Windows

Windows 10 - problemi

zelenapaprika sub 13.6.2020 22:54
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-information/status-windows-10-2004

 

Ovo su samo neki od bugova i to su oni koje je Microsoft potvrdio; ima ih još. Najnovije ažuriranje KB4557957 također kvari printere

Kod mene je instalacija 2004 prošla bez ikakvih problema i sve radi super, čak mi ni ovo zadnje ažuriranje nije pokvarilo printer. 

 Tu (gornju) adresu sam pročitao. Recimo, nemam problema s ovim: "Error when attempting to open any Microsoft Office application", a svakodnevno radim s barem tri aplikacije Officea.

 

Nakon što sam ponovno prijavio printer u Windowse, sve radi kao podmazano.

 

 

marsovac zemaljski pon 15.6.2020 21:37

Na verziji 1909 imam problema sa automatskim paljenjem sticky keys-a iako sam ih ugasio više puta, ali svaki put kad se resetira komp ono se opet upali. Također tu i tamo mi prestane tražilica raditi pa moram u task manageru gasit searchUI.exe da dođe k sebi.

Bio sam napravio update na 2004 ali tamo sam imao BSOD, tako da niti jedna verzija mi nije stabilna.

 

Najradije bi napravio clean install (iako mi se ne da radi svih programa), ali možda problemi ostanu.

fight uto 7.7.2020 11:00

balalni problem s windows 10 pro,noviji 2004,i stariji veerziju prije njih sam instalirao jedno milijun puta.

na moju jednu staru kantu ,iz 2009g.  radi se o intelu Qad curu i5 750. grafa r9 270x,memorija 8gb,ssd 250gb.i kada instaliram windowse,sve radi normalno,i od jednom se pojavi plavi deskop s restartom i dole s bar kodom nekim, i ja restartam ,pokrenem i samo sto počmem s radom odmah s zamrzne,i uključi plavi displej,s opet njihovim nekim problemom restartom,koji nikako da se pokrene,opet restartam prisilno i opet isto,s svim verzijama,mi se isto događa, ali problem je sto sam i prije imao windows 7 i 10,nisam imao problema.prvo sam imao hdd,i to se događalo,onda sam ugradio ssd,i novo napajanje koje sam imao i opet ista stvar,znali netko u čemu je problem.i dali je imao tko od vas takvih problema lp😆

ihush uto 7.7.2020 11:36
fight kaže...

..

na moju jednu staru kantu ,iz 2009g. ..

 -čudiš se? Čudno bi bilo da vječno radi, zar ne? :)

ili, da, sve radi, do sad, tj do trena kad ne radi ili počnu kvarovi, to je starenje-entropija-determinizam.. osnovni fizikalni zakoni prirode protiv kojih ne možeš.

-odnosno, pošto si mijenjao winver na novo, milsiš da je u tome stvar.. moguće, jer ms gasi kompatibilnost, uvodi nekompatibilnost u x86 platformu, ali ovo nije takav opis, tj tad ne bi mogao clean install i sl.

-možeš tražiti konkretan uzrok, npr cpu, ram.. testirati, možda je problem malware (izvor softwarea), možda driver (nekompatibilnost koju ms uvodi, tj podiže aero-requirementse itd, uefi-firmware verzija pa ovisi u kojem modu je bios itd.). Sad je problem često vga-gpu (generacija) najlakše vidljivo u taskmanageru (imaš ili ne gpu).. tj wddm 1.0-1.2-2.0.. tj novi aero je podigao s dx90c na dx11.. mada su 'isti win' i nazivaju se win10. Bilo bi razumljivije da ih nazovemo win11-12..itd. tj winver i driver verzija moraju biti kompatibilni.

-drivere proizvodi proizvođač HWa, neko vrijeme supporta recimo 5-10g.. i tad nema novijeg a win10 svakih pola godine je novi os, novi requirements, novi driver tj kad ms odluči, sad možda vga, sutra možda audio itd..

