Vijesti by forumaši

Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti ništa

Posmatrač uto 24.11.2020 13:06
Filox kaže...

Moj svijet je srušen jer me OS špijunira. Mora da mi zato non-stop neka lova odlazi s računa...

 

Ništa strašno...

 Ne bi bilo strasno da Apple nije izgradio kult oko premise da im je sigurnost korisnika na prvom mjestu ;)

Filox uto 24.11.2020 13:19
Posmatrač kaže...
Filox kaže...

Moj svijet je srušen jer me OS špijunira. Mora da mi zato non-stop neka lova odlazi s računa...

 

Ništa strašno...

 Ne bi bilo strasno da Apple nije izgradio kult oko premise da im je sigurnost korisnika na prvom mjestu ;)

 Apple? Apple??? Koga boli kita za Apple i za to što oni kenjaju i za njihove korisnike? Normalni ljudi koriste PC i windowse koji nas oduvijek špijuniraju i ne rade kako treba i puni su problema. Da Apple, samo mi to još treba u životu...

 

 

 

Posmatrač uto 24.11.2020 13:26
Filox kaže...
Posmatrač kaže...
Filox kaže...

Moj svijet je srušen jer me OS špijunira. Mora da mi zato non-stop neka lova odlazi s računa...

 

Ništa strašno...

 Ne bi bilo strasno da Apple nije izgradio kult oko premise da im je sigurnost korisnika na prvom mjestu ;)

 Apple? Apple??? Koga boli kita za Apple i za to što oni kenjaju i za njihove korisnike? Normalni ljudi koriste PC i windowse koji nas oduvijek špijuniraju i ne rade kako treba i puni su problema. Da Apple, samo mi to još treba u životu...

 

 

 

 Jakoristim PC i ne pusim price kako neko drugi brine o meni ali ajd to reci na nekoj od Apple tema ;)

Filox uto 24.11.2020 13:29
Posmatrač kaže...

 

 Jakoristim PC i ne pusim price kako neko drugi brine o meni ali ajd to reci na nekoj od Apple tema ;)

 Mogao bi, kad mi bude dosadno. Ja mislim da bi brzo izletio s foruma, koje sranje bi nastalo u sekundi. Ti Appleovci su malo fanatični, klonim se razgovora s takvim ljudima. Louis Rossman mi je sve objasnio o Apple proizvodima. U biti, nisu toliki problem proizvodi, koliko je problem politika firme. A zbog politike firme i proizvodi pate...

 

ihush uto 24.11.2020 13:34
Posmatrač kaže...
Filox kaže...

Moj svijet je srušen jer me OS špijunira. Mora da mi zato non-stop neka lova odlazi s računa...

 

Ništa strašno...

 Ne bi bilo strasno da Apple nije izgradio kult oko premise da im je sigurnost korisnika na prvom mjestu ;)

 -ne apple, jer sam to ne bi mogao, nego ujkosem i npr fbi, koji su tad 'dokaz' kako apple ajfon štiti, formalno-ustavno-pravno dok je stvarnost nešto drugo. Bezbrojni sudski igokazi gdje fbi traži a apple odbija.. pa npr moraju izraelci (jer ne smije fbi probijati, jer tad nije prihvatljiv dokaz, dok ne može reći da ima ključ, jer ga ne smije imati.. i zato taj igrokaz i izraelci..).

 

odnosno.. ne mora to biti posao OSa, nevažan, npr intel-chipset-tpm, pogotovo serverski i 'neugodnost' s rupom u hw-u ispod layera dostupno softu, naravno služi samo administratoru i dobrim momcima u dobre svrhe. Služi onom tko to kontrolira, ima pristup a ujko ima sve pa i internet-komunikacije, tad mu ni jedan dio nije problem ili nužan da bi do nekog podatka došao ako želi jer ima i sve ostalo. Dok se ovim samo olakša-skrati put, kao kad žele prisluškivati nečiji mob.. mogu.

Nuclear_Phoenix uto 24.11.2020 17:45

MS bar ne šalje u plaintextu i da se ugasiti/zaobići tko baš ima izrazitu želju i potrebu...

 

Na stranu sa činjenicom - koga briga. Još čekam da mi netko pokaže privatne podatke koje je MS/Google/Apple ukrao "telemetrijom"... Ili wireshark pcap kako šalje nešto što ne bi smio. Anyone, someone?

Marko :D uto 24.11.2020 17:58
Nuclear_Phoenix kaže...

MS bar ne šalje u plaintextu i da se ugasiti/zaobići tko baš ima izrazitu želju i potrebu...

 

Na stranu sa činjenicom - koga briga. Još čekam da mi netko pokaže privatne podatke koje je MS/Google/Apple ukrao "telemetrijom"... Ili wireshark pcap kako šalje nešto što ne bi smio. Anyone, someone?

ahem SmartScreen prikuplja cijele URL-ove svega što posjećuješ  ahem

Nuclear_Phoenix uto 24.11.2020 18:26
Marko :D kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

MS bar ne šalje u plaintextu i da se ugasiti/zaobići tko baš ima izrazitu želju i potrebu...

 

Na stranu sa činjenicom - koga briga. Još čekam da mi netko pokaže privatne podatke koje je MS/Google/Apple ukrao "telemetrijom"... Ili wireshark pcap kako šalje nešto što ne bi smio. Anyone, someone?

ahem SmartScreen prikuplja cijele URL-ove svega što posjećuješ  ahem

I antivirus, DNS, browser, ISP, CDNovi u dijagnostičkim logovima... Nebitan podatak. Ako sajt kojeg posjećuješ drži session u query stringu možda bi trebao ne koristiti ga više...

Marko :D uto 24.11.2020 19:02
Nuclear_Phoenix kaže...
Marko :D kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

MS bar ne šalje u plaintextu i da se ugasiti/zaobići tko baš ima izrazitu želju i potrebu...

 

Na stranu sa činjenicom - koga briga. Još čekam da mi netko pokaže privatne podatke koje je MS/Google/Apple ukrao "telemetrijom"... Ili wireshark pcap kako šalje nešto što ne bi smio. Anyone, someone?

ahem SmartScreen prikuplja cijele URL-ove svega što posjećuješ  ahem

I antivirus, DNS, browser, ISP, CDNovi u dijagnostičkim logovima... Nebitan podatak. Ako sajt kojeg posjećuješ drži session u query stringu možda bi trebao ne koristiti ga više...

Postoje firme koje to prate i na tome zarađuju. Možda nekome nebitan podatak, ali firmi koja se bavi time itekako bitan. Znaš kako se kaže; nekome smeće, drugome zlato.

 

I apsolutno se slažem da stranice koje drže session u queryju treba izbjegavati, srećom pa su te stranice u manjini.

Apachy uto 24.11.2020 19:07

još jedan u dubokom dubokom moru razloga zašto je trebalo cijelu IT industriju zakonski regulirati još prekjučer. nikad u povijesti nije bilo toliko moći koncentrirano u jednoj ljudskoj djelatnosti, a da ona nije pod pravnom regulativom država, ma makar i međunarodnih organizacija ako ništa drugo...