Windows

Win10 digitalna licenca

Old Iggy pon 13.6.2022 11:58
ihush kaže...

-a kakve to veze ima ako ja jedem sladoled od čokolade? .. tj pitaš jedno dok drugo staviš u korelaciju.. ako je x+y zašto bi z bio.. postoji poveznica-korelacija, jer sve to je zajedno stvar zakona, autorskih-vlasničkih prava no nije isto, odvojeno, ne miješati. + post iznad bi trebao objasniti sve i link na post u kojem upravo to konkretno ispravljam.. genuine-legitimno. Ne miješam ja, marko, nego ti.. :)

Marko?

Ne postoji korelacija. Aktivacija licence nema nikakve veze s njenom nabavom, načinom upotrebe i slično.

ihush pon 13.6.2022 12:02
ihush kaže...
Old Iggy kaže...
Marko :D kaže...

Svaka licenca je genuine ako prolazi Microsoftov aktivacijski sustav. Change my mind...

Nije. MS sustav nema blagog pojma na koji način se došlo do licence, kupio je ja u trgovini, na nekom siteu ili ukrao u firmi, korisniku, svejedno.

Sama aktivacija (iliti, vjerodostojnost licence) ne znači da se do nje došlo legitimnim načinom.

 -nije napisao legitimnim načinom, nego genuine.. sitna ali pravno bitna razlika ili semantika, no s pravom ne možemo biti neprecizni.. :)

točno je oboje, no nisu iste riječi-stvari, sama valjanost-validnost licence i način-izvor pribavljanja..

 opet.. (post iznad..) pa eto kopija s prethodne stranice.. vidi točno-doslovno što piše. Marko kaže genuine, original-validno, ne legalno-legitimno što ti kažeš.. tj to su dvije odvojene stvari.

 

edit, usporedi sad moju početnu rečenicu (boldano u citatu) .. i svoju s ove stranice, sad su sukladne.

tvoja sad: Aktivacija licence nema nikakve veze s njenom nabavom, načinom upotrebe i slično.

-upravo suprotno si navodio u prošlim postovima tj pogrešno izjednačavao ili insinuirao da netko tvrdi jedno odnosno drugo..

Old Iggy pon 13.6.2022 14:19
ihush kaže...

 opet.. (post iznad..) pa eto kopija s prethodne stranice.. vidi točno-doslovno što piše. Marko kaže genuine, original-validno, ne legalno-legitimno što ti kažeš.. tj to su dvije odvojene stvari.

Jbt tebi stvarno sve treba crtati. Pa o tome i pišem cijelo vrijeme.

To što prolazi aktivaciju (iliti, genuine je) ne znači i da je legalna.

ihush pon 13.6.2022 17:10
Old Iggy kaže...
ihush kaže...

 opet.. (post iznad..) pa eto kopija s prethodne stranice.. vidi točno-doslovno što piše. Marko kaže genuine, original-validno, ne legalno-legitimno što ti kažeš.. tj to su dvije odvojene stvari.

Jbt tebi stvarno sve treba crtati. Pa o tome i pišem cijelo vrijeme.

To što prolazi aktivaciju (iliti, genuine je) ne znači i da je legalna.

 -marko u postu ne kaže da je legalno-legitimno (izvor), nego da je geniune-original, validna-aktvina licenca, radi.. sasvim nešto drugo što pravno po eula-i ne mora biti važeća, no što se tiče ms-a, radi identična situacija ako koristiš mso-home na poslu-komercijali, licenca ne važi ali je key aktivan-radi i prolazi aktivaciju, kod jedinog tko je relevantan a to je ms .. a za ostalo treba prijava-tužba.

-ja dodajem u ostalim postovima da korisnik-kupac ni nema nikakav instrument provjere legitimnosti izvora online kupnje pa ni u fizičkoj trgovini s razlikom da fizička trgovina koja posluje na području jurisdikcije hr ili eu može biti provjerena itd.. tj prijavljena nadležnima koji to mogu provjeriti-potvrditi.. kupac ne može baš ništa, no dok mu key radi ne mora ni brinuti previše o tome što piše u nekoj eula-i, tj kućni nije poslovni..

