Uredski alati

Hr Spelling u En Officeu 2010

hudo čet 19.8.2010 09:42

Pozdrav drustvo,

 

imam en verziju officea 2010 (legalno, preko MSDN pretplate), i htio bi dodati hrvatski spelling checker. Vidio sam za skinuti Language Pack, ali koliko sam skuzio iz opisa on bi mi promjenio i jezik sucelja, sto niposto ne zelim!

 

Gdje i kako skinuti hr spelling, a da mi ostane en sucelje?

 

hvala!

Perica čet 19.8.2010 10:13
hudo kaže...

Pozdrav drustvo,

 

imam en verziju officea 2010 (legalno, preko MSDN pretplate), i htio bi dodati hrvatski spelling checker. Vidio sam za skinuti Language Pack, ali koliko sam skuzio iz opisa on bi mi promjenio i jezik sucelja, sto niposto ne zelim!

 

Gdje i kako skinuti hr spelling, a da mi ostane en sucelje?

 

hvala!

 Za samo hr spelling trebao bi skinuti Office Proofing tools, ali mislim da još nema za Office 2010 hrvatski spelling. 

Ajar sri 3.12.2014 16:58
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav ljudi!

Netreba mi cijeli Language pack, nego samo Language interface - LIP (za spell check)

 

Ali nema Hrvatske za odabrati! Kako to??

https://support.office.com/en-gb/article/Office-Language-Interface-Pack-LIP-downloads-d63007c2-e8ae-41fd-8bfb-fce2857010e1?ui=en-US&rs=en-GB&ad=GB

kao prvo, ovisi imaš li 32 ili 64- bitni office 2010. kao drugo, imaš na piratebyu "all language packs" (svi jezici) za 2010 u obje verzije. sori, ne smijem ti tu stavljati link, nađi si ga sam. neće ti promijeniti sučelje, već samo dodati spellcheck za croatian. ostale izbriši.

Avise sri 3.12.2014 17:09

I sam sam se borio s ovim problemom prije nekog vremena. Microsoft je poprilicno zakomplicirao stvari.

 

U Officeu 2007, proofing tools su bili jedan veliki paket, pa su se korisnici zalili da moraju platiti sve, a koriste samo par jezika.

 

U Officeu 2010 su to promijenili, pa si mogao za 25$ kupiti Language pack, koji sadrzi prijevod sucelja i proofing tools. Postojao je i nacin da se samo proofing tools skinu besplatno, direktno od Microsofta, ali linkovi vise ne rade.

 

Language pack za 2010 se moze kupiti na slijedecoj adresi: http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/productID.253665800, ali prilikom kupnje trazi americku adresu. Ako se ode na hrvatski Microsoft store, jedino je dostupan language pack za Office 2013. Razgovarao sam sa podrskom i rekli su da language pack za 2010 vise nije dostupan kao digitalni download. Preporucili su mi da pogledam po trgovinama ako mogu naci verziju na CDu...

 

Citao sam po forumima da su neki uspjeli naici na osobu u tehnickoj podrsci koja im je dala linkove za besplatne proofing toolse, ali sve je to rekla-kazala.

 

TL;DR, Microsoft je ucinio gotovo nemogucim legalnu kupovinu Language packa/proofing toolsa za Office 2010, vjerojatno forsirajuci prelazak na novu verziju Officea. Ili okretanje piratstvu.

ZvonacIG sri 10.12.2014 10:37

Ma mislim na ovaj post iznad mojeg di je Bacelj stavil link na download...

unutra su fajlovi za kompletan office i za pojedinačne programe, a koliko vidim svi uglavnom na kraju imaju MUI, dakle fajlovi su nešto tipa "OfficeMUI.msi"

Što mi se čini kao Language pack, a ne Proofing tools kojeg jednostavno baš nigdi nemrem nać za Office 2010 pro verziju...

 

CyberDemonVZ sri 10.12.2014 10:40
ZvonacIG kaže...

Ma mislim na ovaj post iznad mojeg di je Bacelj stavil link na download...

unutra su fajlovi za kompletan office i za pojedinačne programe, a koliko vidim svi uglavnom na kraju imaju MUI, dakle fajlovi su nešto tipa "OfficeMUI.msi"

Što mi se čini kao Language pack, a ne Proofing tools kojeg jednostavno baš nigdi nemrem nać za Office 2010 pro verziju...

Također. :(

Ali ovo gore je 32 bitna verzija, dobio sam od kolege link za 64 bitnu, kakav office imam.