Brki1994 pet 5.3.2021 10:46
ivanoile kaže...
Brki1994 kaže...

Cijene rastu, a plaće ostaju iste, ako ne i manje.

Bude i tu puknuo balon kad tad 

 Njuskalo ce gorit uskoro 

 

Samo se sjetikada su najavili rtx 3080, ekipa je doslovno prodavala rtx 2080 i 2080 super za siću, a da su znali što ih čeka 

 

Gleda neki dan oglase za grafičke, ekipa prodaje grafe za 2 puta veću cijenu i netko će se na to upecati. Ali sve što visoko leti nisko pada, pa će biti svakako zanimljivo što će uslijediti za godinu dvije.

 

Nakon one prve mining krize 2017/2018, Njuškalo je bilo preplavljeno rx480/580 karticama koje su se prodavale doslovno za siću. Ja sam svoju prodao za 600 kuna što je ujedno bila i najniža cijena, a prosjek je bio oko 700. 

 

 

Envy pet 5.3.2021 10:51
Posmatrač kaže...
Envy kaže...
Posmatrač kaže...

* * *
....

 Ima ih jos za kupiti? Ja uzivam u njima vec 10tak godina ;)

Ne znam iskreno. Ako ima javi. Ja svoje trentno mogu prodati za 10-20% veću cijenu od cijene koju sam ja platio kada, sjećam se, nije ni bio PDV u BiH. + na tu cijenu Inflacija.
Nasljednik je kvaliteom zvvuka 96% orginala ali ostatko od daljinskog do kontrolera je očajan.

Naletim nekada na OLX-u u ali uvijek fali neki đavo.. ili sub, ili sateliti ili nešto deseto.

Sad preći na Behringer da se drma ne ulica nego cijelo naselje :D

Uređivano: Evo ih: Zvucnici Logitech Z-5500 - Kompjuteri - Zvučnici - Milići - OLX.ba Odo sutra da ih kupim.

 Uh ja sam svoje platio mislim oko 800 KM.... 250 km je super cijena.....

Da, bio je jedan od 400 KM ali nešto je nedostajalo.. valjda onaj glavni kontroler.
Ali ovo 250 KM je bagatela pogotovo ako je to kao što stoji u opisu.

 

guslac kaže...

Znam da mi je šogor koji ima kompjutorski dućan rekao da kad je krenula škola na daljinu, i općenito sve ovo na daljinu (Zoom sastanci i sve ostalo) da su mu web kamere planule, i da ih nije bilo za naručiti. Isto s laptopima, odjednom je ne samo kod nas, nego i u svijetu, potreba za nekakvim laptopom s kojim možeš nešto online obavljati porasla preko 200%, možda je i u tome stvar s ovom nestašicom. A onda, naravno, zakon tržišta kaže da čim je veća potražnja, cijena će biti viša. 

Ehh kada sam ovdje naplaćivao Čišćenje laptopa (od nule) za 200 kuna, ili prodavao one Lenovo T serije za 1000 kuna (koji su inače Zmaj) mene su ovdje razapeli da se bogatim na račun pandemije.. ali neka se čisto zna i nek stoji ovdje zapisano: većina ta djece gdje sam prodao stari Lenovo za 1000 kuna ima telefon od 1000 Eura.

Nestašica Laptopa, Web kamera i mikrofona je neka logika, za bilo kakav rad osim gejmanja za djecu dovoljan je Celeron u laptopu za sve od Edgea, preko Zooma do AutoCAD-a. I takav laptop ima cijenu od lupam 3000 kuna.

Keops pet 5.3.2021 11:03

Prije godinu dana sam kupovao laptop i napravio excelicu s par modela da uspoređujem. Sad gledam ponovno modele na netu da složim frendu i laptop cijene reda veličine 4000kn je sad skuplji za 500 kn nego prošle godine.

ZovemseZoranidolazimizRijeke pet 5.3.2021 11:52
Brki1994 kaže...

 

Samo se sjetikada su najavili rtx 3080, ekipa je doslovno prodavala rtx 2080 i 2080 super za siću, a da su znali što ih čeka 

 

Gleda neki dan oglase za grafičke, ekipa prodaje grafe za 2 puta veću cijenu i netko će se na to upecati. Ali sve što visoko leti nisko pada, pa će biti svakako zanimljivo što će uslijediti za godinu dvije.

 

Nakon one prve mining krize 2017/2018, Njuškalo je bilo preplavljeno rx480/580 karticama koje su se prodavale doslovno za siću. Ja sam svoju prodao za 600 kuna što je ujedno bila i najniža cijena, a prosjek je bio oko 700. 

 

 

 

 

prodavati 2xxx seriju kako bi kupio 3xxx nema nikakvog smisla jer koliko sam vidio razlike u performansama su cca 20%.

 

 

Brki1994 pon 8.3.2021 12:23

Što reći kada su ljudi ovce. 

Ja sma isto prije dosta godina bio opčinjen time da imam sve posljendje i novo, pa onda shvatiš kako je to bacanje love i dok ti je ovo što imaš dobro, nema potrebe mjenjati.

Posmatrač pon 8.3.2021 12:24
Brki1994 kaže...

Što reći kada su ljudi ovce. 

Ja sma isto prije dosta godina bio opčinjen time da imam sve posljendje i novo, pa onda shvatiš kako je to bacanje love i dok ti je ovo što imaš dobro, nema potrebe mjenjati.

 Dodje to sa godinama....

Ivanon uto 6.4.2021 11:27

Bok svima. Imam dobre vijesti al nemogu spominjati izvori. Dolaze graficke po normalnijim cijenama. Šta to znaci! Pa teško da cemo vidjeti kao nekada rx580 kao novu po cijeni od 1600kn. Ali cemo vidjeti po duploj cijeni iste. Nabavna cijena rx5500 jeste oko 3200kn ali ce dućani nabacit neku maržu od 500kn+/-(nabava, carina itd). Tako da ovi kaj prodaju rx580 po cijeni od 3000kn mogu zaboraviti na te novce. Sretno svima i strpite se još malo. Nedajte te novce pa nek me neki mrzili.

Korny1603987 sri 28.4.2021 18:14

Nije problem inflacija nego činjenica da hrvatske plaće ne rastu. Kod amerikanaca je normalno da plaća radnika ide gore, a kod nas isto radno mjesto u 20 godina možda dobije 0.5% veću plaću. Svake godine smo u globalu sve siromašniji, osim privatnika koji nemaju fiksne plaće. Nije laptop od 1000 eura skup nego su tragedija naše plaće, a inflacija ne pita i ne skita, ona je trajna pojava.