Vijesti by forumaši

Novi sigurnosni problem na Androidu

ihush pet 14.2.2020 12:07

-plavozubi je rupa.. kad se ne koristi isključi se i to je jedina zaštita, ostalo je placebo.

-prednost/zaštita je sam bt-domet od par metara, tj za po kući je ok, ne po vani, zato se gasi.

-nema fixanja jer mora raditi s glupim uređajima.. ako uspoređujemo s vratima/bravama to je kao dvorišna vrata koja mogu biti i bez ključa. Jednostavno BT je takav. Kad ne treba isključi se ili nije važno (kategorija JamseBonda).

Posmatrač uto 18.2.2020 15:26
southy kaže...

Izgleda da ima novi zgodan sigurnosni feature (https://www.androidpolice.com/2020/02/08/bluefrag-security-vulnerability-allows-code-execution-over-bluetooth-on-some-android-devices/) na Androidu (8 i 9) i koliko vidim još nije patchiran. Ne zahvaća Android 10, znači da je 0,9% uređaja sigurno

 hhehehe

De ti brini o iphone koji usere  tretira ko viruse i ne dozvoljava da koristis uredjaj kako ti hoces ;)

A februari patch je stigao na moj vec 3 godine star note 8 tako da to 0,9% uredjajaokaci macku o rep.

 

Gdje su sad dead i atjlucko da ti kazu sta ces u ovoj temi kad nemas android kao sto meni govorite ;)

 

Sto se mene tice samo udri po androidu ;) Tacno 0,9% nas ce nasekirati ;)

Posmatrač uto 18.2.2020 20:37
southy kaže...
A sto sam ja udario, samo sam prenio relevantnu vijest koju vodeći HR IT portal nije. Zašto te to vrijeđa?

S druge strane, tema o Androidu, a ti odmah na iPhone. Nije ni tebi lako 😉

 Nemoj steci ogresan utisak  da mi je imalo vise stalo za android nego za ios ;) ne volim niti branim nit jedne niti druge i upravo ukazujem na to ;)

 

Ne moze me biti manje briga nego sto je ;)

 

Samo udri ;)

 

 

 

 

Posmatrač sri 19.2.2020 12:12
Čitatelj kaže...

Kad otvarate takve teme, onda ne pisite "novi" sigurnosni problem,

nego "redoviti" sigurnosni problem na And, jer to nije greska nego "feature",

kako bi ameri i kinezi drugacije spionirali ljude.

 Sto se ti sekiras ti imas win phone za kojeg nema virusa.  Doduse ni aplikacija ni korisnika al svejedno ;)