tandara pet 29.10.2010 14:45
razer1911 kaže...

Pozdrav evo drugi tjedan u petak polazem voznju,pa me interesiraju iskustva vaša koji ste polagali,kolko ste puta pali na cemu ste pogresili i tako?

To ti ovisi o sreći,ako hak-u trebaju pare nećeš proć,ma kako ti vozio.Oni ti napišu grešku i onda se možeš hebat

Hrvojestr pet 29.10.2010 14:59

Evo moje iskustvo..

 

Odma da napomenem položio sam prije tri i pol mjeseca ali iz DRUGO PUTA ( pitate se zašto?? )

 

To je bar jednostavno!!!

 

Svi ste čuli za pilot projekt zar ne??

 

Ako niste to vam je polaganje na autu koje nema obilježje auto škole nego je civilni auto i u autu ste samo sa ispitivačem(bez instruktora)

 

 I tako ja prvi put polažem(opel corsa 1.7 cdti) i uđem u auto.Krenem sve 5.Ispitivač oke se čini vozim i dođem do jednog raskrižja...Ulazim u raskrižje dajem lijevi žmigavac i propuštam vozila iz suprotnog smjera...Zatim krećem a meni uleti čovjek u nekom bjelom audiiju s lijeve strane(imao je znak stop) i oduzme mi prednost.Ja zakočim odradim to i sve je dalje bilo ok....ispitivač je samo šutio...Ja se vratim do parkirališta i stanem i sav sretan mislim položio sam kad ono ku--rac palac...ovaj kaže da sam pao...bla bla neš pričali...on mene uvjerava da sam jaaaa pazite jaa oduzeo prednost..mislim si dobro pa nemogu se žaliti kad sam sam u autu s njim..i pustio ja to.. :D :D šta se s budalama zajebavat

 

Dok drugi put(golf 6 tdi)

 

nije bilo nikakvih problema..ispitivač bio miran cijelo vrijeme pričali (još mi je i dodatna komisija bila) i naj normalnije proša..

 

 

SVE TI OVISI KAKVOG ISPITIVAČA DOBIJEŠ

 

ŽELIM TI SREĆU :))

Gain pet 29.10.2010 15:26

Meni je uskoro godinu dana od kada sam položio. Ne bi se sjetio da nisam ovo vidio. Budi koncentriran, nemoj o razmišljati o tome hoćeš li pogriješiti jer automatski ne pratiš promet i naravno, pogriješiš. Ovo što govore o sreći s ispitivačima i HAK-u je istina ali nemoj se zamarati glupostima jer su to samo...gluposti. I navodno oni koji polažu prvi kod ispitivača taj dan prođu jer kao ovaj još nije naživciran da te ruši ili tako neke fore. Uglavnom to su samo fore, bitno je imati hladnu glavu.

  Sretno.

MEGATON sub 30.10.2010 19:20

Dobro pazi kada ti je znak stop i kada se približavaš tom znaku obavezno stani  a ne kao što netko polako vozi pogleda ljevo desno i nastavi vožnju pa onda padne na ispitu,druga stvar je da dobro paziš na pravilo desne strane bez obzira što si na glavnoj cesti ako nema prometnog znaka.Dosta ljudi zbog ovoga pada.Naravno da paziš i na ostale prometne znakove.Kad sam ja polagao sve sam dobro odvozio i onda sam se zaustavio na žuto jel je bila velika šansa da ću proletiti kroz križanje kada se upali crveno, čovjek me pita zašto sam se zaustavio i onda mi kaže da ako ispred mene nema automobila da mogu proći kroz žuto i zato sam pao na ispitu.

Bichanich sub 30.10.2010 19:56
MEGATON kaže...

Dobro pazi kada ti je znak stop i kada se približavaš tom znaku obavezno stani  a ne kao što netko polako vozi pogleda ljevo desno i nastavi vožnju pa onda padne na ispitu,druga stvar je da dobro paziš na pravilo desne strane bez obzira što si na glavnoj cesti ako nema prometnog znaka.Dosta ljudi zbog ovoga pada.Naravno da paziš i na ostale prometne znakove.Kad sam ja polagao sve sam dobro odvozio i onda sam se zaustavio na žuto jel je bila velika šansa da ću proletiti kroz križanje kada se upali crveno, čovjek me pita zašto sam se zaustavio i onda mi kaže da ako ispred mene nema automobila da mogu proći kroz žuto i zato sam pao na ispitu.