 

-''smiješno'' tj posljednji driver koji se može pronaći za većinu je upravo driver koji je uključen u win-install-bazu, dok se npr kao granica postavlja intel-hd400/gt1/gt2, radeon4000, nv4xx itd. i ako nađeđ posljednji driver (nvidia-radeon, legacy) ugl je starija ili ista ver + problem installacije tj obično mora samo driver, jer installer ne prepozna winver (logično). Ti driveri su certificirani, ali možda treba novi certifikat pa ih svaki update možda zamjeni + tad se instalira u reboot-F7 modu koji dozvoljava install necertificiranog drivera, a proizvođač neće danas raditi novi-isti (ništa nije mijenjano) driver za hw star deset godina jer se certifikacija plaća msu + sam posao dok rade za nove serije.. tj tu wintel koristi oeme za svoj cilj, tj time eliminira mogućnost da na novom računalu instaliraš stariji win kao xp-w7, često isključivo imaš win10-x64 drivere (ne za 32bit) itd.. a neki hw koji radi možda moraš baciti i kupiti novo pa je to uzajamni interes, dok eu komisija to ne kazni ili netko ne prijavi-tuži, no nema tko tužiti jer nije npr linux onemogućen.

 

-alternitiva, instaliraš linux ili hackintoša.. ili win7, no win je problem, staro=mrtvo i često nemaš izbor osim w10-novo-update.

funny games uto 7.7.2020 12:00

Evo mali osvrt na najnoviji Win 10 update 2004...

 

Naime, vidio sam dosta prijava poteškoća uslijed nanovijeg ažuriranje od strane Microsoft-a i mogu sa sigurnošću utvrditi da mi je popravilo dosta toga.

Prethodni update mi je prouročio probleme sa desnim klikom(skraćenice vezane za desktop - display setting, personalize itd.),problem sa administratorskim pravima i problemi prilikom ekstraktiranja zip datoteka.

Iako mi nije najnoviji update predložen putem win update-a,napravio sam ga putem alata windows update assistant i sada radi sve savršeno.Prilikom update ima sam problema sa određenim driverima radi kojih je odbijao napraviti update te sam ih pogasio i naknadno uključio.

Jedina mana mi je što ne mogu više oc monitor na 75hz kako sam mogao sa prethodnim updateom već mi radi na 66hz.

Virty uto 7.7.2020 16:52
Posmatrač kaže...

Izgleda da sam ja sretan koliko sam tezak kad mi na 2 lapa i desktopu sve nadogradnje prodju glatko i nikad nikakvih problema....

Također, nadogradnju obavio na više PC-a, nigdje problema.

Dud sri 8.7.2020 08:36
Virty kaže...
Posmatrač kaže...

Izgleda da sam ja sretan koliko sam tezak kad mi na 2 lapa i desktopu sve nadogradnje prodju glatko i nikad nikakvih problema....

Također, nadogradnju obavio na više PC-a, nigdje problema.

 Pridružujem se ekipi bez problema, zasad niti jedan updejt mi nije stvarao probleme pa ni ovaj.

fight sri 8.7.2020 11:03

sve 5,ali gle prije mjesec dana sam sastavio jednu vrlo staru konfiguraciju ploča stara ajme nisam je koristio sad se ne sjecam jer je sce ili esc uglavnom tako nešto am 2 ili 3 sad se ne sjećam nisam ju u to vrijeme platio ni 200kn,ddr3 memorija,procesor amd ahtlon IIx3 neki 400 i nešto, grafa stara gtx 250, mislim i instalirao na njega windows 10 pro 64 bit,2004 verzija..prihvatilo bez problema radi za pet ,malo sporije,ali mislim da je to zbog rama, ddr3 nisu bili neki jaki u brzini ,cak su i različiti,pa  mislim zbog toga je sporo i zbog hdd,ali radi savršeno.prodao za 800kn.A recimo moj intel i5 750 koja je bila prva serija tek izišla,i gemerska,imao je 2 osa,win7,win 10. radio bez problema s istom konfiguracijom, i sad da bih me zezao taj plavi displej svakih par sekundi rada.Pa jer moguće i od svih ovdje samo si ti odgovorio.sineku sam isto sastavio komp isto stara pila poput mog samo je amd phenom II X4 955 grafa je nvidia 1050ti s win10,pro i 8gb ddr3, radi kao novi strojček ryzen.

