Tvrdi i optički diskovi

TV prepoznaje, ali ne otvara vanjski hard drive

Adisibila sri 7.4.2021 10:25

Pozdrav, vec duže vrijeme imam prijenosni hard disk od 500 gb, na njemu uglavnom filmovi i fotografije. Unazad par dana, prebacivao sam još slika s pc-a i od tada prijenosni disk ne radi na TV Vivax, iako je do tada na njemu radio bez problema. I dalje radi normalno na drugom TV i na pc. Vivax prepoznaje umetnuti usb, ali ne prikazuje niti ne otvara sadrzaj diska.

Nisam formatirao disk, niti mi je to opcija jer nemam gdje pohraniti sve s diska zbog kolicine.

Jel netko imao sličan problem ili ima ideju kako to riješiti?

Adisibila sri 7.4.2021 12:36

Ima samo jedam usb port, ali probao sam prikljucit posuđeni prijenosni disk i sve normalno funkcionira. Probao jesam i ispremijesat foldere, i ovaj novi dodani umetnut u druge foldere, ali ista stvar. Do kabela nije jer sam i njega probao zamijenit. Iz nekog razloga TV odbija citat sadrzaj diska. Obrisao sam i oko 70 gb sadrzaja, zapravo neku golemu igricu, ali bez promjene.

Adisibila sri 7.4.2021 13:53

Usb stick nisam jos probao, nemam ga trenutno. Jednu stvar sam zaboravio napomenut, prije nego se to pocelo događat, na pc-u kad sam umetnuo disk bila je poruka da skeniram disk i popravim greske, sto sam i ucinio. Moguce da je povezano s tim i da je valjda ovaj tv toliko osjetljiv da mu nesto sad fali na disku. Sve datoteke s kojima je prije radilo normalno su i dalje na disku, nove sve izbrisane.

Ajar sri 7.4.2021 14:05
Adisibila kaže...

Usb stick nisam jos probao, nemam ga trenutno. Jednu stvar sam zaboravio napomenut, prije nego se to pocelo događat, na pc-u kad sam umetnuo disk bila je poruka da skeniram disk i popravim greske, sto sam i ucinio. Moguce da je povezano s tim i da je valjda ovaj tv toliko osjetljiv da mu nesto sad fali na disku. Sve datoteke s kojima je prije radilo normalno su i dalje na disku, nove sve izbrisane.

 da, povezano je s tim. pogreška očitavanja diska (zbog moguće hardverske ili softverske pogreške na disku). prvo to popravi na nekom pc-u pa onda probaj na tv-u. 

Ajar sri 7.4.2021 16:03
Adisibila kaže...

A probao sam vec i to, disk radi normalno na pc i na drugim TV, nema greske. Ocito je s greskama bolje radio

 logikom stvari, ako radi drugdje (pc-i, tv-i) bez problema i prije je radio na tvojem tv-u (koji ima samo jedan usb), onda je do televizora. je li disk formatiran fat 32 (ne smije biti ntfs, jer to tv-i uglavnom prepoznaju ali ne čitaju)? 

crozoki sri 7.4.2021 16:17

Ako imaš dovoljno prostora na kompu spoji disk s kompom i kopiraj sve na komp, odnosno napravi backup. Kad imaš sve kopirano na kompu onda formatiraj cijeli prijenosni hdd i sve opet kopiraj na njega ali ostavi i backup na kompu za svaki slučaj
i probaj spojiti na tv.

Edit: i formatiraj disk u ntfs

Adisibila pet 9.4.2021 19:46

Rijesio sam problem, makar ne znam tocno kako. Ukopcao disk u drugi pc, opet mi javilo da popravim neke greske pri pokretanju sto i ucinih, i nakon toga sam defragmentirao disk. Nesto od toga je pomoglo i sad Vivax normalno opet cita disk.

Hvala svima na savjetima i pomoci, zivi i zdravi bili