uss sri 7.10.2020 20:27

Ekipa da podijelim sa vama odličan cloud koji sam danas otkrio. Radi se o međunarodnoj inačici Baidu, serveri su u Japanu i Hong Kongu. Za sada je još u ranoj fazi razvoja pa nema desktop sync aplikaciju ali radi Android aplikacija i web inačica. Očekujem da će u budućnosti razvijati servis pa ugrabite svoj prostor na vrijeme, tko zna hoće li poslije smanjivati. Dovoljno se prijaviti sa vašim Google ili Facebook računom. Servis nije siguran što se tiče privatnosti, pa ne preporučam auto sync fotki sa mobitela i čuvanja bilo kakvih povjerljivih podataka. Za sada nema opcije za uvoz podataka sa drugih servisa (Multicloud i sl.) pa polako ručno selim podatke i rasterećujem svoja dva Mega računa. Za sada su podaci o servisu šturi, ali kako je servis u razvoju i iza njega stoji jaka tvrtka vjerujem da će se razviti u dobar proizvod.

Dubox.com

Čitatelj čet 8.10.2020 09:40

Uf web izgleda veoma sturo, premda je primamljivo, nisam bas siguran da bih bas zelio vazne privatne podatke staviti na taj servis.

 

Placam 1TB OneDrive, i imam "sa strane" jos 80GB na Box.Com (bivsi Box.Net), jer na Box-u se podatci nikad ne brisu, bez obzira pristupao im il ne,

te ako se palca - onda se moze vratiti inkrementalni backup na prijasnju verziju datoteke, primjerice Office datoteka i slicnih.

 

 

Marko :D čet 8.10.2020 11:31

Baidu-ov originalni cloud (za korisnike u Kini) ima mogućnost preuzimanja torrenta i cache preuzetih datoteka preko istog. Bit će zamiljivo vidjeti hoće li i ova varijanta to ponuditi. 

 

Za sada ovu uslugu preskačem zbog nemogućnosti registracije preko e-mail adrese i nedostatka web sučelja.

ZovemseZoranidolazimizRijeke uto 13.10.2020 08:47
uss kaže...

Ekipa da podijelim sa vama odličan cloud koji sam danas otkrio. Radi se o međunarodnoj inačici Baidu, serveri su u Japanu i Hong Kongu. Za sada je još u ranoj fazi razvoja pa nema desktop sync aplikaciju ali radi Android aplikacija i web inačica. Očekujem da će u budućnosti razvijati servis pa ugrabite svoj prostor na vrijeme, tko zna hoće li poslije smanjivati. Dovoljno se prijaviti sa vašim Google ili Facebook računom. Servis nije siguran što se tiče privatnosti, pa ne preporučam auto sync fotki sa mobitela i čuvanja bilo kakvih povjerljivih podataka. Za sada nema opcije za uvoz podataka sa drugih servisa (Multicloud i sl.) pa polako ručno selim podatke i rasterećujem svoja dva Mega računa. Za sada su podaci o servisu šturi, ali kako je servis u razvoju i iza njega stoji jaka tvrtka vjerujem da će se razviti u dobar proizvod.

Dubox.com

 

 

Ako ti stvarno treba 1TB prostora jer imaš mnogo, mnogo bitnih podataka tada ti osobno toplo preporučam kupovinu vanjskog diska, kao alternativi da svoje jako bitne podatke daš kinezima da ih snifaju i dijele njihovoj komunističkoj partiji.

Posmatrač uto 13.10.2020 10:48
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
uss kaže...

Ekipa da podijelim sa vama odličan cloud koji sam danas otkrio. Radi se o međunarodnoj inačici Baidu, serveri su u Japanu i Hong Kongu. Za sada je još u ranoj fazi razvoja pa nema desktop sync aplikaciju ali radi Android aplikacija i web inačica. Očekujem da će u budućnosti razvijati servis pa ugrabite svoj prostor na vrijeme, tko zna hoće li poslije smanjivati. Dovoljno se prijaviti sa vašim Google ili Facebook računom. Servis nije siguran što se tiče privatnosti, pa ne preporučam auto sync fotki sa mobitela i čuvanja bilo kakvih povjerljivih podataka. Za sada nema opcije za uvoz podataka sa drugih servisa (Multicloud i sl.) pa polako ručno selim podatke i rasterećujem svoja dva Mega računa. Za sada su podaci o servisu šturi, ali kako je servis u razvoju i iza njega stoji jaka tvrtka vjerujem da će se razviti u dobar proizvod.

Dubox.com

 

 

Ako ti stvarno treba 1TB prostora jer imaš mnogo, mnogo bitnih podataka tada ti osobno toplo preporučam kupovinu vanjskog diska, kao alternativi da svoje jako bitne podatke daš kinezima da ih snifaju i dijele njihovoj komunističkoj partiji.

 A daces ih uredjaju koji moze crknutio svaki cas...

NE pada ti nista na pamet kako bi onemugio snifanje tvojih podatka? Recimo kriptiranje? 