fight sub 11.7.2020 12:19

poz evo samo da se javim.nakon mog postavljena pitanja, u vezi windows 10,koje  nisam nikako mogao da instliram na svoje stro računalo.jer mi se stalno palili obavjest greška restartanje i plavi destop.pa negdje sam čitao da do toga dolazi zbog napajanja,ali nebitno dobio sam odgovor,nakon svih verzija windows 10 od1909 do 2004 novijih imao sam taj problem,ali nisam se dao pa sam se uhvatio posla,mislio sam da je hdd u pitanju ssd ,napajanje,pa sam lijepo rastavio cijelo staro računalo i na svu sreću imao sam jedno novo napajanje ,pa sam lijepo njega ugradio ,promjenio nove sata kablove,i očistio,procesor i izmjeni novu paštu.ukljucio komp namjestio boot u biosu, i počeo instalaciju vindows,i uspio vjerovali ili ne,radi mi brže od novog amd ryzena.pa ako netko ima problema kao što sam ja slobodno napravite korake kao ja i to je to lp😉👍

Valentin17 sub 11.7.2020 14:25
fight kaže...

Drago mi je da si riješio, e sada ti si tu dosta stvari promjenio, osobito tu mislim na nove SATA DATA kabele, ne mora nužno biti problem napajanja.

Inače jedan savjet, ako imaš problem, nikada nemoj mijenjati više stvari odjednom, jer ako i riješiš problem, nećeš znati koja promjena točno je bila riješenje,

zato mijenjaš jednu po jednu stvar dok ne pronađeš riješenje i zadnje kaj si promjenio prije nego je problem riješen je riješenje, jednostavno.

Sada da sam ja ti (a nisam) ja bih baš probao vratiti natrag sve osim čišćenja i promjene termalne paste (to ne možeš baš vratiti), obrisati OS i probati ispočetka

instalirati jer samo tako budeš otkrio što uzrokuje problem i siguran sam naučio iz toga puno, tako postaješ dobar u bilo čemu, konstantno učeći i isprobavajući.

Isto tako vidim u tvom prvom postu na ovoj stranici da navodiš da si ugradio novo napajanje i problem je ostao i dalje, a i prema mom iskustvu napajanje

teško da uzrokuje plavi ekran, prije je to RAM memorija, pregrijavanje, loši driveri ili instalacija, loše podešavanje ili nekompatibilnost novoga OS sa starim dijelovima,

isto tako navodiš da je plavi ekran prikazao opis greške, to najbitnije si trebao zapisati i ovdje navesti pa bi sada vjerojatno znali o čemu se je radilo, ali siguran

sam da nije problem bio do napajanja.

dasan sub 11.7.2020 14:55

Tamo u temi bsod sam pisao kako pc izbaciva često bsod pa sam testirao ram i disk i ispalo je da je neispravnan ram pa sam kupio drugi jači od 8gb DDR3 1600mhz..sad se ne pojavljuje bsod ali se svako malo smrzava nanovo sam instalirao win ali neku crack varijanta pa nez na nije to toga

Marko :D sub 11.7.2020 15:03
dasan kaže...

