Tvrdi i optički diskovi

SSHDD iz laptopa u desktop pc

Phnemonen ned 19.4.2020 22:40

Pozdrav ,

 

Imam jedan SSHDD od 1TB iz laptopa koji mi lezi sastrane i htio bih ga ugradit u PC 

Problem je sto on radi na 5V a napajanje mi je 12V 

 

Na internetu citam kako ljudi ustekavaju i radi im bez problema 

 

Vas savjet ? 

mbaksa ned 19.4.2020 22:47

To je SATA SSDHD, zar ne? Preko SATA naponskog kabela mogu se dobiti naponi od +5V i +12V, svaki na svojim pinovima. Ako disk koristi +5V (a ti 2,5-inčni koriste taj napon), onda znači da će koristiti samo pinove za +5V. Dakle, slobodno ga uštekaš u računalo.

 

A što se tiče napajanja - pogledaj na naljepnicu na napajanju - tamo ti piše koje sve napone daje i koliko ampera za koju naponsku granu može maksimalno isporučiti. Moderna napajanja u pravilu daju +5V, +3,3V, +12V, -12V i +5Vsb.

CyberDemonVZ ned 19.4.2020 22:50
Phnemonen kaže...

Pozdrav ,

Imam jedan SSHDD od 1TB iz laptopa koji mi lezi sastrane i htio bih ga ugradit u PC 
Problem je sto on radi na 5V a napajanje mi je 12V 

Na internetu citam kako ljudi ustekavaju i radi im bez problema 

Vas savjet ? 

 EDIT: opet me ovaj prestigne u odgovoru, više se neću truditi... 

 

Svi standardni SATA diskovi imaju ovakve konektore:

 

Jedan za podatke, jedan za napajanje.

Napajanje iz laptopa i stolnog računala daju potpuno iste napone na standardiziranom kablu, tak da će 100% raditi.

 

P.S. napajanje ti daje, ovisno o žicama, 3.3V, 5V i 12V, zato i postoji toliko žica i do svake komponente ide onoliko koliko mu treba :)

Phnemonen ned 19.4.2020 22:52
mbaksa kaže...

To je SATA SSDHD, zar ne? Preko SATA naponskog kabela mogu se dobiti naponi od +5V i +12V, svaki na svojim pinovima. Ako disk koristi +5V (a ti 2,5-inčni koriste taj napon), onda znači da će koristiti samo pinove za +5V. Dakle, slobodno ga uštekaš u računalo.

 

A što se tiče napajanja - pogledaj na naljepnicu na napajanju - tamo ti piše koje sve napone daje i koliko ampera za koju naponsku granu može maksimalno isporučiti. Moderna napajanja u pravilu daju +5V, +3,3V, +12V, -12V i +5Vsb.

 Aha citam da neko savjutuje da se prireze zuti kabel na napajanju jer on daje nappoon od 12V a neko da to nema veze da ga SSHDD nece uopce ni koristiti . 

 

Hvala na odgovoru ,  malo me strah bilo da nebih sprzija disk 

mbaksa ned 19.4.2020 22:59
Phnemonen kaže...
Aha citam da neko savjutuje da se prireze zuti kabel na napajanju jer on daje nappoon od 12V a neko da to nema veze da ga SSHDD nece uopce ni koristiti .

Osoba koja je napisala prerezati žuti kabel ili je bedak koji se pravi da zna nešto što ne zna, ili je trol. 

 

CyberDemonVZ kaže...
EDIT: opet me ovaj prestigne u odgovoru, više se neću truditi... 

Tvoj trud je za svaku pohvalu, još si i sliku dao!