Marko :D uto 14.6.2022 07:59

Preporučujem da ponovno pročitaš moj prethodnu poruku. Ono što ti tvrdiš je da licenca nije legalna jer nije nabavljena iz službenog izvora, odnosno, od prodavača kojem je Microsoft dao dozvolu za prodaju licenci.

 

Idemo redom; ja kao kupac nemam nikakvog načina provjere ima li trgovac pravo prodavati licence za Windowse, da li se radi o originalnoj licenci ili već negdje prethodno korištenoj (preprodaja). I jedna i druga licenca će bez ikakvih problema proći aktivaciju što bi značilo da je licenca valjana.

 

Ja sam svoju licencu platio. 50 kn ili manje? Nema veze, ja sam je kupio na legalan način, legalan u mojoj državi i u EU.

Pa čak i ako sam otišao na plac i kupio ga od kumice. Kumica ima pravo prodati svoju licencu ako je više ne želi koristiti. Isto kao što i ti imaš pravo prodati svoj mobitel na Njuškalu.

 

Niti sam ja krivo što napravio, niti je kumica krivo nešto napravila; sve je u skladu sa zakonom. Microsoft se ne slaže? Nemaju se oni što tu slagati-ne slagati, na njima je da poštuju zakon jer je zakon iznad njih, a na pravila firme iznad zakona.

 

Ali što ako je kumica ukrala licencu s drugog štanda i prodala je meni? Nije do mene jer ja sam svoju licencu pošteno platio. Čovjek je na drugom štandu je trebao paziti gdje se nalazi njegova licenca i čuvati ju (to ti također sve piše u famoznoj EULA-i) za gubitak licence nije odgovoran Microsoft niti itko drugi nego ti sam. Isto kao što ni Netflix nije odgovoran ako ti nekome daš svoj račun i taj netko promijeni lozinku prisvoji si račun. Licenca je privatna stvar isto kao i tvoje lozinke od tvojih online računa. Ono što je privatno mora biti i dobro pohranjeno.

 

ALI dokle god licenca prolazi (za mene jedini način provjere) ugrađen alat za aktivaciju Windowsa, licenca je za mene i legalna i valjana.

 

I već sam napisao, prije par godina kupio sam Chromecast u jednoj našoj trgovini. Na kutiji su bili logotipovi raznih britanskih streaming usluga koje nisu dostupne kod nas (BBC iPlayer, ITV Hub, All 4...), a sam strujni adapter bio je za britansko tržište. Prema onome što ti cijelo vrijeme pišeš, ja sam u prekršaju jer sam kupio nešto što nije namijenjeno za naše tržište, budući da Google svoje proizvode službeno ne prodaje neg ih trgovine uvoze iz neslužbenih kanala. Možda su baš ti Chromecasti bili ukradeni iz UK, prošvercani u RH i prodani lokalnim trgovinama po jeftinijim cijenama. Ja ne znam gdje su ih i kako nabavili, ono što znam je da uređaj radi bez problema i da sam ga ja pošteno platio. Ja vidim samo legalnu stranu ovdje, što se događalo s Chromecastom (ili licencom za Windows) prije moje kupovine, kako je dospio/jela na policu trgovine mene ne interesira.

Zaporožac uto 14.6.2022 08:10

kupio proje četiri godine, promijenio tri računala, četiri reinstala, svaki put preko MS accounta , Outlook prolazi provjeru i pamti moj key.

 

moj kumašin je za probu lažno prijavio Microsoftu tzv ukradeno računalo s ključem koji je kupio za 70 kn, dobio od MS novi key, nisu tražili nikakav račun, stari key pobrisan od MS...

 

probao je install na drugom računalu s tim navodno ukradenim kojega je prijavio, i NE prolazi MS autentifikaciju..

 

ima li on sad legalan ključ, jer ga je dobio od MS direktno ? 

Posmatrač uto 14.6.2022 08:33
Marko :D kaže...

