abadabadu čet 12.12.2019 16:58

Pozdrav, student sam i imam oni Office 365 besplatno, i pokusava sam reinstalirati u safe mode, pa pokusava deainstalirati normalno, pa mi je microsoft pokušavao 1 dan cijeli...nisan ni spavao...nitko ne može...pa ako ima netko da je rješio ovo.
Kad probam otvoriti bilo koji Office program stvori mi se error "The application was unable to start correctly (0xc0000142). Click OK to close the application.". Tražio sam i na internetu i sve sam probao i ništa...>
Pa hvala onome ko rješi to!

Jura iz druge galaksije čet 12.12.2019 17:06
abadabadu kaže...

...

 Kako to misliš da si pokušao reinstalirati u safe modu? Mislim da na internetu imaš nekih programčića za deinstalaciju raznih verzija Ofisa. Ako ne ide, onda pokušaj sa RevoUninstallerom. Zadaj mu da očisti sve što ima veze sa Ofisom. Samo da napomenem da sam kolegi također pokušao instalirati legalni Office 365. Nakon grozomornog postupka također nije proradio. A problem smo riješili onako kako nije baš za javno se faliti. Proradilo iz prve.

fer-de-lance čet 12.12.2019 17:06

Ako se dobro sjećam error codea (a mislim da se sjećam), jel naziv tvog profila sadrži hrvatske dijakritičke znakove ili nekaj nestandardno?

Probaj napraviti novi account i u imenu mu nemoj stavljati nikakav znak osim standardnih iz "engleskog", niti ikakave brojeve, posebne znakove, a posebno ne č, ć,đ, ž, š i slično.

Npr. napravi novi account naziva: Ivo Sanader, korisnik ili nekaj slično. 

Onda se logiraš u taj account i probaš pokrenuti.

 

Posmatrač pet 13.12.2019 08:41
abadabadu kaže...

A brisao sam u local disku i appdati te neke files...od office

 Nemoj rucno brisati nista.... 

Poslusaj fer-de-lenca...

Inace izbjegavaj nasa slova u windowsima. Radi to ali nekad imas random greske kojima je jako tesko detektovati uzrok.... 

ihush pet 13.12.2019 14:51

+uz ferdelancovo.. 'problematični šumnici'.. važno pitanje, koju verziju win? w10.. hr? + što si sve 'ručno popravlja' (brisao, + revo i sl.. po reg..) .. tj kad se to zbroji, više možda nema fixa.

-pošto vjerojatno nisi prvi ili jedni koji ima ćžš-- u imenu/prezimenu, tad predpostavljam da je odgovor upravo u eng-hr verziji osa, regionalne postavke i sl. (pa i plain text defaulti kodna stranica i sl) + posavke (utilsi-alati i ''čistači'' koji ugl daju ovakav rezultat)..

 

pa zato, pribavi pravi-čisti install w10-1909-hr, obriši disk-clean, install + nakon što obavi sve updateove (kad se sys smiri) kreni s mso365.. tj, ako je problem tad isiti, barem da to znamo, ovako može biti bezbroj sitnica ili nešto što nam uopće ne izgleda povezano npr pristup internetu, firewall-av .. ili kombinacija softwarea i postavki osa. Ako je s clean win hr problem jednak tad to naši admini kao carnet-škole moraju riješiti (ili već imaju fix-odgovor).. pa pitaj i njih.

alternativno, ako to zapne, kreiraj localacc (ne ms-online) i probaš tako.

 

+ pošto je računalo već vjerojatno korišteno duže vrijeme, moguće da ima razne probleme, disk-ram.. bilo koji potrgan update i sl. .. treba obaviti i chkdsk i sfc /scannow .. pa i provjeru malwarea itd (ali to sve je brže-konkretnije s cleanom.. jer tko zna što sve je pokvareno.. a može biti i hw)

fer-de-lance pet 13.12.2019 15:30
abadabadu kaže...

Ne mogu poslušat njega kada mi je takvo prezime s ć...i to se ne može minjati jer u njihovom sustavu države sam ć i ne mogu prominit

 Ma ne to, trebaš napraviti samo novi user account u Windowsima, na Office 365 se logiraš normalno sa svojim podacima.

Tebe zapravo muči da se ne može pokrenuti program jer loadira neke fileove iz mape user/xxxxxxć/appdata i onda kad pokušava parsirati filename se crasha zato jer programeri nisu mislili na to da se bude pojavio nedozvoljeni znak (inače greška Microsofta da su uopće napravili tak šlampavi sistem).

Evo ti upute, minuta posla (prati korake, ili lakše ti je pogledati video):

https://support.microsoft.com/en-us/help/4026923/windows-10-create-a-local-user-or-administrator-account

I nakon toga se odlogiraš, dolje di je tipka za gašenje biraš log off i onda se logiraš u taj novi account, pričekaš dok se instalira i probaš onda pokrenuti Office 365 (moraš pronaći .exe gdje je instaliran jer sad više nemaš shortcut na ekranu) i to je to.

 

spiderhr pon 16.12.2019 19:22
goust78 kaže...

Ima li neko da mi napise formulu u Wordu pa da je kasnije uvezem u svoj dokument ?

 A zakaj se uopće koristi MS Office? Imate LibreOffice koji je besplatan i koji ima aplikaciju LibreOffice Math u kojem možeš pisati formule...

goust78 pon 16.12.2019 21:25
spiderhr kaže...
goust78 kaže...

Ima li neko da mi napise formulu u Wordu pa da je kasnije uvezem u svoj dokument ?

 A zakaj se uopće koristi MS Office? Imate LibreOffice koji je besplatan i koji ima aplikaciju LibreOffice Math u kojem možeš pisati formule...

 Imam projekt  kucan u ms officeu, trba da ispravim jednu formulu ali be znam kako.

Posmatrač pon 16.12.2019 21:51
goust78 kaže...
spiderhr kaže...
goust78 kaže...

Ima li neko da mi napise formulu u Wordu pa da je kasnije uvezem u svoj dokument ?

 A zakaj se uopće koristi MS Office? Imate LibreOffice koji je besplatan i koji ima aplikaciju LibreOffice Math u kojem možeš pisati formule...

 Imam projekt  kucan u ms officeu, trba da ispravim jednu formulu ali be znam kako.

 insert equation i slazes kao lego kockice...Nije tesko...