boatenga sri 11.5.2022 01:54

A ništa, probat kopat po internetu za promjenu firmware ako je uopće moguće, ili ću snimit video kako ju macom stavit na jubito.

Dobra mi škola za naručivanje sitnica iz China

 

(ne može se aktivirat da uopće radi o tom je problem, bez aplikacije ne možeš je upogonit, ne bi me brinulo da je nakineskom samo da snima)

nisam znao da je to tako sa regijama, proizvod bi trebao biti proizvod

hahhaajaads pon 15.8.2022 18:48
ivanm75 kaže...
Preporuka neke micro sd kartice za xiaomi dashcam? Sad imam neku kingston obicnu 64Gb, uzeo bih novu 128 Gb ali da bude bas za kamere. To su one neke "endurance kartice"?
Ne neku preskupu. Hvala.

 Ja imam lijevu stariju verziju (64gb jedino) kupljena preko alija (preporuka dosla tu sa foruma), dosla mi je 19.1.2021 i od tad je u pogonu i radi jos uvijek bez problema (prije toga na drugom starijem dashcamu imao neku znj karticu od 32gb i riknula je nakon manje od god dana). Po ovome ova bijela je nova verzija koja je brza i ima bolji cip, no to bi ti netko drugi trebao objasnit jel ta nova dobra ili ne :)

mind_challenge uto 16.8.2022 11:21

Izgleda da je netko napravio custom firmware za 70mai A800S, mozete ga naci ovdje.
Lista promjena: 

 

Basic:
- Optimize the strategie of saving video files on SD card.
- Fix known issues.

From the author of the firmware:
- Bitrate 30Mb/s increased to 40Mb/s
- FTP enabled
- Telnet enabled
- changed addressing from 192.168.1.0/24 to 192.168.10.0/24
- changed WiFi SSID (does not depend on the range)
- changed WiFi password to permanent

 

Javim dojmove kad isprobam.

mind_challenge uto 16.8.2022 19:43
mind_challenge kaže...

Izgleda da je netko napravio custom firmware za 70mai A800S, mozete ga naci ovdje.
Lista promjena: 

 

Basic:
- Optimize the strategie of saving video files on SD card.
- Fix known issues.

From the author of the firmware:
- Bitrate 30Mb/s increased to 40Mb/s
- FTP enabled
- Telnet enabled
- changed addressing from 192.168.1.0/24 to 192.168.10.0/24
- changed WiFi SSID (does not depend on the range)
- changed WiFi password to permanent

 

Javim dojmove kad isprobam.

 Evo javljam se nakon instalacije.
Instalacija je prosla glatko, na root microsd kartice sam smjestio .bin file s firmwareom, umetno karticu u ugasenu kameru i kada se upalila pocela je nadogradnju.
Nadogradnja je bila gotova nakon par minuta, a nakon instalacije je sve bilo na ruskom. Potrebno je otici u system settings i promjeniti jezik na engleski. 

Ostale postavke su takoder bile promjenjene na defaultne.
ADAC kalibracija je ostala, nisam ju morao ponovno raditi.
Nakon nadogradnje sam formatirao microsd karticu jer ovaj firmware ostavlja 75% memorije za obicne videe, a 25% za emergency, dok je u defaultnom to 50:50.
Nisam vozio puno ali primjetio sam da videi izgledaju malo bolje, pogotovo detalji tipa natpisi i registracije, ali i dalje to nije savrseno (sto je problem ove kamere od pocetka, za 4k video i tu cijenu se ocekuje puno bolje, bas kao u Linusovom videu koji je netko iznad postavio.)
FTP server radi, pristupio sam kameri iz File managera na Android mobitelu.

Telnet nisam isprobavao. SSID se nije promjenio, ostao je 70mai_A800s_5G_nesto kao i prije nadogranje.

Lozinka se promjenila u "nopasaran", sto mi je malo blesavo jer je prije bila neka izgenerirana za bas tu specificnu kameru.

 

Ako naletim na jos nesto, javim. 





hahhaajaads uto 16.8.2022 21:44

Sta je najbolje, sve se rijesi sa jednom stvarcicom... Polarizacijskim filterom, iako ne kuzim kak netko tesko uoci registraciju na A800S, pa i na yt videima se poprilicno lako uoci, kad je video raw jos bolje...

Inace taj gopro bi posluzio dobro kao dashcam jedino u hladnijim danima, za toplije dane bilo bi lijepo upalit klimu da tuce direkt u njega inace nista od snimanja :)

gocc01 sub 29.10.2022 15:46

Di se mogu kupit konektori koji se uštekaju u kutiju za. osigurače? Rasklimali su se i od konstantnog ukapčanja pošto ispadne prilikom vožnje je i puko negdje jedan pin. Znači onaj komad u koji se uštekaju dva osigurača pa u kutiju.