Preporučujem da ponovno pročitaš moj prethodnu poruku. Ono što ti tvrdiš je da licenca nije legalna jer nije nabavljena iz službenog izvora, odnosno, od prodavača kojem je Microsoft dao dozvolu za prodaju licenci.

 

Idemo redom; ja kao kupac nemam nikakvog načina provjere ima li trgovac pravo prodavati licence za Windowse, da li se radi o originalnoj licenci ili već negdje prethodno korištenoj (preprodaja). I jedna i druga licenca će bez ikakvih problema proći aktivaciju što bi značilo da je licenca valjana.

 

Ja sam svoju licencu platio. 50 kn ili manje? Nema veze, ja sam je kupio na legalan način, legalan u mojoj državi i u EU.

Pa čak i ako sam otišao na plac i kupio ga od kumice. Kumica ima pravo prodati svoju licencu ako je više ne želi koristiti. Isto kao što i ti imaš pravo prodati svoj mobitel na Njuškalu.

 

Niti sam ja krivo što napravio, niti je kumica krivo nešto napravila; sve je u skladu sa zakonom. Microsoft se ne slaže? Nemaju se oni što tu slagati-ne slagati, na njima je da poštuju zakon jer je zakon iznad njih, a na pravila firme iznad zakona.

 

Ali što ako je kumica ukrala licencu s drugog štanda i prodala je meni? Nije do mene jer ja sam svoju licencu pošteno platio. Čovjek je na drugom štandu je trebao paziti gdje se nalazi njegova licenca i čuvati ju (to ti također sve piše u famoznoj EULA-i) za gubitak licence nije odgovoran Microsoft niti itko drugi nego ti sam. Isto kao što ni Netflix nije odgovoran ako ti nekome daš svoj račun i taj netko promijeni lozinku prisvoji si račun. Licenca je privatna stvar isto kao i tvoje lozinke od tvojih online računa. Ono što je privatno mora biti i dobro pohranjeno.

 

ALI dokle god licenca prolazi (za mene jedini način provjere) ugrađen alat za aktivaciju Windowsa, licenca je za mene i legalna i valjana.

 

I već sam napisao, prije par godina kupio sam Chromecast u jednoj našoj trgovini. Na kutiji su bili logotipovi raznih britanskih streaming usluga koje nisu dostupne kod nas (BBC iPlayer, ITV Hub, All 4...), a sam strujni adapter bio je za britansko tržište. Prema onome što ti cijelo vrijeme pišeš, ja sam u prekršaju jer sam kupio nešto što nije namijenjeno za naše tržište, budući da Google svoje proizvode službeno ne prodaje neg ih trgovine uvoze iz neslužbenih kanala. Možda su baš ti Chromecasti bili ukradeni iz UK, prošvercani u RH i prodani lokalnim trgovinama po jeftinijim cijenama. Ja ne znam gdje su ih i kako nabavili, ono što znam je da uređaj radi bez problema i da sam ga ja pošteno platio. Ja vidim samo legalnu stranu ovdje, što se događalo s Chromecastom (ili licencom za Windows) prije moje kupovine, kako je dospio/jela na policu trgovine mene ne interesira.

 Ne pricate o istoj vrsti legalnosti. Ovo sto ti pricas je legalnost prema MSu a Iggy prica o legalnosti prema poreskoj upravi i inspekciji....Svi krekovi su "legalni" prema MSu ali nisu prema drzavnim organima. Treba ti racun......

Sto se tice chromecasta ako ga kupujes kao privatno lice nece ti niko traziti racun osim ako je ukraden a ako ga kupujes na firmu moras imati racun. 

Old Iggy uto 14.6.2022 09:04
Posmatrač kaže...

 Ne pricate o istoj vrsti legalnosti. Ovo sto ti pricas je legalnost prema MSu a Iggy prica o legalnosti prema poreskoj upravi i inspekciji....

Čak i ne. Problem legalnosti prem MS-u nema veze sa statusom aktivacije.