WTF? Na žuto je obavezno stajanje osim ako voziš pri takvoj brzini da se ne možeš zaustaviti.

 

Ja sam položio prije 2 tjedna. Iz prve. Ispit se sastojao od dva djela: poligon i vožnja u gradu. Poligon su bile dvije vježbe. Vožnja unatrag uz zaobilaženje čunjića (puno je lakše za napravit i ima puno više mjesta nego što se isprva čini) i ubrzavanje i naglo kočenje. Poligon sam odradio bez greške i onda mi je ostala vožnja u gradu (traje nekih pola sata). Inače, u potpunosti sam bio svladao sve aspekte vožnje osim ulaska unazad u ulicu kod polukružnog okretanja. To mi je jedino bilo na čemu sam mogao pasti i naravno da me baš to pitao na ispitu. Srećom, nekak sam i to odradio. Pred sam kraj ispita otišli smo do Plodina na parkiranje. Morao sam parkirati vožnjom unatrag. Malo sam bio nagazio na liniju sa prednjim lijevim kotačem. Ispitivač je bio sjedio iza mene, i nije mogao to vidjeti (a nije ni gledao). I kad me pitao: "Jel dobro?" - ja sam mu onak, nesigurno odgovorio: "Pa i nije baš".  Ispitivač je otvorio vrata i rekao da sam nagazio liniju. Tu me uhvatio osjećaj da bi me mogao rušit, al je srećom moj instruktor uskočio i tražio da ponovim radnju. Drugi put sam dobro parkirao i poslije se odvezao u autoškolu. A da sam samo rekao da je dobro, sve bi prošlo bez ikakvih problema.

 

Poanta je da samo moraš biti siguran u sebe i opustit se. Pazi na davanje provjera, uključivanje pokazivača, pravilo desne strane itd. Ak si odvozio dobro sate u autoškoli onda se nemaš čega bojati.

perosima91 pet 5.11.2010 23:25

Ja sam položio  za B kategoriju prije 4 mjeseca i testove i prvu pomoć sam perfektno položio (bez učenja), dok kod vožnje sam pao, zašto, zato jer do sada u mojoj autoškoli nije pao nitko (a taj utorak nas je bilo 5-ro) pa sam ja bio taj sretnik, iako sam odvezao super. Slijedeći utorak odvezao sam također perfektno i prošao. Ali znate šta ***** ih ja jer sam morao dati 950 kn za ponovni izlazak i ko za inat opet je došao ispitivač koji NIKADA do sada nije bio u mom gradu.

InfiX sub 6.11.2010 08:45
perosima91 kaže...

Ja sam položio  za B kategoriju prije 4 mjeseca i testove i prvu pomoć sam perfektno položio (bez učenja), dok kod vožnje sam pao, zašto, zato jer do sada u mojoj autoškoli nije pao nitko (a taj utorak nas je bilo 5-ro) pa sam ja bio taj sretnik, iako sam odvezao super. Slijedeći utorak odvezao sam također perfektno i prošao. Ali znate šta ***** ih ja jer sam morao dati 950 kn za ponovni izlazak i ko za inat opet je došao ispitivač koji NIKADA do sada nije bio u mom gradu.

 

e ja sam bio slicne srece ko ti :P sam nas je bilo osmero.

Jedino kaj sam za*ebao je bilo u jednoj uskoj ulici jedva da prodes autom sam retrovizorom malo po nekoj živici prosao i zbog tog me rusio -.- makar sam ostalo odvozio perfektno..

perosima91 sub 6.11.2010 19:21
InfiX kaže...

 

e ja sam bio slicne srece ko ti :P sam nas je bilo osmero.

Jedino kaj sam za*ebao je bilo u jednoj uskoj ulici jedva da prodes autom sam retrovizorom malo po nekoj živici prosao i zbog tog me rusio -.- makar sam ostalo odvozio perfektno..

eto, jbg sreća!

 

denix čet 1.9.2011 21:09
cale kaže...

kad polozis koliko dugo treba cekat da dobis vozacku dozvolu

ja sam je nakon položenog ispita, za 1 sat imao u ruci. Odmah sam otišao na policiju, ponesao sve što treba i naprave ju za 5 minuta.

xyan čet 1.9.2011 21:25
zeroname kaže...

Ja cu  upisati vozacki sad u 9 mjesecu i zanima me kad sve to završim dali mogu imati istovremeno dvije vozacke , Jednu Hrvatsku i Stranu.{#}

pa cemu 2 vozacke? mozes medjunarodnu izvaditi i to je to....