovako necu gledat na internetu uopce, al hvala na upozorenju!

ihush sub 5.11.2022 10:47
acmilan2 kaže...
ukay1000 kaže...
I nemoj ici na one stranice di se filmovi gledaju "besplatno". Operater odmah upozorenje salje.

 Imam na disku sto sam poskidao, ovako necu gledat na internetu uopce, al hvala na upozorenju!

 -nije važno što imaš na disku (ili bilo kojem trajnom mediju, naprotiv, platio si dio poreza-zamp na medij i imaš to pravo..) nego na (ilegalnoj-nedozvoljenoj) distribuciji tj kad koristiš torrent za download tad si istovremeno i distributer a to je ono kažnjivo, ne down nego up-distribucija, tad si postao pirat-diler, ne korisnik-konzument (koji to pravo ima).

-snimljeno na disku može jedino poslužiti kao dokaz.. + kao s drogom, postoji količina za osobne potrebe (još iz doba cd-dvd-a) koja ovisno o državi (njemačka je savezna država) to definira 7-9 kopija... iznad=pirat itd.

-drugo kazneno djelo (po sili zakona, ne treba privatna tužba) je kršenje copyrighta, svaki hack-crack-modifikacija na bilo kojem dijelu softwarea (autorski zaštićen materijal, glazba-film-soft..) i tad nije kažnjivo downloadati npr windowse (jer to možeš legalno-legitimno s ms stranice, probaj..) nije ni korištenje, tj win radi bez aktivacije, kao što neki soft nudi trial, freeware itd.. nego ako takav soft krejkaš-modificiraš, zaobiđeš zaštitu tj to je hak-proboj, jednako kao provaliti vrata-bravu, kazneno djelo .. itd itd.

 

-sve što ti je dostupno je legitimno-legalno, jedino pri tome ne smiješ koristiti nedozvoljena sredstva za hack-crack jer su proboj, čitav internet smiješ downloadati ali ne smiješ redistribuirati osim kad si ovlašten distributer s ugovorom itd.

dado16 sub 5.11.2022 10:58
ihush kaže...
acmilan2 kaže...
ukay1000 kaže...
I nemoj ici na one stranice di se filmovi gledaju "besplatno". Operater odmah upozorenje salje.

 Imam na disku sto sam poskidao, ovako necu gledat na internetu uopce, al hvala na upozorenju!

 -nije važno što imaš na disku (ili bilo kojem trajnom mediju, naprotiv, platio si dio poreza-zamp na medij i imaš to pravo..) nego na (ilegalnoj-nedozvoljenoj) distribuciji tj kad koristiš torrent za download tad si istovremeno i distributer a to je ono kažnjivo, ne down nego up-distribucija, tad si postao pirat-diler, ne korisnik-konzument (koji to pravo ima).

-snimljeno na disku može jedino poslužiti kao dokaz.. + kao s drogom, postoji količina za osobne potrebe (još iz doba cd-dvd-a) koja ovisno o državi (njemačka je savezna država) to definira 7-9 kopija... iznad=pirat itd.

-drugo kazneno djelo (po sili zakona, ne treba privatna tužba) je kršenje copyrighta, svaki hack-crack-modifikacija na bilo kojem dijelu softwarea (autorski zaštićen materijal, glazba-film-soft..) i tad nije kažnjivo downloadati npr windowse (jer to možeš legalno-legitimno s ms stranice, probaj..) nije ni korištenje, tj win radi bez aktivacije, kao što neki soft nudi trial, freeware itd.. nego ako takav soft krejkaš-modificiraš, zaobiđeš zaštitu tj to je hak-proboj, jednako kao provaliti vrata-bravu, kazneno djelo .. itd itd.

 

-sve što ti je dostupno je legitimno-legalno, jedino pri tome ne smiješ koristiti nedozvoljena sredstva za hack-crack jer su proboj, čitav internet smiješ downloadati ali ne smiješ redistribuirati osim kad si ovlašten distributer s ugovorom itd.

 Joj tvoji nepotrebni dugacki postovi...sve mu je vec napisano u kratkim recenicama prije 

acmilan2 sub 5.11.2022 11:08

Dobro, znaci:

windows je skinut original s MS stranice, aktiviran je activatorom za digitalne licence.

Office 2019 je ovako skinut i instaliran sa partisa, aktiviran sa KMS-om.

 

Sve ostalo imam free programe skinute s interneta, a na eksternom disku imam vise manje sve od torrenta, znaci ako instaliram igru s diska ili pogledam film s diska je isto kao da mi je to i na disku laptopa.

 

Dokle god ne skidam torrente ili ne uploadam nesto po tim stranicama, bit ce dobro, barem sam ja tako skuzio. Najbolje ih je ne otvarati uopce.

ukay1000 sub 5.11.2022 11:41

Bum ti probal pojednostaviti.
Sva kaj imas na kompu nist ne brini.
Problem je ako pocnes koristiti torrente.
To ti operater vidi i odmah prijavljuje. Jer operater vidi u njemackoj skoro sve.
Vide i nasi u hrv i svi na svijetu, ali nasi ne reagiraju jer mi nemamo tak lude zakone a imamo i ZAMP (procitaj si malo kaj je zamp).

E sad i v njemackoj se da platiti VPN pa operateri nebudu vidli kaj delas. Ali kosta. Necu te jos time zamarati ali za svaki problem postoji solucija.

acmilan2 sub 5.11.2022 12:04

Mene je samo brinulo to da KMS i slicni aktivatori se spajaju na internet ili nesto pa onda se preko toga moze uci u trag, ili mozda ako se office programi sami updateaju prilikom paljenja ili windows update kad se napravi i to.