Ja ti mogu dati svoju privatnu licencu, ti je strpaš na službeni laptop, ona prođe aktivaciju... No ti službeno nisi legalan, iako je aktivacija prošla.

Ja sam licencu nabavio po posebnim uvjetima, s posebnom cijenom itd., ona je namijenjena samo za moje privatno računalo.

Hoće li MS aktivirati HR službe da provjere? 99,99% sam siguran da ne, osim ako ti ne ulete u firmu pa počnu kopati u detalje.

ihush uto 14.6.2022 09:22
Posmatrač kaže...
.. Treba ti racun......

..

 -ne, ne treba ti, kupac-potrošač, izlaskom iz trgovine može baciti račun i nikad nikome ne treba ništa dokazivati, prejudicira se nevinost kao i pravo konzumacije svega dostupnog.. kućni-mali korisnik nije firma (i to navodim u postovima).. firma mora imati sve u knjigama, godinama, to ekšli nema veze s licencama ili legitimnim izvorima o čemu se priča nego čisto porezna stvar između države i firme itd.

 

-jedini koji je relevantan prosuđivati o valjanosti keya (time i licence) je microsoft.

-država, eu, nije microsoft, ms nije država... i ms mora poštivati zakone, nije iznad nego ispod i povremeno plati kaznu kao i ostale kompanije kad se razbahate.

 

-dio gdje marko govori o kupnji od kumice s placa, o kupnji ukradenog (ali original), o robi koja nije za naše hr-eu tržište i sl.. to je stvar države, ne ms-a i kupca-potrošača, kao što to recimo adobe ne prodaje cc pakete za istočnu eu nego za zapadnu, no možeš kao građanin eu otići u trst, klagenfurt, paris.. kupiti u trgovini bilo što i to je to, legalno-legitimno, možeš jednako i online jer je pravno izjednačeno i pazi, imaš i račun, trag, bankovnu karticu, čak kad kupiš key od kineza za 3$.. tj ako misliš da je račun kriterij (nije za legalnost licence, no klasično sve se može pomiješati u sarmu pa ispadne svašta..).

 

-licence, autroska prava, copyright.. su 'čudni zakoni'.. praktički globalni no istovremeno i prodjeljeni, regionalni, zone, čak ne po državama nego regijama.. i ms sa svakom državom može sklopiti drugačiji ugovor ili famoznu EULAu, što jednako navodim, kao primjer dojč+austrija (imaš gore bunkerov link na eula-e...) imaš zasebno kanadu, usa, dok je eu u tri emea zone, mi smo emea3.. ne vrijede ista pravila za hr i austriju, tj tako kaže eula (za oem), ali pošto smo mi sad eu, mogu otići u klagenfurt na plac.. legalno-legitimno, tj ne treba pogrešno zloupotrebljavati povik nelegalno-ilegalno i sl. .. kad se govori o zakonu mora se biti +100% precizan itd itd..

-istina, pokušaj da se na nivou eu izjednači pravo-praksa, 'digitalna jednakost'.. propalo-blokirano jer je audiovizualni lobby prejak, ostaje po starom (prava distribucije filmova i sl.) pa nema ni digitalne jednakosti mada je eu zakoni inače osiguravaju.. no kad se govori o eula-i, tad je ona ispod zakona, ne iznad.. i zato marko daje linkove na odluke eu sudova u tom pitanju itd itd..

-jel važno što kažem, ja-iggy-ti-marko? ili ms ili što kaže zakon sud? što kaže zakon-sud presudama? Tad svi mi, ms, moramo prilagoditi ponašanje sudu-tumačenju, ne obrnuto.. kao ništetni ugovori itd.

-da može ms bi odavno blokirao kupnju 'kineskih' keyeva.. no realno ms-u to nije ni važno.. radije će podijeliti besplatno win10 licence, tj još par godina i više licenca-key (kupnja, klasična do sad) neće biti način rada, free, ali ne đabe.. usluge-cloud. MS ekšli daje svima win10, nadogradnja s w7-8, bez keya, nema trial perioda-ograničenja.. win10 radi i bez key-aktivacije-validacije, možeš downloadati-instalirati bez keya.. to sve je pravo ms-a kao vlasnika, ne države-zakona no tad ni nema kršenja zakona koje recimo iggy vidi u ilegalnim izvorima..

