robogo uto 19.6.2018 15:56
miller1985 kaže...

kao što kaže naslov, planiram kupiti office, zanima me da li je bolje 2016 ili 356 koja je razlika

koristim samo one tri osnovne (word, excel i pp)

 

 Zašto ne besplatne alternative kao OpenOffice, LibreOffice ili čak i Google Docs?

Mr.ddevil uto 19.6.2018 16:00
robogo kaže...
miller1985 kaže...

kao što kaže naslov, planiram kupiti office, zanima me da li je bolje 2016 ili 356 koja je razlika

koristim samo one tri osnovne (word, excel i pp)

 

 Zašto ne besplatne alternative kao OpenOffice, LibreOffice ili čak i Google Docs?

 Zašto onda ne the pirate bay

Ivan(4) uto 19.6.2018 16:29
miller1985 kaže...

kao što kaže naslov, planiram kupiti office, zanima me da li je bolje 2016 ili 356 koja je razlika

koristim samo one tri osnovne (word, excel i pp)

 Ako uzmeš 2016, dobijaš trajnu licencu za tu verziju Officea. Ako uzmeš 365, office aplikacije ti rade dokle god plaćaš pretplatu. To je glavna razlika.

 

Dalje, sa 2016, dobijaš patcheve za tu verziju, međutim, kada uskoro izađe 2019., nećeš dobiti upgrade na nju. Sa 365 stalno imaš najnoviju verziju aplikacija sa svim najnovijim mogućnostima.

 

To, međutim, ne znači da će ti 2016 prestati biti upotrebljiva za koji mesec, naprotiv. Poslednju drastičnu promenu formata Office fajlova je donela verzija 2007, koja je i dan danas upoterbljiva (možda 10% najnovijih featurea nije podržano, no fajlovi se generalno uredno otvaraju). Štaviše, kada je izašla verzija 2007, vlasnici starijih Officea su dobili besplatan compatibility pack koji im je omogućio rad sa novim fajlovima. Zahvaljujući tome, jednokratna kupovina Office licence je dugoročno drastično povoljnija od pretplate, pogotovo ako ti treba jedna licenca za jedan PC (Office 2016 Home & Student ti košta kao dve godine pretplate na 365, a realno možeš iz nje izvući bar 5-6 godina upotrebe, jer nove verzije izlaze na po 3 godine, a niko nikad nije prelazio na svaku sledeću verziju paketa osim pirata). Stvar je malo komplikovanija ako ti trebaju licence za veći broj računara, jer 365 ima i Home varijantu koja za malo više para daje licence za do 5 računara. Ovo može biti isplativo ako ti zaista treba 4-5 licenci, tj za slične pare dobiješ stalno najnoviji software i još neke sitne pogodnosti, no ostaje to da ti aplikacije rade samo dok ti je pretplata aktivna.

 

Uzgred, jednu licencu Officea 2016 možeš aktivirati 2-3 puta u nekom roku (što bi trebalo da bude dosta i ako zezneš instalaciju ili promeniš komp / instaliraš OS ispočetka), a ako dostigneš maksimalni broj aktivacija, postoji cooldown period tokom koga ti neće dati da vršiš nove aktivacije sa istim serijskim brojem, no posle toga možeš ponovo, tako da ne možeš instalirati Office celom kvartu, ali nema bojazni da jednog dana nećeš moći da migriraš licencu na novi komp ili OS.

 

 

miller1985 uto 19.6.2018 17:08
robogo kaže...
miller1985 kaže...

kao što kaže naslov, planiram kupiti office, zanima me da li je bolje 2016 ili 356 koja je razlika

koristim samo one tri osnovne (word, excel i pp)

 

 Zašto ne besplatne alternative kao OpenOffice, LibreOffice ili čak i Google Docs?

 kad pojedinci u raznim uredima, razne profe itd... traže da bude u doc formatu, ( i da da ima 12pt times new roman i 1.5 pored)

 

kad si kod free koje je bolji odnosno koji podržava doc i docx format

robogo sri 20.6.2018 08:18
miller1985 kaže...

kad si kod free koje je bolji odnosno koji podržava doc i docx format

Kod nas u firmi se već par godina koristi OpenOffice i za neke osnovne dokumente kompatibilnost je sasvim OK. 