Tamo u temi bsod sam pisao kako pc izbaciva često bsod pa sam testirao ram i disk i ispalo je da je neispravnan ram pa sam kupio drugi jači od 8gb DDR3 1600mhz..sad se ne pojavljuje bsod ali se svako malo smrzava nanovo sam instalirao win ali neku crack varijanta pa nez na nije to toga

Da nisi usput instalirao neki Windows 10 Ultimate XtremeBoost Performance Awesome Edition? Ako jesi, do toga je, kao i do spomenutog cracka.

 

Ovdje ti je link, pokreni i napravi normalan bootabilni USB legalne verzije Windowsa 10. Instaliraj, pa se uputi na eBay i kupi ključ za 20-ak kuna ili lijepo zamoli Friday i pitaj ga ima li jedan ključ viška. Inače, Windows 10 možeš koristiti bez ključa; jedina limitacija je što ne možeš promijeniti temu i slično, ali sve ostalo radi.

CyberDemonVZ sub 11.7.2020 15:32
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

Kolega vidim više ni aktivan na forumu, nadam se da mu se ništa nije dogodilo.

 Sve je u redu s njim, bez brige :).

Nisam ni znao da ga već tak dugo nema na forumu... Valjda ova situacija, pa se mjenjanju dnevne rutine...

Marko :D sub 11.7.2020 15:41
CyberDemonVZ kaže...
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

Kolega vidim više ni aktivan na forumu, nadam se da mu se ništa nije dogodilo.

 Sve je u redu s njim, bez brige :).

Nisam ni znao da ga već tak dugo nema na forumu... Valjda ova situacija, pa se mjenjanju dnevne rutine...

Ni ja nisam skužio da ga nema tak dugo na forumu.

fight sub 11.7.2020 16:46
Valentin17 kaže...
fight kaže...

Drago mi je da si riješio, e sada ti si tu dosta stvari promjenio, osobito tu mislim na nove SATA DATA kabele, ne mora nužno biti problem napajanja.

Inače jedan savjet, ako imaš problem, nikada nemoj mijenjati više stvari odjednom, jer ako i riješiš problem, nećeš znati koja promjena točno je bila riješenje,

zato mijenjaš jednu po jednu stvar dok ne pronađeš riješenje i zadnje kaj si promjenio prije nego je problem riješen je riješenje, jednostavno.

Sada da sam ja ti (a nisam) ja bih baš probao vratiti natrag sve osim čišćenja i promjene termalne paste (to ne možeš baš vratiti), obrisati OS i probati ispočetka

instalirati jer samo tako budeš otkrio što uzrokuje problem i siguran sam naučio iz toga puno, tako postaješ dobar u bilo čemu, konstantno učeći i isprobavajući.

Isto tako vidim u tvom prvom postu na ovoj stranici da navodiš da si ugradio novo napajanje i problem je ostao i dalje, a i prema mom iskustvu napajanje

teško da uzrokuje plavi ekran, prije je to RAM memorija, pregrijavanje, loši driveri ili instalacija, loše podešavanje ili nekompatibilnost novoga OS sa starim dijelovima,

isto tako navodiš da je plavi ekran prikazao opis greške, to najbitnije si trebao zapisati i ovdje navesti pa bi sada vjerojatno znali o čemu se je radilo, ali siguran

sam da nije problem bio do napajanja.

 da promjenio sam dosta stvari ,ali koje sam imao u rezervi,znači sata cabal za ssd,hdd.i napajanje, zamjena termalne paste.što znači da je bilo do rama ili nečeg drugog,nebum ni sada radio.

ali sam čitao u časopisu,pcchip da se na računalu kada zaplavi destop,pojavi tekst s greškom i malim ispod onim kodbar, dobiješ neke upute tipa restart,ili popravi,da to izaziva napajanje.ali bitno je da sam sad poravio i da radi.a to bum isprobati,

dr prilikom, kada budem imao vremena.no ali evo šaljem poruku koju sam usliko na destop ujedno i prevedeno.pa pogledajte.