 

Edit : Za 70MAI A800s

golatificon ned 6.11.2022 00:16

Pozdrav, tražim najbolju parking dash Cam. Nije mi bitna vožnja nego dobri se senzori za uključenje kamere. Vidio sam često se spominje xiaomi al koliko.vidim kolegi prije 2 stranice.se nije ukljucila.xiaomi Kamera kada ga je netko udario.

 

Često mi netko petlja po autu, ostavlja poruke pod brisacem i gluposti.

Ivan35 ned 6.11.2022 13:19

ovisi kako je podešeno i kako je jak udarac bio, meni xiaomi detektira otvaranje/zatvaranje vrata tako da me kod svakog pokretanja obavještava da ima nova snimka, na podizanje brisača ne vjerujem da će ragirati

hummer0 sub 26.11.2022 18:00

Jel postoji kakva kamera za unutar auta da snima 360 stupnjeva kad je auto parkiran.

Kumu su 2 puta već ogrebali auto pa trebao nekakvu kameru koja snima kad je auto parkiran ili da se upali kad se neko muva oko auta ili nešto slično.

Fala.

P.S ili da možda ugradi dvije jednu nazad jednu naprijed?

JuXo čet 29.12.2022 13:02

nakon godinu i pol dana 70MAI A800s koja je radila super pocela javljati poruke da je microsd slaba, promijenio sa novom, ista stvar, onda nekad se ne zeli upaliti, zapne na 70mai slici, onda slika pocne treperit crveno, zeleno, stavljen zadnji firmware

kontaktirao 70mai, odgovorili kroz par emailova da probam svasta nesta, nista nije pomoglo, i na kraju mi kazu da je problem sa kamerom i da ne mogu nista i da kontakiram sellera i ako je u jamstvu da ce promijenit, naravno da je isteklo i ukratko nek se jebem

andreas11 čet 29.12.2022 17:04
JuXo kaže...

nakon godinu i pol dana 70MAI A800s koja je radila super pocela javljati poruke da je microsd slaba, promijenio sa novom, ista stvar, onda nekad se ne zeli upaliti, zapne na 70mai slici, onda slika pocne treperit crveno, zeleno, stavljen zadnji firmware

kontaktirao 70mai, odgovorili kroz par emailova da probam svasta nesta, nista nije pomoglo, i na kraju mi kazu da je problem sa kamerom i da ne mogu nista i da kontakiram sellera i ako je u jamstvu da ce promijenit, naravno da je isteklo i ukratko nek se jebem

Imao sam slican problem.. stara godinu i pol..

Random se je iskljucivala sama od sebe. Pa malo radi, malo ne..

Dosao do zakljucka da je vjerojatno problem do externog napajanja (direkt je spojena na osigurac pomocu 70mai kabela), zamijenio kabel i od onda radi bez problema dalje..

I nedavno stavljen custom firmware..

 

ivan7 uto 31.1.2023 16:39

Bok ekipa. Može li savjet, preporuka koju uzeti od ove dvije ili ipak nešto treće. Čitao sam po forumima, jedni hvale jednu, drugi drugu. Ima li netko od vas iskustva i može li se nešto bolje uzet od ovog ponuđenog do nekih 250-300e. Hvala svima

encoding pon 6.2.2023 10:47
ivan7 kaže...

Kolege molim vas ako navodite pod nešto treće da mi date preporuku sto bi bilo bolje. Hvala

Viofo best buy, kolega je napisao detaljan post o tome ovdje

 

Ima detaljne video recenzije na youtubeu sa snimkama kamere

encoding pon 6.2.2023 13:53

Za dashcam i slicne sustave gdje se zapisuje jako puno podataka, preporuca se neka od "endurance" varijanti. Ja imam Sandisk High Endurance jer se flash memorija dosta trosi pisanjem, a ovo zapisuje cijelo vrijeme dok vozis

encoding čet 23.2.2023 10:52
jocommb kaže...
Jel mozda netko vidio gdje ima za kupiti kabel za zadnju kameru Xiaomi RC06/RC09 pasu od oba... Prodao sam auto i ostao mi kabel u njemu... J dam nasao samo nesta u maleziji i neznam gdje...

Aliexpress ?

vucaralo kaže...

Ekipa, par pitanja:

 

- moze li se na 70mai a500s ili na A119V3 iskljuciti ekran dok kamera radi?

- ne znam koju od ove dvije odabrati, neki savjet?

 

Hvala

 A119v3 ekran je ugasen tijekom voznje, osim ako ne kliknes nesto