Uredski alati

Problem sa MS Office 2016

Igzy20 sub 27.6.2020 19:30

Pozdrav! 

 

Na računalu imam instaliran MS Office 2016. Preko jedne stranice (provjerene) kupio sam licencu za njega, aktivirao i više od godinu dana, do danas je sve radilo normalno. 

Danas prilikom otvaranja Word dokumenta vrtilo je da je potreban update Officea i nakon toga izbacilo grešku da je program nemoguće pokrenuti i kod greške 0xC0000142. Pokušao sam otvoriti i druge MS Office aplikacije, ali na svakom mi se događalo isto.

 

Nakon toga sam probao kako sam pronašao na netu otići na popis programa, tamo pronaći Office i kroz to popraviti. Prvo na Quick Fix koji je izbacio istu grešku, nakon toga na Online Fix (nisam točno siguran za naziv). Online se pokrenuo, skidao nešto i nakon toga je Office proradio, ali tu nastupa problem.

 

Naime nakon toga (pretpostavljam updatea) Office više nije aktiviran, odnosno traži key. Stari key koji sam prije kupio i preko kojeg je radio više ne prihvaća.

 

Dal je netko imao sličnih problema i dal postoji šansa da se ponovno aktivira bez kupnje novog keya?

 

Na računalu je instaliran Win10, uredno aktiviran i updatean. 

Nemo nemo sub 27.6.2020 20:08
Igzy20 kaže...

Pozdrav! 

 

Na računalu imam instaliran MS Office 2016. Preko jedne stranice (provjerene) kupio sam licencu za njega, aktivirao i više od godinu dana, do danas je sve radilo normalno. 

Danas prilikom otvaranja Word dokumenta vrtilo je da je potreban update Officea i nakon toga izbacilo grešku da je program nemoguće pokrenuti i kod greške 0xC0000142. Pokušao sam otvoriti i druge MS Office aplikacije, ali na svakom mi se događalo isto.

 

Nakon toga sam probao kako sam pronašao na netu otići na popis programa, tamo pronaći Office i kroz to popraviti. Prvo na Quick Fix koji je izbacio istu grešku, nakon toga na Online Fix (nisam točno siguran za naziv). Online se pokrenuo, skidao nešto i nakon toga je Office proradio, ali tu nastupa problem.

 

Naime nakon toga (pretpostavljam updatea) Office više nije aktiviran, odnosno traži key. Stari key koji sam prije kupio i preko kojeg je radio više ne prihvaća.

 

Dal je netko imao sličnih problema i dal postoji šansa da se ponovno aktivira bez kupnje novog keya?

 

Na računalu je instaliran Win10, uredno aktiviran i updatean. 

 Probaj deinstalirati Office i ponovno ga instalirati (taj za koji imaš ključ)! 

Samarzija sub 27.6.2020 20:12

Najprije na web Office.com. logiraj se sa korisničkim imenom i lozinkom koji si do sad koristio da provjeriš status aktivacijeni na kojem je uređaju aktivacija odrađena. Ako ke tu sve ok, onda je očito nešto sa lokalnom instalacijom ma kompu. Deinstall offica sa kompa pa ponovo skidanje sa office.com. To sve pod uvjetom da ti na Office.com prolazi legalnost accounta.

Igzy20 ned 28.6.2020 13:19

Čim uhvatim vremena jer nisam u stanu trenutno pokušat ću sa navedenim.

Prvo reinstalacija, a ako to ne uspije onda ću pokušati nazvati broj koji je kolega ihush stavio. U svakom slučaju hvala na savjetima.