 

+ jedna 'sitna' ali bitna razlika, promjena-tijek vremena, digitalizacija-evolucija.. prije je trgovac fizički prodavao i medij-nosioc tj software, koji je morao biti legalan-original.. sve što nije od ms-a s ugovorom je tad neovlaštena distribucija=piraterija=kazna.. sad trgovac više ne prodaje soft nego samo key.. a key nije soft i time nema distribucije-prekršaja tj sad svaki trgovac, kiosk-tiska, hrelić-jakuševac-plac.. može prodavati key i nije time postao pirat jer nema osnovnog uvjeta-djela, a porezni odnos i rad na crno nemaju veze s microsoftom, licencama nego je to odnos trgovca-porezne itd. itd..

 

edit: .. ili podsjetnik na promo-oglase za poneke divlje akcije keyeva-licenci na bugovim stranicama.

-svi 'znamo' da su to recimo sumnjivi izvori, legalnost-valjanost.. da nisu ovlašteni distributeri (ali dok ne dilaju soft ne moraju ni biti, tj promjena u povijesti dok je soft išao zajedno s keyom i sad samo key..).

-zna to i bug, može pretpostaviti.. no posluje s njima, pa hipotetski, ako posluje s piratima može biti sankcioniran, odnosno za naplatu oglasnog prostora je morao dobiti podatke firme-trgovine za račun time bug zna sve potrebne podatke i može ako želi provjeriti, može to porezna, može BSA.. ali ne može kupac-građanin. Svi možemo (i moramo) prijaviti ako primjetimo neko kršenje zakona, no kome-kako prijaviti online shop? Postoji li tajnoviti-famozni cyber odjel kojem se to prijavljuje, formalno da (izjave-rečenice nadležnih na to upućuju) no to je samo stvar na papiru, ne u konkretnim PU-stanicama, .. tj kao što ne možemo prijaviti recimo spam, hakiranje, virus, ne možemo ni sumnjive trgovce jer naprosto nema tog šaltera u PU ili portir ne zna u koju sobu treba poslati.. ''možda to radi mile, možda joža.. dođite ujutro..'' itd..

-zašto bug dozvoljava reklamiranje potencijalno piraterije? .. ima mogućnost više tj druga strana mora dati podatke za ispostavljanje računa.. (u svakom poslovnom odnosu može se od partnera tražiti neki dokaz, bon1-2 itd.) time ima nešto, kupac-korisnik nema baš ništa, nema ni oib-matični broj, nema čak ni državu-sjedište-adresu takvog shopa, ima samo reklamu na bugu koji kao svi mi 'zna' no pravno to nije dovoljno.. nije važno znati nego dokazati + činjenice + konkretno kršenje nekog zakona, ne mixati pirateriju kao što to viče BSA sa svime itd.. (peđa, to je vuk! to je vuk!...) .. nije isto 'znati' i zakon.

-što svi znamo? pa ako želimo možemo pitati MS-support, 0800300300.. možemo pitati tko je ovlašteni distributer softwarea, možemo pitati o valjanosti-validnosti keya, možemo pitati svašta a u slučaju bug-reklame nitko ne pita ništa, ni famozni BSA .. đentlmenski sporazum? Kad kupujemo auto, tražimo tehničku-prometnu, provjerimo podatke-šasiju i to se provjerava na teh.pregledu.. u slučaju da kupimo ukradeno vozilo, policija će ga oduzeti (i vratiti vlasniku).. a kupac tad mora reći 'nisam znao' (prevaren i sl.) ili je sukrivac + kazna.. i podsjetnik, neznanje nije opravdanje a ovo s autima znaju i čobani bez osnovne.. naprosto postoji rečenica u zakonu, ako si znao ili mogao znati, u slučaju auta si morao.. a u slučaju bug-oglasa jednako tako bug mora znati podatke pravne osobe s kojom posluje naprosto da bi napisao račun i naplatio uslugu, dok se od sadržaja-valjanosti ograđuju, ne stoje iza.. štoviše odmiču se.. no da to malo pritisne recimo bsa tad bi neka kazna ili barem mahanje prstom usljedilo..