 

Mogu ti napraviti dokument pa usporedi s Wordovom verzijom. 

miller1985 sri 20.6.2018 10:44
robogo kaže...
miller1985 kaže...

kad si kod free koje je bolji odnosno koji podržava doc i docx format

Kod nas u firmi se već par godina koristi OpenOffice i za neke osnovne dokumente kompatibilnost je sasvim OK. 

 

Mogu ti napraviti dokument pa usporedi s Wordovom verzijom. 

hvala, ne treba, skinuo sam oo i radi sve ok,

nastavnikhe sub 24.11.2018 22:30
robogo kaže...
miller1985 kaže...

kao što kaže naslov, planiram kupiti office, zanima me da li je bolje 2016 ili 356 koja je razlika

koristim samo one tri osnovne (word, excel i pp)

 

 Zašto ne besplatne alternative kao OpenOffice, LibreOffice ili čak i Google Docs?

 WPS Office također besplatan,a fenomenalan program.

bunker ned 25.11.2018 00:06
nastavnikhe kaže...

 WPS Office također besplatan,a fenomenalan program.

 

Zašto misliš da je fenomenalan ?

 

Koristiš ga dugi niz godina i detaljno si upoznat kako nemože otvoriti složenije excel tablice i wordove dokumente koji imaju u strukturi okvire i sl oblikovanja ?? 

 

 

Upoznat si da baca reklame na desktop čak i kada nije pokrenut ( od strane korisnika ) ?

 

Daj podijeli sa nama zakaj je fenomenalan . ...

 

😀

 

 

Lepini pon 13.4.2020 21:52

Godinama koristim Microsoft Offce (trenutno instaliran office 10). Nemam iskustva sa drugim 'Office'.

Koji preporučate 1. open office

             2. libre office

             3. wps office 

koji od ova 3 ima  u paketu word, excel, power point, outlook

Hvala

Marko :D pon 13.4.2020 21:58

LibreOffice je po meni najbolji izbor; besplatan, bez ograničenja, nema reklama i najbolja kompatibilnost s MS Office-om. Svi oni u paketu nude Word, Excel, PowerPoint, Access i slično, ali ni jedan ne nudi Outlook. Kao zamjenu za Outlook ćeš si morati skinuti neki mail klijent poput Mozilla Thunderbirda.

 

Najgori na listi je WPS Office; kineski proizvod sketchy kompanije, ograničen, pun oglasa i upitne kompatibilnosti s MS Office-om.

Envy pon 13.4.2020 22:02
Lepini kaže...

Imam office 10, nije registriran. Htio bi preko microfofta skinuti legalni office 16.

Moram li deinstalirati office 10, pa onda instalirati office 16 ill netreba 

Ne treba ali bolje je da deinstaliraš.
Deinstaliraj ali preko IObit uninstalerom. Očistit će ti smeće u registriju i sl. stvari.
 

Lepini kaže...

Godinama koristim Microsoft Offce (trenutno instaliran office 10). Nemam iskustva sa drugim 'Office'.

Koji preporučate 1. open office

             2. libre office

             3. wps office 

koji od ova 3 ima  u paketu word, excel, power point, outlook

Hvala

Microsoft Office nema alternative niti u bližoj a ni daljoj galaxiji.
Ja pored MS-ov offica imam i Open Office i Libre Office ali mi je netko dao i Corelov Office (zanimljiv je za pisce).

Ali ti svakako preporučujem Office 365 jer pored uvijek ažuriranog Offica imaš i 1TB Clouda, nekih 60 minuta poziva preko Skype i svakavih gluposti. Što je najbolje jednom kada počneš da snimaš direktno na Cloud (da li sa PC-a, telefona i/ili tableta) nećeš više nikada snimati fajlove na lokalni disk.