Envy pon 23.11.2020 22:31

Samo da se upišem u ovu temu, jer ovaj Dubox ću da koristim za neke svoje svrhe, jer sam za njega saznao kroz neke vijesti nevezano za Dubox.

Dakle trenutno ograničenje je 4 GB po fajlu i 300 datoteka po Drag'n'Drop sistemu (sa lijevog [Explrer] na desni monitor [Edge]).

Osim toga, Dubox mi na prvih par minuta optereti računar da je to nevjerojatno.. nisam ni znao da može takko da zuji... Ali onda se slegne i to je to.. Za sada sam podigao oko 500 GB što filmova što serija.

l.p. svima.

Marko :D uto 24.11.2020 15:21
djigibao kaže...

...a zasto ne Mega sa 50Gb FREE?

Nemoj da te zavara. MEGA više ne nudi 50 GB besplatno. Dakle, tih 50 GB imaš prvih mjesec dana nakon čega prostor pada na 15 GB. Također, postoji mogućnost ispunjavanja nekih zadataka (pozivanje prijatelja i slično) za što si nagrađen, ali i taj bonus s vremenom ode, pa se ponovno vraćaš na 15 GB.

 

Jedino stari računi imaju još uvijek 50 GB besplatno.

jozef pon 18.1.2021 19:06
Envy kaže...

Pune se srce moje... od ljubavi tvojeeeeee:

 

Naprvio sam oko 20-tak računa, za 20 TB, već 5. mislim da punim. Još kada sam saznao da je servis kineski... mojoj sreći nije bilo kraja.

 Malo off topic, ali koji je smisao uploadanja tih ripova? 

Envy pon 18.1.2021 19:17
jozef kaže...
Envy kaže...

Pune se srce moje... od ljubavi tvojeeeeee:

 

Naprvio sam oko 20-tak računa, za 20 TB, već 5. mislim da punim. Još kada sam saznao da je servis kineski... mojoj sreći nije bilo kraja.

 Malo off topic, ali koji je smisao uploadanja tih ripova? 

Da oslobodim svoje Tera Diskove ukratko, i da imam nešto dostupno kada bude 1/0 seedera a imam malo vremena da skine. A budući da imam brzinu veze 1000/1000MbpE Eto i radi kolekcije i dosta toga.
Imam ja orginal DVD-ove svih 6 komada Stare Warsa (prvih 6. komada) ali ih nikada nisam otpakovao. I nemaju prevoda, a sada kada trebam neki da skinem.. treba 100 godina.
A nekoliko TB sam digao u Dubox i jednostavno izbrisao.

Ovo je samo primjer RIP-ova.. u Duboxovima su mi ne samo RIP-ovi nego i silni GB RAW fajlovi sa profi Nikona.

Uređivano: Slika iz gorenjg posta je samo folder sa Filmovima.

uss pon 18.1.2021 21:12

Envy jesi li primijetio danas se pojavila opcija Remote upload? Znači možeš zalijepiti URL ili Magnet link torrenta i skida direktno sa servera na Dubox server. Probao sam par linkova uključujući dijeljeni link sa Mega i pCloud te par direktnih linkova sa linux servera ali nije radilo. Treba sačekati par dana da to srede, ali odličnu opciju uvode za migriranje fajlova sa drugih servisa, ili za tebe da skineš svoje filmove sa torrenta.

Marko :D pon 18.1.2021 22:20

Očekivao sam da će dodati opciju skidanja torrenta jer to Baidu Cloud ima. Isti ima i opciju cachiranja torrenta; ako je neki torrent već skinut, a isti je ostao bez seedera i dalje možeš dobiti željenu datoteku.

Spiridon pon 18.1.2021 23:33
Marko :D kaže...
djigibao kaže...

...a zasto ne Mega sa 50Gb FREE?

Nemoj da te zavara. MEGA više ne nudi 50 GB besplatno. Dakle, tih 50 GB imaš prvih mjesec dana nakon čega prostor pada na 15 GB. Također, postoji mogućnost ispunjavanja nekih zadataka (pozivanje prijatelja i slično) za što si nagrađen, ali i taj bonus s vremenom ode, pa se ponovno vraćaš na 15 GB.

 

Jedino stari računi imaju još uvijek 50 GB besplatno.

 Jel sigurno i tih 15 GB? Uplodao bih neke sitnice...

Marko :D uto 19.1.2021 00:23

Ne vidim zašto ne bi bilo sigurno. Čak i ako se opet odluče na rezanje besplatnog plana, vjerujem da će postojećim korisnicima ostaviti tih 15 GB. Pošto su već postojećim korisnicima ostavili 50 GB.

Envy uto 19.1.2021 11:34
uss kaže...

Envy jesi li primijetio danas se pojavila opcija Remote upload? Znači možeš zalijepiti URL ili Magnet link torrenta i skida direktno sa servera na Dubox server. Probao sam par linkova uključujući dijeljeni link sa Mega i pCloud te par direktnih linkova sa linux servera ali nije radilo. Treba sačekati par dana da to srede, ali odličnu opciju uvode za migriranje fajlova sa drugih servisa, ili za tebe da skineš svoje filmove sa torrenta.