-kupac, etika, zakon.. i pravno raspoložive mogućnosti-mehanizmi provjere-kontrole.. kad kupac ne može ništa, ne može provjeriti, tad pravno ni ne mora, nije obvezan (dok bug ipak je, jer je to poslovni odnos-ugovor-račun).

-ni jedan službeni (time i legalan-legitiman) izvor recimo win10 licnence neće dumpati cijene, neće ni sam ms mada može u ms-storeu, tj prodaje po recimo 800kn mada može ako želi za 100-200kn.. ne smije jer bi tad distributeri dreknuli za dumping cijene (s pravom) i tražili od ms-a naknadu-razliku tj kao u svakoj branši, kafići-ostalo.. svi u tome drže iste cijene cehovski dogovor. Tad je svaka cijena ispod te 'službene' ekšli-pirat, no pošto ne vidim da BSA reagira tad vjerojatno nemaju što za reagirati.. tj ako oni nemaju mogućnost, ne reagiraju, tad kupac s pravom može misiti da je to sve ok (mada svi znamo suprotno).. + nije više soft+key a tad nije distibucija i tad nema podvlačenja pod pirateriju-zakone.. tj ostaje samo porezni prekršaj, od čeg ms-bsa nema ništa a ni država-zakon to ne želi baš čačkati.. 'nitko ništa ne vidi, ne zna..' .. čak ni BSA. .. suprotan primjer su talijanske-španjolske racije za pirat-tv.. upravo jer druga strana (vlasnici-konkurencija) to traži od policije, ne zato jer to traži hollywood (ili microsoft-licenca).. stvar uređenog pravnog tržišta, jednakosti i plaćanje poreza..

MadCroat77 pon 29.8.2022 21:27

Pozdrav

 

Čitam sve ovo i ne vjerujem. Ovo je kvantna fizika,,,

Dakle,,, kupio sam PC i posebno su mi instalirani  windowsi 10 PRO.

Sada bi ih trebao licencirati tj. kupiti key da se makne onda dosadna poruka,

Gdje, kako, kome?

 

Stric_Jura pon 29.8.2022 21:38

samo uzmi s neke švapske stranice, jer njihov Federalni zakon veli da imaš pravo prodati i OEM licencu ako je ne koristiš...

 

dakle kupiš laptop s OEM Win 10 Pro a tebi treba Ubuntu Linux, makneš Win 10 i slobodno prodaš OEM licencu...

 

ako ti treba sve po Pe-eSu, ima stranica koje ti izdaju račun  po tvojoj želji tj. ako treba naslovljen na tvoj obrt ili firmu...

 

 

Zaporožac uto 30.8.2022 06:18
MadCroat77 kaže...

Pozdrav

 

Čitam sve ovo i ne vjerujem. Ovo je kvantna fizika,,,

Dakle,,, kupio sam PC i posebno su mi instalirani  windowsi 10 PRO.

Sada bi ih trebao licencirati tj. kupiti key da se makne onda dosadna poruka,

Gdje, kako, kome?

 

 kvantna fizika ?

je, ako čitaš postove moga dragoga brata ihush-a 

on nekada tako malo zakomplicira, a stari su jednostavne...

 

prvi klik, a ima i jeftinije https://www.cjs-cdkeys.com/products/Windows-11-Professional-CD-Key-%28Digital-Download%29.html?setCurrencyId=3

 

sve je LEGALNO, legalna firma ti je prodala jeftino key.

 

This product is a brand new, genuine CD Key / Serial for Microsoft Windows 11 Professional Edition.  We also offer a full legal download of the software via Microsoft.

 

nisam tu kupovao, ja sam za svoj sa slične stranice dobio i račun...

ako poreznoj, policiji smeta, neka se obrate prodavaču (tu mislim ako ti treba za poslovno računalo. ako je za kućno, nemaš ni 1% brige

 

Zaporožac uto 30.8.2022 06:49
Razer_Copperhead kaže...