Evo imaš ovdje https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/business/office-365-enterprise-e1-business-software?activetab=pivot%3aoverviewtab E1 licencu, mislim da Trial možeš da probaš na 6 mjeseci. 

Marko :D pon 13.4.2020 22:14

Istina da Microsoft Office nema pravu zamjenu, ali nekako mislim da mu je LibreOffice najbliže.

 

Što se tiče Officea 365, ne bih tako brzo jurio s tom preporukom; sve ovisi o tome koliko koristi Office paket. Ako ne koristi često Office ili pak neke napredne funkcije Office, te mu ne treba prostor za pohranu u oblaku, zbilja mu je dovoljan i LibreOffice.

Ili čak može kupiti jeftin ključ za Office preko interneta tako da nema konstantne troškove za nešto što bi rijetko koristio.

 

Office 365 mi je više za poslovne korisnike koji konstantno koriste Office i treba im puno prostora za pohranu u oblaku. Njega preporučujem samo ljudima kojima je stvarno potreban. Većini kućnih korisnika dovoljan je besplatan LibreOffice i besplatna pohrana u cloudu (Google Drive, pCloud, Box, OneDrive, MEGA)...

Lepini uto 14.4.2020 17:27

Hvala vam na savijetima...

Skinuo sam open_office-'neki broj'.exe.

Pokrenuo exe file i završio sa finish.

Na desktopu vidim ByteFence Anti-Malware i Booking, ali nigdje nema office. Pretražio ali ga nisam našao.

Otkrite mi gdje je i kako pokrenuti..

Glupo pitanje mogu li deinstalirati Booking aplikaciju?

Envy uto 14.4.2020 18:04
Lepini kaže...

Hvala vam na savijetima...

Skinuo sam open_office-'neki broj'.exe.

Pokrenuo exe file i završio sa finish.

Na desktopu vidim ByteFence Anti-Malware i Booking, ali nigdje nema office. Pretražio ali ga nisam našao.

Otkrite mi gdje je i kako pokrenuti..

Glupo pitanje mogu li deinstalirati Booking aplikaciju?

Prijatelju moj ti prvo moraš znati kako se instaliraju Besplatne aplikacije.
Besplatne su u većini slučajeva jer se doniraju preko tih drugih aplikacija anti-ovo anti-ovo a korisne su kao i ne znam: umjetna itneligencija saksiji za cvijeće.

Dakle kada instaliraš pažljivo prati šta ti se nudi i otkvači sve što ti ne treba. Negdje moraš otkvačiti ponudu negdje moraš "I don't agree" i sl. i onda instaliraš.

Instaliraj slobodno MS Office pa tamo kada ti bude trebala licenca kupi je imaš za 20€ ili koliko već. Možda je skupo možda i ne, ali na tebi je.

Uređivano: Te OpenOffice i LibreOffice ili koje već samo su alternativa Microsofot Officu, ja još nisam vidio nekog produktivca ili produktivni tim a da nema MS Office. Nije da reklamiram MS samo prije njihovog Azure i Cloud poslovanja Office im je bio najveći izvor primanja. Sada teže ka pretplati - svega.

Lepini sri 29.4.2020 16:30

Sorry, pitanje u vezi LibreOffice.

-Trebao bi instalirati LibreOffice na laptop. Dali postoji posebna verija za laptop ili se ova verzija može instalirati na laptop?

 

-Kad kupim ključ za microsoft office 2016 pro key ili 2019 pro key dali je unutra i office.

 

Još jednom sorry, nezam, pa je bolje pitati.

 

Hvala!

Marko :D čet 30.4.2020 00:33
Lepini kaže...

Sorry, pitanje u vezi LibreOffice.

-Trebao bi instalirati LibreOffice na laptop. Dali postoji posebna verija za laptop ili se ova verzija može instalirati na laptop?

 

-Kad kupim ključ za microsoft office 2016 pro key ili 2019 pro key dali je unutra i office.

 

Još jednom sorry, nezam, pa je bolje pitati.