Valentin17 sub 11.7.2020 19:25
fight kaže...

 da promjenio sam dosta stvari ,ali koje sam imao u rezervi,znači sata cabal za ssd,hdd.i napajanje, zamjena termalne paste.što znači da je bilo do rama ili nečeg drugog,nebum ni sada radio.

Kako znaš da nije bilo da SATA kabela? Kako znaš da nije bio problem do pregrijavanja? Skini i instaliraj BLUE SCREEN VIEW pa da vidimo kaj kaže sami OS.

dasan sub 11.7.2020 20:25
Marko :D kaže...
dasan kaže...

Tamo u temi bsod sam pisao kako pc izbaciva često bsod pa sam testirao ram i disk i ispalo je da je neispravnan ram pa sam kupio drugi jači od 8gb DDR3 1600mhz..sad se ne pojavljuje bsod ali se svako malo smrzava nanovo sam instalirao win ali neku crack varijanta pa nez na nije to toga

Da nisi usput instalirao neki Windows 10 Ultimate XtremeBoost Performance Awesome Edition? Ako jesi, do toga je, kao i do spomenutog cracka.

 

Ovdje ti je link, pokreni i napravi normalan bootabilni USB legalne verzije Windowsa 10. Instaliraj, pa se uputi na eBay i kupi ključ za 20-ak kuna ili lijepo zamoli Friday i pitaj ga ima li jedan ključ viška. Inače, Windows 10 možeš koristiti bez ključa; jedina limitacija je što ne možeš promijeniti temu i slično, ali sve ostalo radi.

 

Hvala evo sve radi ko sat.....sad ako neko od forumasa ima kljuc kupicu nije problem ili da me uputi na ebay...mada temu ionako ne mjenjam od ove vec postavljene tako ako je to jedina mana :D :D

hahhaajaads ned 12.7.2020 15:45

Danas reko idem napravit update windowsa, sve prodje 5, udjem u igru i nakon cca 20ak minuta BSOD. "Page fault in nonpaged area", napravio sfc/scannow i vidim da je nasao neke koruptirane podatke i popravio ih, i evo nakon par sati sve 5 i bsoda vise nema. Mislim da mi je ovo zadnji update windowsa u sljedecih bar pola godine 

bongy pet 17.7.2020 00:54

Pozz

Imam 1 problem. Uzeo m.2 evo 970 ubacio unutra, ajd  da snimim win.10 na njega. Izmedu ostalog imam jos 2 ssd unutra na 1 wind.na 2 igre. 

 

E sad napravim na usb boot frend mi kaze da u biosu moram iskljuciti legacy odem iskljucim to stavim da se boota sa uefi usb neca da ga boota stalno pocetni ekran i restarta stalno pc. Stavim drugi boot pise usb s kojeg butam nece ni to dobijem neka slova da reatartiram pc. 

 

Nemam pojma vise sta napravit tu. Vratim sve na normalni boot digne ga sa ssd bez problema 

 

U biosu mi vidi m.2 a kad udem u wind.uopce ga nema

hahhaajaads pet 17.7.2020 12:41
Marko :D kaže...
Zato pustiš Windows da se sam nadogradi kad za to dođe vrijeme i izbjegneš takve probleme...

 Iskreno ne kuzim ovu logiku. Ako pustim da sam napravi update, nece bit problema a ako ostavim win update off i nakon nekog vremena radim update onda ce bit problema ? Takvih stvari nije bilo na win 7...

bongy pet 17.7.2020 13:06

Uspio sam nekako instalirat. U biosu mi je bio lagasy mode pa sam prebacio na uefi only. Boot usb sto sam snimio preko onog rufas ili kako se vec zove nije htjeo pomreniti nikako. Onda sam na sd sd karticu snimio preko tvog linka i pokrenio mi je instalaciju kad sam booto kao usb sd karticu ali nije htjeo bootat instalaciju preko uefi sd kartice.

 

Uglavnom nema goreg od novog win.i jeb.sa instaliranjem svega ponovo