Pozdrav... zanima me ako kupim licencu te trebam reinstalirati računalo mogu li istu ponovno koristiti ili kako to ide u tom slučaju? Ili recimo kupim novo računalo na kojem nema win?

OEM licenca zaključa hardver, i ne možeš je primjeniti na drukčije računalo, a retail windows licencu možeš upotrijebiti na različitim hardverima.

mada, ima primjera gdje je s ovim OEM licencama prošlo i na drugim različitim hardverajima.

 

ja sam izbacio OEM ovom čovjeku, a ima i retail po toj cijeni, samo treba pronjuškati po webu, a ja sad nemam vremena, tek poslijepodne, ako do tada ne nabaviš.

 

btw;

https://royalcdkeys.com/products/windows-11-pro-retail-cd-key

evo, nađoh "retail" još jeftinije 

 

imaš dolje i office za 8-9 € 

 

Razer_Copperhead sri 28.9.2022 20:02
Zaporožac kaže...
Razer_Copperhead kaže...

Pozdrav... zanima me ako kupim licencu te trebam reinstalirati računalo mogu li istu ponovno koristiti ili kako to ide u tom slučaju? Ili recimo kupim novo računalo na kojem nema win?

OEM licenca zaključa hardver, i ne možeš je primjeniti na drukčije računalo, a retail windows licencu možeš upotrijebiti na različitim hardverima.

mada, ima primjera gdje je s ovim OEM licencama prošlo i na drugim različitim hardverajima.

 

ja sam izbacio OEM ovom čovjeku, a ima i retail po toj cijeni, samo treba pronjuškati po webu, a ja sad nemam vremena, tek poslijepodne, ako do tada ne nabaviš.

 

btw;

https://royalcdkeys.com/products/windows-11-pro-retail-cd-key

evo, nađoh "retail" još jeftinije 

 

imaš dolje i office za 8-9 € 

 

Zanima me koja je razlika Microsoft Office 2021 Professional Plus Key Retail Global i Office 2021 Pro Plus Key BIND Retail Global licence?

Zaporožac čet 29.9.2022 06:04
Razer_Copperhead kaže...

Zanima me koja je razlika Microsoft Office 2021 Professional Plus Key Retail Global i Office 2021 Pro Plus Key BIND Retail Global licence?

 Znam što je BIND, ali razliku između ta dva ne znam..

 

Microsoft Office 2021 Professional Plus Bind “binding” means that the license key you purchase will be linked to a Microsoft account. So you can activate easly your Office using your Ms account. In case of formatting or changing your computer, you can always connect and activate your office on another one.

ihush čet 7.9.2023 15:35
scardobula kaže...

ima li netko iskustva sa kupovinom ključeva za win i office sa godeal24? reklamiraju se u BUG-u

 -naravno.. bug uzme novac (ne smrdi) dok se 'ogađuje' od sadržaja i ostalog.. pogodi zašto ili što bi bilo kad bi .. kad bi se pitalo npr ms-predstavnike?

.. a iduće pitanje je tko odlučuje dali je licenca važeća-valjana? (ms)

-dok firme moraju imati pravi račun-r1.. i kupuju s razlogom u domaćim trgovinama mada je skuplje.. običan kupac ne kupuje po tim cijenama osim izuzetak-poneki.. tj možeš preživjeti i bez licence, win radi a office pitanje koji trebaš i trebaš li ga baš.. komercijala-biz, koji dijelovi-appsi paketa jer office je malo širi pojam dok je većina juzera navikla imati sve-ultimatedišne i sl. đabe no 99% ne treba i ne upali ni pola appsa..

.. npr online googledocs-đabe za kućnog korisnika, radi..