 

Hvala!

Softver za Windows se ne dijeli na onaj za desktop računala i onaj za laptope; softver koji radi na laptopima radit će bez problema na desktop računalima i obrnuto. Ipak obje vrste računala pokreće isti operacijski sustav.

Tu podijelu jedino možeš pronaći kod programa od proizvođača računala, nigdje drugdje.

 

LibreOffice nije iznimka; postoji jedna verzija i ona radi na svim računalima koja koriste Windows.

 

Microsoft Office sadrži Word, PowerPoint, Excel, Outlook i još neke aplikacije. Broj aplikacija koje dolaze u paketu ovisi o izdanju Officea kojeg si kupio. Imaš izdanje koje ti daje samo gore navedene osnovne aplikacija, ali imaš i druga izdanja koje ti daju još neke dodatne koje vjerovatno nećeš nikada koristiti.

Envy čet 30.4.2020 21:16
Lepini kaže...

Sorry, pitanje u vezi LibreOffice.

-Trebao bi instalirati LibreOffice na laptop. Dali postoji posebna verija za laptop ili se ova verzija može instalirati na laptop?

 

-Kad kupim ključ za microsoft office 2016 pro key ili 2019 pro key dali je unutra i office.

 

Još jednom sorry, nezam, pa je bolje pitati.

 

Hvala!

Laptop ili desktop je jedno te isto (lap[krilo] top[na vrhu]) a (desktop od desk[stol] i top[na vrhu]) pa je slobodan privjed laptopa računa za nositi i postaviti ga sebi u krilu (na butinama) a desktop ide na radnu površinu.
Znači desktop PC i laptop PC su u biti ista stvar (za tebe) samo u drugom pakiranju.

Kad kupiš ključ kupio si zapravo program. A ključem ga samo aktiviraš. Dakle ključ je skup slova i brojeva a sam Office preporučam da skineš sa samih Microsoftovih stranica, što je potpuno legalno i zapravo najbolji način da imaš office.
1. Skineš sa MS stranica program
2. Aktiviraš ga sa ključem koji si kupio.
3. Opcionalno i moja preporuka: Napravi Windows Live ID račun (drugim riječima microsoftov račun kao što imaš i Google račun) pa poveži odnosno logiraj se iz Offica u MS račun kako bi spoio OneDrive (imaš 15 GB gratis od MS-a) i tu sve dokumente u letu spremaš u oblak. Meni nema sigurnijeg i lakšeg i boljen načina spremanja dokumenta.
AKo budeš imao problema i neke nejasnoće vezano za ovo pod 3. slobodno pitaj. Ali tek sa tim koristiš pravi potencijal Offica i Clouda, jer iste te dokumente može otvarati u mobilnom Wordu ili Excelu ili šta već želiš.

Uređivano: Sorry, nisam vidio da ti je kolega već gore odgovorio. Eli eto možeš i njegov post i moj zajedno da razmotriš.
PS: I budi slobodan instaliraj i Microsoftov i taj LibreOffice, možeš imati uredskih paketa koliko želiš. Ako želiš.

BlackMoon čet 30.4.2020 23:17

Imao bi jedno pitanje u vezi MS Office 2016. Da li je moguće dobiti dark mode sučelja? Naravno, ne mislim na onu sivu varijantu koju imam u opcijama, već baš crnu. Nekad sam je imao tako da sam promijenio vrijednost jednog ključa u registry bazi, međutim poslije određenog update-a, to više ne funkcionira? Da li je netko uspio dobiti "crni" MS Word?

Kezo ned 2.8.2020 11:59

Pozdrav,

 

Uzeo sam office 365. Do sad sam imao nelegalnu verziju 2016. Nakon što sam nju maknuo, počistio sa ccleanerom i instalirao sa Office.com novi office i dalje mi u korisničkom računu pod licenca piše 2016 proffesional plus. Stavim da promjeni licencu, odaberem 365, restartam programe, ali opet isto. Da li je to normalno ili moram još nešto napraviti?

 

RIJEŠENO...