Znaci, niti tada nema problema?

 

ihush sub 5.11.2022 13:56
dado16 kaže...
ihush kaže...
acmilan2 kaže...
ukay1000 kaže...
I nemoj ici na one stranice di se filmovi gledaju "besplatno". Operater odmah upozorenje salje.

 Imam na disku sto sam poskidao, ovako necu gledat na internetu uopce, al hvala na upozorenju!

 -nije važno što imaš na disku (ili bilo kojem trajnom mediju, naprotiv, platio si dio poreza-zamp na medij i imaš to pravo..) nego na (ilegalnoj-nedozvoljenoj) distribuciji tj kad koristiš torrent za download tad si istovremeno i distributer a to je ono kažnjivo, ne down nego up-distribucija, tad si postao pirat-diler, ne korisnik-konzument (koji to pravo ima).

-snimljeno na disku može jedino poslužiti kao dokaz.. + kao s drogom, postoji količina za osobne potrebe (još iz doba cd-dvd-a) koja ovisno o državi (njemačka je savezna država) to definira 7-9 kopija... iznad=pirat itd.

-drugo kazneno djelo (po sili zakona, ne treba privatna tužba) je kršenje copyrighta, svaki hack-crack-modifikacija na bilo kojem dijelu softwarea (autorski zaštićen materijal, glazba-film-soft..) i tad nije kažnjivo downloadati npr windowse (jer to možeš legalno-legitimno s ms stranice, probaj..) nije ni korištenje, tj win radi bez aktivacije, kao što neki soft nudi trial, freeware itd.. nego ako takav soft krejkaš-modificiraš, zaobiđeš zaštitu tj to je hak-proboj, jednako kao provaliti vrata-bravu, kazneno djelo .. itd itd.

 

-sve što ti je dostupno je legitimno-legalno, jedino pri tome ne smiješ koristiti nedozvoljena sredstva za hack-crack jer su proboj, čitav internet smiješ downloadati ali ne smiješ redistribuirati osim kad si ovlašten distributer s ugovorom itd.

 Joj tvoji nepotrebni dugacki postovi...sve mu je vec napisano u kratkim recenicama prije 

 -imaš problem? prijavi.. ili čemu služi ovaj tvoj post?

-nije mu napisano, pa i ako je.. problem je u čemu?

 

ukay1000 kaže...
Bum ti probal pojednostaviti.
Sva kaj imas na kompu nist ne brini.
Problem je ako pocnes koristiti torrente.
To ti operater vidi i odmah prijavljuje. Jer operater vidi u njemackoj skoro sve.
Vide i nasi u hrv i svi na svijetu, ali nasi ne reagiraju jer mi nemamo tak lude zakone a imamo i ZAMP (procitaj si malo kaj je zamp).

E sad i v njemackoj se da platiti VPN pa operateri nebudu vidli kaj delas. Ali kosta. Necu te jos time zamarati ali za svaki problem postoji solucija.

 -ne rade to operateri, to rade 'neovisne agencije', koje ulaze u torrent-seedere i vide, prijave, tek tad je to stvar zakona, dok operater po nalogu-zahtijevu tad daje potrebne podatke ... kraće, ne radi to operater, kad dođe do njega tad je već 'gotovo' dok prijavu-tužbu traži agencija, predstavnik itd.. i njima se plaća 600-900€ 'kazne' tj državi-sudu, tj kao za sve ako se ne žališ imaš 'popust' a ako se žališ tad uz sve plaćaš i sudske troškove i puni iznos bez popusta jer ne možeš biti 'nevin'.. .. no s tim operater nema ništa, osim što je operater-linija i onaj tko tad po nalogu daje potrebne osobne podatke (bez tog GDPR)..

 

acmilan2 kaže...

Mene je samo brinulo to da KMS i slicni aktivatori se spajaju na internet ili nesto pa onda se preko toga moze uci u trag, ili mozda ako se office programi sami updateaju prilikom paljenja ili windows update kad se napravi i to.

Znaci, niti tada nema problema?

 

 -svaki soft može bilo što raditi, kao malware-virus.. no to tad nema veze s time gdje se nalaziš, radi isto tj kako ti radi tu tako radi u dojču-japanu-marsu.. i svugdje je jednako kažnjivo, no kažnjava se u dojču i za sad samo za 'torrente' tj distribuciju koja ide već rutinski-brzo, odnosno jedino ako dokažeš da nisi ti počinitelj, no vlasnik linije je odgovoran za sve što se time počini kao za auto-psa-djecu.. odgovornost, tj morao bi dokazati da ne netko treći bez tvoje dozvole-znanja koristio tvoju liniju, npr wlan-haker-susjed.. a do tad si ti kriv, + realno nemaš kako to dokazati jer nemaš odgovarajuće znanje, logove-dokaze ili prihvatljive dokaze na sudu.. odgovornost je uvjek, krivnja za počinjenje djela i odgovornost (vlasništva) su slične ali različite stvari itd.

 

+ btw, nije uputno imati takva pitanja-teme o 'aktivaciji' .. jer i bug ima neke standarde (mada istovremeno tolerira torrent-seeder temu, koja postoji upravo zato da se eliminiraju upadi 'tajnih agenata-špijuna' iz dojč-scenarija kao način pribavljanja potrebnih podataka-ip i dokaza ...).