 

ili ovako, ako kupuješ licencu i želiš biti siguran.. tad kupuješ iz sigurnog-provjerenog-atestiranog izvora (svaki drugi je u definiciji pirat tj isključivo s dozvolom vlasnika može biti legitimni izvor, distributer i sl. a za pirateriju-distribuciju tad takvi koriste 'trik' tj daju ti alat za dovnload s ms servera, jer da daju direktno bili bi kažnjeni za distribuciju, jer su u osnovi pirat, no polulegalno.. mutna zona, opet, isključivo ono odobreno od vlansika je legitimo, tj takva su autorska-copyright-zampovska prava-zakoni.. isključivo vlasnika se pita, dok porezna gleda poreze-knjige-račune.. ne zamp i zato se miješa kriterij, mutno-nejasno mada kad se želi zna se sve tj svi malo zažmirimo kad nam odgovara, .. kao i bug kad dobije novac reklame mada pri tome zna da recimo ent verzija ne može biti legalno prodavana kao retail jer naprosto se ta licenca ne prodaje u maloprodaji nego direktno-partneri.. bug to zna, mora znati.. no ćorav-gluh, novac.
alternativno, ne kupuješ licencu ako postoji šansa da je nevažeća jer to tad nema nikakvog smisla pa ni za 1€ .. tj legitimno možeš koristiti win bez licence-keya-aktivacije i time ne kršiš ni jedan zakon ili uvijet.. ali ako crackaš i sl tad kršiš + svjesno, npr kao kupiti ukraden auto, znaš i morao si znati, provjeriti.. licenca je dozvola, dozvola se ne kupuje ima se ili nema pri čemu isključivo dozvola vlasnika ili nadležne institucije vrijedi kao novac-osobna-vozačka itd.. a to je licenca, dozvola za korištenje pod određenim uvjetima, sve ostalo je kršenje .. i možda piraterija, mali korak od jednog do drugog..
scardobula čet 7.9.2023 16:40

nije za firmu. za nju moraš imati uredan r-1 račun, kao i za sve aplikacije koje imaš na računalima. čak i one koje su za kućne korisnike besplatne, u većini slučajeva inspekcija zajebava, odnosno, daje bar opomenu da pribaviš r-1

murkovic2506 uto 31.10.2023 09:57

pozdrav

Treba mi pomoc, ako ja sad kupim s godeal24 ili keysfan kako ide instalacija.. preko microsoftove stranice ili se moze skinuti bilo koji iso s npr torrenta i upisati taj kljuc? zanima me za office i za windows.
Hvala unaprijed

ihush uto 31.10.2023 13:44
murkovic2506 kaže...

pozdrav

Treba mi pomoc, ako ja sad kupim s godeal24 ili keysfan kako ide instalacija.. preko microsoftove stranice ili se moze skinuti bilo koji iso s npr torrenta i upisati taj kljuc? zanima me za office i za windows.
Hvala unaprijed

 -torrent=pirat (+key-crack..) tad ti kupnja keya nema nekog smisla, tj ako razmisliš imaš odgovor, ako nešto skidaš, skidaš čisto-origigi, bez malwarea i sl. i tad će raditi ok dok se key-licenca pribavlja neovisno o tome tj ili je pravi i radi ili fejk pa ne radi .. tj da nema 'razlike u cijeni' tad kupnja nekog takvog keya ne bi imala smisla-rizik.. tj da je cijena nevažna gdje bi kupio key? .. dok cijena recipročno odgovara riziku, tj odluči, ili ideš na pirat a tad je pitanje nepotrebno ili ideš na origigi i kupuješ pravi-origigi-valjani-važeći (i legitiman) key dok to u pravilu rade samo oni koji moraju kao firme-r1.. a kućni npr za win ne mora, radi i bez dok za office postoje alternative-free itd.. tj sve na kraju ovisi o tvojim potrebama-razlozima kupnje-korištenja, ili mora biti legalno ili ne, ili je za rad i potrebno ili nije npr office, kao jedan od skupljih paketa za juzere, tj kućni za prosječne kućne potrebe ne kupuje skuplji soft mada su svi navikli desetljećima unazad imati sve-pirat pa čisto iz tog razloga koriste mso umjesto alternative kao googledocsa-free za kućne, radi.