Da, jutros sam vidio i baš sam o tome htio post da napravim. Dobio sam nove Windowse (Insider korisnik) i morao sam resetirati PC dok ja napravim kafu a novi Windozi se pojavili?

Stvarno radi magnet link sa torrenta na Dubox server? Je li iza ovoga stoji Alibaba Cloud. Pa ovo je nestvarno dobro. I previše dobro tako da ne znam koliko će trajati.

Muči me par stavri:
Ograničenje od 4GB po datoteci (pa ako je veća moram u .rar i podjeliti)

Ograničenje od 300 fajlova preko Drag'n'Drop.

PS: Neki dan sam bio kod djevojke i htio sam da gledam onaj svemirsko-ljubavni film Passengers... 5 Mbps kod nje veza a nama treba 1080p... treba li reći da film nismo ni počeli da gledamo film jer nije bilo Seedera. Sada kada ga imam na Duboxu mogu računati ma max download date veze.

Eh sada kada bi bio nekako direct Stream ili pristup Oblaku da "vučem" preko oblaka.

Envy uto 19.1.2021 11:35
Spiridon kaže...
Marko :D kaže...
* * *

 Jel sigurno i tih 15 GB? Uplodao bih neke sitnice...

 

Marko :D kaže...

Ne vidim zašto ne bi bilo sigurno. Čak i ako se opet odluče na rezanje besplatnog plana, vjerujem da će postojećim korisnicima ostaviti tih 15 GB. Pošto su već postojećim korisnicima ostavili 50 GB.


Mega je onaj debeli (mislim ima viška kilograma da ne bude da vrijeđam) osnivač RapidSharea?
Ako je on, ja kod njega ne bi pohranio ni 8 bita. Ja mislim da nije vrijedan spomena ovdje.

Marko :D uto 19.1.2021 13:10
Envy kaže...
Spiridon kaže...
Marko :D kaže...
* * *

 Jel sigurno i tih 15 GB? Uplodao bih neke sitnice...

 

Marko :D kaže...

Ne vidim zašto ne bi bilo sigurno. Čak i ako se opet odluče na rezanje besplatnog plana, vjerujem da će postojećim korisnicima ostaviti tih 15 GB. Pošto su već postojećim korisnicima ostavili 50 GB.


Mega je onaj debeli (mislim ima viška kilograma da ne bude da vrijeđam) osnivač RapidSharea?
Ako je on, ja kod njega ne bi pohranio ni 8 bita. Ja mislim da nije vrijedan spomena ovdje.

Ne. Osnivač MegaUploada je napravio MEGA-u. I on više nije vlasnik iste. Duga priča; kompanija "oteta" od strane kineza koji ju je htio u Kini za prevaru (prema riječima Dotcoma). Na kraju je ispalo da je udio od tog kineza uzela vlada Novog Zelanda i da sad oni imaju kontrolu nad stranicom. Kim je još također rekao 2015 da planira izraditi novu stranicu, open source i neprofitnu organizaciju, te preporučio ljudima da ne koriste MEGA-u. Doduše, iz MEGA-e su rekli kako se vlasti ne mješaju u rad usluge i kompanije.

Čitatelj kaže...

Uzmes bilo koju torrent datoteku, tipa Kubuntu torrent ISO file,

uploadas na:

http://torrent2magnet.com/

 

Dobijes magnet link i prebacis na Dubox:

 

Probao par magnet linkova, kod mene još ne funkcionira.

Envy uto 19.1.2021 13:18
Čitatelj kaže...

Uzmes bilo koju torrent datoteku, tipa Kubuntu torrent ISO file,

uploadas na:

http://torrent2magnet.com/

 

Dobijes magnet link i prebacis na Dubox:

 

 

 

Kolega moraš biti određeniji. Koja je svrha praviti magnet link koji vodi iz lokalnog računara na cloud?
Magnete već imam na -torrent stranicama. A trenutne datoteke mogu jednostavno Drag'n'Drop. Nešto ne mogu da te skontam šta tačno želiš reći.

Film koj ije čisti BD Rip od 60GB prvo rarujem (Store metoda, najbrža i najsigurnija jer nema potrebe kompresovane fajlove već kompresovati) i podjelim na 3.9GB i dobijem koliko, 15-tak datoteka veličine 3.9 GB. I tih 15-tak datotaka odnosno 1 folder drag'n'drop i to je to.

De samo budi određeniji. Ja ću evo cijeli Game of Thrones da prebacim.

Uređivano: Ne ide. Skinuo .torrent pretvorio ga u magnet (što je isto kao da sam desnim klikom na magnet i copy link) i evo:

 

 

Je li ti misliš da sa lokalnog račuanra preko magneta dižemo u oblak ili sa .torrent stranica?